Reklama

Nepříjemné zážitky z Psychiatrické léčebny

š. (So, 12. 2. 2011 - 13:02)

Tak to mě zarazilo, že s takovouto diagnozou jsi byla na neklidu. Co se týká PCP, já tam byla několikrát, ale ještě za "komanče", neměla jsem absolutně výhrady, rozchodili mě, MUDr. Kosovou znám, ale u mě jsou paniky způsobené vždy situačním stresem, vlastně se dá říct, že pokud nejsem ve stresu, tak paniky nemám. Asi je to u každého individuelní. Já už jsem trochu alergická na stále stejné otázky, expozice a tak... Tohle mi problém nedělá, problém je , že v tomto státě nefungue pomalu nic tak, jak by mělo a pak se spousta lidí dostane na psych.ne proto, že je nemocná, ale pouze vystresovaná z životní situace. A pkud se není kde dovolat nápravy, tak spousta jich skončí v těžké depresi - no a už jede kolotoč. Takže asi tak. Mimochodem - já už měla tolik diagnóz - též hraniční porucha, pak smíšená, pak deprese, pak PP, pak obsedantně -kompulzivní - až mě to přestalo bavit a na RIAPSU jsem se docela tvrdě dožadovala jedné dg, která je správná. Závěr je - zdravá, pouze nepřizpůsobivá dlouhodobému stresu. Takže, co na to říct?? Teď se doktorům vyhýbám, jak můžu, protože to je fakt o přístupu a vzhledem k tomu, v jakém stavu je zdravotnictví, nezbývá mi, než doufat, že další kolaps už bude definitivní. Prostě léčebna už NIKDY!!

Viky (Pá, 11. 2. 2011 - 22:02)

š.,já měla ted v propouštěcí zprávě smíšená porucha osobnosti (hraniční, úzkostně-vyhýbavá a anankastická) a specifická porucha příjmu potravy. Myslím, že Jarolímek má dost svých pacientů a já chodím nově k MUDr. Urbanovi, na www.znamylekar.cz je na druhém místě a slyšela jsem na něj všude chválu, tak uvidím, jaký si udělám názor. V RIAPSu jsem nikdy nebyla, ale samozřejmě o něm vím, dokonce nám v PL dávali vizitky s kontakty na všechna krizová centra, já myslím, že so ce týká psychiatrie a pomoci v Praze, mám toho většinu zmáknutou.
Jinak k PCP - nevím, jestli stojí za houby, před 2 lety jsem byla u MUDr. Kosové hospitalizovaná na pavilonu 19 a bylo to tam super, vloni jsem byla na pavilonu 23 a taky nemám moc výhrad, jen je možné, že už jsou z toho doktoři vyhořelí, navíc je tam ted hodně těhotenství a zástupů, odešel Čermák z ambulance, ..., ale stejně si myslím, že je PCP asi nejkvalitnější zařízení v Praze. Alespon je tam čisté a pěkné prostředí, milé sestřičky, doktoři celkem projevují zájem, jsou tam aktivity, ... .Odkud máš ohlasy, že je to tam za houby? Diskuzi tady na doktorce nepřikládám důraz. A ty jsi tam taky byla?
To že v PL nemám svěřovat všechno jsem už taky zjistila, teda alespon ne v Bohnicích, pokud tam ještě někdy skončím, neřeknu jim ze svých myšlenek už nic, protože to stejně jen zneužili a nikdy mi nepomohli.

š (Pá, 11. 2. 2011 - 19:02)

š., to jsem ráda, že mi...Jo a ještě - pokud budeš na PL, nikdy nikomu nesvěřuj všechno. Já jsem doktorům přestala věřit a na lůžkovým bych už nikdy nic o sobě nevykládala. Opravdu se zkus obrátit na Jarolímka, pokud jsi to ještě nezkusila, zkus to. Strašně moc ti držím pěsti.

š. (Pá, 11. 2. 2011 - 19:02)

Ahoj Viky, je to všechno dost otřesné. No, to že nejsi psychotik neznamená, že by ses k Jarolímkovi nemohla objednat, třeba by ti pomohl někam se nasměrovat. Jinak i když vyvádíš, nikdo nemá právo se k tobě chovat tak, jak píšeš. Nevím, jestli ses dívala na ty stránky, já jsem ti našla ještě jedny, zkus to zkouknout, myslím, že bys je mohla kontaktovat, někoho z téhle organizace. Hnízdil - nevím, proč se více nestaral, ale on právě hodně bolestí přisuzuje psychosomatice. Ale pokud ti nesedí, není třeba o tom mluvit. Já mám PP už řadu let, tenkrát jsem se složila i s depresema, těžká životní kolize, také jsem si to chtěla hodit. Nakonec jsem si musela poradit stejně sama. Jinak nevím, zda jsi někdy nezkoušela RIAPS, je to na Žižkově, je to krizák, ale třeba by se ti povedlo najít tam nějakého terapeuta. Nevím přesně, čím trpíš, ale ať je to cokoliv, nevzdávej to. PCP bývalo kdysi dobré, dnes to stojí aspoň podle ohlasů za houby. Na diskuzi PP nechodím, není už nic, co bych nevěděla a plácat o ničem mě nebaví. Tady má ten odkaz, zkus na něj mrknout, snad ti to k něčemu bude. Hodně síly. http://www.cchr.cz/cchr.php

Viky (Pá, 11. 2. 2011 - 00:02)

š., to jsem ráda, že mi alespon někdo věří, když o tom začnu říkat doktorům na jiných pavilonech, tak to nechtějí ani slyšet, doktoři prostě neví, co se tam za jejich zády odehrává. Určitě je zas ale pravda, že ne ke každému se tam takhle chovají, třeba tam byla kamarádka s těžkou depresí a myšlenkami na sebevraždu, tu tam nekurtovali, byli k ní v rámci možností hodní, pomáhali jí s běžnými úkony - mytí, jídlo, ..., dostávala elektrošoky a když se zlepšila, tak ji přeložili, ale většinu lidí tam kurtují, je tam hodně lidí se schizofrenií a BAP a když na ně přijdou ataky, hned je nakurtují a napíchají. Já vím, že si za všechno trochu můžu sama, taky jsem tam docela vyváděla, ale zas jejich odplata mi tomu rozhodně nepřišla úměrná, navíc člověk je tam nedobrovolně, v ničem se mu nevěří, je brán jako nesvéprávný blázen a personál se tomu ještě směje.
Jinak k té 27 patře, před Kollárem tam byla MUDr. Michálková, nafoukaná kráva, rozhovory maximálně odbývala, přišlo mi, že vůbec nemá o pacienta zájem. Ta psycholožka byla pořád ve své kukani, jak píšeš, jednou jsem s ní chtěla něco řešit a byla uplně na pytel, nic neporadila, nevyřešila, takže jsem se jen vykecala, na což nepotřebuju psychologa. Skupiny s panem psychologem byly taky zoufalé. U Honzáka mi přišlo zajímavé, že část lidí ho nesnáší a části naopak děsně vyhovuje, byla tam moje kamarádka taky s PP a ta na něj nedá dopustit. Na 1 jsem byla jen jeden večer, přivezli mě tam po pokusu o sebevraždu, byla to moje 1. hospitalizace v PLB, tak jsem vůbec nevěděla, co je co za pavilón a jak to tam chodí, měla jsem tam asi 2 hodinový pohovor s doktorem, přišel mi sympatický, tak jsem mu všechno řekla a jak jsem se pak divila, když za chvíli přišla sestra, at se jdu balit, že mě přeloží, nechtěla mi říct kam, tak mi zavolala onoho doktora, který předtím působil velmi mile a chápavě a jen mi stroze sdělil, že na neklid. Když to slyšely holky z pokoje, tak mě začaly litovat, já netušila, kam to jdu, nechala jsem se tam vklidu převést a jak jsem se divila, když jsem se musela celé svléct, obrátit naruby ponožky, sestřička mi koukala i do kalhotek, pak mi navlíkla jejich erární košili a poslala na pokoj a uplně mě vyděsilo, že mě tam zamkla. Ležela jsem vedle vyzáblé, šedovlasé, strašně chrápající paní, ze které šla hrůza a já tam byla sama s ní a nemohla jsem ven. Od té doby, když mám jít na neklid, tak utíkám ze sanitky, rvu se s nima a už tam tak vzorně nenakráčím.
Jinak k tomu Hnízdilovi, měla jsem tu čet s ním osobně, ještě, když pracoval na psychosomatické klinice na Praze 6. Bylo to v prváku na výšce, já byla psychiatrií nedotčená a strašně mě bolela krční páteř, mamka mi to u něj dohodla, jakože mě vyšetří a doporučí rehabilitace, jenomže on se mi jen na páteř rychle podíval a pak začal rozebírat můj život a poslal mě k psycholožce. Jednou jsem k ní tedy šla, ikdyž jsem nechápala, jak moje bolesti zad souvisí s psycholožkou, ta se začala motat do mojí rodiny, chtěla si pozvat rodiče, já to odmítla, bylo mi 19 let a cítila jsem za svůj život vlastní odpovědnost a ne tam tahat chudáky rodiče, tak jsem se na ni vykašlala a Hnízdila proklínala. Vím, že je to populární lékař, má ted někde snad v Řevnicích nějakou kliniku, ale já na něj mám svůj názor.
O Jarolímkovi jsem slyšela to nejlepší, ale já nemám psychózu, takže Ondřejov není pro mě.
A jak to máš s PP? Byla jsi s ní někde mimo PLB? Na PP je super PCP. A nechodíš náhodou na stránky panickaporucha.mistecko.cz?

š. (Čt, 10. 2. 2011 - 23:02)

Ja myslela ze takovy zarizeni...Viky, ještě ti sem dávám nějaký odkaz
http://rodice.wz.cz/Psychiatrizace%20a%20utisk%20nepohodlnych%20osob.htm, třeba se ti podaří ještě s někým zkontaktovat. MUDr. Jarolímek z Denního sanatoria Ondřejov je dobrej

š. (Čt, 10. 2. 2011 - 22:02)

Viky, to je otřes, hergot...A ještě něco: jak to, že si v tomto století vynucují doktoři právo na to, rozhodovat, co máš a co nemáš cítit? Co si smíš myslet a nesmíš, abys zapadla do jejich škatulek, co mají nadrcený z knížek? Jsou to vůbec lidi? Kolik lidí radši dobrovolně lhalo, jen aby se tam odsud dostali a pak to práskli pod vlak. Chtěla bych tě odkázat ještě na blog Jana Hnízdila - podívej se tam, nevím jestli by se ti chtělo nějak se s ním spojit. http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jan-hnizdil.php. Na tom samém najdeš i Honzáka, stačí zadat do vyhledávače. To je nářez co, když ho člověk zná osobně a tady se vykecává jako moudrý dědeček.

š. (Čt, 10. 2. 2011 - 22:02)

Ja myslela ze takovy zarizeni...Patricie, ano, měly by být. Jenže něco tak příšernýho, jako Bohnice, to se hned tak nevidí. Byly ve vyhodnocování PL poslední v republice. Nejhorší je, že i když děláš nemožný, tak dostaneš posudek, po kterým na tě každej obvoďák bude koukat už navěky jako na magora, pokud není rozumný.

š. (Čt, 10. 2. 2011 - 22:02)

Viky, to je otřes, hergot přece musí někde existovat nějaká organizace, která se tím zabývá. Ale je fakt, že dokazovat někomu něco je téměř nemožné. Vedení celého areálu je zase pod Hollým, předtím to tam vedl David, ten mu teď dělá kašpárka. Škatulata se hejbají, jen to hvízdá. Co se Honzáka týká, na to nemám slov, po nás chtěl ať ho my zkoušíme z toho, kolik zná nazpaměť knížek. Trpím PP a představa, že mě někde ukřižujou je tak strašná, že než se nechat přikurtovat, tak to radši někam nastřelím z mostu. Musíš být strašně silná, Viky. Neříká se nadarmo, že se doktoři liší od pacientů jen tím, že mají klíče. Je to k smíchu, dokud to lidi nezažijí na vlastní kůži. Tak ze 27 je už komplet uzavřený, fuj, tu doktorku si, myslím, pamatuju, Kollára taky, ale jen od vidění, psycholog se tvářil, že je tam za trest, psycholožka zalezlá ve své kukani, ale ono je to i na 1 stejné, tam se vlastně nedělo už vůbec nic. 1 spadá pod trojku, vede to Maršálek, a s Nešporem oba vypadají, že jsou sami po detoxu, na který oba tak rádi posílají kohokoli, kdo si vezme 5 acylpirinů při chřipce. Však když se podíváš na jejich stránky: http://www.plbohnice.cz/o_lecebne/organizace_lecebny/primariaty_a_stanice/cz , tak to vypadá, že jsou to oddaní lékaři a přitom si každej honí tituly. Věřím ti naprosto všechno, já byla na 1 týden, taky kvůli nedostatku místa a celkem mně se nic nedělo, ale viděla jsem, co jsem viděla. Byla jsem v těžkém stresu a nemohla jíst a pro změnu tam všem bylo šumák, jestli někdo umře hlady. Trpěla jsem navíc bolestmi, mám nemocná střeva a jedinou odpovědí bylo, že to je absťák ??? Jako po čem, to už mi nikdo neřekl, to prostě napsal Maršálek a hotovo. Neskutečný

Patricie (Čt, 10. 2. 2011 - 19:02)

Ja myslela ze takovy zarizeni sou aby se lidem pomohlo a kdyz to tak tady ctu tak mam pocit ze tam spis cloveka dodelaji,ze se tam zblazni uz opravdove.

Viky (Čt, 10. 2. 2011 - 18:02)

Jestli píšeš o neklidu na...Jj, myslím přízemek pavilonu 27 - všeobecně nazývaný neklid, měla jsem tu čest tam pobýt 3krát, naposledy cca 2,5 měsíce a je to opravdu jak píšeš, mlátili tam s lidmi o postele, když je chtěli překurtovat, tak je klidně vlekli přes celé oddělení, kurty děsně utahovali a když jsem třeba volala sestru, že mě brní ruka, tak řekla, že to musím vydržet, kurtují většinou na 3 hodiny, což je dost děsné vydržet, píchají samé drijáky, myslím, že v dávce, v jaké by se to už nemělo, protože jich za den klidně napíchají pěkné kvantum, všechno si tam řídí střední zdravotnický personál podle sebe a všechno si umí odůvodnit, cpali mi sondu do žaludku, ikdyž moje váha byla ještě v normě, do anorexie mi chyběly 4 kg, dostávala jsem Nutridrinky injekční stříkačkou v noci, když už jsem po lékách spala v 20 hod, tak si schválně ještě přišli ve 21 hod, aby do mě naládovali Nutridrink, bylo jim jedno, že po těch všech drijácích už jsem spala a že mě budí, brala jsem 16 léků, přestože mám poruchu osobnosti, na kterou zabírá hlavně psychoterapie, jednou jsem zfetovaná omdlela a tak mě hned přikurtovali břišákem, pořád mě pak bolela hlava, tak jsem si po několika dnech pracně vynutila neurologické vyšetření.
Ale ani na 27 nahoře mi to nepřišlo jako zázrak, vydržela jsem tam týden, skupiny s Honzákem naprosto o ničem, řešili jsme dovolené - minulé a budoucí, když je člověku blbě, tak fakt rád plánuje, jak poletí na Kanáry, když se sotva došoupe do postele, mladá, arogantní doktorka, ted je tam místo ní Kollár, nafoukaný, absolutně neempatický doktor, který ze mě chtěl udělat schizofreničku, protože jsem měla anorexii a tudíž zkreslenou představu o své postavě, on to bral jako bludy, to byl ale ještě na neklidu. Psycholožka a psycholog na prd, snad jen sestřičky fajn. Ted z toho od února navíc udělali taky uzavřené oddělení a ještě tam posílají vždycky jednoho rafana zezdola na hlídání, takže pavilonu 27 nejlépe se vyhnout.

d. (Čt, 10. 2. 2011 - 14:02)

nevím, čemu se divíte. na...Co se týká zprávy - tak bohužel ta nejhorší zkušenost. O to horší, že mi ji dal do ruky až můj obodní lékař s tím, ať vím, komu příště nevěřit(((

š. (Čt, 10. 2. 2011 - 13:02)

Na tématu Praško je to...Jestli píšeš o neklidu na 27, tak jsem měla možnost si to tam užít - ale zhora, byla jsem na otevřeném, jinde nebylo místo. V životě nezapomenu na holčiny, které byly z neklidu hozeny nahoru - modřiny, krvavé šrámy, příšerné zážitky z dryáků, co do nich byly narvaný. Ty holky, ale i chlapi byli tak strašně vyděšení ( měli mymosmyslové zážitky, pár jich mluvilo o klinické smrti), že se báli na toto téma jakkoliv ceknout, dokonce mi jedna holka říkala, že to mají zakázáno. Pracuje se se strachem, slyšela jsem celých 10 dní soustavně naříkat ze spodu někoho, kdo mlátil postelí a volal "pomoc", fuj, je mi z toho zle. Chápu, že jsou někteří pacienti nezvladatelní, ale tohle bylo něco tak strašnýho, že jsem utekla na revers. Dohromady mě dali úplně jinde. A na 1 i kdyby člověk lezl po kolenou, tak odpovědí je stereotypní, běžte si lehnout, uklidněte se - jak se asi má uklidnit člověk trpící nepředstavitelnou uzkostí. Proč je tady na doktorce tolik místa věnováno úchylům - viz "kakání partnerky apod. - a vážným tématům nikdo nevěnuje pozornost? Víte někdo o nějakých stránkách, kde se tomuto tématu věnují lidi vážně? pak prosím o odkaz, tohle většinou zapadne mezi Jehovistama. Pamatujete se na toho bezdomovce, co zachránil miminko - myslím Čtvrtek mu začali říkat - a jak skončil "za odměnu" v Bohnicích, kde se prý "udusil"?? Copak to nikoho nezajímá? Zítra v té situaci může být kdokoliv

d. (Čt, 10. 2. 2011 - 13:02)

nevím, čemu se divíte. na...Na tématu Praško je to popsáno docela výstižně. Nicméně jsou horší doktoři, hlavně mladí Slováci (nic proti Slovákům obecně), mladá jelita, která rozhodují koho přijmou a kam už od stolu.

Viky (Út, 8. 2. 2011 - 19:02)

Naprosto souhlasím s předchozími příspěvky, na pavilonu 3 jsem sice nebyla, ale za to jsem si "užívala" opakovaně na neklidu, kde si s pacientem dělají opravdu co chtějí. Protože jsem to nezvládala na dvojce, dovlekli mě na neklid, rovnou mě šoupli na samotku - v pánské části, ženská byla obsazená, přikurtovali mě k posteli, napíchali injekce a zamkli dvoje dvěře. Cca po 3 hodinách mě odkurtovali, stčili mi tam mísu, aby mě nemuseli pouštět na wc, podotýkám ještě, že tento pokoj je sledován kamerou, takže se mohli bavit tím, jak se trápím na míse, celý den na mě našlali, jen mi tam ošetřovatelé hodili jídlo a léky, bylo to něco otřesného. Po několika dnech mě přeložili na ženskou samotku a časem mi nechali otevřené dveře na záchod v předsíncě izolace, ale stejně jsem tam byla zamčená 12 dní, přestože jsem se nějak špatně nechovala, jen jsem ležela v posteli, stejně nic jiného nešlo dělat. Když jsem byla vysvobozená te samotky, stěhovali mě tam různě po pokojích, neustálé kurtování za to, že se člověk domáhal svých práv, mírné naléhání např. na půjčení zabveného mobilu, cigarety, kafe, ..., bylo vždycky označeno jako neklidné chování a hned kurtování a neklidovka, nevím o tom, že by tam někoho vyléčili. Byla jsem svědkem, jak se namakaní ošetřovatelé prali se slečnou, která byla se mnou na pokoji, byla to mj. vystudovaná lékařka a zlomili jí ruku. Pak tam zlomili ruku ještě jedné pacientce. Mně zas málem vykloubili čelistní kloub, když do mě cpali ty sračky, kterým se tam říká jídlo. Jinak sprchování společné - 3 sprchy a v nich nahé ženy, stalo se kolikrát, že tam zavítal ošetřovatel, doktoři brali všechny pacienty asi jako dementní, skoro se s námi nebavili, sotva na vizitě prohodili větu, jak vám je, ale stejně nereagovali na odpověd.
Jinak vloni v létě na pavilonu 21 záhadně zemřely na přízemku 2 pacientky, které byly nesoběstačné a tudíž aso personálu na přítěž.
O té oběšené paní na pavilonu 1 jsme slyšela, nebyla to ale první, už dříve se tam také jedna paní oběsila, proto odtamtud rádi posílají na neklid, aby byli krytí.
Jinak ještě k příspěvku o prof. Praškovi, ten nedělal v PL Bohnice, ale v Psychiatrickém centru Praha, samostané pracoviště, které náleží 3. LF UK a s PL Bohnice má jen společnou lokalizaci. Navíc od září 2008 je přednostou psychiatrické kliniky v Olomouci, takže s Bohnicemi už nemá co do činění.
Jinak budu ráda, pokud přidáte vaše zážitky z léčeben, úroven české psychiatrie mi přijde naprosto mizivá a to jsem ještě nezmínila klecové lůžku na pavilonu 16, stačilo mi se na něj podívat a bylo mi z toho do pláče.

psychiatr (Út, 8. 2. 2011 - 14:02)

nevím, čemu se divíte. na psychiatra nebo psychologa většinou studují lidé, kteří se těší, že jejich pochybení, v horším případě zvrhlosti, budou zameteny pod koberec. pacientům stěží někdo bude věřit zneužívání, v případě smrti kvůli nevhodné kombinaci léčiv s cílem mít o pacientů pokoj se dekurz ztratí a kolega a kámoš z patologie napíšou do pitevnho protokolu, že pacient se sám předávkoval. v případně psychoterapie se stěží prokáže, že lékař nic nedělá nebo naopak záměřně ubližuje, jak kvůli výzkumu, tak kvůli vlastní psychopatii.
takový zlý člověk pracuje v Praze v Bohnicích, Praško se jmenuje. Hodně lidí zažilo po jeho tzv. léčbě první epizody deprese, ale odhodil je do koše, protože si s nimi jen pohrál a když je do výzkumu nepotřeboval, tak můžou třeba zemřít, o nic nejde...pro jistotu, protože lékař je velmi inteligentní, si nabral pár pacošu z vysoké společnosti a velmi málo chudších, kterým se věnoval víc, aby mohl své zvrhlosti praktikovat bez strachu z odhalení.
prohlédlo to jen pár pacientů, kteří byli inteligentnější než on sám. těm napsal příšernou propouštěcí zprávu a dopsal neexistující diagnozu, která má zajistit, že jim nikdo nic neuvěří.

š. (Út, 8. 2. 2011 - 13:02)

Ač jsem se o pobobné reakci...Ještě přidám jednu věc - ta je snad nejhorší: na toéměř všech odděleních lze sehnat drogy - nikdy jsem s tím neměla nic do činění a naprosto mě fascinovalo, jak lehké je v Bohnicích přímo před pavilony sehnat v podstatě cokoli. Nemluvě o pacientech, kteří pijí v době léčení, naopak okamžitý vyhazov za to, když někdo opakovaně nejde na to, čemu se říká terapie - prostě hrůza. A ano, dovolat se nějaké nápravy, je ještě horší, než v běžných nemocnicích, tady se dá "vyrobit blázen" během jedné injekce a tahle příšerná bílá klika drží spolu - vědí dobře proč ((

š. (Út, 8. 2. 2011 - 13:02)

Reakce na poznámku paní...Dobrý den, připojuji se se svými zážitky. Myslím, že tohle je tak palčivé téma, že kdyby vylezlo napovrch to, co se děje nejen na uzavřených, ale i na otevřených odděleních, museli by odejít doktoři ne dobrovolně do zahraničí, ale rovnou za mříže. Zažila jsem napadení ze stran sestry - fyzické napadení a to pouze proto, že jsem se odmítla zúčastnit tzv. večerní komunity a to jen proto, že mi bylo zle. Řvala na mě, že jsem hysterka, popadla mě za ruku a málem mi ji zlomila. Odmítla mi dát léky, které byly indikované lékařem - a tomu přihlíželo 30 lidí, všichni podělaní strachy mlčeli. Druhý den jsem si stěžovala a měla pokoj. Odehrálo se na pav.3 v Bohnicích. Tato sestra je tam tím chováním proslulá - a tiše jí to prochází. Další zážitek - holčina, trpíci kolapsovitými stavy, dostala v noci záchvat a jak sprosté byly sestry, včetně toho, že ji přeloží na uzavřené, to ani nemůžu opakovat. Ráno nikdo nic neviděl, neslyšel. Je to otevřené odd. a sestry se fakt nepředřou, to pomíjím, že každá jezdí autem až před barák. Chudery chudé. Toto odd. se prezentuje předváděním zahraničních studentů a honěním si brka pana primáře, který o svých pacientech neví nic a přesto rozhoduje. Je to na zvracení. V Bohnicích na uzavřeném odd. spáchala minulý rok sebevraždu žena od dvou dětí, pouze proto, že ji personál označil jako fetku - měla nesnesitelné stavy úzkosti a chtěla něco na uklidnění - nedal jí nic a ona se oběsila přímo na záchodech. O tom veřejnost neví, zrovna tak ani o tom, co se děje na uzavřených odd. Bez zájmu, bez terapie, jako zvířata - otřes. K tomu všudypřítomné výhrůžky sester - ne všech, některé jsou fajn, ale bojí se o praktikách doktorů a kolegyň mluvit. A to, že se na psychiatrii "schovávají" různé trestně stíhané případy, bývalí kolegové, že tam opět hraje úlohu "kdo maže, ten je na lůžku", to snad ani netřeba připomínat. Co je ale opravdu otřesné, je absence soucitu, lidskosti, chápu, že je to strašně těžké povolání, ale tak ať to nedělají protekční trubky

WaSp (St, 2. 2. 2011 - 13:02)

Pozor tohle píše bláznivá...A ty seš ve svých šedesáti taky svobodnej a seschlej dědek, že kritizuješ ty, kteří se o něčem nebojí mluvit nebo někomu pomáhat!!!

ČURÁKU :(!

Dona (Čt, 22. 11. 2007 - 21:11)

A co je tvému dítěti??

Reklama

Přidat komentář