Reklama

ROMOVÉ - žijí tu s námi

P. (St, 8. 7. 2020 - 11:07)

Já jsem zjistila že v našem městě je 98% hlupáků co roušky sundali i když nákaza právě naopak se u nás objevila znova před 1.7..Roušky si tak může dovolit sundat Pelhřimov:)

Andrea (Út, 7. 7. 2020 - 21:07)

Milu, souhlasím s tebou, také v obchodě nosíme roušky,nejsme sami a i kdyby,je mi to jedno

Miluna (Út, 7. 7. 2020 - 22:07)

Já už tam Andy byla uplně sama víckrát.Budu se to muset naučit jako ty aby mě to bylo jedno a nepřipadala si jako vývrhel.Já si to jednou zkusila kvuli těm lidem jít bez ničeho ale nedávam to,je mi to silně nepříjemný.Nesnesu nikoho vedle sebe a nemůžu se soustředit na nakupování tak proto sem začla nosit respirátor.Rouškou chráníme druhý ale když už jí ostatní nenosí tak nás nechrání a musíme respirátor.

P. (St, 8. 7. 2020 - 11:07)

Téda..úplně přesně moje řeč.

V. (St, 8. 7. 2020 - 12:07)

Lidé to moc podceňují, oni se to začne šířit a znovu doveze s cestování.

P. (St, 8. 7. 2020 - 13:07)

Přesně člověk se nestačí divit kolik hlupáků to podceňuje.Hranice vůbec tohle léto neměli otevírat.

Miluna (Út, 7. 7. 2020 - 20:07)

Mě vyhovovalo tak jak to bylo.Venku bez roušky a v prostorách roušky.Ale teď je to prostě na nic.Jak to nechali na lidech tak lidi škoda slov,nějaký ani nevěří že vir existuje nebo ho dokola srovnávaji s chřipkou.No a když lidi roušky sundali tak mě je ta moje už k ničemu protože když jí ostatní nemaji tak to ztrácí význam a mě rouška nechrání a musim kvuli ostatnim nosit respirátor což mě dost sere!

-Aleš- (Út, 7. 7. 2020 - 18:07)

Třeba takovej Sergej, co tady psala Miluna, tak ten se taky chrání rouškou, ale nic mu nebrání denně chlastat a tím si zadělávat na cirhózu jater. O tom přece nejsou články na prvních stranách bulvárních médií. A to ještě není nic proti tomu, že se zřejmě při aplikaci drog nakazil HIV. Jediná možnost se tímhle způsobem nakazit je, že si od někoho půjčil nádobíčko. Jenomže tohle on nevěděl, protože mu to novináři nenaservírovali na zlatým podnose. A pak tihle lidi křičí jak jsou ostatní nezodpovědní.

Návštěvník (Út, 7. 7. 2020 - 18:07)

S tím s tebou souhlasím.Od Sergeje nedává smysl nosit roušku nebo respirátor a zároveň chlastat a hulit.V tom ho taky nechápu když mu jde se chránit proč si ničí plíce a játra.O tom taky ví už snad každej co můžou dělat cigarety a chlast.

-Aleš- (Út, 7. 7. 2020 - 17:07)

Já už taky nenosím roušku. Nosil jsem ji poctivě když byla povinná, ale teď už ji nosit nebudu. Jestli si někdo myslí, že díky roušce nikdy neumře, tak ať si ji nosí klidně i doma, já to respektuju. Stejně jako on musí respektovat mě. Někteří lidi - panikáři už jsou z těch médií tak zblblí, že úplně zapomněli, že je na světě X mnohem nebezpečnějších nemocí, na které se denně umírá ovšem bez zájmu novinářů. Ti si bohatě vystačí s covidem a už jsou celí nadržení na druhou vlnu nebo dokonce na nějakej novej vir. Teď už ale uctívači svaté roušky budou mít smůlu- stát už nikdo vypínat nebude, protože je to příliš drahé a kontraproduktivní.

Návštěvník (Út, 7. 7. 2020 - 18:07)

Aleši na tohle máme každej jinej pohled.Kovid se zdá být dost zrádnej a nebezpečnej.A protože stát začal tvrději a nejdřív všechno uzavřel tak nedává smysl teď roušky rušit.Okolní země je nadále mají a tady si teď hrajeme na co? Nedává smysl když už stát začal takhle najednou se na všechno vykašlat a otevřít hranice a roušky sundat.V tom případě vše co udělali na začátku bylo zbytečné a jen rozesrali ekonomiku.Já roušku nenosim když vy jste jí sundali tak už je mi k ničemu a jsem nucen nosit respirátor.Nebudu hrát to divadlo jako ostatní,rozumní lidé jí nosí dál.Miluna už se spálila jednou tak je teď rozumná.Nevim co už by zde muselo být aby lidi byli schopný něco dodržovat!

Návštěvník (Út, 7. 7. 2020 - 20:07)

Kolik hodin denně a každý den nosíš roušku. Ne kam a ale kolik hodin každý den. Asi těžko deset hodin denně jakoby někteří museli a měli plný obličej zánětů.

Miluna (Út, 7. 7. 2020 - 21:07)

Jo tak těm bych dala vyjímku,to chápu že dlouhodobě v tom nikdo nevydrží.Dala bych vyjímky prodavačkám,ve fabrikách,kadeřnicim,úřednicim a tak a naopak lidi kteří tam přijdou nakupovat nebo něco vyřídit na úřady tak prostě by roušky měli mít a tim chrání i ty prodavače,úřednice ale tohle je totální blbost nechat to na lidech tak vidim jak na to akorát serou.Člověk si mezi nima připadá jak nějaký vývrhel když tam vlezu v respirátoru a sem sama,to je hnus.

-Aleš- (Út, 7. 7. 2020 - 18:07)

Pokud lidi něco nedostanou příkazem, tak to dělat nebudou. A já jsem za to rád. Věř, že kdyby ten vir byl nebezpečnej, tak bychom ten hadr na hubě mít museli. Prostě časem se zjistilo, že úmrtnost není nijak dramatická, tak se rozumně přistoupilo k rozvolňování. Ostatně my jsme jako jedni z prvních v Evropě přistoupili k plošné karanténě a povinné ochraně obličeje, takže věřím, že teď naši epidemiologové vědí co dělají.

Návštěvník (Út, 7. 7. 2020 - 18:07)

To nevim.Podle jiných zemí chvíli řeknou nemusíte nosit teď zase například Rakousko musí znova nosit.Já si spíš myslím že nikdo neví co s tím.Vir už má 200 mutací a zanechává trvalé následky.Já bych to na lehkou váhu nebral.A pokuď se rozhodli hranice otevřít roušky měli nechat.

no (Út, 7. 7. 2020 - 19:07)

neber to na lehkou váhu, hlavně posilování vlastního imunitního systému. Už i lékaři se podivují nad tím, že se mluví o druhé vlně, vakcíně, mutaci a šíření viru, ale není slyšet názor, že vysoké procento nakažených mělo oslabenou imunitu nedostatkem vitaminu D. Nechápu, proč lidé nejsou poučováni tímto směrem. Postarat se o sebe posilováním imunity je pro každého mnohem účinnější, než neustále měnit opatření s rouškami, vzdálenostmi a shromažďováním. Nehledě na to, že nikde nečtu alespoň částečné vyhodnocení ( čtvrtletní např. ), kolik lidí zemřelo čistě na koronavirus a kolik na jiné onemocnění s přítomností koronaviru. Miluna by se měla zklidnit, má-li potřebu nosit roušku, ať nosí, stejně jako ti co potřebu necítí, ať nenosí. Zodpovědnost je na každém člověku a je vidno, že panika se komusi hodí do krámu.

Ota (Út, 7. 7. 2020 - 16:07)

Respirátor by měl chránin něco mezi 92-98%, taky záleží jakej.Jo Miluško teď je to ještě horší než dřív s rouškama.Pořád už tě tady chci ale nevim kde si chodila jestli si neriskovala a nejde jen o tebe ale Sergej a tvoje děti.Kdy se teda setkat,koncem července?

Sany11 (Út, 7. 7. 2020 - 15:07)

Taky mame respirator. U vas to nebylo tak zamorene, ale tady jeden nikdy nevi. Manzel ma zdrav. problemy, tak nechceme zbytecne riskovat, i kdyz stejne netusim, jestli ten respirator je neco platny

Miluna (Út, 7. 7. 2020 - 15:07)

To jo vy jste to tam měli už ošklivý.Tady se neví jestli vedle ve městě se nakazili v Drůbežárnách,zatim je tam nakažená ukrajinka a koho vše mohla nakazit? Budou jim ještě testy opakovat.Je to už hrozný s timhle ten svět,už je to všechno zničený.Sem z toho už dost psychicky vyřízená.

Sany11 (Út, 7. 7. 2020 - 14:07)

Se na ne vykasli, Milco. Kdyz mas pocit, ze je to pro tebe lepsi, tak rousku nos. My jsme taky v patek byli v supermarketu a meli ji. Jako jedini. :D At mi kazdy polibi. V Nemecku ji jeste musi nosit vsichni.

Reklama

Přidat komentář