Reklama

ALS - amyotrofní laterální skleróza

Nikola (Po, 30. 12. 2019 - 14:12)

Díky moc.

989 (Po, 30. 12. 2019 - 10:12)
S. (Po, 18. 11. 2019 - 21:11)

U St.Grose začalo onemocnění jedním prstem na ruce, nevím kterým. Setkal jsem se s nemocným pánem a zeptal jsem se ho, čím to začalo u něj. Řekl mi , že ukazovákem na pravé ruce. Protože se přes 30 let zabývám orientální diagnostikou, vím, že ukazovák má přímou souvislost se střevem, takže jsem přesvědčen , že u lidí předcházejí onemocnění ALS potíže se střevy / zácpy, průjmy/. Můj příspěvek tedy navazuje na předchozí p.Pečerové. Lidé se zmiňují o fascikulacích , ale jsem přesvědčen, že mají problémy s vyměšováním a to nejvíce ovlivňuje strava. Pokud se to projevi geneticky, nositel Nobelovy ceny Lindahl zjistil, že DNA a geny se měni až 200x během 24hodin. Pokud dojde k velkým změnám projeví se to onemocněním. Dále říká :Ty změny jsou schopny opravovat enzymy. Tak asi tudy by měla vést cesta k uzdravení.

Jitka (Po, 9. 3. 2020 - 14:03)

Každému začínají příznaky různě,mému tátovi začaly nejdříve od nohou,začala mu slábnout levá noha a zakopával,do roka přestal chodit úplně, přidaly se ruce ,za další půlrok potíže s dýchaním a následovala tracheostomie a domací umělá plicní ventilace.

Lucie (St, 6. 11. 2019 - 13:11)

Dobrý den, chci se zeptat, zda člověku s als kolísají příznaky během dne?
Mám špatnou citlivost horních i dolních končetin, pocit ochabování svalů, takový zvláštní pocit uvnitř končetin jakoby v nervech. Někdy to třeba na půl hodiny odezní a tenhle pocit v končetinách nemám a pak se to zase vrátí. Děkuji za odpověď

V. (Po, 14. 10. 2019 - 18:10)

Dobrý den,
Ráda bych se poradila, můj taťka už před rokem zpozoroval u sebe křeče (záškuby) myslely jsme,že jde o tetanii a proto užíval hořčík. Nicméně ty záškuby pokračovaly a pridala se bolest v levem uchu, puchani a nedoslychavist. Letos v lednu šel k neuro. kvuli podezreni na Als, kterou nepotvrdily a na RS, kterou nepotvrdily ani nevyvratily. na vyšetření, poslali ho všude po vyšetření Emg, lumbakni punkce a vse bylo ciste. Na emg byl dvakrat a dvakrat bez nalezu. Momentalni stav je,ze ma jednu polovinu tela vetsi na leve strane, kde ho boli i ucho. Na usni byl a ted ho poslali na dalsi vysetreni, tatka pocituje ztratu svalu u lopatky. Nyni ho jeste poslali na geneticke testy, domnivaji se,ze by mohlo ji o nejakou genetickou nemoc ci autoimunitni. Zajimalo by me neci nazor, hrozne se bojim, ze by se mohlo potvrdit als..Dekuji za odpoved. V.

osoba (Čt, 14. 3. 2019 - 11:03)

TOHLE stojí za důkladné prostudování, samozřejmě bez předsudků a s odvahou. Není to specificky pro tuto nemoc, ale jakoukoli. JE to v hlavě a dnešní lékařská věda zná jen "léky" jako náhražku vlastního budování pevného základu pro vlastní zdraví. http://jdem.cz/evfwc5
[email protected]

Maruška (St, 13. 3. 2019 - 06:03)

Ještě upřesnění Masivet 50 mg - 30 tablet originální balení 1000,- Kč , k tomu zdarma 6 tablet 150 mg . Bere se to dle váhy . Nevím jestli to pomáhalo nebo ne . To se takhle těžko posoudí , ale někdo tady psal před dvěma lety , že to její manžel bere a je to lepší . Takže kdyby měl někdo zájem zkusit tak se tady ozvěte.

Maruška (Po, 4. 3. 2019 - 07:03)

Dobrý den , měl by někdo zájem o MAsivet . Máme jedno originální balení a jedno načaté .
Bohužel jsme již neupotřebili. Cena 1000,- Kč.

Petr (St, 23. 1. 2019 - 14:01)

Dobry den, mivate nekdo krece pri zaskubech?

anon (St, 23. 1. 2019 - 11:01)

ONDRO bezte na skupinu fascikulace

Ondra (St, 23. 1. 2019 - 07:01)

Ahoj,
Prosim vas mel nekdo z vas deletrvajici fascikulaci na jazyku? Mam ji skoro 3 dny, ne uplne v kuse, ale hodne casto. Citim to i vidim, na jednom miste to opakovane cuka. A parkrat jsem zahledl i trepotani jinde, ktere sem necitil. Jsrm z toho uplne v haji, jinak vsude na tele skubu pres 8 let. Moc diky

Petr (Po, 21. 1. 2019 - 07:01)

Dobry den Pane T. zaskuby celeho tela mam jiz 4 rokem vcetne jazyka. Jiz 3x delano emg v minulosti. Nyni pri usednuti mivam krec do stehna leve nohy.( posleze zacal skubat snopec svalu nad kolenem). Dost me take boli zada a pater. Jsou v teto blasti krece normalni? Dekuji.

Návštěvník (Čt, 17. 1. 2019 - 10:01)

Pane T., chtěla bych se vás zeptat, když mám fascikulace celého těla včetně jazyka a k tomu se pridalo tuhnutí svalů na paži a předloktí jedné ruky, subjektivně vnimana slabost, pokud by se jednalo o ALS byly by na EMG patrné změny? A byly by pouze na té ruce, nebo na obou rukách a nohách?

Návštěvník (Pá, 18. 1. 2019 - 20:01)

K čemu jsou lékaři? Nepanikařte. Vždyť můžou být subjektivní potíže a čisté emg, já nevím co chcete slyšet. Tak jako tak, když jsou potíže, navštívíte lékaře ne?

Anonym (Pá, 25. 1. 2019 - 02:01)

K nicemu

Návštěvník (Čt, 17. 1. 2019 - 10:01)

Pane T., chtěla bych se vás zeptat, když mám fascikulace celého těla včetně jazyka a k tomu se pridalo tuhnutí svalů na paži a předloktí jedné ruky, subjektivně vnimana slabost, pokud by se jednalo o ALS byly by na EMG patrné změny? A byly by pouze na té ruce, nebo na obou rukách a nohách?

Hanka (Út, 15. 1. 2019 - 22:01)

Nene, brala jsem je v podstatě 3 roky v kuse a bez efektu, dokonce jsem měla vypozorovano, že po hořčíku to bylo horší. Proto jsem ho vysadila. Ostatní vitamíny průběžně všechno možné, železo, vápník, zinek, cecko, D, B, i injekce B12, ostropestřec na játra, při uzkostnych stavech lexaurin,ale to jen, když bylo nejhůř. Tim jsem zastavila ty nejhorší stavy. Po vysazení všeho mi bylo a je nejlíp. Řekněme půl roku je to výrazně lepší. Fakt to nesledování se mi pomohlo. V létě jsem začala jezdit na inlinech, poprvé jsem na nich stala ve 37 letech, to mi zase trochu zvedlo náladu, že kdybych měla ALS, že bych tohohle nebyla schopna. Prostě jsem se snažila to vytesnit a těmito způsoby si dokazovat, že jsem zdravá. Píšu to sem proto, protože jsem se cítila jako vy všichni a byla jsem z toho fakt v háji. Ale jak to tady psal mnohokrát pan T., když se srovná psychika zlepší se všechno. A je to pravda.

Taky Hanka (Út, 15. 1. 2019 - 21:01)

Hanko, moc vam to preji, ze vam problemy zmizely a ze jste psychicky v pohode. Osobne si vsak myslim, ze k tomu mohly prispet i ty vitaminy, co jste brala. Napr. horcik dokaze zlepsit psychiku a jak pisete psychika pak muze zlepsit zdravotni stav. Podobne treba kvalitni B-komplex zlepsi fungovani nervove soustavy, zmirni stres, zlepsi psychiku, pomuze odbourat nektere priznaky nemoci...

Hanka (Út, 15. 1. 2019 - 17:01)

Dobrý den, chtěla bych tem, co mají zaskuby všude na těle včetně jazyka jen napsat, že mě po třech letech v podstate zmizeli. Nevím proč, vím jen, že jsem to přestala řešit a tím myslím jako úplně přestala řešit, zaměřila jsem se na jiné věci, práci, dítě, kamarády, koníčky a jsou fuč. Měla jsem je i na jazyku a fakt hnusný, několikrát denně. Třeba týden v kuse. Od té doby, co jsem psychicky v pohodě v jazyku nejsou vubec. Jinde na těle sem tam, 1x 2x, už to nevnímám a neřeším to. Chci vám říct, že psychika je nejdůležitější. Dokud jsem ležela v článcích o ALS nedokázala jsem to hodit za hlavu. Ty tuny vitamínů, co jsem sežrala, úplně zbytečný. Teď neberu nic, ani to blbý magnesko... A zmizelo to samo. Fakt tomu nerozumím, ale je to tak. Po třech letech.

Reklama

Přidat komentář