Reklama

Ježíš Kristus, Boží Syn

Jirka (Út, 26. 5. 2020 - 20:05)

Než se něčemu začneš divit, zjisti si původ jógy a její význam. Neználku. Když chceš o něčem diskutovat, něco obhajovat a něco naopak kritizovat, doplň si alespoň nějaké základní vědomosti o čem se bavíme. Protože jinak nemá cenu ani diskutovat.

Návštěvník (Út, 26. 5. 2020 - 20:05)

Ja jen jestli jsi si to nespletl s dechovým cvičením:-).
A neználek být nemohu jedině neználka:-).

Jirka (Út, 26. 5. 2020 - 21:05)

A promiň mi slečno jestli jsem zněl arogantně. Nebrat osobně. Protože nevystupuju proti žádnému člověku, ale proti klamným naukám a okultním praktikám. _________ I satan se převléká za anděla světla (1Kor 11:14) - což můžeme vidět u mnohých takových učeních, které se tváří mile, a na kterých mnozí lidé, převážně ezotericky zaměření, nespatřují nic špatného. Hlavně proto, že neznají Bibli, tak nepoznají co tam je špatně.

LOL (Út, 26. 5. 2020 - 21:05)

Tak ja už jsem babička, slečna to už dávno ne:-)
Když mne Joga přijde být podobná na křesťanství s tím když se Bůh živých jmenuje JSEM.

Jirka (Út, 26. 5. 2020 - 22:05)

Takže ten anonym bylas ty? Bůh je JSEM, ale nevím jakou podobnost to má s jógou, kde na jsem je zaměřen člověk. Copak jsi nepochopila v čem je problém jógy? Prostě to nejde dohromady, jóga je naprosto proti Písmu. Soustředíš se tam pouze na svou mysl, což je vyloženě antikřesťanské! Myslel jsem, že se chceš držet Bible a ne si míchat do křesťanství východní filozofie apod.

LOL (Út, 26. 5. 2020 - 22:05)

Před Biblí jsem četla Rabindranatha Thakur a on také nalézá podobnosti mezi křesťanstvím a východními filozofiemi, přibližuje tyto dvě kultury.., což je dobře.

Návštěvník (Út, 26. 5. 2020 - 22:05)

"Soustředíš se tam pouze na svou mysl" to asi na víc věcí se v joze člověk soustředí, když ale milovati máme Boha svého i celou svoji myslí, tak je to tím opět podobné..

LOL / kroky (Út, 26. 5. 2020 - 22:05)

Jo ja někdy zapomenu vyplnit jméno.

Jirka (Út, 26. 5. 2020 - 22:05)

Tady tě to v takovém případě automaticky podepíše návštěvník. Což je latinsky visitor :-)

LOL (Út, 26. 5. 2020 - 22:05)

:-) no nazdar :-), tak to musím být opatrnější:-).

Jirka (Út, 26. 5. 2020 - 21:05)

oprava - (2 Kor 11:14) samozřejmě !

Jirka (Út, 26. 5. 2020 - 20:05)

I žena může neználek. Výše jsem o tom psal, že jóga hlavně souvisí s duchem. To dýchání tam má roli, že má vliv na mysl, viz holotropní dýchání, nemá být cvičení jak správně dýchat, ale má měnit vědomí. Jestli jógu praktikuješ, tak si o ní alespoň něco zjisti, než se začneš dohadovat. Nezazlívám ti, že tomu nerozumíš, ale že se hádáš i přesto, že tomu nerozumíš.

LOL (Út, 26. 5. 2020 - 19:05)

Horší je to s vrcholovými sporty.

Návštěvník (Út, 26. 5. 2020 - 18:05)

Tobě hrabe, člověče.

Jirka (Út, 26. 5. 2020 - 19:05)

Chápu tvoji nevoli, ale tohle ti řekne každý křesťan, to nám asi podle tebe musí hrabat všem. Urážky mi nevadí, to si klidně posluš jak je libo. Možná že jednou pochopíš o co tu jde a přijdeš s omluvou. Ale já ti i bez omluvy odpustím. Několik let zpátky jsem tady rovněž dělal chytrýho vůči křesťanům. Poté jsem se za to taky styděl. Ale to je normální, takže to chápu u každého a ty nejsi výjimka.

Návštěvník (Út, 26. 5. 2020 - 19:05)

Ne, to neměla být urážka, pokud to tak vyznělo. Jen povzdech. Nemáš to lehké.

Jirka (Út, 26. 5. 2020 - 20:05)

Naopak, s Kristem je všechno o mnoho lehčí.

Apoštol (Po, 25. 5. 2020 - 20:05)

Souhlasím. Jóga je lepší, než alkoholismus. MUDr. Nešpor určitě nechce alkoholiky morálně zničit, ač je psychiatr, nýbrž zachránit. Nechce, jako lékař, léčit pouze léky, ale i jógou, a hlavně smíchem.
Pokud je někdo doopravdy Křesťan s velkým K, tak přijme do svého srdce Ježíše Krista, jako svého Pána a Spasitele, nemusí tyto praktiky přijímat v rámci léčebného pobytu v PL. Lidé,kteří nemají silnou vůli, a hlavně nepoznají Ježíše, tak je tato léčebná strategie může zachránit od předčasné smrti na následky těžkého alkoholismu!

z netu: (Po, 25. 5. 2020 - 20:05)

V tomto období vývoje lidstva je jóga vyzvána hrát velmi důležitou roli v křesťanském životě naší epochy - a také zítřejší epochy. Místo askeze a křesťanské morálky založené z velké míry (jestli ne úplně) na útěku a vyhnutí se, jóga oproti tomu přichází s askezí založenou na pochopení, uvolnění, dobré vůli, čistotě a úctě. Jestliže je jóga opravdu praktikována a prožívána ve svém autentickém tradičním duchu, stane se - díky transfiguraci a aspiraci k Bohu - něčím jiným než banální formou užitečné gymnastiky. Bezpochyby umožní probuzení a zjevení některých silnějších, inteligentnějších, laskavějších, zřetelnějších lidských bytostí schopných hlubokého přijímání významu vzkazu evangelia.
Je zřídka takových bytostí, které v současnosti takto správně praktikují jógu. Budou v budoucnosti novými křesťany, jejichž svatost pokvete na základě fyzického, duševního a mentálního zdraví. Rovněž ten, kdo se přibližoval jak filozofii (a hlavně praxi) jógy, tak i křesťanské morálce, dosáhne - a to vůbec ne náhodně - shody mezi etickými a morálními pravidly jama a nijama a štěstí zmiňované v Ježíšově kázání z Hory.

Jirka (Po, 25. 5. 2020 - 20:05)

Je to klam, nevěř tomu. Nevěř všemu, co si prečteš na internetu, prosímtě. Tohle nemá s křesťanstvím nic společného. Je to ňákej new age, směsice více náboženství dohromady. Evangelium je o milosti v Kristu! Není to žádné trénování nebo co!

Reklama

Přidat komentář