Reklama

Ježíš Kristus, Boží Syn

Apoštol (Út, 26. 5. 2020 - 22:05)

V Bibli se nic proti józe nepíše. Ježíš Kristus nic nezakazuje. Mniši také meditovali. Co naopak Bůh nenáviděl, byli smilníci, lháři, alkoholici, zloději, rouhači, udavači, modloslužebníci, vrazi.
Myslím,že kdyby se Tony léčil i v těch Bohnicích u MUDr. Nešpora, tak si mohl zachránit život,a ne se propít až ke smrti. Křesťany kolem sebe zřejmě neměl, spíše štamgasty, s kterými popíjel v hospodách. A nebo byl samotář, který ani o pomoc nestál, pil i doma. Nevím, no. V každém případě měl ještě řadu let života před sebou.

Jirka (Út, 26. 5. 2020 - 22:05)

Apoštole tys tu nedávno psal, že Ježíš neudělal víno, tak další hlouposti, včetně neustálého šťourání v Tondově životě, si můžeš odpustit. Kdybys rozuměl křesťanství a chápal evangelium, trklo by tě, že jóga je špatně. Pořádně si zjisti podstatu křesťanství a co je to jóga a pak teprv možná pochopíš, proč to nemůže jít dohromady. Zatím to jak vidno vůbec nechápeš. Jóga se dá považovat za modloslužbu, poněvadž tím nesloužíš Bohu. Je to duchovní smilnění, což tu psal * a taky se dobrovolně otevíráš temným silám. Zeptej se katolického teologa a exorcisty ThD. Vojtěcha Kodeta, a nech se od něj poučit o škodlivosti jógy. Abys nepsal podobné nesmysly.

LOL (Út, 26. 5. 2020 - 22:05)

Ježíše se ptali co je nejdůležitější ze zákona a on odpověděl, milovati Boha svého celým svým srdcem, celou svoji duší, celou svoji myslí, celou svoji silou i celou svoji mocí a bližní své tak jako sebe.

Nad tím když se hlouběji zamyslím tak je to něco jako Joga.

Jirka (Út, 26. 5. 2020 - 22:05)

Protože zcela mimo nepochybně je, vidět podobnost v naplnění Božího zákona a jógy. To hned tak někoho nenapadne. Dobrou

Návštěvník (Út, 26. 5. 2020 - 23:05)

Doporučená četba pro Jirku například ww.darek.cz/krestanstvi-a-joga-z183526/. Formát si uprav

Jirka (St, 27. 5. 2020 - 04:05)

Niak mě nepřekvapuje, že těchto knih pár bude. Je to snaha spojovat východní nauky s křesťanstvím a smazat rozdíly mezi nimi, hledání podobností atd. což prostě nejde. Lidé, kteří píšou tyto knihy obvykle nejsou křesťané, spíše jde o ezoterickou literaturu a čtenář by takovou četbu měl brát s rezervou. Úplně pomíjím, že knih, které jógu v křesťanství absolutně vůbec nepřipouští, je daleko více. Tady jsem si přejel úvod, např. ty uvedené stupně zklidnění. A už tady je vidět, že to není v pořádku; křesťan má vše čerpat z Boha (Ježíš říká, že je vinný kmen a chléb života - my jsme ratolesti) a ne z naučených cvičení, kde si pomáhá sám. Žádné cvičení z nikoho neudělá lepšího člověka, toho z nás může udělat jenom Bůh! Kdyby nám stačilo jenom meditovar, nemusel za nás umírat Kristus! Autoři úplně ignorují důležitost evangelia a absolutní svrchovanost Boha. Pán Ježíš nemluví jen tak do větru, když říká, beze mě neučiníte nic. Jóga není křesťanství, ale hinduismus, nenechte se klamat.

LOL (Čt, 28. 5. 2020 - 01:05)

Když "beze mě neučiníte nic" tak ale s ním můžeme i to jogu.

Kjara (Čt, 28. 5. 2020 - 14:05)

Tak, takto si Kristova slova vykládat nelze. To je myšleno jinak.
Člověk má svobodnou vůli a rozhoduje se i špatně. Takže to by byl alibismus přehazovat zodpovědnost na Boha.

A jóga je součástí náboženství. Je to způsob, jak se skrze cvičení otevírat duchovnímu světu.
A tento duchovní svět, kam se otevírá takový člověk není duchovní svět Stvořitele, ale duchovní svět démonů. Čili padlých andělů.

Dá se to rozlišit velmi jednoduše, Bůh Stvořitel nepoužívá v žádném případě nějaké ….METODY....pro kontaktování s člověkem.

On to dělá vztahově . Metody jsou velmi manipulativní záležitosti.

LOL (Čt, 28. 5. 2020 - 19:05)

Skutečný Duch Svatý démony vyžene nemaj tam kde je místo.

Jirka (Čt, 28. 5. 2020 - 20:05)

Právě že když si ty démony dobrovolně do mysli člověk pouští, tak Duch svatý může jednání člověka respektovat, že ten člověk bude mít to, co si způsobil, i třeba jenom z výchovného důvodu. Toto je zase jiný pohled na věc. Když je ale člověk naplněn Duchem svatým, opravdu se nechce dopouštět žádného hříchu, natož plánovitě, a tak ho žádnou jógu a podobné věci, ani nenapadne praktikovat.

LOL (Pá, 29. 5. 2020 - 08:05)

Tak že tělu dopřáváš jenom klečení na kolenou?

LOL (Út, 26. 5. 2020 - 22:05)

Galatským 5
14Vždyť celý zákon je shrnut v jednom slově: Milovati budeš bližního svého jako sebe samého!

LOL (Út, 26. 5. 2020 - 23:05)

Což je joga jako vyšitá:-).
A nebo ne?

Jirka (Út, 26. 5. 2020 - 22:05)

Tak to jsi hodně mimo. Dobrou noc.

LOL (Út, 26. 5. 2020 - 22:05)

Mně je jenom divné že toto Ježíšem připomenuté nejdůležitější přikázání (Matouš 22/34-40) nikdo asi že vůbec nebere vážně, což je docela smutné.

LOL (Út, 26. 5. 2020 - 22:05)

A jak si tu službu Bohu představuješ a nebo praktikuješ?

Návštěvník (Út, 26. 5. 2020 - 22:05)

Podstatou křesťanství bývá i je Trojjediný Bůh o kterém se v Bibli nikde nic nepíše a nebo uctívání Panenky Marie což je taky podivnost podivná..poněkuď nebiblická, modloslužebná, křesťanství jako takové je vlastně falešné náboženství?

Jirka (St, 27. 5. 2020 - 04:05)

Vážený návštěvníku, podstatnou křesťanství je ukřižování a vzkříšení Krista, coby výkupní oběti a vztah s Bohem. Neplést si s dogmaty.

LOL (Čt, 28. 5. 2020 - 01:05)

Dnes se hodně mluví o vztahu s Bohem ale ja v Bibli čtu : Jan 17: 21aby všichni byli jedno jako ty, Otče, ve mně a já v tobě, aby i oni byli v nás, aby tak svět uvěřil, že ty jsi mě poslal.
22Slávu, kterou jsi mi dal, dal jsem jim, aby byli jedno, jako my jsme jedno –
23já v nich a ty ve mně;
A Biblenet se k tomu vyjadřuje takto:
z výsledků vyhledávání fráze "vztah s Bohem" (celkem 0 veršů - 0 stran)
z výsledků vyhledávání fráze "vztah k Bohu" (celkem 0 veršů - 0 stran)
Tak ja tomu asi že nerozumím nebo co.

D (St, 27. 5. 2020 - 09:05)

O nějakých "vztazích" ve společnosti či mezi lidmi teoretizoval v předminulém století Marx, a "vztahy" mezi jednotlivci (nebo mezi jednotlivcem a nějakou skupinou či skupinami) byly do jazyka postupně zaváděny až od 40. let minulého století.¶ Pokud tedy má být "podstatou" křesťanství něco, co bylo až do moderní doby pojímáno podstatně jinak než dnes, pak jsou dnešní křesťané velmi zapomětliví a v tom, čemu dnes věří, nemají kontinuitu s předešlými křesťanskými generacemi.

Reklama

Přidat komentář