Reklama

velká hlava

fuu (Ne, 21. 12. 2008 - 17:12)

a mam 15r.

fuu (Ne, 21. 12. 2008 - 17:12)

dobry den prajem vsetkym som zo slovenskamoja vyska je asi 198 cm vazim 78kga obvod hlavy je 60cm...neviem no ked som bol mensi nemal som ju taku velku jak teraz som z blavy a vite tu ma kazdu malu...prosim poradte

MUDr. Tasilo V (Po, 15. 12. 2008 - 11:12)

Obvod hlavy (přesně kalvy) chlapců do 18 let si najdete v kterýchkoliv percentilových tabulkách zveřejněných např. u pediatra nebo antropologa. Nemáte pravdu v tom, že 60 cm obvodu u 14-letého chlapce není MOC !!! Kostní vývoj chlapců končí podle genetické dispozice rodičů zpravidla od 18 od 21 let. Průměrný obvod hlavy dospělého muže v naší populaci je cca 57,6 cm. Podle typu kostry (leptosomní, atletická, pyknická, robustní) se obvod hlavy zdravého DOSPĚLÉHO muže pohybuje v rozmezí cca od 54 cm do max. 59-60 cm. Pokud by se Vám obvod hlavy do dosažení věku 18 let zvětšil například na 61 cm jedná se již o patologický rozměr (makrocefalii) protože je nad hranicí 97.percentil!!! Nepodceňujte tento vývoj protože se může jednat o příznak závažného geneticky přenosného onemocnění (makrocefalie je zpravidla vázána na poruchy v prenatálním vývoji a je v některých případech vázána na geneticky podmíněnou poruchu )nebo v závažnějším případě o zanedbaný hydrocefalus, který může v neléčených případech znamenat úplnou demenci a trvalé postižení CNS. Někdy bývá makrocefalie doprovodným příznakem nedoléčené rachitidy prodělané v dětství (ztluštění velkých fontanel)- projevovalo se to u generace narozené do konce 60 .let, nyní je rachitis vzácností. Pracoval jsem na ortopedii a později neurologii více než 14 let tak vím o čem mluvím.

rychlik (Út, 18. 11. 2008 - 15:11)

zdravim,je mi 14 let měřím 184cm vážim 78kg(nejsem tlustej)a moje hlava má v obvodu 59-60cm...není to moc?jde s tím něco dělat?Díky za odpovědi.

Návštěvník (Út, 18. 11. 2008 - 23:11)

Je to naprosto normalni! Vetsina ma obvod hlavy 60 cm i vic! A jeste poznamka:Obvod hlavy se meri na hlave nahore,to jest ve vysi cela! A tam se fakt NETLOUSTNE! I kdybys byl tlustej na vrchu hlavy proste NEPRIBERES!!

Reklama

Přidat komentář