Reklama

velká hlava

nezverejnim (Po, 28. 6. 2010 - 12:06)

Mne je o tom trápne hovoriť s rodičmi. Neurochirurg? Podla mňa som zdravý, až na to že sa mi rasú ruky občas. Hlavu mi aj tak nikto nezmenší:(

MUDr. Tasilo Vá (Pá, 25. 6. 2010 - 13:06)

Mam 14 rokov meriam asi 190cm...Jestliže si myslíš že máš nemoc ohledně nepřiměřeného třesu horních končetin musíš jít na neurologii. Pokud máš CT hlavy a skeletu v pořádku měl by situaci posoudit rovněž neurochirurg a odeslat Tě pro porovnání výsledků na magnetickou rezonanci. V SR je specializované pracoviště v Bratislavě, Košicích, Žilině, Liptovském Mikuláši a také v Prešově.

nezverejnim (Út, 22. 6. 2010 - 12:06)

Mam 14 rokov meriam asi 190cm vazim tak 70kg a mam obvod hlavy 63cm. Je to moc vela. Bol som aj na CT hlavy s tym ze sa mi trasu ruky obcas, a nic nezistili. Kebyze mam nejaku chorobu tak to zistia nie? alebo boli zameryn aiba na tie ruky?

Stano (Čt, 17. 6. 2010 - 10:06)

Doyen: Dakujem :) Ano je to...Katka, koĺko aký máš obvody hlavy ?Meraj cez glabellu a opistokracion.

Katka :( (Út, 25. 5. 2010 - 14:05)

Doyen: Dakujem :) Ano je to mozne ze je to pubertou ale preco prave ja? Mam spoluziacky a spoluziakov ktory vyzeraju uplne dobre. Moja najlepsia kamaratka s tymto nikdy problem nemala a ani nikto z mojich rovesnikov. Aj moja sestra je odo mna len o rok aj nieco starsia a vyzera skvelo. :(

Doyen (Út, 25. 5. 2010 - 10:05)

A este tolko som k tomu...Ahoj Katko, jsi ve věku kdy se tělo i proporce vyvíjí. Puberta i následná adolescence je pro dětský organismus velká zátěž a ne vždy se jednotlivé části těla a postavy vyvíjí podle našich představ. Určitě nejsi špatná, do 19- let se to všechno srovná a budeš v pohodě. Přijdeš na to že vzhled není ta nejdůležitější věc na světě. Hlavně buď ráda že jsi jinak zdravá a máš v pořádku rodinu...!!!!

Katka :( (Ne, 23. 5. 2010 - 13:05)

A este tolko som k tomu chcela dodat. Viem moze to by aj vekom lenze to nebude tym. Ja mam velku hlavu a tucne lica uz od malicka a skusala som uz hocico aj gymnastiku tvare aj ine veci ale nic nefunguje. Kazdy sa na mne len smeje. Mam tiez sestru ona ma uplne chudu tvar a je velmi pekna. Vobec sa na seba nepodobame. Ona je chuda pekna ja som tlsta a velmi spatna. :( Neviem co mam robit potrebujem surne pomoct. Nic mi nepomaha.. :( :( :( Budem vdacna za kazdu radu :( :(

Katka :( (Ne, 23. 5. 2010 - 13:05)

Chcela by som sa spytat ci by mi niekto nevedel pomoct. :( Mam 13 rokov a mam strasne velku hlavu velke lica a male oci siroky nos. Som z toho velmi smutna pretoze sa mi za to aj v skole smeju ze mam velku hlavu a hlavne tie velke lica. A same akne. Chcem sa spytat ci by mi niekto nevedel pomoct ako ju trosku zmensit. :( Bola by som mu strasne moc vdacna. :(

Hříbek (Po, 19. 4. 2010 - 10:04)

Zdravím, je mi 23 let a...Zdar Matesi, je to případ od případu.Já mám obvod hlavy 60 cm a na Slovensku mi MUDr. Bajtoš diagnostikoval v rámci základní vojenské služby následující diagnózu: "lebka hrubo dolichocefálna na hranici pomedzi normou a miernou makrocefaliou. Preveriť u neuroloóga zda sú chorobné zmeny na mozgu lebo zda ide o familiárnu záležitosť". V Košicích ve FN mi na mozku nezjistili nic, akorát mi řekli že mám zesílené kosti v týlní oblasti a že se jedná o následek křivice nebo dědičnou záležitost. Můj dědek nosil klobouk taky 59,5 cm tak už to neřeším,asi je to dědičné...V FN v Olomouci mi v úplně jiné souvislosti(léčba imunity) MUDr. Švach řekl že do obvodu 61 cm jsou "přerostení" jedinci s velkými rozměry kostí normální a že to nemám řešit. Tak si vyber Matesi.

Mates (Út, 6. 4. 2010 - 21:04)

Zdravím, je mi 23 let a meřím 176cm. Ptam se tedy jestli je v tomto veku normální obvod hlavy 59,5 cm? Děkuji předem za odpověd

105 cent (Pá, 19. 3. 2010 - 13:03)

ahojte kazdi ja som 50 cent!...Ahojte moji hlavatí fanuškovija !!!Ja som cez cent. Vážim presne 105 kg, no sú aj ťažší, že. A obvod gebule mám 60 cm. Ale neni som dement, mám vystudovanú VŠ v Sládkovičove.. Hladám peknú ženu bez závazkov! Som ináč fajn chlap.Mám 43 rokov.

50 cent (So, 13. 3. 2010 - 12:03)

ahojte kazdi ja som 50 cent! acko sa mate moje fanuskovija ked chcete tak mi zavolajte na moje cislo 33786948540

savík (Út, 2. 3. 2010 - 23:03)

zdravim,je mi 14 let měřím...Nejde musíš se stát prezidentem :D :P

MUDr. Tasilo Vá (St, 27. 1. 2010 - 16:01)

Ahoj mam 14 let a mam 53 cm...Marku jsi v dolní části percentilové tabulky odpovídající Tvému věku. Záleží na obvodu hlavy Tvých rodičů, pokud jsou i oni drobnější kostní konstituce,  je vše v pořádku.Kostní vývoj chlapců končí zpravidla od 19 do 22 let. 

Marek (Čt, 21. 1. 2010 - 22:01)

Ahoj mam 14 let a mam 53 cm obvod hlavy neno to malo??

Anonym (So, 20. 4. 2013 - 20:04)

Dobrý den, je mi 16 let a mám nadměrně (myslím) velkou hlavu, už to jde i poznat, když se na mne podíváte, ještě k tomu jsem vyhublý, což to zvýrazňuje. Co si o tom myslíte? Děkuji.

12:34 (Út, 9. 4. 2013 - 12:04)

Když mám hlavu velikosti tykve, proč mi na ní mají měřit IQ.

?!? (Út, 9. 4. 2013 - 11:04)

Jé, já mám na něm taky takovou velkou hlavičku a když ho rychle při milování vytáhnu, tak vám to tak hezky žbluňkne jako když vytáhnete špunt z vína.Ale jako ze šampusu zatím nedokážu! Třeba se to časem naučím!

Doyen (Út, 9. 4. 2013 - 11:04)

moj syn bude mat v januari 7...Paní Jano podobný problém jsme rovněž řešili. Navštivte se sysnem odborného lékaře - neurologa, ten posoudí zda je to patologické nebo jen "kosmetická" záležitost. Ne každá subjektivně "velká hlava" znamená zdravotní problém. Tzv. familiární benigní makrocefalie se vyskytuje u cca 2% mužské populace a nedá se s tím nic dělat, je to vrozená záležitost.

lola (Po, 7. 12. 2009 - 19:12)

Ahojte. Mam 13 rokov a mam 63...ahoj kitina,pokial to citas,napis mi na mail [email protected]

Reklama

Přidat komentář