Reklama

Podvazky a punčochy

Janina (Út, 27. 1. 2004 - 09:01)

Čtu zde zajímavé věci. I já jsem jedna z těch, která nosí ráda podvazky a punčochy. Raději než samodržící, není mi příjemné to stažení kolem stehna. Jen přes zimu mám problém, nosím do práce punčocháče a v práci se převlékám do punčoch. Máte některá zkušennost s nošením punčoch i v zimě ? Opravdu je to spíš lepší, jak píše Dr. výše ? Mám starch, abych nenastydla ..., ale je pravda, že jsem s nastydnutím nikdy problém neměla. Uvidím, asi to zkusím ....

Pavel (Út, 27. 1. 2004 - 08:01)

KL, asi hovoris o puncochach znacky Kareta a Karelie. Me se taky libi ale jak jsem jiz drive napsal, fakt ze nejsou pruzne se bohuzel nelibi manzelce. Vse je to ale jen o te spravne velikosti. Drive mela 25 a ty se pak tocily kolem nohy. Nyni ma 24 a podvazky se sesti upony a drzi skvele.

KL (Po, 26. 1. 2004 - 21:01)

Moniku musím ujistit, že úplně stejně jsem k punčochám přišla i já. Manžel mi je koupil brzy po svatbě, a já si je vzala do práce. Stále jsem se kontrolovala, zdali něco nemůže být vidět, přestože jsem měla delší sukni. Zvykla jsem si a teď bych si punčocháče nevzala. Nosím sukně i 15cm nad kolena. chce to ale delší punčochy, ne jak to ukazují slečny na fotkách.Já nejraději nosím pravé silonky, které sice nejsou příliš pružné a tak pohodlné, ale úžasně jemné a mimožádně trvanlivé. Manžel dokonce tvrdí, že mírné varhánky kolem kotníků, které se při chůzi tvoří jsou úžasně sexy a navíc, že jako jediné po svlečení nevypadají jako hadí kůže. Vyrábí se u nás, jsou v plochých sáčcích za cca 40 Kč a ve velikostech dle nohy 23,..27,v délkách od 77-95 cm po 3 cm. Je nutno délku vyzkoušet. Např. já při štíhlé postavě 165 cm vysoké nosím délku 83 nebo 86 cm. Pro začátečnice ale spíše doporučuji strečové punčochy (v krabičkách) velikost 25 a 27, jemné tak, že je necítíte, ale snadno se trhají. Při ceně 25-30 kč je vhodné kupovat více párů. Punčochy s lycrou nenosím. Jsou sice trvanlivější, ale i silnější, příliš pružné.

Tom (Po, 26. 1. 2004 - 19:01)

Díky paní doktorko, tohle dám určitě přečíst ženě! Nechcete třeba na tohle téma napsat do nějakého populárního ženského časopisu? Jak je nemám moc rád, tohle bych přivítal (a asi nejen já)...

Dr.Alena (50) (Po, 26. 1. 2004 - 18:01)

Známý mě upozornil na tento chat, neboť zná můj názor a já se ráda připojuji. Jsem gynekoložka a mohu potvrdit, že nikdy nebylo takové množství mykotických onemocnění jako v posledních letech. Před 15-20ti lety byla sukně pro ženu běžným oblečením, dnes je kromě horkých dnů spíše vyjímkou. Stejně pak je doplněna punčocháči, což je pro infekci nejlepší prostředí. Spory kvasinek skvěle odolávají teplotě při praní syntetiky. Dobře si pamatuji jak jsme na střední škole denně nosily minisukně, které sotva kryly podvazky, neboť punčocháče byly k nesehnání a drahé. Maminky říkaly, že ty naše holé zadečky odneseme na zdraví. A výsledek? Několikanásobně méně zánětů a léčených sterilit. Člověk se lépe adaptuje na změny teploty než na infekci. I já jsem pak několik let nosila punčocháče, sle pak jsem se s módou prodloužených sukní vrátila k punčochám. Svým pacientkám, které přicházejí s mykozami doporučuji změnu v oblečení, ale je to asi marné. Nyní vidím snad možnost změny, neboť móda v cizině jednoznačně propaguje punčochy a móda je nad veškerá lékařská doporučení. Co se týče samodržících punčoch - myslím jemných, ne zdravotních - vždy alespoň mírně lemem omezují odtok krve a mohou napomáhat tvorb varixů.Takže milé dámy, podvazky, které byly dříve samozřejmostí a dnes jsou u nás zprofanovány jako vysloveně erotické prádlo nenosíte jen pro radost mužů, ale i pro vlastní zdraví.

Marty (Po, 26. 1. 2004 - 16:01)

Chtěl bych své přítelkyni koupit punčochy a pás k Valentýnu, poradí mi prosím, jak určit velikost ? A poradíte mi někdo nějaký inetový obchod s punčochama ? Nejtraděj bych lesklé tělové s krajkou nahoře ....

Pavel (Po, 26. 1. 2004 - 10:01)

Mozna pockej az bude i trochu tepleji.

monika (Po, 26. 1. 2004 - 09:01)

Při brouzdání po internetu jsem zavítala i na tyto stránky. Zaujalo mne toto téma, protože na vánoce jsem dostala od manžela podvazkový pás a punčochy. Nechala jsem se přesvědčit, abych je začala nosit místo punčocháčů. Minulý týden jsem si je vzala poprvé do práce. Měla jsem na sobě světle modrý kostýmek s kratší (asi 15 cm nad kolena) sukní. A jaké byly pocity? Musím říct, že dost smíšené. Celou dobu jsem měla pocit, že mám na sobě něco divného. Nemohla jsem se zbavit dojmu, že mě každý pozoruje nohy. Ke všemu jsem ještě měla strach, že při sezení na židli je vidět lem punčoch. Dnes jsem si raději vzala kalhoty. Punčochy zkusím opět, až se z toho trochu vzpamatuji.

Tom (Čt, 22. 1. 2004 - 20:01)

Přesně tak Pavle, musím potvrdit onu smutnou pravdu - občas dívku v podvazcích potkáš, ale Vánoce jsou častěji :(

Pavel (Čt, 22. 1. 2004 - 16:01)

Evo, diky za smutne zpravy. Zda se, ze se emancipace zen dost povedla.

Eva (St, 21. 1. 2004 - 21:01)

Punčochy na podvazkový pás jsem na sobě nikdy neměla (ani je nevlastním), ale samodržící punčochy nosím skoro pořád, je pravda, že to leze pěkně do peněz, ale co by člověk pro módu neudělal. Ale zpádky k podvazkům, nemám ani jednu kamarádku, která by je nosila. Pro úplnost ještě uvádím, že mi je 21 let a studuji VŠ.

Stan (St, 14. 1. 2004 - 10:01)

Vážené dámy, s velikým zájmem jsem si přečetl Vaše příspěvky. Nemůžu se zbavit dojmu, že jste všechny přitažlivé, milé, krásné a chytré; není myslím zvláštní, že takové ženy se s rozmyslem rozhodují svoji přitažlivost zvýšit jednoduchým způsobem, využitím možná nejerotičtějšího kousku prádla,co znám. Možná české dívky a ženy mají ve skutečnosti z erotického vyzařování strach, a tady nemám na mysli odhalená břicha a tak dále. Muži ví, o čem mluvím, ženy ještě víc. Nikdy jsem svoji ženu nepřesvědčil, aby udělala mně i sobě radost tím, že si oblékne punčochy, a mimochodem, několikrát se zmiňujete o to, co to "udělalo s vašimi přáteli", když jste to udělaly vy. Závidím všem Vašim přítomným i budoucím přátelům.

RADKA (Út, 13. 1. 2004 - 20:01)

Podvazky jsem zkusila dnes poprvé ( inspirovala mě kamarádka ) a můj první dojem je víc než příznivý. Ač jsem si to nikdy nemyslela, je to velice pohodlné ve srovnání s punčocháči. Cítím se jako před 15 - ti lety, když jsme s holkama na průmce provokativně nosily kšandy. Je v tom hodně vzrušení, ale i studu. To však nic nemění na tom, že je mi to velice příjemné. Ještě před několika měsíci bych to na nebe nevzala, ale člověk se pořád učí. Vůbec neřeším to, jestli jsou podvazky vidět. Myslím si, že pokud se na to někdo nezaměří, nemůže to zpozorovat. Pokud to však sleduje, je mu to přáno. To co to udělalo s mým přítelem bylo fascinující. Dámy, zkuste to. Myslím, že pokud to vyzkoušíte, nebudete už nikdy měnit.

webmaster (Ne, 11. 1. 2004 - 22:01)

Předmět: Dlouhé, štíhlé nohy v punčochách s podvazky Autor: Michal Datum: 19.9. 2003 12:18:10 Jsem udiven, že se to někomu nemůže líbit. Ale už jsem se setkal i s takovým názorem. Předmět: Dlouhé, štíhlé nohy v punčochách s podvazky Autor: LENNY Datum: 20.9. 2003 2:34:17 JE TO DOOOST SEXY!!!!NA ŽENÁCH TO MILUJU!NA TO ME KAZDÁ DOSTANE!! Předmět: Dlouhé, štíhlé nohy v punčochách s podvazky Autor: Alena Datum: 11.1. 2004 1:55:48 Podvazky miluji, přiopadám si v nich jako opravdová ženská. Na podzim se mi ale stal děsný trapas. s několika kolegy a kamarádkou jsme šli si sednou na sklenku. Měla jsem na sobě širší krátkou sukni a začal foukat děsný vítr. Sukně byla absolutně nezvládnutelná a kamarádi včetně kolemjdoucích z toho měli druhé vánoce,že mi byly ty podvazky vidět. V práci nyní cítím, jak kolegové mnně sledují nohy, co mám pod sukní. Docela mi to štve, punčochy nosit nechci přestat, můj přítel by mi to snad ani nedovolil. Kdyby to nosilo více ženských, nemusela bych se za to tak stydět.

KL (So, 10. 1. 2004 - 23:01)

Ještě pro Pavla dodávám: Blíží se mi čtyřicítka (ale udržovaná - no tak se zasmějte) a podvazky nosím od pětadvaceti a to skoro denně. Co vím, nosí je akorát jedna mladší kolegyně, která to ode mne odkoukala, a moc se jí to líbí. Jinak vím o jedné, které je asi 35 let. Samonosky jsou módní,nosí je hodně mladých, skoro každá je zkusila, ale nejsou ideální a jsou drahé, takže spíše občas. Žádná sláva, nás s podvazky bude asi procento (nepočítáme li babičky). Chybí asi osvěta. Pánové, snažte se. Proč se to nepropaguje v dámských časopisech, když je to opravdu v cizině normální?

KL (So, 10. 1. 2004 - 23:01)

Ještě pro Pavla dodávám: Blíží se mi čtyřicítka (ale udržovaná - no tak se zasmějte) a podvazky nosím od pětadvaceti a to skoro denně. Co vím, nosí je akorát jedna mladší kolegyně, která to ode mne odkoukala, a moc se jí to líbí. Jinak vím o jedné, které je asi 35 let. Samonosky jsou módní,nosí je hodně mladých, skoro každá je zkusila, ale nejsou ideální a jsou drahé, takže spíše občas. Žádná sláva, nás s podvazky bude asi procento (nepočítáme li babičky). Chybí asi osvěta. Pánové, snažte se. Proč se to nepropaguje v dámských časopisech, když je to opravdu v cizině normální?

KL (So, 10. 1. 2004 - 23:01)

Ještě pro Pavla dodávám: Blíží se mi čtyřicítka (ale udržovaná - no tak se zasmějte) a podvazky nosím od pětadvaceti a to skoro denně. Co vím, nosí je akorát jedna mladší kolegyně, která to ode mne odkoukala, a moc se jí to líbí. Jinak vím o jedné, které je asi 35 let. Samonosky jsou módní,nosí je hodně mladých, skoro každá je zkusila, ale nejsou ideální a jsou drahé, takže spíše občas. Žádná sláva, nás s podvazky bude asi procento (nepočítáme li babičky). Chybí asi osvěta. Pánové, snažte se. Proč se to nepropaguje v dámských časopisech, když je to opravdu v cizině normální?

K.L. (So, 10. 1. 2004 - 19:01)

K tipům a trikům zvl. pro Simonu bych měla nejdřív uvést, že podvazky nenosím zrovna proto, aby si toho všiml každý vobejda v metru. Sukně se opravdu nedají nosit kratší než 10, max. 15 cm nad kolena. Lemy punčoch jsou vzadu vždy níže, a musí je sukně krýt. Když něco někdy vykoukne, je to roztomilé,ale když to je vidět i při chůzi, je to vulgární. Já nosím většinou úzké sukně, která je při sezení lépe pod kontrolou i když více se vpředu vysouká. Široké sukně nosím málo, zvedá je vítr a je vidět pod ně na schodech. Aby se pod úzkou tenčí sukní nerýsovaly podvazky, zapínám si je ne zcela vpředu, ale mírně z vnitřku stehen a ty boční co nejvíce dozadu. Punčochy jsou tak i lépe upevněny. Zajímavé je, že pod světlou sukní je méně vidět černé prádlo než bílé. Rozparky vzadu na sukni jsou lepší překryté, jsou-li po stranách, pozor na ně, snadno vykukují při sezení nejen lemy punčoch ale i samotné spony. Šaty zase snadno při zvednutí rukou v autobuse nebo při tanci dost ukážou. Jedna starší kolegyně říkala: Nošení podvazků nás naučí chovat se jako dámy, a měla pravdu. Sedět s koleny u sebe, elegantně si pomalu přehodit nohu přes nohu, s přidržením rukou lemu sukně a ne jakýmsi zbrklým výkopem jako i naše hvězdičky v televizi. Chci li níže, nepředkláním se, ale sedám na bobek. Chlapi jsou z tohoto elegantního chování hotoví. Svádět tím že víc odkryji, už problém není. Na druhou stranu, máte-li podvazky nestane se, že budou vám vidět lemy punčoch na ulici jako tolika dívkám s nedržícími samodržkami Až se zase dostanu ke psaní, mohu poradit s výběrem punčoch. Zajímalo by mne, zdali o vás, které nosíte jako já běžně podvazky, to okolí ví, nebo to tajíte? Já spíš to druhé - ty co to ví - ženy se spíš s úsměvem diví a chlapi bezmezně obdivují.

P"VEL (Čt, 8. 1. 2004 - 22:01)

Nosím jemné pánské spodní kalhoty od firmy Evona. Jedná se vpodstatě o pánské punčocháče. Jmenují se Fred a Filip a jsou naprosto super. Filip jsou v tloušťce 20 DEN a Fred 50 DEN - to mi vysvětlovala prodavačka jaký je v tom rozdíl :-)), takže jsem zase o něco vzdělanější. Jsem zvědavý na reakce okolí na jaře, až si vezmu ty tenké, protože to vypadá úplně stejně jak normální dámský punčocháče. No vlastně jsem musel vysvětlovat i u těch silnějších, protože jsou i tak průhledné. Nevím proč to některým lidem tak vadí, když je rovnoprávnost a dělají se např. i pánská tanga. Oba typy se dělají ve 3 barvách (tělová, černá, šedá).Ještě jsem chvilku brouzdal po netu a našel jsem, že i v zahraničí vyrábí několik známích firem pánské punčocháče, třeba Levee vyrábí unisexové WoMan a obal vypadá taky pěkně :-)A recenzi najdete zdehttp://www.moda.cz/art/article.php?id=1786Co si o tom myslíte. Mají i muži právo nosit to v čem se budou cítit pohodlně??

Pavel (Čt, 8. 1. 2004 - 08:01)

Pro jarku -> urcite se to nevylucuje. Navic ty opravdu funkcni podvazky obsahuji take primes bavlny a nemaji vetsinou krajky. Manzelka to tak pouziva a je to OK. Kdyby nebylo tak bych se urcite rychle ozval.PS: damske prispevatelky prosim o statistiku kolik procent jejich kamaradek/znamych nosi puncochace, puncochy na podvazky a samodrzici. Spoustu ctenaru/ctenarek to asi zajima. Prosim o dodani veku.

Reklama

Přidat komentář