Reklama

lupus erytematoides

Návštěvník (Pá, 17. 5. 2002 - 20:05)

consupren je znamej skoro všude, ale není to hlavní lék, je to jen pomocný, který se musí brát k Medrolu či Prednisonu - nebo aspoň my, co máme lupus.

Návštěvník (Čt, 16. 5. 2002 - 08:05)

Paní doktorko, co si myslíte o nesteriodovém léku Consumprenu, který nemá v podstatě vedlejší účinky a který v případě léčení autoagresivních forem SLE má dobré až výborné účinky? Jsou o něm příslušní odborníci informováni? Dle příspěvků usuzuji, že nejsou. Jen upozorňuji, že nejsem lékář ani distributor léčiv, ale pacient.

Návštěvník (St, 15. 5. 2002 - 15:05)

Steroidy není vhodné naráz vysadit, může to způsobit závažné zdravotní problémy. Doporučila bych vám klasickou léčbu doplnit konstituční homeopatií, pak by bylo možné postupně snižovat dávky léků. Zkuste např. doktora Hrušovského - kontakt viz. odborníci

Návštěvník (St, 15. 5. 2002 - 13:05)

Zkuste se informovat u vašeho lékaře na Consumpren. Já ho užívám na SLE asi dva roky a funguji docela normálně.

Návštěvník (Út, 14. 5. 2002 - 22:05)

Ahoj Maruško,sice nemám nemoc jako ty, ale vím, co to je užívat Prednison 20, brala jsem za den 60mg a také jsme téměž nejedla, abych nepřibírala, nyní mám Prednison vysazený a můj stav se nehorší. Mám autoimunitní onemocnění, ale ledvin.Pokud by sis chtěla vyměnit nějaké zážitky, či se jen rozptýlit psaním, nebylo by to špatné, co říkáš? Z jakého jsi města?Ahoj, Petra.

Návštěvník (Ne, 5. 5. 2002 - 18:05)

Paní doktorko, je mi 19 let a tato nemoc mě začala obtěžovat před 3 lety. Hlavním mým lékem je Prednison 20. V prvním roce léčby mi nějak nevadil, ale při stoupání mé váhy jsem tento lék odmítala. I přes to, že lékaři byli proti tomu, potají jsem prednison vysadila. Lékařům to tajím. Mám ale špatné svědomí, nemoc se mi viditelně horší viz. klouby a plicní pojiva.. známka myositídy atd. Jenže já s prednisonem nějak nekamarádím, skoro jsem nejedla, abych netloustla. Škoda, že není jiný lék, bez těchto vedlejších účinků. Může mít nějaký vliv vysazení prednisonu na můj organismus?? Je mi stále hůř a nevím, co mám dělat. Nechci užívat ty léky, když znám ty nežádoucí účinky. Nemohu se vyrovnat s tím, jak se mé tělo mění! Nedokážu si ani otevřít láhev, o koupeli se mi může jen zdát - leda, že by mě někdo vyzvyhl, nemohu si ani kleknou, jak mám ztuhlá kolena. Všem přeji HODNĚ ZDRAVÍČKA!!!!! To je nejdůležitější

Alena Kennedy (Ne, 21. 4. 2002 - 18:04)

Uz 15 let mam SLE, od narozeni meho prvniho syna, pak jsem pres vystrahu doktoru mela dalsiho syna. 14 let jsem byla na silnych davkach steroidu, i kdyz jsem brala spousty calcia, prece mi steroidy nici kosti.V soucasne dobe mi davaji misto steroidu MFM-Cel-cept, ktery toleruji velmi dobre. (imunosupresant) nemohla jsem tolerovat Imuran, ktery mi nicil bile krvinky a ani Plaquenil, ktery mi delal silene bolesti hlavy. V soucasne dobe mam lupus nefritis, a jsem po mozkove mrtvici - take nasledek lupusu...jinak jsem porad silene unavena, coz vzhledm k tomu ze mam dve deti je dost neprijemne...Citim se nekdy docela dobre rano, ale behem dne moje energie jde dolu, hodne mne boli zada a chodim jen se svymi detmi nebo s manzelem, ktery mne vede za ruku, bojim se kdyz je naledi, schody..jakakoliv prekazka. Je proti tomu nejaka alernativni lecba? nenavidim drogy, co do mne cpou.......

Návštěvník (Po, 15. 4. 2002 - 08:04)

paní doktorko, chtěla bych se zeptat, zda tato nemoc může také postihnout pohlavní orgány a jak. A především zda se dá nějak od problémů pomoci. Konkrétně, léta trpím vždy dlouhou mestruací, špiním i mezi ní a to i přes užívání antikoncepce.

Návštěvník (So, 30. 3. 2002 - 21:03)

Mohl byste mám všem dát nějaké bližší informace o tomto léčivu.Pořád jen doufáme a nic není. A že by teď??? Prosím napiště nám něco víc.

DOC.Neruda Petr (Čt, 28. 3. 2002 - 10:03)

Dovezl jsem prparát který vyléčí lupus za 20 měsícu. jmenuje se Wolfenil a je na trhu v USA.

Návštěvník (Čt, 21. 3. 2002 - 17:03)

ahoj Renato,muzes mi prosim te napsat jestli mas deti,chtela bych mit dite,ale mam obavy

Návštěvník (St, 20. 3. 2002 - 20:03)

je mi 22 let a lupus mi zjistili pred 2roky.chtela bych se zeptat jestli mate deti ja chci zalozit rodinu dekuji petra

Návštěvník (Ne, 3. 3. 2002 - 20:03)

Ahoj Renato, jsem ráda, že jsi se připojila k našemu tématu. Dlouho jsem se nedostala k internetu, tak odepisuji až teď. Jestli by ti nevadilo, ze bychom si napsali pár mailů, tak si můžeme navzájem vyměnit zkušenosti. (millagros"centrum.cz) Dříve jsem se mým onemocněním vůbec nezabývala, ale poslední dobou mám problémy s klouby, kůží, plícemi a krevním oběhem. Stěžuje mi to život. Je mi teprve 19. let a cítím se na 45 let :-) Nechci se litovat, ale moc mě mrzí, že se to už nedá vyléčit. Mám prý ten nejzávažnější druh. Jakpak jsi na tom ty? Jak se to vlastně u tebe projevilo? Smím se zeptat odkud jsi? Děkuji za odpověď.

Návštěvník (Pá, 15. 2. 2002 - 11:02)

Je mi 34, Lupus mám asi 12 let, můžu se podělit o zkušenosti, napište.

Návštěvník (So, 26. 1. 2002 - 21:01)

Ahoj,něco by se určitě našlo. Jestli chceš tak mi napiš na email-Hanicka2"post.cz a mužeme si své zkušenosti vzájemně vyměnit.Budu ráda když se ozveš.

Návštěvník (So, 19. 1. 2002 - 17:01)

Hanko, dlouho se snažím zjistit něco o této nemoci. Je mi pouhým 19 let a mam stejnou diagnózu. Moc mě trapi, že o tom vím minimum. Nemáš nějaký typ, kde se o tom dozvědět více? Předem ti děkuji.

Návštěvník (Ne, 13. 1. 2002 - 20:01)

Též s tím nemám zkušenost, ale jelikož jde o autoimunitní onemocnění, na jehož vzniku se mohou podílet i vlivy prostředí a které může postihovat různé tkáně v těle, myslím, že není vhodné organismus ještě zatěžovat tetováním kůže.

Návštěvník (Pá, 11. 1. 2002 - 23:01)

paní doktorko, mám na vás takovou netypickou otázku, mám třetím rokem systémový lupus erythematodes, je to hnusná nemoc, chtěla by mě omezovat, ale přesto si dělám co se mi zachce, když je to možné. Chtěla bych se nechat tetovat, zatím mi nikdo z doktorů nedokázal odpovědět na to, jestli můžu nebo nesmím. Říkali, že s tím nemají zkušenosti. Mohla byste mi poradit?

Iveta (St, 16. 6. 2021 - 21:06)

Dobrý večer.Mam taky lupus a tetování mám na noze a obou rukách a je vše v pohodě

Reklama

Přidat komentář