Reklama

TRITICCO

Petra (Čt, 25. 2. 2016 - 09:02)

Celý život? To snad né ......Ne nejsem lékařka,pouze jsem napsala svůj názor na to,pokud někdo bere léky po celý život.Rozumný člověk nedbá na rady diskutujících,ale obrátí se na odborníka.Je jasné,že to jinak nic dobrého nemůže přinést.

Steve (Čt, 25. 2. 2016 - 00:02)

Nikdo mě nenutil,naštěstí...Celý život? To snad né ... Ale je dobré se řídit radami zkušeného študovaného lékaře, on ví kdy co vysadit příp. změnit apod. - nejhorší je poslouchat babské rady neodborníků typu "Jedna paní povídala"!

Petro, jsi lékař nebo alespoň kdokoliv ze zdravotnictví?

ja (St, 24. 2. 2016 - 22:02)

Pro ja.
Úplně Vám...již jsem párkrát zkoušela vysadit prášky, ale nešlo to, musel jsem v práci fungovat. Možná kdybych měla měsíc-dva měsíce volno,tak možná by to šlo, ale tak ne. Tak vim, že vemu prašek v 23 hodin a do 5-6 hodin spim,takže se citím odpočatá a spokojená. Raději to nebudu řešit co bude za pár let ,žiji dneškem

vvvvvvvvvvvvvvv (St, 24. 2. 2016 - 21:02)

Pro ja.
Úplně Vám...proboha vypni se

Aneta (St, 24. 2. 2016 - 21:02)

Pro ja.
Úplně Vám rozumím. Nejprve jsem zkoušela na spaní AD Trittico.To mi vůbec nezabralo!Zkoušela jsem i PROTHAZIN. Zabíral pouze několik týdnů.Navštívila jsem i psychiatra. Ten mi nabídl Mirtazapin, ale protože si hlídám váhu, a Mirtazapin je notoricky znám svým přibíráním, kategoricky jsem odmítla. Mám sklony k nadváze. V té době jsem již mírnou nadváhu měla!Když chci zhubnout, musím se hodně hlídat v jídle a pomalu se mi daří zeštíhlet! Navíc, Mirtazapin výrazně zpomaluje metabolismus a podporuje chuť k jídlu! Což já rozhodně nepotřebuji! Také trpím úzkostí s nespavostí. Nemohu usnout. Na spaní jsem koušela Melatonin,který mi příliš nepomohl. Také HYPNOGEN. Před spaním beru 1 tabletku jedničkového NEUROLU, abych vůbec usnula! Jsem o 10 let mladší, než Vy.Nespavostí trpím 3 roky. Zkouším i různé bylinky, meduňku, třezalku.Od ledna 2016 docházím na psychoterapii. Hledám pomoc dál, v alternativě, protože psychiatrům nevěřím! Než se trápit, také lépe vzít tabletku!
Přes den zásadně neužívám! Píšete na doživotí? Proč? Radím, dále
hledat pomoc, v psychoterapii, v alternativní medicíně! Já také zoufale hledám, co by mi mohlo pomoci! Nechci žádná antipsychotika, ani tlumivá antidepresiva, typu Mirtazapin a tricyklika. Nadělají více škody, než užitku!

Ja ja (St, 24. 2. 2016 - 19:02)

Koleduješ si o parkinsona.

ja (St, 24. 2. 2016 - 18:02)

beru prašky na spani cca 15 let je mne 55 let. Vim,že tohle bude již doživoti,ale vyhovujou mne a neměnila bych za antidepresiva. Prozati mmne stači 1 prašek na spani a spim 5-6 hodin,což stači.raději s leky než se trapit bez nich

Amálka (St, 24. 2. 2016 - 17:02)

Petro, nejhorší je to, řídit se podle J.P.P.-jedna paní povídala!
To rozhodně není dobrý způsob! A dobře jsi udělala, žes jí neposlechla, a včas jsi toho nechala! A dobře jsi udělala! V tom Ti moc fandím! A drž se! Hodně zdraví a štěstí Ti přeji!

Petra (St, 24. 2. 2016 - 16:02)

Petro, vůbec žádné léky...Neberu,ale kdysi dávno jsem brala nějaký měsíc lexaurin.Jedna paní mi právě také řekla,že to bere skoro celý život,tak to víš,já jsem to neznala,tak jsem jí věřila a pak po nějakém měsíci,že to sama vysadím a najednou to byl problém.Ale naštěstí jsem to nebrala tak dlouho,takže pomalinku jsem sama vysazovala.

Amálka (St, 24. 2. 2016 - 16:02)

Petro, vůbec žádné léky nebereš? Také mi přijde hrozné, brát prášky na spaní a na uklidnění celý život.

Petra (St, 24. 2. 2016 - 15:02)

A on tě snad někdo nutil?...Nikdo mě nenutil,naštěstí mám zdravý rozum.Nelíbí se mi,že to někdo propaguje,ostatní se toho můžou chytit.V žádném případě to nemůžete brát celý život.

Steve (St, 24. 2. 2016 - 14:02)

Jestli se můžu zeptat,kdo...A on tě snad někdo nutil? Léčba je přeci dobrovolná - pokud to není případ nařízení soudem.

oprava (St, 24. 2. 2016 - 14:02)

zdravé výživě.

Já ne (St, 24. 2. 2016 - 13:02)

Trittico mi vůbec nezabralo! 300 mg jsem tedy nebrala! je to hrozně moc velká dávka! Snílku, a proč jsi přešel z takové dávky Trittica na Mirtazapin??? Tomu vůbec nerozumím. Za 14 dnů už kilo nahoře?! To není konečná cifra! Děkuji, Mirtazapin nikdy! Chuť k jídlu mám dobrou. Naopak, musím se v jídle hodně krotit! BZD mi píše praktický lékař, občas známý imunolog, kam moc chodím na kontroly už jen málokdy! Mám lehce sníženou imunitu, kterou nyní léčím alternativně! Předtím jsem brala i léky na podporu imunity. Takže , takhle. Byla jsem i u psychiatra. Když jsem chtěla něco, po čem nepřibírá, údajně velký problém!Prý se po dalších psychofarmacích přibírá dost a hodně tlumí! Řekla jsem si! A dost! Blázna, ani ženskou s nadváhou, ze sebe rozhodně dělat nenechám!!! Obešla jsem více lékařů! Nikde nepomohli! Tak takhle je mi mnohem lépe! Radila jsem se i s jednou bývalou lékárnicí, která se věnuje dravé výživě! O těch BZD a obavách ze závislosti jsem jí řekla. Řekla:,,To vůbec neřešte! Doktoři by Vás zničili. To Trittico už Vám nezabere. Po tom Mirtazapinu se hrozně přibírá!" Krom toho,
dělá i irisdiagnostičku!" Věřím jí, že má v hodně věcech pravdu! Někdo údajně musí brát BZD i celý život! Raději tato cesta, než jakákoliv nadváha, a mnohem větší úzkost! U mne to nejde řešit jinak! Alespoň ne, co se týče klasické medicíny!

Petra (St, 24. 2. 2016 - 13:02)

Trittico že není...Jestli se můžu zeptat,kdo ti stále předepisuje BZD? Já bych určitě nevolila tohle co píšeš,není nic horšího,než být na nich závislá.Já jsem je brala v řádu měsíců a stačilo,problém to byl,už jsem se zařekla,že prášky už nikdy žádné.

snilek (St, 24. 2. 2016 - 13:02)

Trittico jsem vysadil před 14 dny ... bral jsem 2 měsíce dávku 300mg. S doktorkou jsem se domluvil na změně na Mirtazapin. Vysadil jsem Trittico ze dne na den. Bylo mi druhý den moc zle, ale dalo se to vydržet. Teď jsem 14 dní na Mirtazapinu (15mg) a to mi vyhovuje. Nejsem tolik unavený. Spánek je celkem dobrý. Díky Mirtazapinu jsem taky začal celkem normálně jíst. A za těch 14 dní jsem přibral možná kilo. Uvidíme, co bude dál

Já ne (St, 24. 2. 2016 - 12:02)

Trittico že není návykové??!! To tedy je! A pořádně! Stejně jako BZD, hypnotika a jiné léky! Nejprve se objeví ospalost a nesnesitelné vedlejší účinky! A pak si tělo zřejmě zvykne, ospalost odezní, zvyšuje se denní dávka! U Trittica se doporučuje až 300 mg denně! Což je tedy otřesné! A zkuste ho potom vysadit, to budete vidět, co to s Vámi provede! Vedlejší účinky jsou horší a četnější, než u BZD!A pokud nezabere TRITTICO, což se u hodně lidí stává, tak si klidně dáte předepsat psychiatrem antipsychotika, nebo antidepresiva, po kterých extrémně ztloustnete, rozhodí vám hormony a zničí metabolismus! Tím si zaděláváte na další a další nemoci! Zničíte si fyzické zdraví i psychiku! Třeba někomu z vás Trittico vyhovuje, stačí vám malá dávka a nemáte po něm vedlejší účinky, dobře vám pomáhá, tak OK! Mně Trittico vůbec nezabralo! A nic jiného brát nemohu. Řeším váhu! Byl mí nabídnut Mirtazapin!Ale ten by mě psychicky i fyzicky úplně dorazil! Také trpím úzkostí a nespavostí! Beru benzodiazepiny, protože jiná cesta není, a v klasické medicíně, zřejmě nebude! Po anxiolytikách netloustnu, správně a zdravě se stravuji. Beru i bylinky a vitamíny. Tady Petra píše, že po TRITTICU zhubla z 55 kg na 47 kg, což už bych určitě ani nechtěla! Jsem o více než 10 kg silnější, než těch zmíněných 47 kg! Ale když někdo přibere po AD a AP na 70 kg a ještě mnohem více, je to ještě mnohem horší, než hubnutí! Nejlépe být sám se sebou, sama se sebou, v rovnováze! V dnešní době je mnohem těžší, žít v pohodě a rovnováze! Je třeba hledat i jiné cesty, než léky, které stejně neléčí, jen tlumí příznaky, často za cenu závažných vedlejších účinků! Dobrá je i psychoterapie! Přeji hodně štěstí!

No. (Po, 22. 2. 2016 - 21:02)

Pro Petru.
S tím hubnutím se mi to zdá opravdu moc. Dovolte mi otázku. Vážila jste 55 kg. Což je na ženu tak akorát, spíše málo. Těch 47 kg, to už je podle mne, příliš málo. Vy jste takto moc chtěla zhubnout,
na tak nízkou hmotnost? To už musíte být moc hubená! Víte,líbí se mi, když je žena pěkná a štíhlá. Kolik měříte? Nic ve zlém. Nelíbí se mi tlusté ženy, ale ani ty příliš hubené. Ze svého pohledu, bych Vám poradil, naopak nějaké kilo přibrat! Asi jste ještě hodně mladá. A to Trittico Vám jinak zabírá? Kolik ho berete?

Janik (Ne, 21. 2. 2016 - 21:02)

Katko,kdo vám dal takové informace? To čtete ty příbalové letáky? Pak tady trousíte moudra z přiblblých coby kdyby.. Já beru Trittico taky a vůbec jsem neměl vedlejší účinky. Byl jsem závislý na Lexaurinu a trpěl jsem nespavostí. Mě tabral a vyhovuje mi.

Tereza (Ne, 21. 2. 2016 - 19:02)

Johano, přeji Vám, že...Katka: pokud je Vám dobře, to se to mluví. Až nebudete v depresi nebo z úzkosti moci vůbec spát, bude Vám z úzkosti špatně, na zvracení, cítit třes, úplně vyřízená, budete ráda za jakoukoliv pomoc, abyste mohla fungovat.
Jinak, Tittico je velmi povedené AD na nespavost a úzkosti, ale stejně, jako kterékoliv jiné antidepresivum, má zpočátku negativní účinky, u někoho nesnesitelné, já je njak výrazné neměla. Zpočátku způsobuje ospalost, ale pokud se vydrží, přejde to a časem už jen pomáhá. Navíc se po něm jako po jednnom z velmi mála AD nepřibírá, narozdíl od dnes preferovaných SSRI nezpůsobuje sexuální dysfunkce a tloustnutí,

Reklama

Přidat komentář