Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Návštěvník (Út, 24. 3. 2020 - 21:03)

Jirka napsal: "Ježíš řekl, že nikdo není dobrý, jenom Bůh." ------------------------------------------------------------------------------------------------- Ono to je celé úplně naopak. Nejhorší je bůh SZ, Jehova, Hospodin. Tak špatného neznám osobně nikoho. Pak je Ježíš, ten je o něco lepší. Někdy vyhrožuje, někdy má lepší chvilky, kdy chce pomáhat. Je v takové schizofrenii. Ale pořád lepší schizofrenik Ježíš než čistý psychopat Jehova. No a v reálu takových individuí moc nepotkávám. Většina lidí je lepší než Ježíš nebo tak stejně a lepší než Hospodin Jehova jsou všichni, co znám.

evoluce (Út, 24. 3. 2020 - 21:03)

Zatím a někdy :)

evoluce (Út, 24. 3. 2020 - 21:03)

Protože je to je vyhrožování a nesmyslné, nikdo si nezaslouží věčně trpět, ani Hitler ne.

Jirka (Út, 24. 3. 2020 - 22:03)

To jistě ne, křesťanství je odpuštění. Však Ježíš také říká, že mnohý hřích může být odpuštěn. Četl jsem příběh manželů křesťanů, kteří přišli o dítě tak, že opilý mladík jim ho srazil autem. Bylo to pro ně těžké, ale k jeho překvapení ho přišli navštívit do vězení, aby mu odpustili. Nechtěl bych kecat, ale mám dojem, že ho pak ještě nějak podporovali, protože byl závislý na drogách nebo alkoholu a pomáhali mu. Je to jistě ztěží pochopitelné, ale když se to vezme ze široka, vysoka i hluboka, tak udělali to nejlepší co mohli, protože všechno ostatní by bylo špatně. Kam by třeba vedlo to, že by ho celý život nenáviděli? Učinili akt milosrdenství, pomohli jemu i sobě. Bůh jim pomohl překonat tuto životní událost a dal jim způsobilost a sílu přijmout takovou skutečnost a životní zkušenost, která jistě se nestala marně, jak se nakonec, věřím, ukáže.

evoluce (Út, 24. 3. 2020 - 21:03)

samozřejmě pokud to není matrix (ale matrix by byla taky od boha slušný podvůdek..). zatím a někdy :)

evoluce (Út, 24. 3. 2020 - 21:03)

oprava: Jakým lidem dal vládu nad zvířaty? Dvěma prvním? A proč trpí kvůli těm dalším? A co ty další lidi můžou za Adama a Evu? Co je to za blbost? Navíc evoluce je o utrpení a byla tady i před člověkem, trpěli už opice a dinosauři... zatím a někdy :)

Návštěvník (Út, 24. 3. 2020 - 21:03)

mima je příklad takové nabubřelé chřesťanky.... prý zachraňuje.... koho? Vždyť ona není schopna pomoct ani sama sobě...

evoluce (Út, 24. 3. 2020 - 21:03)

Tak někdy :)

evoluce (Út, 24. 3. 2020 - 21:03)

Jakým lidem dal vlády nad zvířaty? Dvěma prvním? A proč trpí kvůli těma dalším? A co ty můžou za Adama a Evu? Co je to za blbost? Navíc evoluce je o utrpení a byla tady i před člověkem, trpěli už opice a dinosauři...

Návštěvník (Út, 24. 3. 2020 - 21:03)

A křesťané pokorní nejsou. Křesťané toho na hubě hodně nažvaní. Jedna bombastická proklamace vedle druhé a důkazy žádné. Když nemají důkazy, tak by jim slušelo více pokory. Pokora znamená, že nežvaním nesmysly. Já jsem pokorný, nevím, zda bůh existuje nebo ne. Křesťané (někteří) pokorní nejsou. Mají megalomanské sebevědomé řeči a skutek utek a o jejich bohu ani vidu ani slechu. Podle bible měl být druhý příchod JK ještě v té generaci, co na něho čekala, a to se nestalo. Takže jsou tu spíše důkazy o falešnosti a podvodnosti celého křesťanství. Křesťani by měli být pokorní, ale část z nich je nabubřele drzá.

Jirka (Út, 24. 3. 2020 - 22:03)

Ale ono to s tou pokorou také není jednoduché. Nedávno jsem poznal člověka, který je pokorný v tom smyslu, že se nepovažuje o nic lepší než zvíře, pokorný, že uznává, že nemít člověk zbraně, léky, tak většina by ho přemohla. Ale zároveň nepokorný v tom, že si myslí, že z nějakých úrazů a nemocí se vylízal sám a svojí vůlí a rovněž, že si myslí, že ho žádný Bůh nestvořil a že zná svoje tělo natolik, že téměř by řeknul, že nebude mít nějakou nemoc. Tak je to s pokorou dost nejednoznačné a tak je to asi u vlastností - ctností a neřestí, že nic není zcela čisté, ale zakalené, což je ta nemoc z hříchu.

Jirka (Út, 24. 3. 2020 - 21:03)

Kdyby příchod Krista nastal už tehdy, nemohli bychom být dnes křesťané. Vlastně podle proroctví bychom se už ani biologicky nenarodili, všichni, poněvadž by se tak stalo po konci časů a jak často používají stoupenci Strážné věže - "konci systému věcí." - Mimochodem když si tohle zadáš do googlu, tak ti vylezou výsledky skoro všechny od Svědků - Ale musí asi ještě přijít na svět zbytek lidí, aby mohl být konec. Ale pravý důvod a čas zná jenom Bůh, podle Písma v osobě Otce.

Návštěvník (Út, 24. 3. 2020 - 21:03)

A tak mu na človíčkovi záleží, až mu vymýšlí rakoviny, zemětřesení, mory a tak dál :) ----------------------------------- jo jo

mima (Út, 24. 3. 2020 - 21:03)

Myslela jsem si , že když už nevěříš v Boha, že aspoň zákony přírody tě poučí. Ale je to marný, marný, marný....... Takže, dobrou noc.......a vidím, že ti tady nezáleží vůbec na človíčků, tak můžeš zase psát pod mým nickem. Když se tady neozvu, aspoň ty mě tady budeš zastupovat.

Návštěvník (Út, 24. 3. 2020 - 21:03)

Jestli někdo používá princip kolektivní viny, že děti mají trpět za rodiče a zvířata za lidi, tak je debil :) -------------------- jo jo

Rakato (Út, 24. 3. 2020 - 23:03)

Každý nadává na Němce, že vymysleli kolektivní vinu a vypálili Ležáky a Lidice kvůli pár odbojářům. Ale kolektivní vina má dlouhou tradici - Římané trestali zbabělou legii decimováním, tj. zabili každého desátého vojáka. -------------------- V Rusku řešili komunisté věci také razantně tak, že raději potrestat devět nevinných než nechat běhat na svobodě jednoho kriminálníka. ------------------------------------------ My jsme daleko humánnější - když ve Studénce spadl most na jedoucí rychlík a soud dospěl k závěru, že viník není znám, nejede přes to vlak. A to mu ten rozsudek vrchní soud už jednou vrátil. ------------------------------------ Nicméně když jde o spory muž x žena, jde i u nás humanita stranou. Když o tobě v práci ženská řekne, žes jí sexuálně obtěžoval, zapomeň na presumpci neviny! Ty sám musím dokázat opak, jinak tepláky. --------------------------- No nejsem dobrý právník - amatér?

Bůh fašista (Út, 24. 3. 2020 - 21:03)

Tak se tu mějte a někdy třeba :)

Bůh fašista (Út, 24. 3. 2020 - 21:03)

Je to jakoby mi Jirka dal pěstí a já za to potrestal celou jeho rodinu, poslal na ně mor a pozabíjel zvířata. chápe to někdo? :

Návštěvník (Út, 24. 3. 2020 - 21:03)

Ve videu mluví Češka bydlící v Itálii

Návštěvník (Út, 24. 3. 2020 - 21:03)

Kdyby Babiš hned na začátku zavřel hranice, nemusel by teď vzývát pánbíčka. Vždyť to celé vypadá jako by tady chtěl mít virus, ať o nic nepřijde. Zrovna před chvílí jsem viděl video Na co jste čekali? Všichni jste na nás koukali! https://www.youtube.com/watch?v=4j_wkcy1vEA

Reklama

Přidat komentář