Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Rakato (Út, 24. 3. 2020 - 23:03)

Každý nadává na Němce, že vymysleli kolektivní vinu a vypálili Ležáky a Lidice kvůli pár odbojářům. Ale kolektivní vina má dlouhou tradici - Římané trestali zbabělou legii decimováním, tj. zabili každého desátého vojáka. -------------------- V Rusku řešili komunisté věci také razantně tak, že raději potrestat devět nevinných než nechat běhat na svobodě jednoho kriminálníka. ------------------------------------------ My jsme daleko humánnější - když ve Studénce spadl most na jedoucí rychlík a soud dospěl k závěru, že viník není znám, nejede přes to vlak. A to mu ten rozsudek vrchní soud už jednou vrátil. ------------------------------------ Nicméně když jde o spory muž x žena, jde i u nás humanita stranou. Když o tobě v práci ženská řekne, žes jí sexuálně obtěžoval, zapomeň na presumpci neviny! Ty sám musím dokázat opak, jinak tepláky. --------------------------- No nejsem dobrý právník - amatér?

Bůh fašista (Út, 24. 3. 2020 - 21:03)

Tak se tu mějte a někdy třeba :)

Bůh fašista (Út, 24. 3. 2020 - 21:03)

Je to jakoby mi Jirka dal pěstí a já za to potrestal celou jeho rodinu, poslal na ně mor a pozabíjel zvířata. chápe to někdo? :

Návštěvník (Út, 24. 3. 2020 - 21:03)

Ve videu mluví Češka bydlící v Itálii

Návštěvník (Út, 24. 3. 2020 - 21:03)

Kdyby Babiš hned na začátku zavřel hranice, nemusel by teď vzývát pánbíčka. Vždyť to celé vypadá jako by tady chtěl mít virus, ať o nic nepřijde. Zrovna před chvílí jsem viděl video Na co jste čekali? Všichni jste na nás koukali! https://www.youtube.com/watch?v=4j_wkcy1vEA

Bůh fašista (Út, 24. 3. 2020 - 21:03)

Jestli někdo používá princip kolektivní viny, že děti mají trpět za rodiče a zvířata za lidi, tak je debil :)

proč? (Út, 24. 3. 2020 - 21:03)

Proč by nějaký trotl trápil zvířata za lidský hřích? A proč by měl někdo trestat děti za hřích rodičů? To je fašistický princip kolektivní viny "Všechna zla, nemoce, trpkosti a dále jsou nutný následek prvotního hříchu. Taky utrpení zvířat, přírodní katastrofy, pandemie apod"

Jirka (Út, 24. 3. 2020 - 21:03)

Určitě to souvisí s tím, že Bůh dal člověku vládu nad vším živým, tedy ta zodpovědnost je jistě taky na člověku, jak zvířata musí trpět. Kolektivní vina, když se křesťané mají shromažďovat, také to není jenom tak pro nic za nic, má to nějaký význam. V opačném případě soliterství vede k lhostejnosti až sobectví. A vina na potomcích až do nějakého čtvrtého kolene, to má určitě svůj význam, zcela jiný než abysme to mohli soudit z naší lidské málosti, ale vidíme to v životě, že například nemoci nebo povahové rysy se dědí, to popřít nemůžeme.

mima (Út, 24. 3. 2020 - 20:03)

Víš, dnes ve sněmovně zakončil svůj projev premiér těmi slovy..."Dej nám, drahý Bože, sílu ducha k nápravě věcí obecných. Dej nám, drahý Bože, sílu duše k nápravě věcí obecných. Dej nám, drahý Bože, sílu důvěřovat sobě. Věřít moudrostí svého fyzického těla. Milost a požehnání všemu a všem. Tak jest " ................ Když jsem to četla, mráz mi šel po zádech..... Pak jsem si přečetla několik příspěvků od lidí a říkala jsem si lidé vy jste slepí a hluší? Vy vážně nic nechápete? Tady vůbec nejde o toho jednoho člověka, premiéra. Tady jde o vás o všechny..... Pokud premiér, ten člověk, který žil jak žil, něco takového přečte před sněmovnou před celou zemí, tak to by nám mělo něco napovědět. Tady není ve hře jen virus korona......nechci tady psát co jde všechno za tím, nechci strašit.......ale pokud lidí mají zdravý rozum, tak se nebudou tak chovat, jak se tady někteří chovají. Premiér a vláda si dobře uvědomují v jaké situací se svět nachází, co všechno bude následovat........ jak těch deset milionů teď zachránit......... Bible znovu o tom píše, že přijde čas, kdy nepůjde ani nakupovat ani prodávat......to jen taková malá nápověda.

Rakato (Út, 24. 3. 2020 - 20:03)

Píšeš, jako bys měla z koronaviru radost, jak potvrzuje bibli. Jsi malá - přihřívat si polívku v době, kdy lidé umírají. Mluví z tebe ďábel.

mima (Út, 24. 3. 2020 - 21:03)

To je ubohé od tebe Rakato. Vážně tě nic jiného nenapadlo? .........
Když někoho upozorníš, na něco co mu hrozí, to není prihřívání polívčičky, ale je to záchranná akce..... Když někomu hrozí, že spadne do propasti, tak nebudu na něho hledět a usmívat se, ale budu konat, křičet, možná mu i budu muset ublížit, při záchraně....

Rakato (Út, 24. 3. 2020 - 23:03)

Jako že se budeš modlit, nebo obdaruješ chudé, a koronavirus odejde?

Jirka (Út, 24. 3. 2020 - 21:03)

Jo jo, podobně jsem to myslel, když jsem tady občas psal o věčném trestu, ale nedopřálo se jim pochopit dobrý úmysl, ale nazvali to strašením a vyhrožováním.

jojo (Út, 24. 3. 2020 - 19:03)

Být ve středověku, JIrkové a Mimy už by řvali, že za "mor" můžou čarodějnice a nevěřící a pálili by nás na hranici

jojo (Út, 24. 3. 2020 - 19:03)

A kromě toho podle hodně biblistů ještě věčné utrpení v pekle, ha ha, to je dobrák od kosti :) Dostane se tam i dobrý člověk, který nevěří v Krista, je to tak? Nebo takový člověk nemůže být dobrý? :)

Jirka (Út, 24. 3. 2020 - 20:03)

Ježíš řekl, že nikdo není dobrý, jenom Bůh. Proto když se mi občas stane, že nějakého člověka nazvu dobrým, tak mám trochu výčitky před Bohem. Ale ono je to asi tak, že jestliže je v někom něco dobrého, tak to z něj ještě nedělá dobrého člověka, protože v každém je zase něco zlého a to mu kazí to dobré. Nikdo není jenom dobrý, každý má něco špatně. Takže ta voda je u každého nějak zakalená a není úplně čirá. Je zajisté dobrou zvěstí, že Bůh považuje milosrdenství za spravedlnost. Tak je dobré odpouštět vinu druhých na nás a pamatovat, že i Bůh odpustil nám.

jojo (Út, 24. 3. 2020 - 19:03)

A tak mu na človíčkovi záleží, až mu vymýšlí rakoviny, zemětřesení, mory a tak dál :)

Jirka (Út, 24. 3. 2020 - 20:03)

Všechna zla, nemoce, trpkosti a dále jsou nutný následek prvotního hříchu. Taky utrpení zvířat, přírodní katastrofy, pandemie apod. Můžeme aspoň vidět a zkusit pochopit, že lidský hřích měl tak dopad na celý vesmír. Bohu na člověku záleží a tak ho chce z tohoto vysvobodit, že dokonce nechal ukřižovat svého Syna, který na sebe naložil naší vinu a s ní zemřel. A víra v to se počítá za spravedlnost. Zemřel Syn Boží jako Syn člověka, abychom my mohli žít. Záleží Bohu na nás ve věčnosti, protože tento život, i když mnohdy plný bolesti a rozličných strastiplností, jednou pomine. Tak Bůh má s člověkem vyšší záměry než mu dát jenom časově omezenou existenci, ještě plnou nejistoty.

Návštěvník (Út, 24. 3. 2020 - 18:03)

Jirka napsal: "smíření s Bohem"---------------------------------------- --------------------------------------------- haha, nalijme si čistého vína. Je to smíření s biblí. Údajné "smíření se s bohem" se fakticky projevuje tak, že dotyčný začne opakovat nějaké věci z bible. Jaképak smíření s bohem. Je to smíření se s biblí. Je to přijetí té nauky, všech těch hlavních bodů té ideologie tam obsažené. Slovo bůh nemá smysl, když jde o přijetí nauky, předsmrtný výplach hlavy narychlo. Aspoň ty nejdůležitější věci, aby dotyčný uměl papouškovat. A na základě přijetí té ideologie a jejího papouškování se má stát dotyčný nesmrtelným a po smrti údajně přejde to nebe, kde bude po celou věčnost mít doučování z bible .-)

Návštěvník (Út, 24. 3. 2020 - 18:03)

Hlavně evangelikální, protestanstké směry jsou velice zpupné, naduté. Viz američtí kazatelé a americká mentalita vůbec. To ještě spíše katolíci někdy bývají trochu pokorní, ale protestanti jsou nejčastěji nadutci, agresoři a jsou dost militantní.

Reklama

Přidat komentář