Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Rakato (So, 11. 1. 2020 - 21:01)

Vzpamatuj se. Nejprve jsi napsal, že Ježíšovi současníci uvidí jeho příchod, a pak zas, že jej neuvidí. Mě to sice nepřekvapuje - bible si odporuje neustále - ale divím se, že na chybu upozorňuješ a ještě se trapně dohaduješ. ------------------------------------------------------
Odkud který text pochází je nepodstatné, když jej lidem nahlásil neomylný vševědoucí bůh. Ten se prostě mýlit nemůže. A pokud se mýlí, není neomylný, anebo ještě lépe - vše si vymysleli lidé včetně Jehovy.

Z (So, 11. 1. 2020 - 21:01)

Ty moje dva příspěvky přeci spolu vůbec nesouvisí.... Jak to že to nechápeš? V první případě Ježíš mluví o tom, co bude následovat za šest dní. To se stalo. A ve druhém případě Ježíš říká: "Přijdou dny, kdy byste rádi viděli aspoň jeden ze dnů Syna člověka, ale neuvidíte ho. Neboť jako blesk, když vyšlehne, zazáří od jednoho konce nebe až k druhému, tak to bude i se Synem člověka v jeho den."

Rakato (So, 11. 1. 2020 - 21:01)

Tady nejde o tebe, ale o tento výrok: --------------------------------------------------------------------------------------
"Ujišťuji vás, že někteří z těch, kdo tu stojí, nezakusí smrt, dokud neuvidí Syna člověka, jak přichází ve svém království.“ (Matouš 16,28) -----------------------------------------------------------------------------------------
Ježíš prostě slíbil, že přijde, a nepřišel. Můžeš se kroutit, jak chceš.

mima (So, 11. 1. 2020 - 17:01)

Amen

mima (So, 11. 1. 2020 - 17:01)

Vymítám - li však démony Božím Duchem, jistě k Vám přišlo Boží království ... /Matouš 12. kap/........ Ježíš pak svolal svých Dvanáct, dál jím sílu a moc vyhánět všechny démony a uzdravovat nemoci a poslal je ohlašovat Boží království a uzdravovat nemocné...../ Lukáš 9. kap./....... Když se ho jednou farizeové zeptali, kdy přijde Boží království, odpověděl jim: " Boží království nepřichází zjevně. Nebude možné říci: " Je tu!" anebo: " Je tam" Boží království už je přece mezi vámi! / Lukáš 17.kap/....

Jirka (So, 11. 1. 2020 - 12:01)

Po každém umělci něco zůstane, taktéž po řemeslníkovi, vědci, vládci státu apod. Jakto že ne, hlásáním evangelia se v lidech buduje naděje na to, že starost, bolest a pláč pominou.

Z (So, 11. 1. 2020 - 11:01)

Jan 14,6 – „Já jsem ta cesta, pravda a život,“ odpověděl Ježíš. „Nikdo nepřichází k Otci než skrze mne.

Návštěvník (So, 11. 1. 2020 - 10:01)

Je úplně jedno, v co věříš a do jakého pobožného kroužku chodíš. Až umřeš, neštěkne po tobě ani pes. To třeba Karel Gott žije dál, i když umřel. Viz jeho videa na youtube.

Jirka (So, 11. 1. 2020 - 10:01)

Možná ten zpěvák, co umřel má nějaké jmenovce, ale on sám už nežije, ne tady a ne jeho písněmi a videama na youtube. To jsou jenom záznamy, Jirko, nahrávky, ale Karel Gott zpěvák už tady není mezi námi. Takže napsat, že žije proto, že má nahrávky, je hloupost, protože živý rozhovor už s ním nikdo z lidí neudělá. Takže jsi napsal ezoterický nesmysl, Jirko, přestože jsi to myslel abstraktně jakkoli, tak fakticky Karel Gott už nežije.

mima (So, 11. 1. 2020 - 09:01)

Ještě doplním, pro ty co by nepochopili......psala jsem, že Ježíš a Boží Slovo je mou autoritou. Pokud by někdo měl problém, že nevěřím Bohu Stvořiteli ze Starého Zákona a upřednostňuji Ježíše......V mém případě věřím, že Bůh po celá staletí až do dnešního dne, mění svou rolí, či se skrývá, zahaluje do různé podoby, ale je to pořád tentýž Bůh. Bůh je Duch čteme hned na prvních stránkách......Ve Starém Zákoně se zahalí do ohnivého sloupů, či oblaku, když navštíví Abraháma, tak je zahalen do anděla. S Danielem a jeho přáteli se prochází v ohnivé peci. V Novém Zákoně přichází v malém dítěti, Božím Synu, zahalí se do lidské kůže, je to pořád stejný Bůh, Stvořitel. Když Ježíš odejde, přichází Bůh do člověka jako Duch Svatý......a v takové podobě tady dnes je. V člověku. Vzpomeňme si na Saula, kdy Ježíš ho zastaví na cestě do Damašku......Co mu řekne? Proč mě pronásleduješ? A koho Saul pronásledoval? No přece věřící.....

Rakato (So, 11. 1. 2020 - 15:01)

Takže když Ježíš je vlastně Jehova, tak se Jehova zbláznil, když jako Ježíš říká, že je svůj vlastní syn? To už je na mě silné kafe.

mima (So, 11. 1. 2020 - 17:01)

No tak když ty jsi Novák, tak to se tvůj otec Novák zbláznil, když řekne, že je syn Nováka :-))))

Rakato (So, 11. 1. 2020 - 19:01)

No tos mi to nandala! Už ti zbývá jen hrát si se slovíčky, protože nevíš, co odpovědět.

Návštěvník (Pá, 10. 1. 2020 - 22:01)

A z jaké církve jsi, jestli se můžu zeptat?------ Jsme z Církve Jehovy Otce sťatých pokropených dnů.

Návštěvník (So, 11. 1. 2020 - 01:01)

No, hlavně že tvůj učitel není Guru Jára zvaný též Óm Nadsamec.

Rakato (Pá, 10. 1. 2020 - 21:01)

V poslední době si učitelé (i v mateřských školkách!) stále více stěžují na to, že děti jsou neposlušné, navzájem se napadají ústně i fyzicky, dokonce nadávají učitelce. Maminy za to viní školu, ale když už je to i ve školkách, je viník jasný - mladé maminy dovolí svých dětem vše, ječet, vztekat se, neposlechnout, dělat nepořádek. A když na to cizí člověk upozorní, jsou drzé a ječí, že výchova jejich dítěte je jen jejich věc. No není, hloupá mamino. Na zlobivého nevychovaného spratka není nikdo zvědavý nejen ve školce, škole, ale ani když bude dospělý.

Touha (Pá, 10. 1. 2020 - 20:01)

Čeština je neuvěřitelně malebný jazyk. K vykaní, tykání, onikání a mykání patří také onkání např. "Šla sem". Samozřejmě se jedná o archaickou češtinu, která se odvíjela nejen od doby, kdy byly takové tvary používány, ale i dle vztahu dotyčných. Např. mnou zmíněné onkání vyjadřovalo určitý despekt nebo spíš ten hierarchii vyšší onkal tomu, kdo byl jemu nějak sociálně podřízený. Rodič dítěti, paní služce atd.

Jirka (Pá, 10. 1. 2020 - 20:01)

Jj, tak to mi teda můžeš místo vykání onkat, viď :-D Jinak, myšleno jako sranda, žádná provokace, nic takového.

Návštěvník (Pá, 10. 1. 2020 - 19:01)

Bibli sesmolila na nějakém koncilu parta ideologů. Nic nadpřirozeného. Spíše kalkul....

Návštěvník (Pá, 10. 1. 2020 - 19:01)

Zajímavé informace:
https://youtu.be/sOJZyseNqnM

Reklama

Přidat komentář