Reklama

Trvale stažená předkožka

--- (Ne, 5. 7. 2020 - 18:07)

Záleží na taky i na komunikaci. Kolik toho pochopí a jestli spolupracuje. Myslím si, že tam máte problém s komunikací.

Andrea (Ne, 5. 7. 2020 - 17:07)

Syn jezdí na prázdniny k babičce, k mé tchýni a pokaždé se vrátí a jde mu to hůř a má obalený žalud smegmatem, když se ho ptám jestli mu babička vystrkovala pindíka tak řekne že ne. S tchýní už jsem to řešila a odmítá to dělat, bohužel je 80 km daleko a nemůžu tam jezdit přetahovat. Proto bych chtěla, aby to měl pořád přetažené a nemuselo se to řešit. S hrůzou čekám co bude tyto prázdniny, jestli se vrátí a pojedu s ním rovnou k dětské.

Návštěvník (Po, 6. 7. 2020 - 12:07)

Tak trvale stažená předkožka, to může mít jen část mužů, u většiny to vadí. Předkožka na konci je užší, mj. díky tomu na žaludu drží a neposunuje se sem a tam. U částečných obřízek to zúžené místo chybí a pak se předkožka volně pohybuje, jak žalud a celý penis i jen mírně mění velikost. K tomu u muže bez částečné obřízky nedochází. Ale u části mužů předkožka vzadu nevadí, je natolik pružná, že vzadu nezaškrcuje.. Navíc tu platí, že s věkem předkožka je volnější, je-li možné ji mít trvale vzadu v dospělosti nebo od puberty, tak to neznamená, že by to bylo možné v dětství před pubertou. Jen opravdu malá část kluků v tom věku může mít předkožku stále vzadu a nijak to nevadí. Nechat předkožku trvale vzadu je velmi riskantní, zhorší se odtok krve a lymfy, oteče žalud i předkožka, pak zpátky dát nejde bez pomoci lékaře. Pokud se někomu kůžička vzadu takto zasekne, chce to do hodiny do nemocnice. Takže bych nikomu neradil u syna nechávat předkožku vzadu. Krom toho ti malí kluci se toho instinktivně bojí, mnohdy jim vadí i to přetahování, právě z důvodu strachu, že to nepůjde zpět. Řešení je kluka naučit, aby si to stahoval sám a nenechávat ho u babičky, co na to nedohlédne a pak jsou komplikace. Pokud by měl časté záněty, tak věc jako nechávat předkožku vzadu, to bych dělal jen po konzultaci s lékařkou a jejího dohledu. Standardní řešení je obřízka, nechat předkožku trvale vzadu může jít jen u někoho, jen malé části kluků a vlastně i dospělých.

--- (Ne, 5. 7. 2020 - 18:07)

Zas to není tak velikej problém. Týden-dva se neprotáhne, nic se nestane. Jen ať dodržuje hygienu...

Andrea (Ne, 5. 7. 2020 - 18:07)

Jezdí na 14 dní v červenci a na 14 dní k druhé babičce, která mu to přetahuje pečlivě. Po těch 14 dnech mu to skoro nejde, má to jakoby přilepené od smegma a je to i užší ale pořád přetažitelné, teda alespoň doposud tomu tak bylo, snad i letošní prázdniny budou v pořádku a nebudeme v září lítat po doktorech s pinďů

Andrea (Ne, 5. 7. 2020 - 14:07)

Aby se mu nezúžila. Jako malý s tím měl obrovské problémy a málem mu to řezali. Když bude nosit přetažené, tak se mu to nezúží.

Ano, ale (Ne, 5. 7. 2020 - 14:07)

se musí přetahovat, ale ne nechat trvale přetaženou. Jinak hrozí tzv. uškrcení, které často končí na operačním stole.

Andrea (Ne, 5. 7. 2020 - 14:07)

Přetahuji mu to, jde to lehce, ale když to nechám přetažené tak si stěžuje že ho to řeže, byli jsme u dětské doktorky měla jsem strach, že se mu to zase zúžilo a přetahovala mu to a řekla, že je to v pořádku, tak nevím proč ho to řeže. Myslíš to, kdy se to přetáhne a nejde to natáhnout zpět?

Ano (Ne, 5. 7. 2020 - 15:07)

myslím přesně to. Penis přece přirozeně mění svůj objem a taky průměr. Pokud protáhneš předkožku a nevrátiš zpět, tak se může stát, že žalud zůstane navřelej, ale předkožka nepustí.

Andrea (Ne, 5. 7. 2020 - 15:07)

Takže je lepší ji častěji přetahovat než jednou přetáhnout a nechat za žaludem? Synovi přetáhnu večer když se koupá a ráno když se převlíká. Teď to dělám sama, ale mám strach, že až bude starší v pubertě a bude se koupat sám, že s tím bude problém.

Návštěvník (Ne, 5. 7. 2020 - 18:07)

No viděla jsem jak to puberťákovi párkrát za sebou přetáhla a stříka

Andrea (Ne, 5. 7. 2020 - 19:07)

V pubertě je to možné, syn má 7 let, tam to nehrozí, matka mu to přetáhla?

Návštěvník (Ne, 5. 7. 2020 - 21:07)

Nějak to nechápu, že si to nedělá sám. Mně ho kontrolovala doktorka asi v 5 letech, bylo to bez potíží. Ale od té doby jsem si s ním hrál a přetahoval často sám. Nikdo se mi o něho nestaral. Vždyť se taky říká, že je to nejoblíbenější klučičí hračka.

Návštěvník (Ne, 5. 7. 2020 - 21:07)

Dobře, u vás to bylo ok.. Ale co s těmi, co to neměli ok??

Andrea (Ne, 5. 7. 2020 - 21:07)

jak to myslíš nebylo ok?

--- (Ne, 5. 7. 2020 - 21:07)

Vždyť týpek napsal, že to bolo v pořádku...

--- (Ne, 5. 7. 2020 - 21:07)

-jednoduše zdravotní problém.

Andrea (Ne, 5. 7. 2020 - 21:07)

co by s nimi mělo být? nějak nechápu

--- (Ne, 5. 7. 2020 - 21:07)

nechápu, čemu nechápeš.

Andrea (Ne, 5. 7. 2020 - 21:07)

U nás byly problémy, museli jsme na zákrok když byl syn malý a doktorka říkala hlavně hodně často přetahovat jinak jsme tam zase, tak zatím to je v pořádku, ale přetahuji mu to sama, on si to nechce dělat sám, nevím proč. Ani si s ním nehraje, samozřejmě občas přistihnu jak má ruku ve slipech, ale to je tak vše

Reklama

Přidat komentář