Reklama

Totální endoprotéza kyčle

Pajja (Ne, 12. 8. 2018 - 13:08)

Děkuji za...Možná to není utažením, ale spíše namáháte více druhou nohu, změnil se styl chůze a lýtkový sval je natažený.
Já si teď koupila na doma nové zdravotní pantofle, které vám upraví přímo na tvar nohy, měly by vás nutit chodit ve správné poloze. Po prvním dnu mě bolely obě lýtka přesně ve stejném místě a stehna nad kolenem. Po třech dnech klid, myslím, že to bylo právě změnou chůze v nových botkách.

stanley-2 (So, 11. 8. 2018 - 10:08)

Děkuji za rady.................jsem teprve 10 dní po operaci,problemy žadné jen na zdravé mam punčochu a na operovane mam obvaz-a právě večer po ůnavě me pobolivá lýtko,myslím si že je ten obvaz dost utažen,tak požadam o výměnu obvazu za tu punčochu.............snad to půjde,máte s tím někdo skušenost???

Pajja (Pá, 10. 8. 2018 - 23:08)

Kdy odložit punčochu po...Já u obou operací nosila stahovací podkolenky pět týdnů, dokud jsem nedobrala Xarelto na ředění krve. Bylo to přes zimu, takže v pohodě. V nemocnici nohy zavazovali.

Petra (Čt, 9. 8. 2018 - 21:08)

Kdy odložit punčochu po...Měla jsem s punčochama velké problémy.Po dohodě s lékařkou po desíti dnech už jsem nemusela nosit.Vše v pořádku.

Věra (Čt, 9. 8. 2018 - 17:08)

Kdy odložit punčochu po...Já jsem neměla ani při jedné ze tří operací zavázané nohy v nemocnici, jen po třetí operaci - bylo děsné vedro v roce 2015 - mi manžel natahoval na operovanou nohu jemnou stahovací punčochu. Na neoperovanou nohu nic. Ale jestli máš problémy se žílami nebo cévami na neoperované noze a řekli ti, že máš punčochy nosit, počkej si na kontrolu po šesti týdnech, ta je snad ve všech nemocnicích, a zeptej se operatéra.

Naďa (St, 8. 8. 2018 - 21:08)

Kdy odložit punčochu po...Já měla poprvé zavázané obě nohy 6 týdnů, dokud jsem brala lék na ředění krve. U druhého kyčle jsem brala lék taky, ale nohy jsem neměla zafačované vůbec. Ležela jsem na jiném oddělení stejné nemocnice a tam se prostě nezavazovalo. Takže jak chceš nebo co Ti řekli v nemocnici ;-).

stanley-2 (St, 8. 8. 2018 - 19:08)

Kdy odložit punčochu po operaci kyčle ale u zdravé nohy ?

Věra (St, 8. 8. 2018 - 11:08)

Ano,je to tahle diskuse a ta malá písmena mi vadí taky. Čti, tady se dozvíš spoustu rad.

Helča (Út, 7. 8. 2018 - 21:08)

Jasně. A udělali to jen aby...Věrko, je to ta diskuze na kterou píšeš? Jestli ano, tak fajn a já už nebudu psát na MEDIXU
ale sem. Akorát nechápu, proč mně to píše tak malá písmena. Skoro na to nevidím. Dík za
odpověď. H.

Maja (Pá, 29. 12. 2017 - 13:12)

tak si před operací koupím...Nebyl jste někdo v Mariánskych Lázní v hotelu Vltava na léčeni.Zajímá mi váš názor.

Marie (St, 27. 12. 2017 - 17:12)

Marie, sáčky byly velikosti...tak si před operací koupím asi taky ten mražený hrášek. Děkuji za zkušenost a ať se ti dobře daří. M.

pájja (St, 27. 12. 2017 - 16:12)

díky, dobrá rada nad zlato....Marie, sáčky byly velikosti cca A4, ale trochu užší na šířku, modrý gel. Dávali jsme si je podle potřeby přes ránu, postupně kamkoli na stehno, z boku, ze předu. Já mám doma jen ty malé na zuby nebo čelo, ale osvědčil se mi mražený hrášek.

Marie (St, 20. 12. 2017 - 20:12)

Nám od rána nosily...díky, dobrá rada nad zlato. Už jsem koukla na net, jsou tam různé velikosti a tvary. Tak něco vymyslím. říkala jsem to kamarádce a ta vytáhla z mrazáku malý gelový polštářek -tak nějak to vypadalo, ona si ho strčí do žínky a přiloží na tvář po vytržení zubu. Má to tam 5 min. a pak po čtvrt hod. znovu. Proti otoku. Takže ona na zuby, já na kloub. Jak velké to pajjo bylo na otok po výměně kloubu? A kam přesně vám to přikládali?

pajja (St, 20. 12. 2017 - 09:12)

zajímavý nápad s tím...Nám od rána nosily sestřičky namražené gely, k tomu utěrka, aby se noha chladem nespálila. A celý den je chodily měnit za nové. Bylo to komické, roznášely je v nákupním košíku nebo vozíku. Nohy nám bandážovali k tomu taky :-)

Marie (Út, 19. 12. 2017 - 22:12)

Mili, dnes jsem si...zajímavý nápad s tím ledováním. To jsem v nem. nezažila, nohu m i stahovali pružným obinadlem (bandáž) a po operaci jsem to už uměla sama a spolu s léky na otok to brzy povolilo. I před operací jsem si bolestivý kloub spíš zahřívala než ledovala. Čeká mě i druhý kyčel, tak mě tato metoda zajímá.

Mili (Ne, 17. 12. 2017 - 21:12)

Mili, dnes jsem si...Pajja děkuji za info. Ja taky používám namražovací gel , ale až teď když nohu zatěžuji a trochu otéká. Pozítří bufu 2 měsíce po operaci.

Pájja (Ne, 17. 12. 2017 - 09:12)

Mili, dnes jsem si uvědomila, že jsem nenapsala to podstatné. Od návratu z nemocnice, kde jsme nohu pořád ledovali, tak jsem v tom pokračovala i doma, právě tehdy, když jsem měla pocit, že noha je nateklá. Sáček s kukuřicí pořád v mrazáku. Od začátku nám v nemocnici doporučili Aescin Teva, na otoky.

JIŘKA (So, 16. 12. 2017 - 13:12)

Tak se po dlouhé době ozývám,měla jsem velké rodinné starosti,nyní jsem odstěhovaná do nového bytu,Začínám hold nový život,pomalu si zvykám,ale je tu hold smutno,dcera hodně pomáhá,sama bych to asi nedala,operovaná noha už pomalu jde,ale stále mám francouzské hole,doma s jednou,venku obě,už se ozývá i druhá,ale spim dobře i v noci,tak nevim zda se odhodlám jít i s druhou,zatim jsme to odložili s panem doktorem,.Doufám,že se sejdeme zase na přípitek,budu se těšit,Všechny vás zdraví Jiřka

pájja (Pá, 15. 12. 2017 - 13:12)

Ahoj Naďo dekuji za...To postupně bylo tak, že jsem zvládala čím dál víc chůzi bez berlí, doma se dá přidržet. První týden jsem už k večeru chodila raději s berlemi, nohy unavené, ale nakonec už stály jen u dveří a brala jsem je jen ven. Cca po osmém týdnu od propuštění jsem je doma přestala používat. Venku celkem cca 11 týdnů od propuštění, postupně delší a delší vzdálenosti.

pájja (Pá, 15. 12. 2017 - 13:12)

Chci se zeptat jestli nemáte...Mili, já mohla po 6 týdnech od propuštění (deset dní v nemocnici), po první kontrole chodit s plným došlapem a doma už postupně bez berlí. Venku ještě 4-6 týdnů s berlemi, podle toho jak se prý budu cítit. Občas noha natekla, přikládala jsem to počasí a námaze. Několikrát denně jsem ji masírovala a vedle mazání jizvy, jsem občas natřela i stehno nějakou masážní mastí. A hlavně každou volnou chvíli nohu "hodila nahoru". Postupně to ustávalo. Na druhé kontrole po 4 měsících mi řekl, že ty otoky způsobuje i přerušená lymfa, prý je to běžné a do roka by se to mělo srovnat.

Reklama

Přidat komentář