Reklama

Totální endoprotéza kyčle

Naďa (Čt, 11. 10. 2018 - 07:10)

Prosím, poraďte...Helča Děčín:Doktor Kotaška, Praha Motol

Helča Děčín (St, 10. 10. 2018 - 16:10)

Prosím, poraďte dobrého ortopéda pro operaci kyčle. Chodila jsem k dr. Vrzalovi do Ústí nad Labem, ale nebyla jsem spokojená. Operoval mně tři krát jednu kyčel a stejně to není stopro. Teď potřebuji jít s druhou nohou a hledám jiného, lepšího lékaře. Pradíte? Předem děkuji.

Věra (Po, 8. 10. 2018 - 19:10)

to Dana...........díky za...To je na každém, jak mu to vyhovuje. Já ho používám už hodně let podobně jako Nađa, ale třeba mému manželovi to nikdo neříkal a tak jej nepoužívá.

Naďa (Po, 8. 10. 2018 - 08:10)

to Dana...........díky za...Štanley-2: já polštářek používám pořád, zvykla jsem si na něj a už mi bez něj spaní nechutná ;-). Mzslím, že kyčlům správná poloha prospívá a třeba mi tak dýl vydrží.

stanley-2 (Ne, 7. 10. 2018 - 18:10)

to Dana...........díky za radu,funguje to,beru to tyden a hodne se to zlepsiko. Jeste mě zajima jak dlouho musí byt pri spani polsterek mezi nohama,je to dost otravné

Dana (Po, 1. 10. 2018 - 10:10)

stanley-2Samozřejmě může být, že křeče v nohou mohou být od nedostatku minerálů, chtělo by to zkusit hořčík nebo hořčík + B vit. a pokud to nepřejde, určitě se zeptat doktora

stanley-2 (Čt, 27. 9. 2018 - 18:09)

Tak sem 8 tydnů po TEP a při kontrole po 6 ti tydnech mi řekli že kloub je dobře usazen,a mam přejít na fr hole do začatku řijna a povolili mi jet autem-a to sem již min.tyden skusil,musím ale opatrně nasedat i vysedat.Potíže nejsou akoráte když ležím tak v klidu mi občas zatrne v noze-svaly,ale kupodivu v te druhé. Není to příjemné,co s tím?? Přes den-tedy když normalně funguji,tyto zaškuby nejsou. Poradte mi jestli to není třeba nedostatek nejakych minerálů

Naďa (So, 22. 9. 2018 - 17:09)

Na operaci jsem byla v...Helča: To máš tedy pech :-(. Pokud máš ten neoperovaný kyčel špatný, tak se mu nebude chtít dopředu dozadu, bude Tě to bolet. Nemáš to jednoduché. Držím palce!

pájja (So, 22. 9. 2018 - 11:09)

Možná jsem to už někde psala, ale mně doporučila lékárnice boty Peter Legwood. Koupila jsem je v lékárně, mám úzkou nohu, tak mi je nahřátím zmenšili,nosím je doma, měla jsem je na dovolené. Zároveň si je tam kupovala paní, která měla opravdu velké haluxy a moc si je pochvalovala, že už kupuje druhé - domů a do práce. http://zena-in.cz/clanek/hezka-obuv-ktera-vam-pomuze-od-bolesti-zad-a-srovna-vam-telo?param=kategorie&val=pece-o-nohy

Helča (Pá, 21. 9. 2018 - 20:09)

Helča: pokud je to tak, tak... Na operaci jsem byla v Sokolově ale operoval mě dr. Vrzala
z Ustí nad Labem. Po první operaci se utrhnul nějaký stehenní
sval, tak to dr. opět otevřel a udělal plastiku toho svalu.
Ono to ale opět nějak nesrostlo a tak to znovu otevřel,
provrtal stehenní kost a svorkama ten sval nějak přidělal.
Všechny ty operace proběhly během dvou let. Tak že operace,
lázně, operace,lázně atd. Tak, že dva roky stále o holích
a zničená druhá kyčel.Proto se mi tak špatně trenuje. Dnes
jsem ale byla trénovat podle Tvé rady a docela to šlo,ale
bolelo.Já to prostě musím zkoušet. Nechci kachnit. Díky.

Naďa (Pá, 21. 9. 2018 - 18:09)

Naďo, díky za radu. Ty...Helča: pokud je to tak, tak klidně kulhej a trénuj nový kyčel, za rok můžeš na druhý a pak už to bude lepší. Držím palce! Kdes byla na operaci? Dvě reoperace???

Helča (Čt, 20. 9. 2018 - 14:09)

Helča: Já se snažila při...
Naďo, díky za radu. Ty boty bych asi mít nemohla, protože mám
už od dětství dost ploché nohy. Halux už mám odoperovaný, ale
u mě je hlavní teď problém v tom, že jak jsem odlehčovala dva
roky po těch třech operacích jedné kyčle, tak jsem si zničila tu druhou. Tak, že já vlastně teď chci trénovat tu po operacích a ta druhá to nedovolí, protože moc bolí. Na operaci
se mi moc nechce, dokud nebude ta první v pořídku. Nebo budu
na vozíku. Mám prostě smůlu, ale snažím se. H.

Naďa (Čt, 20. 9. 2018 - 07:09)

Helča: Já se snažila při chůzi na nic nemyslet, jen na chůzi. Stáhnout půlky a nohu dopředu a dozadu, nekývat se z boku na bok. Taky přednožování a zanožování cvičím při každodenním cvičení vleže. A snaž se nedopadat na paty, ale jít maličko nakloněná dopředu, jako bys trochu chtěla přepadnout na nos, to můžeš i v normálních botách. Prostě víc na špičky. Bosoboty jsou vlastně náhrada chození bosky. Komu to nevadí, může chodit v lese nebo v zahradě bosky. Nebo i po bytě, i když spíš to chce něco, co není moc tvrdé a rovné. Ze začátku jsem se bála, protože kyčle mě začaly bolet, tak jsem přestala, ale po pár dnech to zkusila znovu a znovu a teď už tak ujdu normální trasu 12 km. Nohy se mi při tom tak krásně uvolnily, že už si opravdu připadám, jako bych měla vlastní klouby, což ty dva roky nebylo. Bosoboty jsou hodně drahé, zatím jsem si koupila hadrové na léto, to ještě šlo (https://www.naboso.cz/Panske/CONNECT-Khaki-Green). Dobře se v nich chodí i v šutrech a nebojím se, že si ukopnu palec. Ale píšou, že každému chození naboso nevyhovuje - třeba pokud má ploché nohy. Ale zase by to mělo pomáhat třeba při haluxech. Prostě se to musí zkusit a mně to naštěstí moc pomohlo. Tak zkoušej, držím palce!

Helča (St, 19. 9. 2018 - 20:09)

111Danka: Mně připadalo,...,Dobrý večer Naďo,
chci se zeptat, co jsou to bosoboty a kde se prodávají.
Já totiž kachním už 2 roky. Mám totiž za sebou operaci
kyčle a dvě reoperace. Nyní by mělo být vše v pořédku, měla
bych chodit konečně bez berle, ale stále to moc nejde. Doma
chodím bez, ale venku, i když snažím, stále kachním. Jsem z
toho nešťastná a mám strach, že už to tak zůstane. Ortoped
také říká, že to mám v mozku amusím se to odnaučit. Už fakt
nevím,jak na to. Poradíš? Díky. H.

Naďa (St, 19. 9. 2018 - 16:09)

A omlouvám se za to...Tady si tykáme, jsme na jedné lodi ;-). Ona ta kachní chůze je zažraná, takže jsem poprosila manžela, aby mě sledoval a když si zakachním, hned mi řekl. Stávalo se to dost často, třeba když jsem byla unavená a polevila v bdělosti.

Naďa (St, 19. 9. 2018 - 09:09)

111Danka: Mně připadalo,...A omlouvám se za to tykání,nějak mi to ulétlo,dost jste mne uklidnila ,děkuji...

111Danka (St, 19. 9. 2018 - 09:09)

111Danka: Mně připadalo,...Děkuji za odpověd´ , budu muset na chůzi víc myslet , asi je to zvyk z doby před operací a možná ani nemám všechny svaly vypracované , jak píšeš . Po těch bosobotech se určitě podívám .Trekové hole taky budu nosit na procházky a delší trasy , nosila jsem je i dříve.jako kachna jsem chodila prvních 14 dní,ale stále ta chůze není plynulá,mám pocit,že stále kulhám..asi to chce čas,jak píšete...

Naďa (Út, 18. 9. 2018 - 07:09)

111Danka: Mně připadalo, že se belhám skoro dva roky. Pak jsem si pořídila bosoboty a chodila v nich po zahradě nebo v lese. Nohy chvilku bolely, protože se zřejmě zapojovaly jiné svaly, ale pak se mi krásně uvolnily a teď konečně chodím jako se svýma nohama. Turistické hole ale nosím na delší trasy pořád, protože si myslím, že snižují zatížení kloubů a že mi tak nové kyčle dýl vydrží ;-).
Při chůzi si dávej pozor, abys nechodila jako kachna, čemuž ses naučila, když Tě kyčel bolel. Snažily jsme se kyčlem co nejmíň hýbat a kolébaly jsme se pohybem celé pánve. Musíš obě nohy důsledně dávat při každém kroku dopředu a dozadu. Ze začátku jsem na to musela hodně myslet a trvalo to opravdu dlouho. Tak nepodléhej panice :-).

111Danka (Út, 18. 9. 2018 - 00:09)

Zdravím všechny , jsem už 4 měsíc po operaci ,na kontrole po 3 měsících bylo vše v pořádku a bylo mi dovoleno postupně odkládat hole. Nebylo to moc snadné , ale postupně to šlo . Doma chodím už bez berlí , ale ven stále nosím turistické hole , bez nich po delší chůzi trochu kulhám. Chtěla bych se zeptat , přejde to časem, nebo to bude trvalý stav ?Trochu se bojím, jestli je všechno v pořádku...

stanley-2 (Út, 14. 8. 2018 - 13:08)

Ano,včera po kontrole mi primař řekl že to jsou na lýtku pod kolenem i u kotníku nataženy vnitřní ůpony,když noha byla kratší a ted se uvolnují...............že to za par dni přejde.Další kontrolu mam za měsíc tak uvidíme,pak snad už i budu moci si sednout za volant auta,které si ted odpočine

Reklama

Přidat komentář