Reklama

Totální endoprotéza kyčle

stanley-2 (So, 10. 11. 2018 - 09:11)

tak dnes je to 100dní po operaci-vymeně kyčle..................s kloubem je vše OK ale ty svyly na lýtku pořád ještě funguji tak na 98%,ale už jezdím na kole i autem.....................ale ven jen s fr.holemi ,tak uvidím kdy se jich zbavím....................jak dlouho ještě??

NadaK2 (Út, 13. 11. 2018 - 10:11)

Já měla lýtko trochu necitlivé víc jak tři roky, ale pomaličku se to zlepšovalo a teď už je to v pořádku. A na funkci to nemělo vliv. Tak snad to u Tebe bude taky tak. Držím palce a trpělivost ;-)

Helča - zpráva… (So, 3. 11. 2018 - 14:11)

Tak je to už zase rok co jsem po druhé reoperaci kyčle. Stále nic moc. Teď asi tak měsíc se to
trochu zlepšilo, ale venku bez hole ani ránu. Doma chodím bez hole , ale venku to nejde.
Navíc jsem začla chodit na obstřiky s druhou kyčlí, protože už je taky v čudu. Vůbec ještě
nevím, kam bych s ní měla jít na operaci. K tomu původnímu ortopedovi už nechci. Tak,
že mě teď bolí nohy obě. A k tomu ještě tenisový loket, také obstřiky. Nejlepší by asi bylo
mě odstřelit. Nechci si stěžovat, ale o tom to tady je. H.

Magda 5 (Pá, 2. 11. 2018 - 22:11)

To je tedy změna (bordel). nelíbí se mi to. měla jsem rozečteno, čeká mě operace, tak jsem samozřejmě vyděšená a vynervovaná a teď nevím, kde pokračovat :D A ještě mi to nebere to nebere jméno, tak se snad mám přejmenovat?

NadaK2 (So, 3. 11. 2018 - 14:11)

to Magda 5: to jsou prkotiny, hlavně ať operace dobře dopadne a zas bude svět veselejší! Držím palce :-)
PS: moje jméno to taky nebere, vylepšili evidenci ;-)

111Dana (So, 27. 10. 2018 - 17:10)

111Dana: ono asi záleží na...Nadi , váhu mám dobrou , ale před operací jsem už od bolesti moc nechodila , byla jsem v pořadníku rok a půl .. tak to bude možná tím a je pravda , že i cvičení poslední měsíc flákám navíc mne tím dvouletým kulháním začala zlobit i druhá kyčel . Ale jisté je , že budu muset zase cvičit a posilovat...děkuji za cenné rady,,,

Mates (St, 24. 10. 2018 - 15:10)

Ono to bude asi také o...Mně se to stalo při vstávání z postele. Z ničeho nic jsem ucítil tlak a noha mně spadla do boku a nemohl jsem sní hnout jen nártem. Bude to teď 14 dní a pomalu se mi to vrací, tak jak to bylo. Nahazovali mně to taky po zrentgenování. Neměl jsem bolest ani při nahazovaní. Celou cestu při převozu sanitkou jsem cítil jen tlak a po nahození zpátky přišla už jen úleva. Vše bez bolesti.

Věra (St, 24. 10. 2018 - 14:10)

Moc zdravím všechny...Dano, já jsem pravý opak Nadi - tedy snad až na tu ideální váhu - mám pět kilo nad váhu. Nikdy jsem nesportovala, chodila jsem tak normálně, výlety o dovolené s rodinou, po operaci jsem se celkem dobře rozchodila, ale po roce jsem šla na TEP kolene, takže zase nic. A po reoperaci jsem se tak bála chodit, že jsem se rozchodila až skoro po roce. Takže se neboj, ono se to pomalu zlepší. Každý to má jinak - to je tady staré pravidlo. A mockrát potvrzené. Vlastně jsem začala víc chodit až letos - tři roky po reoperaci, když šel na TEP kyčle manžel a já jsem začala sekat zahradu a chodit nakupovat. Jenže jsem zase omezená druhým kolenem, které už je na TEP. Ale jde to. Už nemám ani tu nadváhu - zatím - a snad mi i nějaké svaly narostly :-)A jinak - Naďa má úplnou pravdu.

Věra (St, 24. 10. 2018 - 14:10)

Dobrý den,já jsem to...Ono to bude asi také o věku. Mamince bylo 75 let a jak se jí to stalo vlastně neví. Přijela z rehabilitace a druhý den přišly kamarádky na návštěvu. Seděla jsem proti ní u stolu a najednou povídá, že jí nohou projela děsná bolest. Proč se to stalo si neuvědomovala, jedině že by byla překřížila nohy v kotnících. Volala jsem operatérovi, ten poslal sanitku a pak pod rentgenem na pokoji v nemocnici jí to znovu s asistentem nahákli. A začalo všechno znovu - týden (asi) v nemocnici, pak 4 týdny rehabilitace a pak domů. V dalších letech pak už žádné problémy neměla. Je to 15 let, chodila bez hůlky úplně v pohodě, než šla na druhý kyčel.A jak se to tedy stalo tobě, že tě to nebolelo?

Naďa (St, 24. 10. 2018 - 14:10)

Moc zdravím všechny...111Dana: ono asi záleží na tom, jestli jsi chodila před operací, jakou máš váhu, jestli cvičíš svaly a samozřejmě, jak se povedla operace. Já jsem se dívala do záznamů a 5 měsíců po operaci jsem byla na dvoutýdenní dovolené v Hořicích, kdy jsme každý den chodily na půldenní výlety kolem 9 km. Stačilo po nějaké době na tři minuty sednout někde na lavičku a šlo se dál. Já ale ráda chodila už před operací, mám ideální váhu, chodím s turistickými hůlkami, které prý odlehčí o třetinu váhy, a dvakrát denně cvičím. Tak to zkus taky tak a snad se to zlepší. Držím palce :-).

111Dana (St, 24. 10. 2018 - 12:10)

Moc zdravím všechny tepkaře i tepkařky...a chtěla bych se zeptat,jsem 5 měsíců po operaci ,sice už nekachním,chodím dávno bez berlí ,ale stále to s chůzí vypadá tak,že pochodím tak půl hodiny a musím odpočívat...jak jste na tom byli vy???

11Dana (St, 24. 10. 2018 - 12:10)

Tak mám 12 tydnů po...Stanley..od 3 měsíce po operaci si klekám bez problémů, ptala jsem na to tenkrát i operatéra a nic proti tomu nenamítal . Ale člověk by měl poslouchat své tělo,protože každý je na tom po výměně kloubu jinak.

Mates (St, 24. 10. 2018 - 09:10)

Když se vyhákne noha je to...Dobrý den,já jsem to teda měl celé bez bolesti, takže asi záleží jak se to stane. Můžu se prosím zeptat jak se to mamince stalo? Dále by mě prosím zajímalo, jaký byl průběh potom..jak dlouho trvalo než to rozchodila znovu a co proto dělala? Předem Vám moc děkuji za odpoveď.

Věra (Po, 22. 10. 2018 - 18:10)

A co bylo,nahodil ste si ten...Když se vyhákne noha je to tak děsná bolest, že jsi rád že se nehýbeš a čekáš na pomoc. Nahodit si to sám ty bys to dokázal? To není možné. Mamince se to stalo po šesti týdnech po operaci a nahazovali jí to v nemocnici pod rentgenem ale bez anestezie. Ani nehlesla ale vím že někdo křičí bolestí.

Věra (Po, 22. 10. 2018 - 18:10)

Tak mám 12 tydnů po...Podat si můžeš věc tak, že uděláš holubičku. Prostě tu operovanou nohu necháš nataženou dozadu a tu neoperovanou pokrčíš. Co?

Naďa (Ne, 21. 10. 2018 - 21:10)

Tak mám 12 tydnů po...Stanley-2: pokud se do kleku dostaneš tak, že kyčle neohýbáš víc než na 90 stupňů, tak si klekat můžeš. Třeba s oporou stolu nebo něčeho. A pozděj si už klekám normálně, jen v kleku nedosedám až na paty.

Mates (Ne, 21. 10. 2018 - 11:10)

A co bylo,nahodil ste si ten...Kloub mi nahodili na ambulanci a následně jsem pokračoval rehabkou, ale je to krok zpět. Lezite déle na posteli a cca po 3 dnech znovu pomalé krůčky.

stanley-2 (Ne, 21. 10. 2018 - 08:10)

Tak mám 12 tydnů po operaci a řeším.....kdy si mohu kleknout když si potřebuji něco podat ze země?? Nebo je to už navždy-neklekat.

stanley-2 (Ne, 21. 10. 2018 - 08:10)

A co bylo,nahodil ste si ten kloub sám,nebo reoperace??

Mates (So, 20. 10. 2018 - 12:10)

Ahoj, je mi 26 let a jsem 3 týdny po TEP. Po 16 dnech u mě došlo k vykloubeni. Měl někdo podobný problém? Jaký jste měli následný průběh prosím. Předem moc děkuji za odpovědi.

Reklama

Přidat komentář