Reklama

kleceni deti v koute

Tom (St, 17. 10. 2007 - 10:10)

ano, kouřil jsem, ale bral jsem to jako slabost a proti jointům jsem zcela zásadně. Navíc jsem nekouřil v Tvém věku. Ostatně dělej si co chceš.

Katka (St, 17. 10. 2007 - 10:10)

Čau lidi, čtu si tady coste tady napsali hele nepřeskočilo vám jako trochu? Herr flicku nejsi náhodou takle kámoš našeho matikáře že to tak všechno schvaluješ? a Tome já myslela že si tak trochu na mojí straně a teď koukám že si proti. co se ti jako nelíbí na jointech, dám si tak 1-2 někdy víc tejdně je to moc. Tys asi nikdy nehulil viď. Kocure: dávno bych si šla stěžovat, jen že když pudu udělá mi hrozný dusno a nechá mě rupnout. máš pravdu že za povahu si nikdo sám nemůže. Já taky ne. Andy: já bych svoje žáky nikdy netrestala kdybych byla učitelka. Normálně bych je požádala slušně aby byli sticha a nerušili. Klečet bych je neposílala jako on mě. Hele lidi vy si asi myslíte že sem vadná ale to teda nejsem. Vadný mi přídou ty, co si myslej že je v poho klečení při hodině. Tak si to teda zkuste a uvidíte jaký to je. nepřála bych tu vostudu a pocit ponížení nikomu. za muj názor se tady s váma teda klidně porvu až do krve. Zatim čus.

Tom (Út, 16. 10. 2007 - 16:10)

Herr Flick: ano, poté co slečna Kateřina přidává čím dál víc podrobností, se tomu učiteli přestávám divit a hluboce se omlouvám za svůj první příspěvek, kdy jsem radil, kam si má jít stěžovat.
Pokud někdo považuje jointa ve 13ti letech za normální a v "poho", tak já tedy ne.

Herr Flick (Út, 16. 10. 2007 - 15:10)

Hezký den, přeju
Po delší době jsem prohlédl opět zdejší diskuzi, zvědav na vývoj kam se ubírá, pročetl důsledně příspěvky slečny Katky a opravdu se nepřestávám divit příspěvkům těch, kteří doporučují, aby si šla na inkriminované a zde diskutované "výchovné praktiky" onoho matikáře stěžovat. Problém opravdu vidím spíše v tom, že slečna Katka je poněkud sebestředná a není ochotna změnit své nevhodné chování vůči svému okolí. Myslím, že by měla zcela určitě navštívit odborníka. Není to možná jen problém sebedůvěry ale nedostatku zájmu a citu ze strany dospělých.Za okolností, které zde popisuje i postihy ze strany dotyčného učitele chápu.

Kocur (Út, 16. 10. 2007 - 11:10)

Sem ze školy už devět let, ale dost živě si vzpomínám jak sem prudil profesory. Nebyl v tom žádný úmysl, ale zaujmout šestnáctiletýho člověka, když má v hlavě samý kraviny (mám je tam do teď) je prakticky zázrak a já taky moc neposedím. Katko: Nějak sem přehlédl do kterýho ročníku chodíš. Ale klečet před celou třídou je hustý a já osobně bych si na toho vola stěžoval a řešil to s třídní, nebo tak něco. Každopádně ho, ale asi dost vytáčíš, což je fajn, každý povolání má svoje rizika, ale klečení je myslím si i dost nefunkčí trest. Ale abych se dostal k jádru věci. Použiji sebe jako příklad: S povahou, jakou člověk dostane do vínku, toho moc nenadělá, zvláště né v pubertě, tam je to tak našlapaný informacema, že nevýš čí seš.Jinak nejkrásnější období, co sem zatím zažil. Povahu mám pořád stejnou, ale sem starší a možná línej už tolik blbnout. Na tyhlety problémy funguje jenom čas. A jestli opravdu jenom na sebe upozorňuješ a zviditelňuješ se, tak se na to vybodni. Je to fakt jenom nedostatek sebedůvěry. howk

Andy (Út, 16. 10. 2007 - 11:10)

Tom: nemám k tomu více co říct, jen souhlasím, že až budu starší, zase něco pochopím:))
Katka: Káťo, souhlasím trochu s Lenkou, věřím, že tyhle problémy, které se pro tebe nejspíš jako problémy nejeví, pocházejí z nedostatku pozornosti, proto máš potřebu stále vyčuhovat, lišit se! Je super, že si uvědomuješ svoji osobitost, originalitu, ale ta nespočívá jen ve slovníku, ani v provokaci učitele! Učitel z tebe musí mít už šedivé vlasy, ale dobře mu tak, kdyby byla jeho látka zajímavá, určitě bys ho hltala pohledem! Dělám si srandu, to není látkou, v tvém věku škola není až tak zajímavá, je to učitelem, kdyby byl mladý, krásný, svalnatý a ještě ochotný chodit s vámi o přestávce na jointa, jistě by měl tvůj i Kristýny obdiv:)) Bohužel, ale ne všichni učitelé jsou jako ze škatulky a našich představ, tak to bude i s lidmi, které dál budeš poznávat na cestě životem! Neexistuje člověk ten, který se zalíbí lidem všem, jen si vytvoř mantinely, které nepřekročíš, udělej ze sebe zásadového člověka, tj. vlastnost, která je několikanásobně užitečnější a také tě bude odlišovat, páč moc lidí ji nemá! Věřím, že poznáš, kdy už jsi na hraně mezí a dokážeš se zase stáhnout, hrozí-li horší nebezbečí, než je klečení! Klečení bude, dokud si nebuděš stěžovat, ale poté může přijít trest v horší podobě, páč zákon padajícího hovna bude fungovat, tomu věř! Pořád nevím, jaký trest by jsi dávala žákům, kteří permanentně narušují tvoje hodiny! Neměla bys pocit naschválu, kdyby se jednalo pořád o tatáž žáky?

Lenka (Út, 16. 10. 2007 - 10:10)

Katko, nedávno jsem ti sem už něco napsala. Chápu, že prožíváš pubertu, a že potřebuješ být před svým okolím stále něčím zajímavá. Jde ale o to, jestli vůbec aspoň pro někoho svým chováním zajímavá jsi. Ty si jen neuměle zvyšuješ své sebevědomí sama před sebou. Ale ostatní tě mají - slušně řečeno - za blbku, a mají s tebe akorát legraci(pochopitelně, že do očí ti každý řekne jak jsi hustá, drsná,....).Já si myslím, že máš opravdu velmi nízké sebevědomí a tohle tvé chování je jen určitá póza, aby ke tvé dušičce nikdo nemohl. A myslím si , že ve skutečnosti jsi úplně bezvadná holka, jen se prostě něčeho bojíš.Měla bys s tím rychle něco dělat, protože čím déle to bude trvat, tím hůř se to řeší. Můžeš klidně úplně sama zajít do nějaké psychologické poradny a nebo zavolat linku důvěry a pokecat si o tom s odborníkem. Třeba ti o tobě řekne i něco co sama netušíš. Držím ti palce.

Katka (Út, 16. 10. 2007 - 10:10)

Čau Andy musim ti napsat že máš asi v jedný věci pravdu. že jestli se nebudu umět sebe změnit budu ve škole pořád jenom za něco potrestaná. Před chvílí sme totižměli matiku a zase sem klečela. kuli takový blbosti. Nudila sem se tak sem se při hodině houpala na židli s který sem pak málem spadla. naštěstí sem se eště zachytila vo lavici jenže jak sem se lekla tak sem na celou třídu zařvala slovo: "kurva". Celá třída se začala hrozně tlemit a matikář na mě: "To už snad nemyslíš vážně,Kateřino. Nejenom že neumíš sedět normálně na židli ale ještě sprostě halekáš po třídě jak na tržišti. Vyřešíme to jako minule. Takže si zase na 20 minut tamhle klekni aby sis uvědomila, že jsi ve škole." Příšernost. Asi se pudu někam zahrabat. Zase vostuda až na půdu. Při tom sem nic tak neprovedla. Co si vo tom myslíš? Hrůza ne? Fakt je to magor. KOnčim. Sem pěkně nasr...

Tomáš (Po, 15. 10. 2007 - 15:10)

Buď moje skleróza nebo kolabující server zbůsobily vytvoření přispivatele - anonyma. Ale podle obsahu se asi dalo zjistit kdo je kdo.

Andy, zkus si někdy přečíst co napíšeš a až potom moje reakce, prosím. Třeba bys pak nepokládala otázku, jak můžu srovnávat svého syna s Katkou. Vždyť jsem jenom odpovídal na Tvou otázku "A kolikrát už opakoval ročník?" Ověřovat neznamená chodit pořád do školy, až budeš v takové situaci, přijdeš sama i na jiné metody. I tu sterotypní úvahu "ověřovat-chodit do školy - mazánek" sis mohla odpustit. Paragraf Ti teď fakt neocituju, ale zákon zakazuje i ponižování (nejen dětí).

Takže co nakonec. Možná bych mohl (když vezmu v úvahu, že mi je o 20 let víc, než Tobě) napsat něco jako: "Hele Andy, až budeš starší ...". Ale nechci Tě urážet. Takže jinak. To, co dotyčný pedagog praktikuje je protiprávní a možná je to i projevem nějaká jeho deviace. A rodiče Katky "nefungují" - což bude asi její nejdůležitější sdělení. Takových jsou mraky. Skutečně poradit (tak, aby to "vzala") jí tady asi neumí poradit nikdo.

Andy (Po, 15. 10. 2007 - 13:10)

Už jenom výraz Hele, Andy....
Katko: prožíváš teď hormonální změnu, která zamává jak s psychikou, tak i tvým tělem! Můžeš být ukecaná a vysmátá, můžeš být vtipná, chytrá, atd...to všechno možná seš, ale taky hledáš, co ještě jsi? Takže drzá? Reakce na to, že na sebe strháváš pozornost, dle mého nějaký blok z nepozornosti rodičů, prarodičů, učitelů....Kompenzace:))
Taky mi bylo náct...už jsem ti to psala, ale dnes je mi o dalších 13 let víc a prostě mé hormonální změny už se více méně ustálily, takže dnes to vidím malinko jinak a až dnes dokážu uznat, že učitelé měli pravdu, když mi říkali, jak se mnou ta puberta mládí a já jim na to odpovídala, že závidí, že to mám narozdíl od nich ještě všechno před sebou! Dneska sama nad puberťáky kroutím někdy hlavou a říkám si, no jestli jsem byla taky taková, divím se, že mě doma min. nepřizabili:)) Prostě a jednoduše, časy se mění, lidi s ním! Až budeš starší, pochopíš, co se ti snažím říct, zatím si tím nezatěžuj hlavu, vidím, že v ní máš beztak samé voloviny, tak si užívej toho světa naruby, dokud ti ho ještě všichni tolerují!:))

Katka (Po, 15. 10. 2007 - 13:10)

Hele Andy když si byla stejná jako já když ti bylo 13 tak jak mi tady teďkon můžeš dávat ňáký rozumy. To si teda nemáme co vyčítat. No víš já už se asi nezměnim sem taková ukecaná, vysmátá a drzá jak píšeš. Neni to vo tom k čemu se přiklonim nebo ne ale jaká sem. No a to hulení mi prostě chutná tak si trochu dám vo co de? Nevim proč mam bejt furt za něco potrestaná tak si to uvědom.Jenom dělám co je pro mě normální jinak my v koutě většnou stojíme čelem ke zdi klečíme jenom když už je hodně vypruzenej jak sem psala minule No nic du na oběd tak sorráč musim končit

Andy (Po, 15. 10. 2007 - 11:10)

anonym, mazec:
1)Jak ověřuješ, že má syn pravdu? Kvůli všemu běháš do školy? Pokud ano, tatínkovo mazánek, ale na strategii nic nemám:) Učíš ho, myslet si o prdeli, ale respektovat učitele, na tom se shodnem:))Vlatně nás od mala učíte, umět se přetvařovat!
2)Máš štígro, že máš chytrého syna od přírody, zřejmě i celkem bezproblémový žák, jak ho potom můžeš srovnávat s Katkou?
Bezproblémový inteligentní děti se vychovávají 1 báseň, že jsou studijní typy ovšem výchova neovlivní, je to v nich!
3)Nemyslím, že to děláš špatně, jen je nutné děti učit, že pravidla jsou od toho, aby se dodržovali, což v celku děláš, takže snad syn nebude mít problémy ani v práci se šéfem, pokud je diplomat, věřím, že ani tvé rady nebude potřebovat:)
4) s tím souhlasím:) Ale zákon znemožňuje používání fyzických trestů, o klečení nic nepíše, tudíž učitel zákony neporušuje, páč Katky se fyzicky nedotýká! Takže co s tím?
Hlavně nevyčovat jsem nepsala, vyčuhovala jsem všude, taky mé jméno zaznělo na každé poradě, psala jsem o dodržování pravidel, naposledy moji dceru fascinovalo, jak všichni řidiči vědí co mají kdy dělat, vysvětlila jsem ji, že za to mohou pravidla, které je prostě nutno dodržovat ať děláš cokoliv:)) Tvoje formulace zní líp, ale podstata je stejná s moji:)

Andy (Po, 15. 10. 2007 - 11:10)

Katka: tak to je mazec, připomínáš mi mě samotnou, ouha:) Pravdou je, že i přestože jsem byla rebel zlobivej, kouřící jointy v parku, můj následný život to neovlivnilo a dokonce na mně pár učitelů přesto v dobrém vzpomíná:)) Mladý učitel totiž nemá problém vzpomenout si na své rebelské dětství, proto ta chápavost vůči vám, přesto se domnívám, že vás zaujal hlavně sám sebou nikoli předmětem, který vás vyučuje:))
Super, že si přiznala i svoji chybu, tak teď znáš obě strany, ke které se přikloníš, je na tobě, buď hodná, nudná a nezajímavá, ale bez trestu, či pořád stejná, vysmátá, drzá a ukecaná Katka neustále klečící v koutě! Jo, snad tu školu dochodíš bez vedlejších následků! Držím palce a přeju dosti trpělivosti se staršími učiteli:))

Návštěvník (Pá, 12. 10. 2007 - 15:10)

Jejda, to je ale mazec. Ale sám jsem si o to řekl, takže dobrý :))
Takže Andy, opravdu jsi nezklamala. Podobnou reakci jsem očekával. Zkusíme to vzít popořadě, jo.
1. Když si ověřím, že má syn pravdu, tak se podle toho skutečně chováme. Domluvíme si strategii, jak se k dotyčnému chovat a přitom si myslet svoje. Většinou pravdu nemá, takže pohovoříme o tom, jak to v životě chodí a že i "učitelé mají své dny". V čem je tento postup špatný?
2.Nevím co s daným tématem má společného opakování ročníku, ale budiž. Je v kvartě na osmiletém gymnáziu a dle vysvědčení a vyjádření třídní profesorky se vyskytuje na pozici 1 až 2 v rámci celé třídy. Na propadnutí to jaksi nevypadá - zřejmě důsledek špatné výchovy, souhlasíš?
3.Pokud bude mít v budoucnu smůlu na šéfa blba, nevidím důvod mu to vymlouvat. On už bude v té době dospělý a mě se nebude ptát, co má dělat. Taky špatně?
4.Je-li někdo starší a zkušenější ještě neznamená, že smí porušovat zákon. Nebo smí?

No a ta tvoje poslední věta je opravdu ukázková - hlavně nevyčuhovat. Dávám ke zvážení svoji verzi: každé dítě by mělo být vedeno k tomu, že nejenom ono, ale i ostatní musí zachovávat jistá pravidla. A že reakce musí být přiměřená akci. Co Ty na to?

Katka (Pá, 12. 10. 2007 - 15:10)

čau lidi sem zas tu - no hele se mnou asi nic moc nenaděláte já sem prostě taková drsná a zlobivá holka a to sem se ani ke všemu nepřiznala. o velký přestávce chodíme s Kristýnou zahulit na záchod nikdo tam nechodí z učitelů, tak pohoda a o polední pauze do parku. Je to sice dál vod školy ale vyplatí se - než aby nás tam někdo načapal. Jednou sme hulili i o chemii když sme seděli v posdlední lavici úča to nezjistila. Občas dáme i malýho jointa a co má bejt. Sme správně skažený. Takový rebelky, žádný autority rádi nemáme. No třeba na děják máme docela fajn mladýho učitele a ten je pohodovej. Když se třeba začnem smát něčemu při hodině, příde k nám a řekne třeba

Návštěvník (Pá, 12. 10. 2007 - 14:10)

...

Andy (Pá, 12. 10. 2007 - 13:10)

Tak, já neříkám, třeba je to vážně debil, ale nemyslím, že jenom proto, že trestá žáky za prohřešky! Debil to může být sebevětší, ale pokud Katka nemíní změnitškolu, měla by se chovat dle školního řádu a do konce školy se chovat v mezích slušnosti, aby se na ni učitel nepomstil, až bude chtít doporučení na další studium! I toho jsou debilové schopni a myslím, že nechat si negativně ovlivnit další průběh života za pár smsek a neustálého chichotání nestojí!

Tom (Pá, 12. 10. 2007 - 13:10)

V první chvíli jsem chtěl na Tomášův příspěvek reagovat jako Andy, i když ne tak konfrontačně. Jenže potom jsem si vzpomněl, že i když jsem dceru vychovával k úctě k učitelům, tak přeci jenom jsem v jednom případě použil dost hanlivé označení na učitelku a to v okamžiku, kdy děckám do hlavy hustila komunistické ideály. Ale pozor, to bylo asi tak 4 roky po revoluci. Tehdy jsem dceři řekl, že je kráva, nemá pravdu a ať ji nevěří. Jenom jsem podotknul, že se to týká jenom této učitelky a přes to všechno se k ní musí chovat slušně.

Andy (Pá, 12. 10. 2007 - 12:10)

Jo, takže si oba se synem myslíte, jakej je učitel debil a podle toho se chováte? Kolikrát už syn opakoval ročník? Budeš mu přitakávat, i když syn bude o svým nadřízených tvrdit, že jsou to debilové? To asi daleko nedojde! Autoritu si nevydupeš, nevyhrozíš ani nevymlátíš, ale měl bys syna i Katku učit tomu, že učitel i šéf je ten, kdo může ovlivnit tvůj život, takže je lepší myslet si o prdeli a nějak to zkousnout, ale učitel má mít prostě od žáků přinejmenším úctu, za to, že je starší, zkušenější a ještě má tolik síly a odvahy dnes a denně soupeřit s puberťáky! S klečením nesouhlasím, ale dnes na tu dnešní mláděž neplatí nic a to je pak problém! Každé dítě by mělo být vedené k tomu, že učitel je učitel a šéf je šéf, se kterým se bude jednat slušně a respektovat pravidla, která nastolil!

Tomáš (Pá, 12. 10. 2007 - 02:10)

Tedy milá Katko, Ty budeš asi fakt číslo :-)
Ale vážně. Fakt nevím, proč by Ti někdo měl navrhovat nějaký "trest" za vyrušování. Tady by měli nastoupit Tvoji rodiče a zastat se Tě - to se týká naprosto ujetýh "výchovných metod" vašeho matikáře. A vyrušování ve třídě? Tak to by taky měl být job Tvých rodičů. Oni by měli vědět co se děje a reagovat na to. A vůbec nemám na mysli jakékoliv fyzické trety a už vůbec ne spojené s ponižováním. Ale z Tvých příspěvků bych neřekl, že se s rodiči nějak moc shodneš, je to tak?
Nemám sice 13letou dceru, ale o rok staršího syna. A navštěvuje školu, kde se podobní pseudopedagogové nevyskytují. Ale mobily se o vyučovacích hodinách vypínají a není problém. A taky si chce užívat teď hned, rozumím tomu. Ale teď hned je o přestávce, odpoledne, o víkendech. Má svobodu, kterou by mu mohla většina spolužáků závidět, ale ta jeho svoboda není absolutní, jsou to jen mantinely ve kterých se musí pohybovat. A protože jsou dost široké, tak ani neví, že je tam to nenáviděné slovíčko "musí".
Tak nevím, jestli mě vlastně budeš vnímat jako spojence nebo protivníka. Nechám to na Tobě.
A k některým názorům zastanců metody: "co bylo dobrý pro mě, tak je pro tebe taky" jednu poznámku. "Autorita" se dá vyřvat nebo vymlátit tak možná u hodně jednoduchých jedinců. Skutečná autorita se získává jinak. A pokud se vyskytne mezi pedagogy člověk, kterého mé dítko označí za debila, tak nejdřív zjišťuju, jestli má pravdu nebo ne. A pokud má, tak s ním prostě souhlasím. Jinak bych se v jeho očích tím debilem stal taky.

Reklama

Přidat komentář