Reklama

kleceni deti v koute

sun (Pá, 19. 10. 2007 - 12:10)

kačko: doufám, že tě naše rakce neodradili od této diskuze.Zkus napsat více o tom, co ti vadí ještě na rodičích ( kromě toho, že tě nechápou a nemají na tebe čas- plně s tebou souhlasím. Patří to k tvému věku. Většina z nás si tenkrát připadala úplně stejně a nejhorší je to, že to ještě nějakou dobu potrvá. Prostě rodiče budou ještě chvíli pro tebe , a nejen oni , ale všichni "dospělí, takoví mimozemšťané, kteří , ale absolutně nejsou schopni nic pochopit) jen, prosím nezahoď tuto diskuzi a piš sem o všech svých pocitech ať negativních tak pozitivních. Budeme vždy tady , abychom tě vyslechli. A to je to co podle mě teď nejvíce potřebuješ. Najít lidi, kteří tě vyslechnou a řeknou svůj názor ( ne holky jako jsi ty, protože ty máš ve škole a mají stejné pocity), ale někoho kdo ti vše ukáže i z druhé strany, nezahlceného stejnými problémy. Nejlépe by bylo , kdyby jsi měla ve svém okolí někoho staršího (neříkám, že moudřejšího), který tě vyslechne a promluví si s tebou o tmo všem.Já jsem bohužel nikoho takového neměla a tak to dopadlo jak to dopadlo, honem jsem se vdala ve dvaceti a bylo zaděláno na malér. Možná kdybych měla možnost za někým jít, tak jsem se tak brzo nevdávala, ale když jsem si tenkrát myslela, že tomu všemu uteču . Neutečeš, ale nezpackej si život. Mluv tady, pořád, kdykoliv, jakoukoliv hodinu. Vždy tu někdo bude.

Verča (Pá, 19. 10. 2007 - 11:10)

Kačko, Kačko. Tak učitel si nezaslouží omluvu, protože je svině. Ale ty by sis zasloužila zacházení jako v bavlnce, protože to máš přece tak těžké, nikdo ti nerozumí, ani rodiče. To mi připadá trochu uhozené. Co myslíš, ten učitel měl život jako z růžové zahrady ? Já o tom dost silně pochybuju, zvláště, jestli učí vice takových "sígrů" jako jsi ty.
Jinak ti musím říci, že pocit nepochopení okolím, je naprosto běžná věc, zvláště v období dospívání. Myslím, že si tím prošel téměř každý. Já si na to u sebe ještě dost živě pamatuju.

Andy (Pá, 19. 10. 2007 - 10:10)

Ahoj Kačí: další podobný jev tomu mému. Naši se rozvedli, táta-podnikatel neměl čas. Máma, absolutně andere planet, kolikrát jsem přemýšlela o tom, jestli mě v porodnici nezaměnily, páč s mámou, krom pohlaví a dlouhého jazyka nemám vůbec nic společného:( Všichni mi cpali do hlavy, že je to pubertou, ale dnes jsem sama matka a pubertu mám dávno za sebou, mám pořád stejný pocit, proto se s matkou nestýkám, nesedí mi tenhle typ lidí! Ale co jsem tím chtěla říct. Je možné, že je tvoje máma něco jako ta moje, ony nejsou zlé, možná to i myslí dobře, ale nepochopily naši osobnost nebo ji chápat nechtějí, páč se domnívají, že všichni lidi jsou stejní! Nepochopily naši povahu a přístup, který na nás platí. Řeč je pouze jedna, ale větných spojení několik a dokonce i vykřičník, tečka a otazník dělá velké rozdíly! Moje máti za vše dávala vykřičník, přestože, kdyby se hlouběji zabývala moji osobností, zjistila by, že jako na býka si na mě s rozkazy nepřijde:) To táta se mnou uměl mluvit jináč, ale zase strašně málo:( Proto si člověk vytvoří a pohybuje se ve skupince stejně "postižených" lidí, aby nemusel mít pocit, že je max. out a sám! A tady začíná celé to zlo-vliv okolí a "přátel". Tudíž, když Luky něco řekne, platí to pro všechny, páč podvědomě se dostaví strach, že v něčích očích klesnu a nebudu již dále v partě uznávaným rebelem. Vím o čem to je, vím, že pro přežití tohoto období je taková parta třeba, parta proto, že ti dává sílu a pocit, že nejsi jediná, komu se takové věci dějí! Parta ano, ale s vlastními zásadami!!! Nikdy nebudeš vyjímečná, když budeš dělat všechno tak, jako ti druzí!!!
Plešounovi se nepomstívej, každý dostane, co zaslouží i bez tvé účasti. Hlěď na své chování a myšlenky, páč to platí i pro tebe!!! Hezký víkend:) Pa

Andy (Pá, 19. 10. 2007 - 09:10)

Ahoj Kačí: další podobný jev tomu mému. Naši se rozvedli, táta-podnikatel neměl čas. Máma, absolutně andere planet, kolikrát jsem přemýšlela o tom, jestli mě v porodnici nezaměnily, páč s mámou, krom pohlaví a dlouhého jazyka nemám vůbec nic společného:( Všichni mi cpali do hlavy, že je to pubertou, ale dnes jsem sama matka a pubertu mám dávno za sebou, mám pořád stejný pocit, proto se s matkou nestýkám, nesedí mi tenhle typ lidí! Ale co jsem tím chtěla říct. Je možné, že je tvoje máma něco jako ta moje, ony nejsou zlé, možná to i myslí dobře, ale nepochopily naši osobnost nebo ji chápat nechtějí, páč se domnívají, že všichni lidi jsou stejní! Nepochopily naši povahu a přístup, který na nás platí. Řeč je pouze jedna, ale větných spojení několik a dokonce i vykřičník, tečka a otazník dělá velké rozdíly! Moje máti za vše dávala vykřičník, přestože kdyby se hlouběji zabývala moji osobností, zjistila by, že jako býk si na mě s roz

Katka (Pá, 19. 10. 2007 - 09:10)

Je je lidi to sem zase něco napsala o tom kole. No mě by svědomí asi jinak trápilo kdyby to nebylo kolo plešouna (my tak tomu učiteli řikáme)jen že to byla taková pomsta. Já vim možná sme mu to kolo neměli prořezávat jenom vypustit. Andy máš pravdu bylo by jinak správný to vůbec nedělat nebo se omluvit jen že ne jemu. Von si omluvu nezaslouží žádnou protože je svině. A svinim se omlouvat nebudu. No já si nerozumim s rodičema asi proto že táta na mě nemá čas vůbec je furt pryč a mamka mi futr něco nařizuje nebo zakazuje a řiká co mam dělat. A to já asi nesnesu tak se hádáme. a já jí nic jinak neřeknu pocity a tak sme dost jiný a nerozumí mě. Tak asi proto. musim končit moc ráda s váma tady o tom mluvim tak zatim čauky. Kačka.

Verča (Čt, 18. 10. 2007 - 14:10)

Katko, Katko :-( . Prořezávat lidem pneumatiky. To je dost nehezké. To s těmi kamarády neumíte jen vypustit ventilek? I při pomstě by člověk měl trochu uvažovat a ne jednat impulzivně. Příště možná někoho zaříznete - ne? No, dobře mu tak, nemá vás otravovat, že jo.

Andy (Čt, 18. 10. 2007 - 14:10)

Kačí: i já jsem ráda, že díky této diskuzi, o sobě a celým problému přemýšlíš:)) Mně se neomlouvej, já prořízlé kolo nemám! Zajímalo by mě, co na to tvoje svědomí? Nic? Nebo to ono tě donutilo se sem dnes vrátit, nebo že by já a tvoje touha omluvit se mi? Víš, oni slova a skutky jsou rozdíl!!! Jednou mi jeden moudrý člověk pravil: pravda nespočívá v tom co říkáš nebo v tom, co si myslíš, ale v tom co děláš a jak to ve finále dopadne!!! Takže slovo promiň má sice význam, ale měla bys ho říci někomu jiného, to očistí tvé svědomí i karmu a možná i učitel by byl zaskočen a změnil pohled na tebe! Ovšem předpokládám, že taková frajerka ještě nejsi a pořád si neuvědomuješ, že každé rozhodnutí přináší následky! Buď strůjcem svým myšlenek, buď originální, ne jako druzí! Když všichni skočí z okna, skočíš taky? Myslím, že ne, tak se řiď rozumem, pocity i vnitřním hlasem i v ostatních záležitostech!
Neuč se pomstívat, ani to, tě neosvobodí, neospravedlní a nic nevyřeší, jen dáš prostor zlobě, aby v tobě našla domov! Věřím, že nejsi zlá, ani vyvrhelem společnosti, jenom prostě tápeš a hledáš sama sebe! Znám to a myslím, že nějakou dobu to poznání bude ještě trvat, ale v rámci dobrých mravů a bez špinění sebe i druhých!

Sun (Čt, 18. 10. 2007 - 13:10)

katko: nezahoď tuto diskuzi, zkus to rozebrat tady i v sobě . Měj se zatím.:))

Sun (Čt, 18. 10. 2007 - 13:10)

katko:je fajn, že jsi uznala , že jste to trochu přestřelili, ale i to se stává, holt máš své roky, ale příště to zkuste neřešit touto cestou. Možná se s tebou opravdu bude dát mluvit jako s dospělým člověkem a ne jako s malým ufňukaným děckem, jak jsem psala výše.Jen zkus napsat více: proč si nerozumíš s rodiči ( je to jen takové období,které k tvému věku patří tzn. takové to věčné rebelství, vzpoura proti všemu a všem bez příčiny) nebo je to něco vážnějšího. Zkus to napsat možná bychom to tu mohly rozebrat více a najít nějakou cestu z toho ven. Víš mám strach , aby ty tvoje jakože "frajeřinky" neskončily hůře. Jsi určitě šikovná a dalo by se to obrátit všechno jiným směrem, než jsi původně začala. Jo a promiň ten příspěvek v 11,14 jsem psala taky já akorát jsem zapoměla napsat nick

Katka (Čt, 18. 10. 2007 - 12:10)

Sorry Andy řikala sem si že sem dneska zajdu eště jednou protože sem věděla, že tě tohle hrozně naštve. Víš já bych to normálně nedělala něco někomu ničit nejsem vandal ani terorista jak píšeš. jenže von si to prostě zasloužil myslim že to bylo správný víš jak se ke mě choval.No Luky to řek jenom tak ze srandy a my se toho s Kristýnou chytly že to uděláme. Já vim sem hrozná tak promiň už se se mnou bavit tady asi nebudeš. No já si s rodičema nerozumim vůbec. koukaj na mě jak na mar´tana bráchu ani ségru nemam. lidi ve třídě mě sice berou O.K. jenže maj asi někdy pocit že sem úplně blbá. kluci se sice o mě dycky docela zajímali ale ne proto jaká sem ale proto jak vypadám nejsem asi podle nich zrovna úplně vošklivá (dlouhý hnědý vlasy-modrý oči)jenže když na to příde připadám si někdy že mě nikdo moc nechápe. Teď už mě nechápeš ani ty. možná sem rozmazlená puberťačka řikáš si jenže já sem asi možná trochu složitá. a křivdu cejtim kuli matice taky. ale nechci aby sisi myslela že mam v sobě ňáký zlo a a tak. já se neurazila vim že se ti nelíbí co tady píšu. Tak fakt promiň. Káťa

Návštěvník (Čt, 18. 10. 2007 - 11:10)

katko: když to tak čtu zpětně co se tu napsalo, nechtěla jsem zprvu ani přispívat, ale ten tvůj poslední příspěvek mě opravdu dorazil: napíšu ti to natvrdo a použiji tvrdá slova, nezlob se, ale možná se zamyslíš nad svým chováním a následky. Ze začátku jsem celkem byla na tvé straně - nemám ráda tresty v jakékoliv formě, ale vše má své meze. Jaké možnosti má učitel, jestliže má ve třídě 1 a více expertů jak jsi ty? Za chvíli by jste mu opravdu šlapaly po hlavě jak píšeš. Nesouhlasím s formou jeho trestu ,ale ty si asi opravdu nic jiného nezasloužíš. jestli máš nějaké problémy , třeba doma s rodiči, sourozenci , kamarády ( a beru, že mohou být docela husté) tak to jde řešit jinou cestou, než dávat najevo svou hrubost, omezenost a mxyslet si následně , jak mi všichni ubližují. Vždyť z tebe se za chvíli stane ukřivděný, zlomyslný, nenávistný človíček. Chápu, že to v těchto tvých letech vypadá jakoby opravdu frajeřina dokázat někoho vytočit a dělat ze sebe chudinku ubohou, ale pro mne je to známka slabosti -nevynikám v ničem tak aspoň v tomto.Pokud se nezměníš tak se nakonec se z tebe stane malej "terorista" pro celý okolí. Přeber si to jak chceš a můžeš se klidně urazit. Ale jestli máš v sobě kapku rozumu tak se zamyslíš nad tím co ti napsal Tomáš, Andy i já . Ve výsledku je to stejné: malý rozmazlený , ukřivděný děcko, které si chce dělat co chce

Andy (Čt, 18. 10. 2007 - 10:10)

Tomáš: řídím bez problémů:))
Katka: Káťo, já ti nepřišla pochlebovat, jen jsem se ti přiznala k tomu, že jsem byla stejný rebel, možná pořád jsem, ale hormony už se mi uklidnily:))
Co se týče toho kola, myslím, že jsi hulení ještě dostatečně nepochopila nebo nedosahuješ vysokého IQ. Mě naopak hulení přimělo konat dobré skutky, věci a odstraňovat či minimalizovat zlo! Ničit věci není nic ušlechtilého ani zajímavého na osobnosti! Je to vandalismus a ten nespadá do mých mezí! Hulení mě naučilo vidět dobro, vážit si ho a mít z něj radost. Myslím, že životem se kráčí líp, když je svět barevný, klidný a v něm dobří lidé, to je pak balzám na duši! Pokud jsi hulič, prudič a ještě k tomu výtržník, nejsi hulič v pravém slova smyslu, páč hulení lidi uklidňuje a zbavuje negativních emocí a jednání...
Nad tím se zamysly, tím jsi mě dnes neokouzlila a nyní si myslím, že jsi jenom potřeštěná puberťačka, co neví, jak vynaložit s volným časem! Jenom ušlechtilé činy z tebe udělají ušlechtilého a kvalitního člověka!

Katka (Čt, 18. 10. 2007 - 09:10)

Joo joo Andy seš muj člověk dát si travku je to nejlepší co znám když máš Ňákej problém. třeba když dostanu z něčeho za 5 nebo něco řešim řeknu Kristýně a dáme si na záchodě o přestávce. Hrozně to pomáhá uvolní a tak a člověk má pak lepší náladu. Paměť se mi nijak nezhoršila tak O.K. U nás hulí víc holek někdy dou i s náma ale většnou jen my s Kristou. Včera sme s Kristou a s Lukym (jeden kluk z naší třídy) vypustili našemu matikářovi kolo. Když je hezky jezdí na něm ráno do školy. Luky měl u sebe kudlu tak si na něj trochu posvítil a asi mu proříz i přední kolo. Pak sme zdrhli tak nás nikdo neviděl. Byla aspoň prdel. Věděli sme že učí tak na nás nemoh a nikdo jinej za roh nešel ke stojanu s kolama. Má co si zaslouží hajzl. To má za to klečení. Nejrači bych mu na tu jeho plešatou palici dupla. Doufám že nevleze sem na stránky a nepřečte si to. To bysme měli vystaráno všichni. No nic budu končit tak čauky zase příště. Káťa.

Tomáš (Čt, 18. 10. 2007 - 09:10)

OK, Andy, kráčej. Já to snad dobrzdím. Jenom kdyžtak prosímtě nelez za volant, jo.
Předem dík.

Andy (Čt, 18. 10. 2007 - 09:10)

Tomáš: jen bych dodala, že dávno nejsem na celý svět naštvaná:)) Naopak, kráčím jím s úsměvem a koukám na něj jinýma očima než TV Nova, blesk a jim podobní...
Na psychické problémy též nedoporučuju, může to mít opačný efekt, ale samozřejmě nemusí, jako u mně! Tráva vás nutí či přiměje k hloubkovému rozjímání s nadhledem. Tzn. po zakouření si se člověk uklidní, jako by povznese nadsvůj problém či život a přemýšlí o něm jako o celku a jelikož koukáte jakoby zvrchu, vidíte vše jasněji a otevírají se brány možných alternativ, jak danou věc řešit! Nejednám v afektu, zakouřím si, proberu možné alternativy a pak jednám! S rozvahou jde všechno líp, ale jsou lidé, kteří zvažovat situaci neumí a pak v afektu dělají a říkají to, co by vlastně ani nechtěli:(

Tomáš (Čt, 18. 10. 2007 - 01:10)

V pohodě.
Tom není Tomá? a Tomáš je sklerotik, takže jeden příspěvek napsal omylem anonymně. A já jsem ten sklerotik.
Dík za přání, a Tobě totéž až přijde ta vhodná doba :-))

Zatím nerodič (Čt, 18. 10. 2007 - 01:10)

Mám trochu hokej ve jménech Tom vs. Tomáš takže se omlouvám.
To je právě ta věc, které se na rodičovství celkem děsím. Správně zvolit metodu, hranice - a nejhorší je správná aplikace, aby toho nebylo hodně nebo málo.
Pokud Vám to funguje, tak to je fajn, ale znám mnoho rodin kde jsou role trochu pokřivené. Neúcta především k matce apod.
Přeju hodně štěstí při výchově dětí, ať přínáší jen samé radosti.
Já si ještě radši chvilku počkám.

Tomáš (Čt, 18. 10. 2007 - 00:10)

Viz pár předchozích stránek. Takže pro Tebe jenom doplním. Mám dva kluky, 9 a 14. Výchovné metody pro mnoho lidí až nepřiměřeně liberální, ale u nás kupodivu celkem fungují. Ale mantinely jsou a "kálet" na hlavu ve stylu USA náš vzor si určitě nenecháme. No a puberta se holt musí nějak přežít, s hormony se moc bojovat nedá :-)

Zatím nerodič (Čt, 18. 10. 2007 - 00:10)

Jasný, taky......
už máš děti?

Tomáš (Čt, 18. 10. 2007 - 00:10)

OK, tohle beru.
Tak hodně štěstí ...

Reklama

Přidat komentář