Reklama

Je možné žít s mamánkem?

Dáša (So, 12. 7. 2008 - 12:07)

Pro Pet: Už jsem to ukončila... Můj otec také spadá do kategorie mamánků, takže vím, co si matka protrpěla...nikdy by se nezměnil, nikdy bych u něj nebyla na prvním místě... Je mi po něm smutno, ale myslím, že jsem udělala dobře, stejně jsem se jen trápila.

Pet (Po, 7. 7. 2008 - 17:07)

Dášo i já zažila to samé, také jsem chodila s úplně stejným mužem. Nechc Ti říkat, co máš dělat, ale podle mého názoru bys to měla ukončit, jestli chceš být v životě šťastná. Protože u takového muže bude vždy celý život na prvním místě máma a bude poslochat věty typu : Máma vaří líp, máma by to udělala nejlíp atd....... Přeji Ti hodně štěstí v životě

Klára (Út, 1. 7. 2008 - 18:07)

pro Petra:
pračka se opravuje tak jednou do roka, maluje se asi jednou za dva roky, apod....to by to měli pánové jednoduché!Starost o domácnost je ale bohužel denodenní otravná záležitost. Divná spravedlonost, ne? Chápu to pouze u žen v domácnosti (je to jejich pracovní náplň). U pracujících se musí zapojit oba (tedy i muž), pokud odmítá, musí vydělat na pomocnici v domácnosti. Uvědomte si, že v dnešní době jsou ženské kolikrát do večera v práci a vydělávají dvakrát tolik co muži. Nechápu jestli si např. Petr uvědomuje v jakém žijeme století a že už dnes chodí někteří muži i na mateřskou, protože se to rodině finančně víc vyplatí. Vážím si mužů, kteří kvůli tomu nejsou zakomplexovaní a klidně se dokáží postarat o domácnost i dítě.

Kristýna (Út, 1. 7. 2008 - 18:07)

Když čtu názory zde přítomných "pánů tvorstva" (s výjimkou asi jednoho), tak jsem ráda, že mám doma rozumného mužského, který uznává, že v domácnosti bydlíme dva (ne pouze já) a zapojuje se do všeho. Já mu zase pomáhám vydělávat peníze, tak proč by chlapi měli mít pořád nějaká privilegia? Nechápu....také se ráda natáhnu na gauč a něco si přečtu.

Jana (Po, 30. 6. 2008 - 17:06)

Víte, já posuzuji to, co mám doma. Můj přítel neudělá absolutně nic, neudělá mužské práce, tak ho chci zapojit aspoň do toho, co můžeme dělat společně. Kdyby vymaloval, spravil pračku, tak je to něco jiného. On bydlí doma, tam se vše rozpadá, kachlíky padají ze stěny, WC nefunguje a on čeká, až to doma spraví MAMINKA! Takže já tady neřeším normální chlapy, ale extrém, který mám doma. Prostě se s tím snažím něco dělat a když to nepůjde, tak je jasný, že chlapa změním. Já tu opravdu neřeším normální chlapy, ale extrém, který doma nechce hnout ani jedním prstem!!!

A znám sama sebe, o domácnost se postarat umím, mám zkušenosti, jak jsem psala, starala jsem se o domácnost s bratrem, mamka umřela brzo. Já neodmítám pracovat, ale ráda bych zapojila do prací přítele, který nechce dělat nic. A když se mi to daří, tak do toho mluví tchýně. Já chápu, že se to tady někomu nelíbí, hlavně chlapům, ale vy co tu píšete doma alespoň NĚCO děláte - opravy a podobně.

Petr (Po, 30. 6. 2008 - 14:06)

Ony se hrozně brání ženským pracem s tím, že je máme dělat taky. Ale kolik z nich vymaluje, opraví pračku nebo podobně? Prý se na to dá najmout řemeslník. Ale to na úklid a praní taky. Je spousta úklidových firem. Dnešní ženské jsou na houby, jen by utrácely za hovadiny, místo aby něco udělaly samy. Ještě, že už jsem starší a tyhle slípky nepotřebuji.

Chlap (Po, 30. 6. 2008 - 13:06)

Přesně. Raděj řeš hovadiny na diskusi a pořádně se s podobně postiženými pipinami politujte, protože o takové kravky normální chlap nestojí. Kupte připínací robertky a žijte si společně. Ale stejně bude muset nějaká z vás vařit a prát a když máte všechny ručičky dozadu, shnijete ve špíně.

Jana (Po, 30. 6. 2008 - 12:06)

Chlape, prý idoitská emancipace. Kdyby ses probudil, zjistil bys, že se už nežije v pravěku. Raději budu řešit věci tady na diskuzi než někomu dělat zadarmo služku... Navíc tady to řeším chvíli a služku bych dělala doma celý život... o to nestojím.

Chlap (Po, 30. 6. 2008 - 06:06)

Hlavně, že jste kvůli té idiotské emencipaci šťastné...
Ironie, pochpopitelně. Protože kdyby vám vyhovovala, nemusely byste si všechny stěžovat na debilní diskusi.

Jana (Ne, 29. 6. 2008 - 21:06)

Tadeáš: Věrim, ze mas pravdu. Bydlim na private a nektere spolubydlici jsou taky pekne nesamostatne, vse za ne taky delaji maminky (teda za 2). Ony ani nevi, ze se vynasi kos. Takze si taky davejte pozor, s kym chodite, neplati to jen o muzskych...Ja osobne se ale o domacnost postarat umim, byla jsem k tomu nucena v detstvi, ale nic nemusim prehanet, at se cini i partner.

Markéta (Ne, 29. 6. 2008 - 20:06)

pro Tadeáše:
A ty jsi ten typ, který (podle vzoru staré školy) umí doma všechno spravit,pořád kutí v dílně, atd...asi těžko, viď. Vždyť jsou přece řemeslníci, kteří to umí! A vydělat na ně může taky ta ženská, že? To ti hloupé nepřipadá! Strašně moc si to pánové v dnešní době zjednodušují! A když jim ženské už nechtějí dělat služky, tak se ještě rozčilují! Probuď se! Žijeme v 21. století, ne v 19. st, kdy byly ženy v domácnosti a jejich jediná starost byla péče o pána tvorstva.

Jana (Ne, 29. 6. 2008 - 20:06)

Luci, já jsem s ním 3 roky. Vídáme se ale jen obcas, jednou za 2-3 tydny, takze muj vliv na neho je tim padem celkem maly a kdyz nejaky je, tak se po jeho prijezdu domu uplne vynuluje:-( On neni s mamkou v tesnem kontaktu, nechce, aby k nam do bytu moc chodila, ale je zvykly na jeji servis a chce ho i ode me. Napriklad dnes mamka klusala do obchodu pro 2 rohliky k jeho veceri, ja bych ho poprosila, zda pro ne nemuze skocit on, kdyz jsou pro nej nebo bysme se prosli oba. Ale on se ani neobtezoval vymyslet, co by na veceri chtel a jen rekl jdi pro rohliky, kdyz se ho ptala. Nevim, zda jsem divna, ale uplne v poradku mi to neprijde. Ze mel bychty a jidlo i piti az k pocitaci uz neresim. Nadobi se samozrejme odneslo a umylo samo.

Mela jsem s nim rozhovor, asi ho slysela i mamka pred dvere, co si o tom myslela nevim, ale asi nic dobreho. Ale pokud to slysela, tak aspon zna muj nazor na vec. Jeste by me zajimalo, co o me rika v sirokem pribuzenstvu, asi nic dobreho.
Luci, pokud bych bydlela ve stejnem meste jako ona, tak si myslim, ze by nam chodila do bytu porad, vsechno kontrolovala a vsude smejdila. Proto bych ji klice od bytu nedala, partner by ji je dal. ALe ja nejsem na tyto kontroly opravdu zvedava...CHodi ona k vam? Ja silne uvazuju, ze pokud nenastane nejaka zmena, ze s nim do toho spolecneho bydleni snad ani nepujdu. Fakt nevim. Pokud se ostatni muzi jsou schnopni zapojit do pece o domacnost aspon minimalne, tak njechapu, ze jsem narazila zrovna na tento extrém! Bojím se, abych nedopadla s jiným stejně.

lucka (Ne, 29. 6. 2008 - 16:06)

to Jana: mě je 20 a bydlíme spolu teprve měsíc...občas mi s něčím pomůže,ale není to automatický. Jezdí ale pořád za mámou ( 3 krat tydne....), a ona se ho v podstate snazi presvedcit,ze mu bude doma lip...náš vztaha s přítelem je i po 5 letech fajn, je hodnej,snad i vernej:-) Ale přístup jeho mámy je hroznej...nemohla jsem u něj nikdy přespat, ani když jsem to potřebovala,protože je to přece její byt a její synáček....nechci se kvůli tomu rozejít,když zatím ostatní věci klapou,ale pokud tu pupeční šnůru nepřetrhají,asi bych do svatby a dětí nešla....jsem mladá, stejně chci minimálně 5 let počkat až dostuduju VŠ,a do té doy uvidím,jak se to změní....jak dlouho jsi se svým přítelem??

Tadeáš (Ne, 29. 6. 2008 - 16:06)

Tady nejde o nějaké mamánky,ony dívky či slečny dneska umí pěkný kulový a žít s nima v domácnosti není žádná legrace protože drtivá většina neumí po sobě ani umýt hrnek.
Já nejsem žádný mamánek protože mamka mi umřela když mi bylo 8 let a vychovával mně děda.
Ale některým klukům se vůbec nedivím,nakonec se mamánkova mamka stará ještě o tu slečinku co se pořád fintí a nemůže si kvůli nehtíkům přidělávat starosti.

Hany (Ne, 29. 6. 2008 - 14:06)

Nic než utect a honem rychle

Renata (Ne, 29. 6. 2008 - 14:06)

pokud to s partnery Jany a Lucky vypadá již teď (před soužitím a svatbou) tak jak popisují, bič a pryč od nich. Po svatbě u nich bude tchýně denně na návštěvě, do všeho bude mluvit a partneři se jich nezastanou tuplem. Asi jim to mamánkovství vyhovuje (těm partnerům)....už nyní by se k celé situaci stavěli jinak - předně se zastali svých partnerek! V mamáncích nebudete mít oporu nikdy - bude to spíše čím dál horší!

EVA (So, 28. 6. 2008 - 23:06)

Jano, to o své mamce bys měla přítelovo mamce říct, uvidíš, že se k tobě bude chovat líp, pokud má trochu citu...

Jana (So, 28. 6. 2008 - 21:06)

A to jeho matka neví, že moje mamka umřela a předtím byla nemocná, takže jsem se o domácnost starala v podstatě už od 15 sama!!! O jídlo a o všechno. Jenže to jí nemá ani cenu říkat. Možná až k nám někdy v budoucnu přijede na návštěvu a uvidí, že vse je v porádku, tak jí to dojde, že nejsem k ničemu, ale to není jisté, že.

Jana (So, 28. 6. 2008 - 21:06)

Víte, já se s ním seznámila a to, jak to chodí u něj doma jsem poznala později. Píšete, že kdybych nechtěla, tak to nedělám - ale já to fakt nedělám, nebudu se o něj starat jako o mimino. Já ho mám ráda a snažím se o to, aby mi pomáhal a byl schopen se o sebe postarat i sám. Kdybych se na něj vykašlala, tak vím, že by se nejaká pipka našla a tu služku mu dělala. Ale já ho mám ráda a když jsem s ním, tak se mi daří dosáhnout toho, ze mi pomáhá a ví, že mu služku dělat nebudu. Ovšem jak jsem psala, rýpe mi do toho ta jeho máti:( Ona nepochopí, že to, co dělá he nezdravé.

Luci: Mně je 24. S přítelem budu bydlet až pristi rok, proto ma narazky. Co pises, odpovida i nasemu vztahu:-) Ona mu nosi jidlo rano az pod nos k pocitaci, pak odnese talir, na obed to same, proste servis nonstop, vubec nemusi vstavat... a jeste mu nosi i piti! Ja to samozrejme nedelam, uz jsem si poslechla vety typu, ze jsem semetrika a tak, ale to mi nevadi, pokud se zapojuje do prace:-) On taky vypada, ze si zvykl a ze vi co ode mne cekat. Ale ty poznamky od jeho mamky... desne. On neni jedinacek, ale ma jen mamku, ktera ma jediny konicek a to vareni a televizi. Tak se neni cemu divit.

Máme stejný názor:) Ja taky cekam, az se zacne vic zapojovat a az se zacne zapojovat, zacnu se vic starat:) Ja ted zacala porad mluvit o spoluucasti, toto zabira, protoze na to nemuze nic odpovedet a musi uznat, ze se nemuze jen valet:)... Klidne bych si s Tebou o tom popovidala vic dopodrobna. JAk to u vas doma chodi, kdyz s nim bydlis? Ja si to zatim nedovedu moc predstavit, myslim, ze bud se szijeme a bude pomahat nebo se rozejdeme. Jinou variantu ja nenabizim, tak jsem zvedava. Ten Tvuj kdyz je s Tebou tak pomaha? Muj se pokazde zkazi doma a pak se to zase tezko napravuje:( Vidíme se málo, nejsme se stejných městech...zatím.

Jiří (So, 28. 6. 2008 - 21:06)

Chlap, kterej se nedokáže postarat sám o sebe, neni chlap. Mamánci nemusej bejt vždycky jedináčci. Je mi vás děvčata opravdu líto. Kdyby mí rodiče se chovali k mojí holce špatně, tak to by něco viděli! To bych si s nima minimálně tvrdě promluvil.

Reklama

Přidat komentář