Reklama

ICD - imlantabilní kardioverter defibrilátor

janazdc (Pá, 24. 9. 2010 - 13:09)

Právě jsem se...Ahoj Darikr,vítám tě mezi námi,pročetla jsem vše cos psala a máme úplně to samý,dilatační kardiomyopatie,mám to už sedmý rok a ted pred rokem mi implantovali ICD,po té implantaci jsem se tak po měsíci-dvou cítila fajn,ale ted po tom roce jsem se nějak psychicky rozhodila a nemůžu se dát do kupy.Musím si stříkat pod jazyk Nitromit,když jdu ven,ale to se snad srovná,protože na EKG atd.žádný změny.Mám ejekční frakci 25% a přesně jak píše Alena,jakmile člověku otrne začne zas "žít" jak byl zvyklej,co bychom pak taky z toho měli,ale když začne být hůř to je slibů ;-).Chce to být fakt v klidu,někdy to ale nejde.Hlavní je mít kolem sebe fajn lidi.Očkována jsem už 7 let,hned jak mi to zjistili,začali s tím a pokračuji dál,i když jsem se nechala blbec i proti tý "prasečí",kardiolog mi řekl doslova ať se na to vykašlu,jenže obvodní mě vyděsila,že manžel je hodně mezi lidmi a může to domů přivléct,tak jsem podlehla.Ted už by měla být přimíchaná i do tý obyč proti chřipce.
Jinak se ničeho neboj,ten ICD psík prý funguje tak,že když se Ti zrychlý nebo zpomalý moc tep chytne se a snaží se to nějak ukočírovat,ale když to nestačí dá malý impuls který třeba není cítit a když nepomůže ani to pak dá pecku větší.Poprvé jsem se lekla,až jsem vykřikla,ale fakt to není zas tak strašný,jen dostane člověk strach tak nějak o sebe ;-).
Měla jsem po zákroku obří modřinu a otok a myslela jsem,že to bude hrozně vypadat,ale vše se upravilo skoro do normálu,kdo to neví,nevšimne si,i jizvu už mám světlou,to trvalo tedy asi skoro rok,než dostala normální barvu.Tak se drž a jinak to ničemu nevadí ;-) neboj pa

Alena (Čt, 23. 9. 2010 - 19:09)

Ahoj Darčo, tak to jsi kápla na tu pravou:-)). Není to nic proti tobě (naopak), ani nemám co skrývat, ale protože nejsem schopná odpovědět na mail ani vlastní ségře. Jsem absolutní lempl. Ale tvoji adresu si stejně uložím, ono na to dojde. Dle tvé vizitky, myslím, že máme dost společného. (Tedy až na ten úklid). Kdybys cokoliv potřebovala, písni na [email protected]. Dříve nebo později se určitě ozvu. Sama mám pár osobnějších otázek, takže se nediv, kdybych se hecla a napsala. A jinak díky za důvěru.
Co se týká ICD, zmátla jsi mě. Žiju v domnění, že defík sám vyhodnotí situaci a dle toho zasáhne. Je to chytrá mašinka a tak strašně drahá, že "myslet" zkrátka MUSÍ, ne? Kdysi tady někdo (Andrea, Jana?) psal, že když měl pravé výboje-sadu, tak za živa a kolem se dělaly jakoby modré blesky, nevím jak to nazvat. Tak to je můj "černý sen".
Koukám, že u tebe také zasáhl osud. Představ si, že by tě to chytlo někde u moře. Byla bys teď tady?
Sím, dej zítra vědět, jak jsi dopadla u svého lékaře a dost mě zajímá, co ti řekne lékař na tu chřipku, pa.
Taky jsem ti to mohla napsat na mail, viď? Ale to by bylo na dlouho, mám hodně otázek.

Zdravím i ostatní. Začíná mi být lépe a lépe. Nekončí náhodou dnes léto??? Zítra si budu volat o výsledky výtěru z krku, tak držte palce, nějak dlouho jim to trvá.

darikr (St, 22. 9. 2010 - 12:09)

Ještě jednou díky,Aleno, za info o pocitech a očkování,jsem zas o krok dál a klidnější! Teď ještě vyzjistit od dr., na jaké výboje mě nastavili(mravenčení,lehká bolest nebo kopnutí koně a omdlení), ale to se dovím až za ten měsíc v té ICD amb.na kontrole defíku. Teda jestli se mi to nespustí samo a poznám to na vl.kůži hned, že jo :-D
Ale v pátek jdu ke svýmu kardiologovi a ten se bude divit, že jsem dovču proležela místo na pláži u moře ve špitále na ARO :-) Mě totiž odvezli do jiné nem, než chodím.Posílám mail, ráda bych si s tebou kdyžtak psala spíš takto, neb mě zajímají i os.věci, teda není-li to drzost. darikr@seznam

Alena (St, 22. 9. 2010 - 00:09)

Ještě jsem si vzpomněla: co se týká toho stěhování ICD, já měla pocit opačný, nastěhoval se mi blíž do výstřihu. Taky to ten měsíc vypadalo dost divně, ale potom to splasklo nebo jsme si zvykli. Manžel si ničeho nevšiml, ale já si pořád dokola zkoušela oblíbená trička, jak dalece to vidět je nebo není. Muž žádnou bouli neviděl - chlap :-)), ale já to tam viděla. Teď už je mi to jedno a to je hlavní.

Alena (Út, 21. 9. 2010 - 23:09)

Ahoj Darikr, díky. Už bych chtěla být zdravá...takových plánů jsem ještě měla a teď už můžu akorát tak shánět dárky pod stromeček. No, bude další léto, cestování, vinobraní,..tak se budu aspoň těšit.
Ze začátku jsem byla taky tak rozhozená - jen první den na JIPce jsem měla asi 5 zástav, ta poslední už byla hodně za hranou - hezky jsem si tam někde "jinde" popovídala - že jsem slibovala, že už budu sedět do konce života na zadku, žádný alkohol, zábava, kulečník, mejdany do rána. A myslela jsem to v té chvíli vážně. Asi za tři dny se mi vrátil mozek na místo, začala jsem se upamatovávat na věci, co jsem manželovi napovídala. A vida jak mi časem otrnulo. Sice hodně spím, ale když nespím tak žiju. Jojo, teď jsem chytrá, ale před rokem a něco jsem měla falešné výboje a to jsi měla vidět, jaká jsem byla psychická troska. Ani sama se psem jsem nechtěla chodit. Chce to čas. Vydrž.
Co se týká očkování, tak naopak před tím jsem nikdy očkovaná nebyla, teď s těmi dráty v srdci chodím každý rok. Chřipka, ta by mě snad zabila. Kor po nynějších zkušenostech. Očkování mi přímo doporučil kardiolog. Jen mi to píchají do pravé ruky. O dráty se holt musíme starat. To mě zajímá, co ti řekne tvůj kardiolog. A za 8 let jsem nezaznamenala sebemenší problém.
Dej vědět. Měj se fajn, pa.

darikr (Út, 21. 9. 2010 - 20:09)

hezký večer všem a hlavně Aleně, držím palečky,ať jsi brzo zase fit,opakované virózy jsou děsně vyčerpávající,znám to,když jsem s dilat.kardiomyopatií dělala vychovatelku v drůže a od dětí něco chytila.. Já teď strašně děkuju za podporu,vím,že se s defíkem musím srovnat,ale zatím jsem tak "psycho",že i k popelnici jdu s průkazkou pacoše s ICD :-D teď mám dotaz,zda máte někdo zkušenosti s očkováním proti chřipce..já se nechávám už 5let očkovat a teď už bude zabrzo čas a praktická dr.neví. Já se sice zeptám kardiologa,ale spíš mě zajímá,jestli to někoho po vakcíně "nerozhodilo". opatrujte se

Alena (Po, 20. 9. 2010 - 23:09)

ahoj všichni, nevím teď přesně kdy jsem tady byla naposledy, ale pro mě bohužel nic nového. Projedla jsem se 2x antibiotiky a pořád kašlu, ale jsem objednaná ještě na imunologii. Ta viroza, později angína, ještě později znovu viroza, teď ještě čekám na výsledky výtěru z krku jestli tam zase není beta streptokok (že by znovu angína?) mě pěkně skolila. Takže jsem doma, otrávená, kašlající, spím přes den, v noci kašlu. Aúúúú....
Už mi bylo pěkně blbě, po těch záchvatech kašle se mi motala hlava, pocit na omdlení. ALE - byla jsem na kontrole ICD a nic životaohrožujícího se tam nevyskytlo :-)). Jen nějaké ty normální "síňovky" a něco čemu nerozumím. Hodně mě začal trápit tlak, tak mám zpátky Betaloc 200 mg SR.
A to jsem byla hodná a snažila se to vyležet (skoro). No, a potom chyťtě rýmu....
Ahoj Darikr, postupně se vše zklidní, bude lépe po těle i na duši. Začneš být klidnější, zvykneš si. Hlavní je, že máš to hlídací psisko. Výboj je nepříjemný, ale jak sis mohla přečíst, tak nějak jsme ho všichni nakonec "vydýchali". ICD se mi taky stěhoval, ale prý to bylo jen pocitově, tím, že teprve po měsíci definitivně zmizel otok, tak nevím, jak to máš ty.
Mějte se všichni moc fajn a nenastydněte.
PS: že se já blbá před deseti lety nepojistila.

darikr (Po, 20. 9. 2010 - 21:09)

Právě jsem se zaregistrovala, abych Vám všem,co tu jste, poděkovala za info ohledně věcí kolem ICD, mám ho 14 dní a právě mě pustili z nem.bez nějakých poučení a rad,co čekat... Mám defibrilátor po srd.zástavě a 10min.smrti,pův.onemocnění srdce je dilatační kardiomyopatie levé strany srdce, takže ICD mi bylo oznámeno jako jediná šance žít...jsem za tu možnost ráda, ale teď doma mám docela silné obavy až skoro deprese,jak mě "skolí" výboj, jestli zase omdlím, stačí,aby mě trochu "píchlo" u srdce a mám nervy :-( A máte někdo zkušenost s tím, že jste měli dojem,že se defík v kapse "vevnitř" hýbe???já jsem vyděšená,že se mi "posunul" k podpaží a na kontrolu jdu až za měsíc...
Nechci prudit a volat do ambulance. Děkuju za info.

janazdc (Pá, 17. 9. 2010 - 13:09)

Alena se nám nějak vytratila

penelopka (Čt, 16. 9. 2010 - 13:09)

Jo,o tomhle už jsem taky...Taky si myslím že teď už s pojištěním bude problém. A kdyby přece jenom, tak asi nebude tak výhodné ho uzavírat. Že možná víc zaplatíte jak dostanete :-(

Andrea (Čt, 16. 9. 2010 - 12:09)

:-) ani právnička ani poj....Jo,o tomhle už jsem taky slyšela,kamarádka dostala peníze,i když byla v nemocnici se ženskými problémy.
Vzhledem k tomu,že se stejně za nemocnici platí,tak se to tuplem hodí.Ale nevím,jestli by nás někdo teď takhle pojistil,když už se dá s tou nemocnicí kdykoliv počítat.

penelopka (Čt, 16. 9. 2010 - 08:09)

:-) ani právnička ani poj. agentka nejsem :-) Máte pravdu v tom, že to co se mi stalo ze srdíčkem je nemoc ne úraz. Ale! Já mám právě sjednané pojištění že když budu hospitalizovaná, tak za každý den dostanu 500Kč, no a potom mi dali nějaké procento (to už znají pouze oni) za chirurgický zákrok. No a pokud někdo dostal na toto i invalidní důchod, tak za to jsou další a větší peníze ( mě se to naštěstí netýká). Takže tak. Takže radši pojistěte své děti, nikdy nevíte kdy se to bude hodit :-)

Dannu (Čt, 16. 9. 2010 - 06:09)

no já tedy nějaké mám, ale to je asi jen na smrt :) Taky docela koukám, že to vůbec uznali, protože jako úraz bych to tedy nenazvala.. No tak alespoň, že se to podařilo.

M. (St, 15. 9. 2010 - 23:09)

...a máme tady pojišťovací agentku....

Pavel (St, 15. 9. 2010 - 21:09)

Nesmysl to rozhodně není....Ahoj,tak já úr.poj.nemám,ale pokud jsi z nich vyrazila nějaký prachy,klobouk dolů,nejsi náhodou právník.Copak arytmie ja úraz?To teda čučím a gratuluji.

janazdc (St, 15. 9. 2010 - 19:09)

Nesmysl to rozhodně není....:-( hm...........,hlavně že fungujem

penelopka (St, 15. 9. 2010 - 08:09)

Nesmysl to rozhodně není. Asi jsem se špatně vyjádřila. Jasně že zákrok proplácí ZP ale pokud máte navíc sjednané úrazové pojištění můžete uplatnit tzv. pojistnou událost ( třeba jako u nehody s autem). No a pokud tu pojistku máte dobrou, tak vám pojišťovna proplatí slušné peníze. Já jsem to uplatňovala dvakrát. Prvně když jsem byla hospitalizovaná + implantace ICD a pak teď, když jsem byla na ablaci.

Dannu (St, 15. 9. 2010 - 06:09)

Ahojte, můžu se zeptat...Taky asi nechápu otázku... Operaci celou platí ZP (alespoň tedy ta moje), je nesmysl aby ti to ještě jednou platili do kapsy..
A jako úraz se to určitě nebere.

Pavel (Út, 14. 9. 2010 - 21:09)

Ahojte, můžu se zeptat...ahoj,ne co to je za nesmysl?

penelopka (Út, 14. 9. 2010 - 13:09)

Ahojte, můžu se zeptat jestli jste si někdo nechal proplácet od pojišťovny tu implantaci ICD (v rámci úrazového pojištění)?

Reklama

Přidat komentář