Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Návštěvník (So, 14. 9. 2019 - 20:09)

Je to všechno komplet vymyšlené. Proto to taky nemůžeš dokázat. Neexistuje to. Objekt tvé víry není reálný.

Návštěvník (So, 14. 9. 2019 - 20:09)

Jirko - jsou to jen sračky v co věříš. Esoterické sračky. Pohádky a bláboly.

Návštěvník (So, 14. 9. 2019 - 20:09)

Podle bible je možné, že se kvůli dokončení boje přestala zeměkoule otáčet kolem své osy :-)

Návštěvník (So, 14. 9. 2019 - 20:09)

Podle bible je možné, aby panna otěhotněla :-) Podle bible je možné přežít v žaludku velryby až 3 dny :-) Podle bible existovala kouzelná ošatka, z které se najednou najedlo 5000 lidí :-)

Návštěvník (So, 14. 9. 2019 - 20:09)

Víra není žádná hodnota. Kdyby byl bůh, tak by nepožadoval víru. Notabene víru v to, že hůl snědla jinou hůl, nebo že jde suchou nohou přejít stovky kilometrů přes Rudé moře a další ptákoviny.

Jirka (So, 14. 9. 2019 - 20:09)

Naopak je v pořádku, že Bůh chce po lidech víru, protože kdyby každý věděl, že Bůh je, některá srdce by nejednala z čisté lásky, ale ze strachu z trestu, tedy z motivů zištných. Tak jako máme lítost dokonalou, která je z čisté lásky a upřímného vděku a lítost nedokonalou, která je způsobená trestem, ať už časnými světskými nebo věčným. A proto má víra naopak vysokou hodnotu, je totiž jedním z darů Ducha svatého.

Jirka (So, 14. 9. 2019 - 20:09)

* ne trestem, ale strachu z trestu

Jirka (So, 14. 9. 2019 - 20:09)

Tak jsem si říkal, co je to tady blízko za kravál a na internetu jsem zjistil, že je v lochotínském amfiteátru Kabát, údajně kvůli 30 let výročí. Horší je, když tady jsou ty techno tuc tuc koncerty, to bylo hlavně začátkem léta.

Návštěvník (So, 14. 9. 2019 - 20:09)

Jirko, tvoji náboženskou víru ti nikdo nebere, ale tvoje pokusy přesvědčit ostatní jsou marné, když to je jen ve slovech. Chybí ti jakýkoli důkaz. Papír snese všechno.

Jirka (So, 14. 9. 2019 - 20:09)

Jirko, nevěří se na základě důkazu. Na základě důkazu se ví. My nejsme spaseni věděním, ale vírou. Však víš dobře, že je psáno, blahoslaveni, co neviděli a uvěřili.

Jirka (So, 14. 9. 2019 - 19:09)

Snílci a bludaři, sníte si o svém NIC. Vaše NIC je vám falešnou spásou, kterou jste si vymysleli a kterou se konejšíte. Nemáte v rukou běh dějin, ani svůj život, jak jste křehcí, vždyť i mrňavý MIKROb vás dokáže zabít, a jak si potom chcete plánovat něco po životě? My tady nejsme pány.

Jirka (So, 14. 9. 2019 - 19:09)

A Jeho vůle je poslouchat Syna a uvěřit v Něho. Protože kdo nemá Syna nemá ani Otce. Tady s tím se budou muset nějak vypořádat svědkové, poněvadž se chytli do pasti, protože jestli je u nich Kristus jenom anděl, potom z Boha Otce dělají vlastně rovněž anděla, nějakého staršího. Ta jediná cesta je jenom přes Syna. Otec k němu lidi posílá. Ani já tomu nevěřil a bránil se přijetí, protože mi to přišlo bláznivé. Ale Ježíš zasahuje lidem do života. Zajímalo by mě, kolik lidí někde na youtube apodobně svědčí o Allahu nebo Budhovi nebo Manittouovi, že jim změnil život, že je zázračně uzdravil atd. Nikdo, to všechno dělá Ježíš. Najdeme i videa muslimů, kteří z nevyslyšených modliteb k alahu zkusili modlitby k Ježíši. A on jim opravdu pomohl. Takto se obrátili. Jsou svědectví i asiatů, kterým vůbec jejich víry nepomohly, Ježíš jim pomohl. Jsou četná svědectví ze středověké literatury, kdy zarputilí uctívači Mohameda se obrátili na křesťanskou víru, protože se stali svědky zázraku. Ježíš o sobě ne nadarmo říká, že je vinný kmen, že je pravda a život, i jediná cesta. To nejsou plané slova, to lidé zažívají denně po celém světě ve svých životech.

Návštěvník (So, 14. 9. 2019 - 19:09)

Jirko, práci nemáš, holku nemáš, zato stále píšeš o smrti. Kdyby skutečně existoval bůh, tak by právě tobě řekl, že vedeš nestandardní život a že bys měl udělat korekci. Ty tady píšeš ostatním, že to mají udělat tak, aby byli jako ty. Ale to znamená pohoršit si. Ty tady nic lákavého nenabízíš. Je to nízká kvalita života, co vedeš. V podstatě jen přežívání a čekání na smrt. Všichni samozřejmě směřujeme ke konci života, ale žít tak nesmyslně jako ty by asi nikdo nechtěl. I Mima má rodinu, barák, zahradu a je aspoň zčásti socializovaná. Ty jsi, Jirko, čistokrevný lůzr a zoufalec. Nemáš co nabídnou. To je zmar, co prezentuješ. Spoléháš na to, že obživneš až v tom příštím životě. Pokud ale další život není, tak jsi promarnil vše, co se dalo.

Jirka (So, 14. 9. 2019 - 19:09)

Kdyby Jirko další život nebyl a bylo holé, těžko chápatelné NIC, tak to nijak nezvýhodňuje i ty, kteří měli podle tvých měřítek úspěšný život. Kde a komu se čím budou chlubit, komu co vyprávět, když bude NIC? ....to ode mě není spekulace, jen nabízím pohled nesmyslného k nesmyslnému. Samozřejmě oproti věčnému údělu v pekle, je to pomyslné "nic", nevýslovným luxusem. Ale já jsem realista a jsem smířen, že někde prostě navěky budu, jenom doufám, že to nebude peklo, a ani takový úděl nikomu nepřeju.

a překvapivé finále (So, 14. 9. 2019 - 13:09)

Kristus se však především archetypálním symbolem nás samotných, našeho JÁ. Ve své naprosté průměrnosti (Ježíšova lidská podstata vlastně ničím výjimečným nevynikala) se stal dosažitelným měřítkem každého člověka. Jeho kult neobklopovala zpočátku žádná záhadná mystéria, která se teprve později opentlila v podobě rituálů a liturgie, svátost eucharistie byla původně jen společnou večeří, připomínající poslední pokrm Páně před smrtí, fyzická podoba Kristova váhání, tápání i utrpení jej přibližovala jednotlivci více než nedotknutelné a neuchopitelné obrazy jiných božstev. Právě proto, že se Kristus přiblížil individuálnímu i kolektivnímu vědomí, zaujalo křesťanství tehdejšího člověka. Novozákonní poučka „Kristus v nás“ a psychologický termín JÁ jsou vlastně synonyma. Kristus je symbolem toho, jak naše JÁ přechází inkarnací v EGO. Následování, „imitování“ Krista neznamená, že by se měl věřící stát Kristovou kopií, ale že by měl jeho vzor následovat. Z psychologického hlediska se jedná o završený proces individualizace

Jirka (So, 14. 9. 2019 - 14:09)

Nezlob se, ale z toho čouhá nějaký Ňúejč. A to je z celé řady falešných učení, kterým se lidé nechávají oblbovat. Záměrně bývá Kristus považován jako "jeden z mnoha", jako jen "jedna z možných cest", ne jediná, to jsi se nechal také napálit. A vůbec mi připadá celé to psaní, jako plané snahy zlehčovat, ba snad i zvrátit realitu. K čemu to ale je? Je to uklidňování pomocí jedu. Kdo by chtěl vyměnit nejistý klid na omezený počet dnů, za ztrátu věčného štěstí na věky věků? Co je něčí život jepice, když ještě k tomu ani neví kdy skončí, proti celé věčnosti?

xcc (So, 14. 9. 2019 - 13:09)

no až na to slovo inkarnace, to by šlo vynechat a obsah by zůstal stejný

archetypy a Kristus (So, 14. 9. 2019 - 13:09)

i pro přemýšlivého Jirku: Kristus sdíli mnohé rysy s božstvy a bohy, které znaly východní i západní kultury dávno před ním. Ostatně i „curricukum vitae“ židovského Mesiáše, jak ho předkládá Starý zákon, bylo sepsáno dávno předtím, než Hospodin vyvolil svůj lid. Není divu, neboť náboženství vzniklo z touhy, ze strachu a z nevědomosti, tedy z pohnutek sdílených lidmi napříč časem a prostorem, jež tvořily součást každé kultury, neboť i lidské vědomí je všude stejné. Proto můžeme nacházet podobnost Krista s egyptskými bohy Hórem, Thulem a Osiridem, syrským božstvem Tammuzem, s keltskou božskou trojicí, jejímž členem byl i ukřižovaný Hesus, s tibetským Indrou a indickým Balím a Krišnou, s Buddhou, s řeckým Prométheem a Héraklem, s římským Quirinem a především s perským Mithrou. Rozbor vzájemných podobností a atributů by vydal na samostatný článek.
Jaké archetypální obrazy tedy Kristus představuje? Kristus především naplňuje archetyp HÉROA, a to všemi svými atributy (nepravděpodobné početí a zrození, božský otec, ohrožení života v ranném věku, výjimečné schopnosti, zázrašné skutky, předčasná, potupná smrt atd.) Kristus je ve své trojjedinosti rovněž OTCEM, ochráncem, u něhož lze hledat bezpečí, ochranu i nasycení. Otec je jedním z nejstarších archetypů, do něhož promítáme své Já i svoje Stínové Já, o kterých hovoří Jung. Kristus je však zároveň SYN, a to syn boží, syn Kosmu, jenž umožňuje projekci naší odvěké touhy být součástí transcendentího nekonečna, být více než pouhým fyzickým tělem. Prostřednictvím Marie Kristus naplňje i archetyp MATKY, zpravidla dobré bohyně, představitelky lásky, pochopení a milosrdenství. Kristus je STARŠÍM BRATREM, v němže spatřujeme souměřitelný ideál. Kristus je, podobně jako řada jiných bohů, UTĚŠITELEM a SPASITELEM, nabízejíce naději výměnou za dodržování pravidel, obvykle morálních zákonů a náboženských příkazů. Kristus je UČITELEM či MUDRCEM, jenž nás učí jak žít, zasvěcuje nás do tajemství života a smrti. Kristus je ANIMUS and ANIMA zároveň, neboť je s ním spojen mateřský a otcovský princip. Kristus je VŮDCEM, jenž nás vede přes nástrahy pozemského žití i v záhrobí. Kristus je LÉČITELEM, zbavující nás fyzických strastí. Kristus je i SOUDCE, moudrý a spravedlivý rozhodčí naších skutků.

Rakato (So, 14. 9. 2019 - 19:09)

Je jen Jehova, bludaři.

Návštěvník (So, 14. 9. 2019 - 19:09)

no nekecej :)

Reklama

Přidat komentář