Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Návštěvník (Po, 16. 9. 2019 - 11:09)

utěšovat? to je útok? proč? pokud chceš fundovaně mluvit o Ježíši, Bible ti nestačí

mima (Po, 16. 9. 2019 - 11:09)

Já jen, že Ježíš byl Mesiáš, Bůh v těle. Ve svém věku, kdy měl jen 12 lét, měl větší moudrost než ti prorocí, zakonnici, či učitelé......nad jeho moudrosti, okolí, rodina i ti učitelé, stali v němém úžasu. Takže rozdíl tam byl .......

Návštěvník (Ne, 15. 9. 2019 - 10:09)

Proč bys chodil zítra za doktorem západní sekulární medicíny, když máš svého Ježíše, Jirko? Před nedávnem jsi tvrdil, že tvůj Ježíš je nejvíc a nejsilnější, atd. Už to zase neplatí a už mu zase nevěříš a místo za Ježíšem lezeš za ateistickými doktory. To ti ta víra dlouho nevydržela. Jen do prvního problému....

mima (Po, 16. 9. 2019 - 09:09)

Normální, inteligentní, slušný, dobře vychovaný jedinec, nemocnému člověku se snaží dát první pomoc, je to i jeho morální povinnost. V tvém případě jsi znovu ukázal svou ubohost a dětinskost............ Bůh nám všechno dál co potřebujeme k životu, pobožnosti a k tomu nám ještě řekl, že teď máme my s tím disponovat, máme si to podmanit, vládnout tomu........pokud člověk žil v harmonii s přírodou, dodržoval zákony Boží, které dál jak člověku, tak přírodě ( můžeme říct, přírodní zákony,zákony morální, ekologie, .....) tak by jsme nemuseli bojovat s nemocemi.......... jenže budoucnost naše, do které Bůh může nahlédnout mu nebyla lhostejná a proto na každou nemoc nám v přírodě dál prvky či bylinky, které za pomocí naších schopností můžeme si připravit a naše tělo zregenerovat. Tak jak nám dál potravu, vodu k životu, kdy naše tělo volá hladem či řízni, tak nám dál všechno ostatní k životu. Nejen to, člověka vybavil schopnostmi, které budou potřebné jak pro něho, tak i pro společnost. A proto tady máme učitelé, lékaře, inženýry, zedníky, vědecké pracovníky.........ale všechno to by jsme měli znovu používat jen k užitku s pokorou a ne ke svým zjištním úmyslům a ke své nadutostí.......což mi připomíná, jak se tady někteří jedinci zaštiťují vědou co všechno dokáže, že člověk Boha, Boží moudrost nepotřebuje....... nedávno na seznamu byla zpráva, jak v Německu, Holandsku v určitých místech se začali rodit postižené děti, bez končetin.........a pak zmínka, že už jednou takové případy byly a důvod byl ten, že ženy v těhotenství používaly určitý lék, který jím na jednu stranu pomohl od nevolnosti, ale poškodil plod. A to je ta lidská věda, kterou se člověk ve své pýše chlubí......... pokud budeme k životu přistupovat s pokorou, což většina lékařů či vědců dělá, pak nás nic nemůže překvapit. ..... ještě dodám, že Bůh není poslíček s pizou. Vše co se děje v našem životě má znovu určitý význam, nebo něco signalizuje, upozorňuje, bliká červené světlo......v případě Jirky, což je mě líto, že má takové problémy a teď už pravděpodobně sedí v čekárně u lékaře :-) tady bude volat tělo po nějaké dietě. Což uzdravení Boží by nic nevyřešilo :-) protože Jirka by znovu v tomhle stavu pokračoval a za nedlouho by jeho tělo bylo v tom samém stavu. Jedná ráda a taky skutečnost, kterou dnes lidstvo trpí, je narušení střev, plíseň, či propustnost, zničené bakterie, které ve střevech mají být a to různými léky, hlavně časté užívání antibiotik i potravinářskými doplňky, které jsme si tak oblíbili. Což bych doporučila Jirkovi probiotika a to hledat takové, které s chemii nemají nic společného. To jen taková ráda a hlavně brzké uzdravení a ke svému tělu být šetrný. I to maso by měl člověk užívat střídmě...... toť vše :- ) Mějte krásný den.

Jirka (Po, 16. 9. 2019 - 15:09)

Ono by ani tak maso nevadilo, samozřejmě nemyslím nejíst nic jiného, ale důležitá je jeho kvalita. Například kvalita uzenin u nás je bídná a jedná se o lecos, jenom ne o maso, nebo v lepším případě o nepatrné množství. Já se odvážil po 45 hodinách hladu něco sníst. Bohužel jsem se dozvěděl šokující zprávu, že mi doktorka objednala na gastroskopii, což je velice velmi velmi nepříjemná procedůra, kde těch pár minut může být dlouhých jako půl dne.

Rakato (Po, 16. 9. 2019 - 13:09)

Dlouhodobé čtení tvých komentářů se může projevit na duševním zdraví čtenáře. Toxikuješ lidi svými výmysly, které nemáš ničím podložené, a takto lidem činíš zlo. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud jde o tvou myšlenku, že všechno, co se nám děje, má nějaký význam, tak to je příklad tvé úchylnosti. Kdybys napsala: "Občas něco, co se nám děje, má nějaký význam." - nic proti tomu. Ale paušalizovat a tvrdit to o všem? Věřím, že v tvém případě nejde jen o černou kočku nebo rozbité sklo, ale že přemýšlíš i o významu ptačího hovínka, které ti spadlo na hlavu, zakopnutí na chodníku, přesolené polévce. A tak se ptám? Cítíš se dobře? Myslíš si, že jsi v pořádku? Nebliká ti červené světlo?

mima (Po, 16. 9. 2019 - 14:09)

O, to mám radost, že tady nepíšu zbytečně :-) .......... rozbité sklo ani kočku tady neřeším, to je řeč tvého kmene. Já naopak v mém příspěvku rozebírala naše zdraví, zdraví těla a třeba i ducha :-) Ale taky staré pořekadlo praví, že nic se neděje jen tak, každá životní zkouška nás má posílit, poučit a když se podíváme nazpět do svého života........... teď jsi mi připomněl, nedávnou diskuzí se studentem........ten zrovna mi říkal, že ničeho nelituje čím prošel životem ( mezi jiným i jeho prohry, zkoušky.....) všechno ho dostalo tam, kde je teď. Taky jsem slyšela výrok......kdybys věděl co ti přinese tvá zkouška v budoucnu, byl bys první, kdo by se přihlásil zkouškou projít.

Rakato (Po, 16. 9. 2019 - 17:09)

Jedno křesťanům nelze upřít - nesmírný optimismus. Bez ohledu na noviny a TV, plné zpráv o neštěstích, které postihla lidi, o epidemiích, bojích, masakrech, nehodách, vraždách, bez ohledu na tohle všechno křesťan ví, že to tak všechno mělo být, protože ho to posune na další level. A že se mu nic nestane, protože to Ježíš nedopustí. (Ale hřbitovy jsou plné předčasně mrtvých křesťanů, kteří si to namlouvali také.) --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A co takhle šlápnout do kaluže a uvědomit, že mnoho zloušek dopadne špatně? Ty jsi od žádné nevyletěla? Tys nikdy nedostala ve škole kouli? A pokud ne, tys nikdy nenaběhla v tělocviku na kozu a před ní se nezastavila, neschopná ji přeskočit? Tvé růžové brýle tě nezachrání před tvým údělem.

mima (Út, 17. 9. 2019 - 08:09)

Moje diskuze se studentem nebyla o jeho studijních výsledcích, ale o životních zkouškách........... a jestli jsem nevypadla od zkoušky, už si to nepamatují to je tak dlouho :-) ale jedno si dobře pamatují, ve škole jsem byla veselá kopa ( učitele mě měli rádi ) a za to že jsem se moc smála a nakazila jak učitele či třídu, párkrát jsem musela za dveře :-) to byly časy. Ráda na ně vzpomínám, byť by člověk u zkoušky neprošel.......ach jak ten čas letí.......a to u Boha náš život znamená jen pár minut jeho času.

Rakato (Út, 17. 9. 2019 - 18:09)

Měla by ses vrátit ke svému náctiletému založení, protože teď s tebou moc velká sranda není - jen kážeš pro ateistu nestravitelné věci. A vo tom to je - když nemáš nadhled, neumíš se zasmát sama sobě, pak jsi moc jednostranná a nepřesvědčivá. Nechceš nakonec být blahoslavená ? Není to tak těžké - musíš buď udělat zázrak, nebo zemřít mučednickou smrtí. Zázraky neumíš, ale to druhé by šlo zařídit, kdybys jela do Afganistánu.

mima (St, 18. 9. 2019 - 07:09)

Tak já jen kážu ateistům? ......... A co jsi očekával na vlákně ...Jehova, jediný živý Bůh.....? Snad mi nechceš říct, že tady budeme hrát poker? Je to stejné, jak by jsi ateisto přišel do kostela a chtěl po farářovi ať ti nekáže o Bohů. Já jsem tady správně, ale co ty tady děláš, pořád si tuto otázku pokládám.............a to, že se neumím teď smát ........ zase vedle. Kdo v příspěvcích má více smajlíků úsměvných než já ......... a koukám, že ti tady musím hodně vadit, vždyť ty mi přeješ i smrt v Afghánistánu :-) ....... tak jsem zvědavá co zase tvá bujná fantazie si na mě vymyslí. Ty vlastně nepíšeš k věci, ale své představy o mě tady prezentujes. Tož jsem zvědavá na další scénář :-) ..,................ ☀Dobré ráno přátelé ☀

Rakato (St, 18. 9. 2019 - 12:09)

Čekal jsem, že nebudeš kázat, ale diskutovat. Konečně toto vlákno je zařazeno do oddílu "Diskuse".
☠ ☠ ☠ ❤️

mima (Po, 16. 9. 2019 - 10:09)

Ještě taková myšlenka, kterou jsem opomenula napsat :-) ........... Ježíš když někoho uzdravil, vždy za tím šly slova......jdi a nehřeš více, aby něco horšího na Tebe nepřišlo....... Což nám znovu ukazuje, že Boží uzdravení není napořád a pokud budeme znovu hřešit i vůči svému tělu, tak musíme počítat, že to může s námi dopadnout ještě hůře. A hřešit vůči svému tělu můžeme i alkoholem, nikotinem, obžerstvím, návykovými léky a co třeba taková antikoncepce, či různé operace........ nedávno jedná studentka optička mě seznámila s informací ohledně očních operaci, ať si všimnu, že všichni oční lékaři nosí brýle a nikdy by oční operaci neabsolvovali.. ... ( ale to jen taková zmínka, šlo mi spíš o plastické operace...)

Rakato (Po, 16. 9. 2019 - 13:09)

Proč tedy chodíš k doktrorovi, když tvůj bůh uzdravuje? Ó, jak jsi pokrytecká! --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
S těmi doktory máš ale pravdu. Hodně z obvoďáků kouří, a přitom by tě měli školit o škodlivosti kouření. Doktoři jsou také obézní a rádi se napijí. No, pro mne je to důkaz ne o neškodnosti kouření, alkoholu o přejídání, ale důkaz o slabosti lidské vůle.

mima (Po, 16. 9. 2019 - 14:09)

Kdybys četl pořádně moje příspěvky, nepoložil by jsi mi tuto otázku.... proč chodím k doktorovi......... Jen pro zajímavost. Lékař je u mě nejkrásnější povolání a proto, bylo vždy mým přáním, aby aspoň jedno mé dítě pracovalo ve zdravotnictví. Přála jsem si , aby mé děti pomáhali lidem, chránili je a toto povolání bylo jedno z dalších.... Třeba mě inspiroval v Bibli lékař Lukáš :-) Takové je to mé pokrytectví.

Jirka (Ne, 15. 9. 2019 - 10:09)

Ani kafe, to stimuluje žaludeční kyseliny. Podle mě je to z těch čokolád. Žaludku už došla trpělivost, fuj tajbl, už to nechci ani vidět.

Jirka (Ne, 15. 9. 2019 - 10:09)

Nebo vomitorii alias vomitorismus.

Návštěvník (Ne, 15. 9. 2019 - 08:09)

Jirka přiznal, že žádný Ježíšek, který by mu pomáhal, neexistuje, tak prosí o radu se svým zdravotním problémem účastníky diskusního fora.

Jirka (So, 14. 9. 2019 - 23:09)

Dokonce mám podezření, že toho člověka najali svědkové, aby se pokusil mě odsud vyštvat, protože si tu svědkové křesťany nepřejí, poté by se mohli zase vrátit. Kdykoli jsem totiž začal psát o Kristu, reagoval zlehčovacím způsobem, že jsem "v rauši", že jsem se zbláznil nebo že mám depresi ze samoty, jen aby odvedl pozornost. A další pozoruhodná věc, proč by se ateista, navíc takový typ člověka, pořád motal v nábožnské diskuzi. Je to velmi podezřelé.

Rakato (So, 14. 9. 2019 - 22:09)

S tím Jehovou a Ježíšem je to jednoduché - jen dobrá propaganda, a to pak rozšíříš i takový nechutný kult, jako jsou ježíšovci, kteří pěstují rituální kanibalismus. Jiní bohové to štěstí neměli, a tak dnes po nich ani pes neštěkne. Ale s tím vínem mají pravdu, také piju červené.

Reklama

Přidat komentář