Reklama

Ježíš Kristus, Boží Syn

Steve (So, 21. 9. 2019 - 23:09)

Sám Jehova nic neříká, protože křest'ané žádného nesmysl-omyl vymyšleného Pepíka nemají! Už se konečně prosím probud'. My se modlíme k Otci, Bohu, Hospodinu. "Jsem, který jsem" má mimochodem český překlad!

Rakato (Ne, 22. 9. 2019 - 00:09)

Když kdysi u Slovanů někdo rád slavil příchod jara, říkali mu Jaroslav. Dnes nemáme jméno: "Slaví rád příchod jara", ale jméno Jaroslav. Stejně tak neříkáme Jehovovi "Ty, který jsi", ale Jehovo. Bohů je hodně a je třeba je oslovit jménem, aby bylo jasné, ke komu blemcáš svoje modlitby. Jehova to věděl. Jak to, že to nevíš ty? Leda že bys překládal "Jsem který sem" jako idiot slovem "hospodin". To už je lepší, tak jak jsi napsal, oslovit boha slovy"Ty, který jsi". Možná tě za nechápavost zpopelní, možná ne.

Tony (Ne, 22. 9. 2019 - 15:09)

Proč bazíruješ na patvaru vymyšleném Pierre Galantinem?

D (Ne, 22. 9. 2019 - 13:09)

"Jaroslav" nemá nic společného se slavením jara. Jaroslav byl někdo, kdo byl proslulý či slovutný svou energií, vitalitou, svěžestí, bujarostí, či dokonce prudkostí.¶ https://en.wiktionary.org/wiki/jar%C3%BD

Rakato (Ne, 22. 9. 2019 - 17:09)

Dobrý postřeh. Respekt. Na smyslu příkladu to ovšem nic nemění. Neříkáme "slovutný svou energií", ale Jaroslav.

Steve (So, 21. 9. 2019 - 23:09)

Žádnej Jehova nikde nic neříká ... Už toho Pepíka nech konečně na pokoji.

Návštěvník (Ne, 15. 9. 2019 - 22:09)

Doporučuji Rakatovi a spol co si tu s ním notuje, ať napíšou novou bibli.

Rakato (Ne, 15. 9. 2019 - 22:09)

Já pracuji na něčem lepším - na novém bohu. Jmenuje se Hoburkan a je fakt hustý. Zde např. některé z jeho výroků: --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
„Přišel jsem z moře, přišel jsem z hor, přišel jsem z pouště, přišel jsem z podzemí, přišel jsem z nebe, přišel jsem z vaší duše, a mě budete skládat účty, až přikážu.“ (Hoburkan pán promluvil)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
„Mocné povznáším a slabé zadupávám do země, prosívám zrno od plev, odděluji kvetoucí od neduživého, zalévám jadrné a pálím suché, a usmívám se nad vykonaným dílem. Protože je dobré.“ (Hoburkan pán)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
„Kdo se mi postaví, toho chci za oběť, kdo se mi nejhlouběji pokloní, toho chci za kněze. Jsemť váš pán, jediný, kterého máte. Hosana!“ (Hoburkan pán)

:-) (Ne, 15. 9. 2019 - 21:09)

Poslední večeře může být jen metafora. Třeba to nebyla večeře, ale snídaně. Víš jak funguje tichá pošta. Už po čtvrtém přetlumočení další osobě v řadě je změněno proti originálu 33% předávaného obsahu. A pověsti o Ježíšovi kolovaly systémem tiché pošty desítky let, než je někdo dal na papír. Takže to nemusela být večeře, ale snídaně. A nemusela být poslední, ale předposlední. Byla to spíše předposlední snídaně. A na ní vegetarián Ježíš říkal, že nemají pít krev a nemají jíst maso. A vidíš, jak se jeho zdravotní výchova u snídaně přeměnila v perverzní báchorku o tom, že u večeře nabádal jíst jeho maso a krev. To je tak, když se nezachycují slova kamerou, ale spoléhá se na jedna paní povídala. Mimochodem je velmi úsměvné, že kdyby byl nějaký bůh mezi lidmi a skutečně někdy něco drahocenného říkal, že by se spoléhal na předávání jeho info systémem jedna paní povídala jiné paní, že....

Rakato (Ne, 15. 9. 2019 - 22:09)

Richtig. Já to říkám už dávno, že kdyby Ježíš myslel, že jeho řeči jsou důležité, jako gramotný Žid by je sám zapsal. Ale ... ani ťuk. Tvoje fabulace o snídani nemá opodstatnění. Jednak o snídani nemáš žádné indicie, jednak zakazovat Židům pít krev je přitažené za vlasy, protože stejně krev nepili, dokonce ani nedělali chutná jelítka (Slováci říkají "krvavničky"), protože prase pro ně bylo tabu. Nicméně - dobrý pokus. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Nicméně je třeba obdivovat tu public relations křesťanů - všechny ty evangelisty a jejich první následníky, kteří přepracovali Ježíšův příběh, doplnili jej a změnili, by dnes brali v každé reklamní agentuře. Jak říkají zkušení politikové - říkej lidem, co chtějí slyšet, a půjdeš dopředu.

D (Ne, 15. 9. 2019 - 22:09)

(Y)

Nona (So, 14. 9. 2019 - 14:09)

Ono o vlastně znamená, že to prožívané je pro tebe podstatné, že to mozek nevypustil a zpracovává to snad do nevědomí, kde je to uloženo a může zase vylézt. Ale do toho se nechci zaplétat, to bychom se museli podívat, co praví střízlivě uvažující odborníci

Rakato (So, 14. 9. 2019 - 18:09)

Odborníci praví, že přes noc mozek ve fázi REM zpracovává informace a převádí ty důležité z krátkodobé paměti do dlouhodobé.

D (So, 14. 9. 2019 - 14:09)

Ale zase na druhou stranu předmaturitní a vojenské sny se mi můžou zdát bez varování prakticky kdykoli.

Nona (So, 14. 9. 2019 - 15:09)

No to už je to uložené občas se vracející. Sny o rodičích, vojně, zemřelých milovaných....Ale možná to zase souvisí s nějakou událostí před spánkem nebo toho dne, která takový sen vyvolala. a pochopitelně jak říkáš bez varování. Citlivý ale i přemýšlivý jedinec má vše těžší.

D (So, 14. 9. 2019 - 15:09)

Naprostý souhlas. Pokud ještě jde o to moje bezohledné vylíčení mého nedávného snu o tortuře a mutilaci, vybavuju si, že to vlastně není až tak dávno, co jsem se na Facebooku dočetl o veřejném oběšení té homicidní cirkusácké slonice Mary kdesi v Tennessee roku 1916 nebo tak někdy. Daná slonice tehdy byla oběšena s použitím jeřábu na nějakém vlakovém nádraží, a jelikož byly předtím obavy, že by mohla utéct, přivázali jí jednu nohu k jakési kolejnici, načež jí v důsledku této pojistky přetrhli kolenní kloub při prvním, tentokrát ještě neúspěšném, pokusu ji s tím jeřábem usmrtit...

Návštěvník (Pá, 13. 9. 2019 - 20:09)

Vinnetouovi prostřelili hrudník.

D (Pá, 13. 9. 2019 - 19:09)

Měl jsem v posledních týdnech nějaké ortopedické bolesti po zvlášť vydatném houserovi. Tyto bolesti u mě typicky trvají několik týdnů, a bývají jak vleklé, tak protivné. A jelikož jsem i poměrně vzdělaný člověk, mým ortopedickým problémům odpovídají i specificky propracované "ortopedické" sny.¶ Zrovna v noci na včerejšek se mi zdálo o jednom velikém, bytelném kostele v jakémsi okresním městě. Ten kostel měl být postaven na přelomu 14. a 15. století, a měl mít strašlivou historii.¶ V tom kostele se měl někdy v pozdním středověku konat jakýsi synod, a součástí toho synodu měl být i přechodný trestní tribunál, který zasedal přímo v daném kostele, a jehož rozsudky se také přímo v tom kostele vykonávaly. Jednalo se vesměs o kvalifikované tresty smrti.¶ K některým podobným kvalifikovaným trestům smrti mělo patřit například trhání údů s pomocí velmi těžkých závaží, zavěšovaných na kruhy, upínané těsně nad kotníky odsouzenců, kteří byli sami zavěšeni na nástropní tyče zakončené daleko větším kruhem, který odsouzencům obepínal páteř a břicho na úrovni mezi pánví a žeberním košem. Jiným, rovněž výrazně mutilačním, a vesměs proto též absolutním, trestem bylo například lámání končetin jak v kolenních nebo loketních kloubech, tak i uprostřed jednotlivých dlouhých kostí. K těmto lámáním byly používány dřevěné páky s velmi dlouhými rameny, jimiž byl aplikován silný distorzní rotační moment právě v místech zamýšlené kostní fraktury.¶ Při výkonu této zvláštní formy justice se odsuzovaní příliš nebránili a pramálo se snažili utéct z řečeného trestního kostela či města, ve kterém se daný kostel nacházel. Tak veliká byla autorita daného církevního tribunálu, jenž ve vzpomenutém kostele zasedal v sobě již zmíněného synodu.¶ Je evidentní, že můj výše zběžně charakterizovaný sen byl inspirován nejen mými ortopedickými bolestmi, ale i ikonicko-archetypickým motivem trestního Jezájova kříže, na němž visí řečený Jezája přibitý hřeby, jež byly podle tradice vedeny tak, aby prorazily skrze některé Jezájovy kosti na všech čtyřech jeho končetinách, O hrudi, údajně později proražené kopím, samozřejmě již vůbec nemluvě.

Rakato (Pá, 13. 9. 2019 - 22:09)

Tak dopadnou všichni, kteří skrytě žijí jen pro Ježíše. Neustále na něho myslí, a z toho je pak nesoulad tělesných tekutin, žluče, krve, a těžké noční můry. Když v sobě budeš dále potlačovat Ježíše, objeví se ti na rukách stigmata, a pak tě osvítí duch svatý a stane se z tebe náboženský fanatik. Tvůj osud bude tragický a pomoci ti může jen začít intenzivně myslet na Ježíšův protiklad , na ďábla, a doufat, že ďábel z tebe Ježíše vyžene.

D (Pá, 13. 9. 2019 - 23:09)

Obávám se, že lidský osud, a obecně osud všeho živého, je bez výjimky tragický. A je jedno, zda myslíme na nějakého Jezáju, Krišnu, Trumpa, Gretu Thunberg, nebo třebas Kim Kardashian. Figura Jezáji přibitého na Dřevě však onu obecnou tragiku lidského údělu epitomizuje stále ještě o něco málo případněji než třebas ta Greta Thunberg na svém záoceánském, uhlíkových emisí prostém plavidle. I když tedy obojí konec konců vychází k pláči v celkem srovnatelně míře...

Reklama

Přidat komentář