Reklama

Kněz a žena ...

luci (So, 22. 9. 2018 - 09:09)

není svatý v civilu jak...Dobře že to nepřehánějí se svatostí. Pokud mají na sobě civilní oděv jsou k lidem blíž,nejsou svojí "uniformou "separováni .

luci (So, 22. 9. 2018 - 09:09)

NIKDO JE DO SLIBU NENUTÍ !!!Většinou nikoho nikdo ke slibu nenutí, přesto lidé slibují a potom sliby porušují. Je to slušně řečeno taková lidská nedokonalost a kněží jsou přece jen lidé zastávající církevní úřad.

Steve (Pá, 21. 9. 2018 - 18:09)

Celibát přece není od...NIKDO JE DO SLIBU NENUTÍ !!!

luci (Pá, 21. 9. 2018 - 16:09)

Luci nebo kdo podepsán. Komu...To není ničí chaos ani žluč , to je fakt. Zrovna takový jako že římský papež pořádal orgie s cizími ženami a dětmi , ale když vesnický farář ohnul hospodyni tak by ho snad vyobcovali z církve. Pokrytci !

Josef (Pá, 21. 9. 2018 - 12:09)

Luci nebo kdo podepsán. Komu prospěje tento ton. To někdo ventiluje svůj chaos a žluč?

luci (Po, 3. 9. 2018 - 23:09)

Zajímavá úvaha o celibátu...Celibát přece není od boha, je to výmysl nenažrané papežské kurie. Manželky a děti kněží by totiž ujídali z církevního chlebíčku.

Steve (Po, 3. 9. 2018 - 21:09)

Církev sama dokazuje jak to má u zadku a své hříšníky netrestá, ba naopak zametá vše pod koberec.

MATEŘINKA (Po, 3. 9. 2018 - 16:09)

A pořád dokola a dokola, nic nového pod sluncem, tahle diskuze je absurdita sama, nač by se rušil celibát, když jej kněží běžně porušují a biskupství na to nereaguje nijak, popř. kněze přeloží jinam, kde samozřejmě má ty samé možnosti potkat osamocenou duši a dál porušovat sliby, které dali nejen církvi, ale i Bohu ..uvažte sami, kdo nezažil neuvěří.... kněží jsou stejně chlípní jako každý jiný chlap, mladík, adolescent, puberťák apod. příroda jim nadělila dar lovce a pána tvorstva a to bez výjímek pro kněze ...a o tom to všechno je.JEN SI VEMTE DRAZÍ Maslowovu teorii? mezi lidské potřeby je i logicky zařazena sexuální potřeba, zde je evidentní, že církev si po mnoho tisíciletí snaží vyvíjet v lidech pocit, jak jsou duchovní uznalí sebe sama, jak jsou schopni sebezapírat apod, COŽ JDE JEN STĚŽÍ , DOMNÍVÁM SE, ŽE PRO VŠECHNY DUCHOVNÍ A TO I TY, KTEŘÍ JSOU HOMOSEXUÁLNÍ JE TO STEJNĚ TĚŽKÉ JAKO PRO HETEROSEXUÁLA......vše je jen ...UBOHÁ LEŽ, OSTUDA LIDSTVA, MYSLÍTE, ŽE JIM POMŮŽE NĚJAKÉ DUCHOVNÍ CVIČENÍ....JISTĚ, ŽE NE, TO BY POCHOPIL I LAIK BEZ VYSOKOŠKOLSKÉHO VZDĚLÁNÍ.

Josef (Po, 27. 8. 2018 - 18:08)

Zajímavá úvaha o celibátu
Oddělit kněžský úřad od povinnosti celibátu?
https://martinovymarnosti.blogspot.com/2011/05/oddelit-knezsky-urad-od-povinnosti.html

svatá inkvizice (Pá, 10. 8. 2018 - 18:08)

Ydarv perverzáci! Ty vole to,že někoho šuká někdo jiné rasy není perverze. Za druhé pokud se perverzně chová soukromá osoba je to její věc. Kněz není soukromá osoba!!!

Luci máme zdokumentovanou dobře.. ale jak říká klasik "my nesmíme ani naznačovat" (poté co jsme přišli o veškerý vliv v soudnictví a parlamentu ..)
Takže to bude "takové naše tajemství" i když "do něčeho z toho by sme asi nešli ani my " :-)

Ale k věci.. on je asi v současném světě tak trochu problém, že "člověk (a svět..) se rychle mění", co dříve trvalo desítky let .. dnes trvá roky či jen měsíce .. Navíc i média nás tak nějak "vychovávají k akci" - jak se "nic neděje" - tak jsme z toho "celí nervózní" a "nevíme, co si počít".
Jak si všiml Karel Kryl: "Vpřed jenom v před!! - a v předu smrdí síra .."
prostě "jejich revír je ..." a "jejich tempo je vražedné".
Oproti tomu - jak psal kdysi ve svých Světových dějinách H.G.Walles - "ve starém Egyptě se za 1000 let nemuselo udát prakticky nic.. " (převratného.. a asi jak kdy.. že).

Steve (Pá, 10. 8. 2018 - 15:08)

Kněz se sám svobodně rozhoduje co si zvolí za cestu ... to je jeho problém že s tím souhlasí a slibuje. Když to slíbí, má to plně dodržet. (nebo skončit s kněžstvím) Může dělat jiné profese a žít např. v manželsví.

Andrea (Čt, 9. 8. 2018 - 18:08)

Zdravím v tom vedru všechny zamilované do kněze, i ty nezamilované a také otce Josefa.
Je tady nějak mrtvo..

Tak jsem toho "mého" milého kněze několik týdnů neviděla a musím říct, že je to o hodně lepší. Rozhodla jsem se dobře, i když to byl těžký boj. Už se netrápím, ale vzpomínám na něho s láskou a něžností. Tím, že mezi námi nebyl žádný tělesný kontakt, tak to tak nebolí. Ale nesmím ho samozřejmě vidět, alespoň zatím. Bylo to velké sebezapření a také zkušenost. Jsem Bohu vděčná.
Chybí mi ale to duchovní doprovázení, nějak se nemůžu "pohnout z místa", jsem na mrtvém bodě..
Ale radím všem - nestýkejte se s knězem, pokud vás začne hodně fyzicky přitahovat. Tedy pokud to moc nezvládáte, jako já. To trápení pak už bylo větší než krása setkávání.
Tak přeji všem krásný zbytek léta.

Steve (Po, 11. 12. 2017 - 23:12)

Ano,tak nějak to je,smysly...Tak tak, souhlas :-)

A (St, 6. 12. 2017 - 00:12)

Ano,tak nějak to je,smysly...A to je trefa do černého! Dobrý rétor.... Přesně o tom to vše je...

luci (Út, 5. 12. 2017 - 22:12)

Rozumíte mi co tím chci...Ano,tak nějak to je,smysly neuchopitelné a říkejme tomu iluze.Iluze,které se musí věřit,potom to funguje.Je to vlastně takový placebo efekt,sugesce a autosugesce.Je to o tom říkat lidem co chtějí slyšet a dobrý rétor to umí patřičně využít.

Steve (Út, 5. 12. 2017 - 17:12)

tohleto: http://www.novyzivot.cz/?lang=cs&action=vyjadreni-a-komentare

Steve (Út, 5. 12. 2017 - 17:12)

Rozumíte mi co tím chci říct? NENÍ TO REÁL ... je to jen VYTVOŘENÝ REÁL v našem nitru, naší mysli.

To je tak jako když jsem byl přítomen jedné modlitby nějakého nového hnutí Nový Svět nebo Nový život - tak nějak se to jmenovalo. Všichni byli v jakémsi transu, belotali cosi nesrozumitelného ... já byl přítomen - ovšem nevnímal jsem nic, neviděl nic, nedělo se lautr nic. A to jsem jakožto věřící od mala, čili měl bych mít blízko k pochopení těchto divadel ... ne, nedělo se nic od Boha či jiných nadpřirozených bytostí.

Takže jsem to taky tak pochopil že si tím tu představu záměrně vytváří, to divadlo, zcénu atd. V reálu se děje akorát tak prd.

Vpodstatě takovej vědomej podvod .... nic víc. Já jsem realista, takže pro tato divadýlka pochopení proto vůbec nemám pochopení. Navíc si myslím že to s Bohem nic společnýho stejně nemá. Proč bych si měl vytvářet vlastní fantazie? Blbost!

Steve (Út, 5. 12. 2017 - 16:12)

To je víte jen takovej pocit SNAHA o něco + UDĚLÁNÍ PRO TO MAXIMUM ... odměnou má být DOBRÝ POCIT a Spokojenost, ÚLEVA, uvolnění těžkého balvanu, psychické odlehčení atd.

O tom to je :-) Když se budete modlit ke zdi či skále, nezískáte ten dobrý pocit, protože to neberete jako něco živého, reagujícího, poslouchajícího. Tím to ale končí. Proto je potřeba brát Boha jako živý organismus ... Jinak to potřebný úlevný efekt nepřinese. A o tom to celý je! Reál to být nemusí, musí to být jen jako reálná předsava.

Steve (Út, 5. 12. 2017 - 16:12)

Me rika muj knez ktery je...Jo :o))) to mi říkají rodiče taky že se prý za mne modlí ... Zda opravdu či né, nemohu zjistit. Stejně není důkaz. Modlit se můžete za kohokoliv a cokoliv ...

luci (Út, 5. 12. 2017 - 10:12)

Nevyslyší ... protože...Vždycky to bylo o víře v nějaké bohy.A že už jich tady za celou existenci lidstva bylo.Lidé tu autoritu nad sebou potřebovali,proto si ji vytvořili.Existují v myslích lidí té které civilizace.Jsou virtuální.Jednoduše řečeno je to s nimi jako s Járou Cimrmanem a paní Colombovou.Mluví se o nich,ale nikdo je nikdy neviděl ani neslyšel.

Reklama

Přidat komentář