Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Tony (St, 19. 6. 2019 - 13:06)

Ester (anonym)
Svědkové Jehovovi, jsou jednoznačně křesťané, nejen že věří ve výkupní oběť Ježíše Krista, ale také se jako jedni z mála jeho učení drží, např. mají mezi sebou lásku, -----------------pchéééééééééééé cachááááááááááááá---------vím o hodně lidech, kteří poznali tu kousavou lásku u právního výboru. Kvůli prkotinám.

Návštěvník (St, 19. 6. 2019 - 13:06)

Je docela možné, že někdo má nějakou špatnou zkušenost, já jsem však nikdy před právní výbor pozvána nebyla tak nemohu soudit. Křesťanská láska má však i napomínat. "Dále, jestliže zhřeší tvůj bratr, jdi a odhal jeho chybu mezi čtyřma očima. Jestliže ti bude naslouchat, získal jsi svého bratra. Jestliže ti však nebude naslouchat, vezmi s sebou ještě jednoho nebo dva, aby každá záležitost byla potvrzena ústy dvou nebo tří svědků. Jestliže jim nebude naslouchat, mluv ke sboru. Jestliže nebude naslouchat ani sboru, ať je pro tebe právě jako člověk z národů a jako výběrčí daní ." Matouš 18: 15-17

Návštěvník (St, 19. 6. 2019 - 13:06)

Omlouvám se, za dvojí kliknutí :)

Jan (St, 19. 6. 2019 - 12:06)

No vite, ja potkal celou řadu vynikajicích lidi. Křestanů, gnostiku a věřicích v nic. Jmenoval se Valentin , byval s.j. a byl cestujicí dozorce. Při jedne debatě o s.j. zminil rok 1914. Hovořil o tom, že je věřeno, že generace která v tom roce žila se dožije konce. To znamena konec ničemnosti a ničemných lidi. Tak se ptám, nějaká vymluva? j

Ester (St, 19. 6. 2019 - 13:06)

Z Bible jasně vyplývá , že generace , která zažije splňování proroctví týkajících se posledních dní bude tou poslední ."Učte se od fíkovníku jako podobenství tuto věc: Jakmile jeho mladá ratolest změkne a vyžene listy, víte, že je blízko léto.Podobně vy, až to všechno uvidíte, vězte, že on je blízko u dveří.Vpravdě vám říkám, že tato generace rozhodně nepomine, dokud se to všechno nestane. " Matouš 24:32-34
Pokud nechápeme generaci jen jako délku života průměrného člověka, ale máme na paměti, že to období je delší, je vše v pořádku. Webová definice zní: Jako generace je označování velká skupina lidí, kteří jsou socializováni přibližně ve stejné době, a pojí je proto dobově podmíněný styl života a způsob myšlení

Jan (St, 19. 6. 2019 - 13:06)

která zažije splňování proroctví týkajících se posledních dní bude tou poslední ."--------- no vite co pamatuji tak řekl, něco jako, že ta generace je velmi stará takže si můžeme byt jisti, Armagedonem a ta generace neměla vymřit, ale ten Armagedon měla zažit a hlavně s.j. jako jedini přežit. j

Ester (St, 19. 6. 2019 - 13:06)

Nejenom SJ. Vždyť „každý, kdo vzývá Jehovovo jméno, bude zachráněn“ . Jak ale budou vzývat toho, v něhož neuvěřili? Jak zase uvěří v toho, o němž neslyšeli? Jak zase uslyší, nebude-li někdo kázat? (Římanům 10:13,14)

Jan (St, 19. 6. 2019 - 15:06)

No vite, .. kdo ve mě věří bude.. Co to pro mě znamená? Věřím že On Boží Syn a Bůh zemřel za nas za naše hříchy. Postat pod horou je k užitku, ale spasa v tom není, ta je vtom, že zemřel a my vime, že je to naše jediná šance. A když toho ukřižovaného Ježíše oslovime a vyzname své hřichy a prosime za odpuštění odpoví nám. Odpoví nám proto, že to slibil. Jinak, stane se nám podle naši víry. j

Rakato (St, 19. 6. 2019 - 15:06)

Nechápu, jak někdo může akceptovat, že je vinen tím, co údajně udělal jakýsi Adam na začátku věku. To ses dočista pomátl? A stejně absurdní je tvrzení, že někdo tě zbavil viny tím, že zemřel. Výplod chorého mozku. Není to nejen proti právu a elementární spravedlnost jako takové, ale je to i proti logice. Kdybychom uplatňovali takové "právo" dnes, skončíme v blázinci.

Ester (Čt, 20. 6. 2019 - 08:06)

To že jsi vinen prvotním hříchem akceptovat nemusíš, je to prostě fakt, který je zřejmý. Výkupní oběť se může zdát nelogická, pokud neznáš hlubší pozadí problému.

První člověk Adam byl stvořen dokonalý, tedy bez hříchu. Mohl žít věčně, ale tuto možnost ztratil, protože se rozhodl, že Boha nebude poslouchat. (1. Mojžíšova 3:17–19) Když se mu narodily děti, všechny po něm hříšnost zdědily. (Římanům 5:12) Proto Bible říká, že Adam sebe i své potomky prodal do otroctví hříchu a smrti. (Římanům 7:14) Nikdo z nich nemohl kvůli své nedokonalosti koupit zpátky to, co Adam ztratil.

Bohu bylo líto, že se Adamovi potomci dostali do tak beznadějné situace. (Jan 3:16) Protože ale nikdy neporušuje své zásady spravedlnosti, nemohl jejich hříchy jen tak přehlédnout nebo omluvit. Musel k tomu mít platný právní základ. (Žalm 89:14; Římanům 3:23–26) Bůh lidi miluje, a tak poskytl prostředek, díky kterému může nejenom odpouštět jejich hříchy, ale i natrvalo odstranit jejich hříšnost. (Římanům 5:6–8) Tím právním základem je právě výkupné

Rakato (Čt, 20. 6. 2019 - 15:06)

Nevím, zda si to uvědomuješ, ale to, cos napsala, není odpoveď na mě námitky, jen zopakováním vaši ujeté doktríny o dědičném hříchu. Z toho je zřejmé, že obhájit tento nesmysl neumíte.

Tony (St, 19. 6. 2019 - 14:06)

Nesmí se ale chovat magickým způsobem jako Náman. Jehovci se takovým způsobem chovají.

Ester (Čt, 20. 6. 2019 - 08:06)

Tony , jak se magicky choval Náman, tomu nerozumím.

Ester (St, 19. 6. 2019 - 13:06)

Z Bible jasně vyplývá , že generace , která zažije splňování proroctví týkajících se posledních dní bude tou poslední ."Učte se od fíkovníku jako podobenství tuto věc: Jakmile jeho mladá ratolest změkne a vyžene listy, víte, že je blízko léto.Podobně vy, až to všechno uvidíte, vězte, že on je blízko u dveří.Vpravdě vám říkám, že tato generace rozhodně nepomine, dokud se to všechno nestane. " Matouš 24:32-34
Pokud nechápeme generaci jen jako délku života průměrného člověka, ale máme na paměti, že to období je delší, je vše v pořádku. Webová definice zní: Jako generace je označování velká skupina lidí, kteří jsou socializováni přibližně ve stejné době, a pojí je proto dobově podmíněný styl života a způsob myšlení

Rakato (St, 19. 6. 2019 - 15:06)

Nic si nenamlouvej. Generace je především skupina lidí ve stejném věku. Smiř se s tím, že Ježíš vyfičel do nebe a už tam zbaběle zůstal.

Ester (St, 19. 6. 2019 - 11:06)

Svědkové Jehovovi, jsou jednoznačně křesťané, nejen že věří ve výkupní oběť Ježíše Krista, ale také se jako jedni z mála jeho učení drží, např. mají mezi sebou lásku, 1. Jana 13:34,35,neúčastní se žádných válek , protože dodržují Zlaté pravidlo: „Právě jak chcete, aby lidé činili vám, stejně čiňte jim.“ (Luk. 6:31)
Mají úctu k Bibli, jako k Bohem inspirovanému spisu a nevybírají si z ní jen co se jim právě hodí, jak to dělá většina církví, používají a mají v úctě Boží jméno nezaměňují Boha za Syna a Stvořitele za Mistra v díle.
Mluví o své víře z jinými : "Jestliže oznamuji dobrou zprávu, nemám žádný důvod k chloubě, neboť je na mne vložena nutnost. Skutečně, běda mi, kdybych neoznamoval dobrou zprávu! (1Kor. 9:16)
Nevměšují se do politiky ani do pouličních nepokojů, napodobují tak Krista : " Nejsou částí světa, právě jako já nejsem částí světa"( Jan 16:17)
Vyhýbají se zvyklostem, které by poškozovali jejich zdraví- nekouří, nepijí alkohol v nadměrném množství , nezneužívají drogy ani žádné omamné látky.
Starají se o potřebné. Nevím která jiná církev tak naplňuje tak Kristovo učení

Jirka (St, 19. 6. 2019 - 21:06)

Podle toho, Ester, jak svědky líčíš, tak jsou natolik dokonalí a bez hříchu, že by žádnou výkupní oběť snad ani nepotřebovali.
Ještě ale tak vědět, co je to křesťan, viď. Svědkové mají k Bibli až takovou úctu, že si ji dokonce na míru upravili. A jestli si z ní nevybírají, co se jim právě hodí, a nevynechali to, tak dobře vědí, co je psáno o tom, kdo jediné písmeno vynechá nebo přidá. A rovněž co praví apoštol o těch co hlásají jiné evangelium než co jsme přijali.
To, že někdo předstírá milou povahu neznamená jaký je doopravdy, ve většině případech je to přetvářka, svědkové bývají mnohdy arogantní a povýšení. A tím že mluví o svých zbožných skutcích, tak tuto aroganci ještě posilují. Křesťané si možná říkají sami, ale křesťané nejsou, nejsou kristovci - jsou jehovisti. Je to jen další z heretických sekt ariánů, kterých v historii bylo mnoho. Smutné je, že všechno máte od člověka, kterého posloucháte, proto vaše praktiky připomínají obchodní praktiky pofiderních společností. Boha nehledáte, jinak byste ho nalezli v Kristu. Ester, Svědkové Jehovovi mají odlišnou věrouku od té křesťanské, takže ani to být křesťané nemohou, smiř se s tím. Jste Jehovisti, tak se nepovažujte za něco jiného.

Ester (Čt, 20. 6. 2019 - 09:06)

Jirko, v dnešní době není dokonalý nikdo všichni potřebujeme výkupní oběť jak jsem o tom psala výše. Svědkové si Bibli neupravili, jen do ní daly co bylo v ůvodních překladech, tedy Boží jméno JHVH s českou výslovností Jehova. Upravený je tak ekumenický překlad a jiné překlady, ten náš se podobá originálu mnohem víc, píšu mnohem víc, protože vím jako překladatelka, že překlady jsou buď výborné, dobré nebo špatné, nikdy nejsou úplně 100%. Důležité však je, aby se zachoval význam vět a poselství které se Bible snaží předat, totiž že tento nedokonalý politický systém bude nahrazen teokracií.
Pokud jsme pro tebe jehovci, tím líp, je vidět že ještě dokonaleji než ostatní napodobuje Krista, který zrcadlil Boží osobnost. Žádného jednoho člověka, kterého bychom poslouchali nemáme, tak to mají jiné církve (papeže, popa). Pokud nás za křesťany nepovažuješ, je to jen roto, že máš odlišný názor na to, co křesťanství je, všeobecně jsme však za křesťany považovány. Nálepky ale nejsou důležité, důležitý je stav srdce a dobrý vztah se svým Nebeským Otcem.

Jirka (Po, 24. 6. 2019 - 10:06)

Ester, ano, výkupní oběť všichni potřebujeme, ale píšu to proto, že svědkové se chovají a učí, že lze se spasit svou vlastní snahou a zásluhou, zalíbením se Bohu dobrými skutky, i přesto, že nemají smyty hříchy.
_______
Máš pravdu Ester, svědkové si opravdu Bibli neupravili, oni už se jen z upravené Bible učí. Upravil ji už ten, kdo tuto sektu založil. Nejedná se zdaleka jen o Boží jméno, i když většina překladatelů Bible se shoduje, že správně není Jehova, nýbrž Jahve. Ono ale toto není nijak důležité pro samotnou spásu, Ester, neboť to znamená jen jak se Bůh Mojžíšovi chtěl poznat JSEM KTERÝ JSEM. Vy jste ze sloves udělali jméno, které je pro vás nadevše důležité, a ještě j tomu ve špatném tvaru. Důležité je narodit se z Ducha, tedy z Boha a mýt smyty hříchy, Kristem, aby jste pak mohli nazývat Boha Otcem. Když se to nestane, bude vám stále tím vzdáleným Jehovou. Neboť Jeho děti Boha nazývají Otcem. Bohužel Ester, ani význam vět se v některých případech PNS nezachoval, totiž byl záměrně upraven, aby Krista upozadil. Nikde v Bibli není a ani není jádrem Evangelia, aby byl pozemský politický systém nahrazen teokracií, tady si jednoznačně vymýšlíš. "Co je císařovo, dejte císaři"..."Poslouchejte své pány"..apod. Pravé Evangelium se týká věčného života v Nebi, ne života tělesného na zemi. To co máš na mysli ty, je evangelium prosperity a to není z Boha, z Ducha, je to jen z těla a z rozumu, nic víc.
_______
Ester, nejste Jehovci jen pro mě, ake pro všechny lidi, a to protože Jehovci opravdu jste. Nestačí totiž mluvit o tom že nalodobujete Krista, vždyť je to pro vás jen anděl. Ale vy musíte být reálně očištění Jeho krví, abyste mohli přejít ze smrti do života._____
Vůbec nejde o to, jestli vás já za křesťany nepovažuju, nepovažuje vás za ně nikdo, krom vás samotných. Musela bys Ester napřed vědět, co to křesťan znamená. Věřím ti, že se snažíš být hodným a milým člověkem, ale to z tebe nedělá křesťana. Mírumilovnî lidé jsou i hinduisté, budhisté a kdejaké domorodé kmeny. Znamená to snad, že jsou to křesťané? Pokud vůbec někdy o Kristu slyšeli, nepovažuji ho za Boha. Stejně jako vy. Musíte se narodit z Ducha a mít očištěny hříchy abyste mohli říct, že jste křesťané, Ester. To neříkám já, ale Písmo.

Rakato (St, 19. 6. 2019 - 15:06)

Já také nechápu, jak Jehovisté mohli na našem ministerstvu vnitra získat registraci, když odmítají vojenskou službu, transfuze a krevní deriváty. Navíc jako fanatici mají jako nejvyšší autoritu ne náš právní řád, ale svého boha, resp. své výmysly o něm. Pak je mi úplně jedno, zda nekouří a nepijí alkohol. Považuji je za trojského koně Věže.

Reklama

Přidat komentář