Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Rakato (Ne, 23. 6. 2019 - 21:06)

Děkujiu ti za tvou odpověď. Nesmyslnější se už stěží podaří někomu vymyslet. A je univerzální, protože ji můžeš použít kdykoliv na všechno. Myslíš si to a to? Představuješ si to špatně! Ta krása v jednoduchosti! Ta lakoničnost! Sedím tady s otevřenými ústy. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jinak řečeno: Člověku, když mi chybí argumenty, tak je to tvůj problém, že nejsem schopen odpovědět, protože si to představuješ špatně. Kdybys byl chytřejší, tak by sis to představil správně a bylo by vymalováno.

Touha (Ne, 23. 6. 2019 - 18:06)

Tohle je taky zajímavé. Mojžíš zřejmě viděl Boha se zahalenou tváří nebo podobně, ale s tělem a tak opravdu podobou člověka. jinak by to setkání bylo asi popsáno nebo řekněme tradováno jinak, než s důrazem na to, že nemůže vidět jeho tvář

Rakato (Ne, 23. 6. 2019 - 18:06)

Vzhledem k tomu, že celé dohadování o zjevování se boha lidem začalo tím, že bůh dřív s lidmi komunikoval, a už to nedělá, je jedno, zda někdo viděl nebo neviděl jeho tvář. Dříve bůh komunikoval s kde kým, dnes s nikých. Křesťanům by to mělo být přinejmenším podezřelé, ale spíše by to v nich mělo vzbudit pochyby o existenci jejich modly.

Touha (Ne, 23. 6. 2019 - 19:06)

Ne, nevzbudí to pochyby. Tyhle disputace existují již skoro dva tisíce let a k ničemu nevedou. Bible má tolik výkladů přece

Rakato (Ne, 23. 6. 2019 - 21:06)

Pravda, debaty o smyslu řady biblických výroků nikam nevedou, a když už ano, tak ke schizmatu nebo k vytvoření nové sekty.

Touha (Ne, 23. 6. 2019 - 18:06)

Ale Rakato, já se vyjadřuji jen k obsahu Bible ne k tomu, zda Bůh nebo bůh s někým komunikuje

mima (Ne, 23. 6. 2019 - 07:06)

Rakato, máš naprosto pravdu..... píšeš....dokud ho nepřitáhne Otec.....je to právě otec co hledá svého syna. Není tady, že Bůh si vybírá, podle toho kdo se mu líbí, nebo někoho upřednostňuje. Pokud nejsi dítě svého pozemského otce, nemůžeš počítat, že se bude tebou zabývat, bude pečovat o tebe......a tak je to i v tom duchovním světě. Kdo slouží ďáblovi, otci lži, je jeho syn, nemůže počítat, že Bůh půjde do jiné rodiny a tam bude dělat revoluci..... Bůh hledá své syny, dcery po celé zemí a ti synové, když uslyší Boží voláni, něco to v nich udělá..... znáš ten příběh o farmářovi, který dál k slepicím vajíčkam jedno orlí vejce a jak pak ten vylíhnutý malý orel žil mezi slepicemi a stará máma slepice ho chtěla naučit kvokat, tahala ho na hnojiště, učila zobat zrní a ty malé slepičky se mu posmívaly, protože se lišil od nich vším. Neuměl kvokat jak oni, vypadal příšerně podle nich, ten zobák byl pro smích a ty křídla ..... nebyl to dobrý čas pro to orlí dítě, ale byla tady máma orlice. Věděla, že někde se jí ztratilo vajíčko a někde tady musí být moje dítě. Hledala, všude až jednou nadletela nad dvorek plný slepic, slepice když uviděly tu velkou obludu, všechny se pochovaly, jen ten orel zůstal sám stat... Stará slepice křičela na něho ať se schove, hrozí tu nebezpečí, jenže on pozvedl svůj zrak, něco ho přitahovalo a nejen to, matka orlice ho uviděla, začala na něho volat, konečně jsem tě našla synu můj........pozvedni se z té země, z toho hnojiště, to není tvé místo, ty jsi povolaný létat, žít v nebeských výšinách...... hlas opravdové matky mu dál sílu použít svá křídla, které tam od počátku byl, které sloužili k létání a najednou už se povznesl, zamával všem na tom hnojišti, zůstavil tam ty slepice, které nic jiného neuměly dělat jen kvokat .....Rakato na Boží voláni, odpoví jen Boží synové....

Rakato (Ne, 23. 6. 2019 - 15:06)

Už na začátku svého textu si odporuješ, když jednou píšeš, že bůh jako otec hledá svého syna, a pak zase, že bůh nikoho neupřednostňuje. Pokud neupřednostňuje, nemusí nikoho hledat, ne? Jen se snažíš vylhat ze svých lží.

23.6. (Ne, 23. 6. 2019 - 13:06)

mimo to hrdinství orlice zachránit život svému dítěti je veliké

Ester (Ne, 23. 6. 2019 - 13:06)

Mimo, měla jsem ještě čas přemýšlet na tím podobenství s tím orletem, v zásadě je dobré, ale jako každé přirovnání pokulhává. Toto konkrétně v tom , že z žádné malé slepičky se orel nikdy nestane, kdežto pokud člověk otevře své srdce Bohu, může vzlétnout jako orel, i když předtím by ho to jako slepičku nenapadlo. Chci tím jen říct, že nikdo se špatným nebo dobrým už nerodí, člověk špatným či dobrým stává, a z těch si potom Bůh vybírá lid, pro své jméno. Ty to jistě víš, to jen pro ty, kteří by náhodou koketovali s predestinací.

Jirka (Po, 24. 6. 2019 - 10:06)

To opět není pravda co píšeš, Ester. Prenatální neutralita, kterou zastáváš popírá dědičný hřích. Kdyby neexistoval dědičný hřích, nebylo by potřeba žádného vykoupení. Kdyby se každý rodil neutrální, nerodili by se lidé rozdílní,a co potom postižení, na těle či na duchu. DNA je vinou porušeno, tak, že každý nese díl.
Na těchto příkladech se hezky ukazuje, jak jste svědkové popleteni se svou naukou. Krista tam máte jenom aby se neřeklo. Jste pohané, a to skutečně.

Ester (Po, 24. 6. 2019 - 11:06)

Jirko, proč mně neustále napadáš, proč jsi tak agresivní, já přece nepopírám důležitost Kristovi výkupní oběti a narození se s Ducha. Tím, že jsme všichni na stejné startovní čáře ve vztahu k bohu , jen zdůrazňuji jeho spravedlivost. Vůbec sem nepleť různá poškození DNA, to je přece samozřejmé, že na to bude brát při poslední soudu zřetel, pokud je někdo mentálně poškozený. Jde o to, že není nikdo předem vyvolený a pokud tě můžu poprosit, já ačkoli jsem Sj, zastupuji zde sama sebe, takže pokud chceš někoho urážet urážej mne a ne celou církev, ano?

Tony (Po, 24. 6. 2019 - 11:06)

Milá Ester, nevím co psal Jirka ale v jednom se velice mýlíš. Proti tobě jako oběti nehorázně prolhané sekty nic nemám ani mít nemohu. Jenže pro mne je prolhaná jehovistická sekta tojfverk, protože odvádí lidi od Evangelia k praktikování zásluhového náboženství.

Rakato (Po, 24. 6. 2019 - 14:06)

Každé náboženství je ve své podstatě zločinné, protože pomocí výmyslů lidi zotročuje a využívá. Když už bych si měl nějaké náboženství vybrat jako důvěryhodnější než jiné, tak jen judaismus, protože jen staří Židé byli v kontaktu s bohem (aspoň podle svých pověstí) a tak jediní něco o něm vědí. Tesař Ježíš byl jen neúspěšný ideolog a buřič, žádný boží syn, a podle toho neslavně skončil.

24.6. (Po, 24. 6. 2019 - 15:06)

Tak to jsem ráda,že to vím.

Ester (Po, 24. 6. 2019 - 11:06)

Milý Tony, ne jsem se stala SJ, navštívila jsem různé denominace a náboženské směry na jejich bohoslužbách. Takž já jsem si svou víru vybrala po zralé úvaze a za těch skoro 30 let co tam jsem jsem narazila jen na na pár věcí, které bych já sama udělala jinak , v církvi však stále zůstávám, protože zde cítím mezi lidmi tu v menší tu ve větší míře svatého ducha. Velmi mne naplňuje co čtu v časopisech, ačkoli ne se vším souhlasím, naprostá většina lahodí mému duchu a oslovuje moje nitro. V žádné jiné církvi jsem tohle blaho nepocítila, pokus je to pro vás znakem nějakého špatného ducha budiž, ale je to má církev, má víra a můj Bůh Jehova. Já to nikomu nenutím a respektuji názory ostatních tak prosím o totéž. Děkuji předem.

Rakato (Po, 24. 6. 2019 - 15:06)

Anebo tak. ----_---------------------------------------------
(Když se někde cítíš dobře, chápu, že zůstáváš.)

mima (Po, 24. 6. 2019 - 07:06)

Ester, špatně jsi četla můj příspěvek. Nikde jsem nepsala, že ze slepice se stal najednou orel...... psala jsem příběh o farmerovi, který našel orlí ne slepičí vajíčko a dál ho spolu se slepičí vajíčky pod kvoku. Což je velký rozdíl o čem ty píšeš. Slepice nikdy nemůže zrodit orla, což taky orel nikdy se nenarodí jako slepice......to samé platí u Božího syna. Boží Syn od počátku má v sobě gen svého otce. Ten gen v tom člověku zareaguje na volání na Slovo svého Otce. To je to duchovní znovuzrození. Musíš se znovu narodit, ne z vody ani z Ducha, ale s Božího Slova....... odpočátku je v akci Boží Slovo..... všechno povstalo skrze něj...... těm kteří ho přijali ( to Slovo ).... dál právo být Božími dětmi....... takoví nejsou narození z krve ani z vůle těla z vůle muže, ale z Boha.....to Slovo se stalo tělem.....

Jirka (Po, 24. 6. 2019 - 09:06)

Mimo, nezlob se, ale co si to vymýšlíš za evangelium prosimte? Nutné znovunarození je naopak z Ducha. Totiž Jan 3:3 JEŽÍŠ MU ODPOVĚDĚL: AMEN, AMEN, PRAVÍM TOBĚ, NENARODÍ-LI SE KDO ZNOVU, NEMŮŽE SPATŘIT KRÁLOVSTVÍ BOŽÍ." ...a pro jistotu ještě jednou; Jan 3:5 JEŽÍŠ ODPOVĚDĚL: AMEN, AMEN, PRAVÍM TOBĚ, NENARODÍ-LI SE KDO Z VODY A Z DUCHA, NEMŮŽE VEJÍT DO KRÁLOVSTVÍ BOŽÍHO.

Jakoby svědkové nebyli dostatečně uvedeni v omyl, ještě ty je mátni.

Touha (Po, 24. 6. 2019 - 08:06)

Tak si představ Mimo, že já ten příběh malého orla a jeho matky pochopila taky jinak, jako příběh statečné matky, která nedá své dítě. Asi se v tom dá vidět více příběhů

Reklama

Přidat komentář