Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

! (So, 22. 6. 2019 - 17:06)

Nejsem Rakato a je to právě Ester, která mi připomíná komunistické soudružky. Ideologii má trochu jinou. Je to esotericko jehovistická soudružka, co se ráda předvádí a žvaní a žvaní. Je to právě Ester, která se snaží působit sebevědomě a neomylně. V tom případě bude užitečné, když to namyšlené soudružky Ester bude klovat další velmi sebevědomá soudružka Kjara. Ta je z tábora tzn. znovuzrozených christovců. Bude po právu do soudružky Ester klovat. Původně jsem zamýšlel, že jí v tom budu brzdit, aby se to tady spravedlivě vyvážilo, ale po tom, co vidím, jak úlisná a neupřímná je Ester nábožnice, tak bude fajn, když ji Kjara poklove svým Kristem. Jen ať ji pěkně přibije na kříž a polívá krví. Ester si to zaslouží. Moc si vyskakuje.

Ester (So, 22. 6. 2019 - 18:06)

!, ne nejsi Rakato, a proč se tě tedy tak mé názory na něj dotýkají? Co tady s těmi pisateli manipuluješ co si hraješ na mého zachránce? Nepříjemný a ubohý jsi ty sám, vždyť si to po sobě přečti, přesně tomu se říká projekce připisování osobních neuvědomovaných charakteristik druhým lidem. Z nějakého důvodu se to zde snažíš rozeštvat stejně jako na jiných diskusích , kde se píše o Bohu, jak psal Tony. Běžný ateista se drží zpátky,váhá není si jistý, tvé taktiky jsou velmi podobné STB ,KGB a jiných tajných policií v komustických režimech, lidem zmanipulovaným marxisticko-leninskou ideologií, která na svědomí víc životů než ta fašistická, mimochodem obě vycházejí právě z ateismu. Ano jsem Jehovistka , ale chodím se vztyčenou hlavou, říkám co mám na srdci, někteří bezpáteřní se na sebe nemůžou podívat ani do zrcadla, jinak by museli vyzvrátili obsah svého žaludku.

Ester (So, 22. 6. 2019 - 16:06)

Ať už je Rakato někým placený nebo ne, víru v Boha skutečně věřícím nevymluví a těm řečem, kterými nás soudružky krmily na základní škole věří jen málokdo. Každopádně víra je nezasloužený a dar a Rakato k těm obdarovaným zjevně nepatří, proto zde to naše nejcenějšší haní a ponižuje . Evidentně dost zuří, protože něco tak krásného jako víra je mu odepřeno. Co se týká jeho otázky, proč se už Bůh nezjevuje jako v době Mojžíšově, tak je na to jednoduchá odpověď. Zázraky už ustali jak předpověděl apoštol Pavel v 1. Kor.13:8, těm komu byla víra dána víc něž je zapsáno nepotřebuje, tomu komu nebyla by stejně k víře nepomohly. Já osobně cítím kvůli Rakotavi lítost, snaží se působit tak sebevědomě, ale svou podstatou by si přál aby pravdu neměl, aby skutečně existoval někdo, kdo to všechno řídí a vede ke správnému konci.

Rakato (So, 22. 6. 2019 - 19:06)

Víra je dar? Zase jeden šílený výmysl bez jakéhokoliv podkladu. Věřící jako ty fabulují nesmysly, jen aby si dokázali oprávněnost své víry. Vždy někdo vymyslí nějakou průpovídku a ostatní se na ni slétnou jako vosy na med a roznášejí ji do světa. Pokud bůh daruje víru, tak daruje i možnost soudu, a tedy vykoupení. Což je na boha prapodivná morálka a neslýchaná diskriminace neobdarovaných. Jinak řečeno - bůh vyzobává ze všech svých dětí ty, které bude později soudit, a tak vlastně devalvuje význam posledního soudu. Vždyť ti, kterým dar víry nedal, mají utrum se soudem, a tedy i jistotu plamenů pekelných. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Takže stačí se jen trochu zamyslet na křesťanskými slogany a pomalu se vynořuje ohavná pravda - nemají logiku ani pravdivost, jsou to jen nepodložené výroky, často nesmyslné nebo protichůdné.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Lžeš jako když tiskne. V prvním listu Korintským, 13:8, není nic o zjevování boha: "Láska nikdy neskončí. Avšak proroctví – ta zaniknou, jazyky – ty umlknou, poznání – to pomine. " -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kromě toho, co může vědět politik a ideologický polobázen Pavel o bohu, když Ježíše nikdy neviděl (jen si vymyslel, že ho viděl ve snu).

Ester (So, 22. 6. 2019 - 21:06)

K víře v Boha tě může přitahnout jen on sám, v tom smyslu je to dar stejně jako věčný život. Ježíš to potvrdil slovy zapsané u Jana 6 : 44: "Nikdo ke mně nemůže přijít, pokud ho nepřitáhne Otec, který mě poslal ...." Další text 2. Tesl.2:13:".... protože vás Bůh vybral od počátku k záchraně tím, že vás posvětil duchem a vaší vírou v pravdu. Nepřitahuje nás však násilím, dal nám svobodnou vůli. není v tom žádná diskriminace neobdarovaných, oni o ni nestojí, sami se tedy vyřazují. K poslednímu soudu se dostanou jen mrtví, co budou vzkříšení, pro ostatní bude posledním soudem Armagedonská bitva. Všechno to má logiku a zapadá to do sebe, je to moudré a spravedlivé, jako veškeré Boží konání. Komu to tak nepřipadá, má mezery v logickém myšlení a v chápání toho co je a co není spravedlivé. V Kor.13:8, se píše, že budou ukončeny zázraky (o těch jsem se bavili) jako je prorokování a mluvení jazyků o zjevování boha tam nic není, protože ten se lidem nikdy nezjevil, vždy to byl anděl, protože Boha nikdo nikdy neviděl. Každopádně i tyto zázraky zjevování andělů už skončily. V Armagedonu však Ježíaš jeho andělé nebo spíše jejich projevy budou zřejmé jak se píše v 2. Tesaloničanům 1:6-8: "Přitom se bere v úvahu, že je od Boha spravedlivé, aby oplatil soužením těm, kdo vám působí soužení, ale vám, kdo trpíte soužení, úlevou spolu s námi při zjevení Pána Ježíše z nebe s jeho mocnými anděly v planoucím ohni, až uvede pomstu na ty, kdo neznají Boha, a na ty, kdo neposlouchají dobrou zprávu o našem Pánu Ježíši. "

Rakato (So, 22. 6. 2019 - 22:06)

Máš to nějak popletené. Dar si totiž nemůžeš vyžádat, protože dar je dobrovolným projevem vůle dárce. Když dárce rozhodně, že ti dar nedá, nedostaneš jej. A těmi slovy: "... dokud ho nepřitáhne Otec..." (a předchozí zmínce o daru) potvrzuješ, že Jehova si vybírá, koho obdaruje. Takže je opakuji, že podle tvé ideologie si Jehova vybírá lidi, kteří v něho mají věřit, a to je diskriminace. Protože nedává každému stejnou šanci na posmrtný život. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V Kor.13:8 není slovo "zázrak", co tady opakovaně trapně lžeš? Jsi marná. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Píšeš: "Boha nikdo nikdy neviděl." Co má být vtip? Nebo jsi tak nevzdělaná? Gen 12:7 I ukázal se Abramovi Hospodin a řekl: "Tuto zemi dám tvému potomstvu... ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Gn 17 1/ :Když bylo Abramovi devětadevadesát let, ukázal se mu Hospodin...
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Gn 18:1,2: I ukázal se Hospodin Abrahamovi při božišti Mamre, když seděl za denního horka ve dveřích stanu. 2Rozhlédl se a spatřil: Hle, naproti němu stojí tři muži. Jakmile je spatřil, vyběhl jim ze dveří stanu vstříc, sklonil se k zemi. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Doufám, že jsem tě inspiroval, že je třeba nad biblí také trochu uvažovat, a ne jen opakovat rituální deklamace.

Ester (Ne, 23. 6. 2019 - 08:06)

Ok , Jehova si vybírá, sice bych to nenazvala diskriminací, ale hádat se o slovíčko s tebou nebudu. Jde jen o stav srdce, když budeš trochu pokornější a místo lidské ideologie přijmeš tu biblickou vybere si tě taky, Nechápu proč mne neustále napadáš ze lži, něco je možná nepřesné, ale nejsou to lži. Všeobecně se má za to, že Jehova je natolik silná energie, že v jeho blízkosti by tělesný člověk zemřel. „Nejsi schopen vidět můj obličej, protože žádný člověk mě nemůže vidět, a přesto žít.“ 2. Moj.33:20, dále pak Jan 1:18: „Žádný člověk nikdy neviděl Boha.“ --------------------------- Co se týká Kor. 13:8, tak se tam sice doslovně o zázraku nemluví, jsou tam ale zázraky jako prorokování a mluvení jazyky. Bibli je nutné zkoumat duchem, toho ty zjevně nejsi schopen. Proto na tvé ubohé výpady odmítám reagovat. Jsi klasickým "prostitutem", schopným všeho pro ubohou almužnu, nemáš vůbec žádné zábrany, ničeho se neštítíš, nic není dost špatné, aby jsi to neschválil, proto ti biblická Pravda smrdí a nejsi ji schopen strávit, díky Bohu!!! Piš si co chceš ubožátko, stejně tě nikdo už nebude brát vážně.

Rakato (Ne, 23. 6. 2019 - 15:06)

Poté, co jsem ti poslal citát z bible o tom, že Abram se osobně tváří tvář setkal s Jehovou (což byl jeden ze tří mužů), mi tady vypisuješ nesmysly, že se s ním nikdo nemůže setkat tváří v tvář? _------------------------------------------------
A nejprve dvakrát píšeš, že v Pavlovi se píše o zázracích, a až teď připouštíš, žes lhala? Měla být dvakrát, ale ještě lépe třikrát, myslet, než něco napíšeš, ať to má aspoň trochu úroveň.

Návštěvník (Ne, 23. 6. 2019 - 17:06)

Ve dvou janovských spisech se objevuje stejná formulace. “Boha nikdy nikdo
neviděl.” Není to tedy tak, že by se vybraným elitním vyvoleným jedincům Bůh zje-
voval. Neviděl ho nikdo a nikdy. Jan si je tím jistý, byť některé starozákonní příběhy
naznačují opak. Akustický vjem Boží přítomnosti – tj. Boží hlas – tedy zůstává jedi-
ným zdrojem komunikace s Hospodinem. Zrakový vjem je nám upřen. Nám všem.
Některé příběhy ve Starém zákoně, specificky ten týkající se Mojžíše, jakoby nazna-
čovaly opak. V knize Exodus se říká, že Bůh mluvil s Mojžíšem tváří v tvář, jako
když člověk mluví se svým přítelem. Ale stejná kniha cituje tento Hospodinův výrok
Ex 33,18-20: “Nemůžeš spatřit mou tvář, neboť člověk mě nemůže spatřit, má-li
zůstat naživu.” Toto slovo určené Mojžíšovi udává také důvod, proč nesmíme Boha
vidět – je to pro naši ochranu. Lidské chatrné a křehké bytí je neslučitelné s fyzickou
blízkostí Boha. Bůh se nám nezjevuje, protože nás chrání.

Rakato (Ne, 23. 6. 2019 - 18:06)

Pěkné vysvětlení. Jen dokazuje, že bible si odporuje v zásadních věcech. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Pokud jde o Jana, musel to být pořádný kretén, když měl jistotu o něčem, co se stalo tisíce čtyři sta let před jeho narozením, a on u toho pochopitelně nebyl. Pokud myslíš opravdu jen spisy z Janova, tak jsi slabý na duchu, protože se bavíme o bibli, a ne o tom, co si o ní mysleli středověcí náboženští ťulpasi.

Návštěvník (Ne, 23. 6. 2019 - 19:06)

Když Bible jasně říká, že Boha nikdo neviděl, tak to znamená, že ho nikdo neviděl. I v knize Exodus se to píše tak čemu pořád nerozumíš? Seš natvrdlej nebo co? :-D

Rakato (Ne, 23. 6. 2019 - 21:06)

Ani ty nejsi natvrdlý, jen líný číst bibli, protože v jiných částech exodu se několikrát říká, že bůh se zjevil. Bible - tato náboženská slátanina, je z hlediska logiky a rozumu děravá jako řešeto, a ty s tímto řešetem stále nabíráš vodu. Tak nějak si představuji otroka víry, podřadnou bytost, která činí hlouposti, a proto ji jiní musí vést.

Návštěvník (Ne, 23. 6. 2019 - 21:06)

"......jiných částech exodu se několikrát říká, že bůh....."

To evidentně neznamená to co si ty představuješ. A kdybys nebyl natvrdlej tak by ti to došlo.

Rakato (Ne, 23. 6. 2019 - 21:06)

Děkujiu ti za tvou odpověď. Nesmyslnější se už stěží podaří někomu vymyslet. A je univerzální, protože ji můžeš použít kdykoliv na všechno. Myslíš si to a to? Představuješ si to špatně! Ta krása v jednoduchosti! Ta lakoničnost! Sedím tady s otevřenými ústy. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jinak řečeno: Člověku, když mi chybí argumenty, tak je to tvůj problém, že nejsem schopen odpovědět, protože si to představuješ špatně. Kdybys byl chytřejší, tak by sis to představil správně a bylo by vymalováno.

Touha (Ne, 23. 6. 2019 - 18:06)

Tohle je taky zajímavé. Mojžíš zřejmě viděl Boha se zahalenou tváří nebo podobně, ale s tělem a tak opravdu podobou člověka. jinak by to setkání bylo asi popsáno nebo řekněme tradováno jinak, než s důrazem na to, že nemůže vidět jeho tvář

Rakato (Ne, 23. 6. 2019 - 18:06)

Vzhledem k tomu, že celé dohadování o zjevování se boha lidem začalo tím, že bůh dřív s lidmi komunikoval, a už to nedělá, je jedno, zda někdo viděl nebo neviděl jeho tvář. Dříve bůh komunikoval s kde kým, dnes s nikých. Křesťanům by to mělo být přinejmenším podezřelé, ale spíše by to v nich mělo vzbudit pochyby o existenci jejich modly.

Touha (Ne, 23. 6. 2019 - 19:06)

Ne, nevzbudí to pochyby. Tyhle disputace existují již skoro dva tisíce let a k ničemu nevedou. Bible má tolik výkladů přece

Rakato (Ne, 23. 6. 2019 - 21:06)

Pravda, debaty o smyslu řady biblických výroků nikam nevedou, a když už ano, tak ke schizmatu nebo k vytvoření nové sekty.

Touha (Ne, 23. 6. 2019 - 18:06)

Ale Rakato, já se vyjadřuji jen k obsahu Bible ne k tomu, zda Bůh nebo bůh s někým komunikuje

mima (Ne, 23. 6. 2019 - 07:06)

Rakato, máš naprosto pravdu..... píšeš....dokud ho nepřitáhne Otec.....je to právě otec co hledá svého syna. Není tady, že Bůh si vybírá, podle toho kdo se mu líbí, nebo někoho upřednostňuje. Pokud nejsi dítě svého pozemského otce, nemůžeš počítat, že se bude tebou zabývat, bude pečovat o tebe......a tak je to i v tom duchovním světě. Kdo slouží ďáblovi, otci lži, je jeho syn, nemůže počítat, že Bůh půjde do jiné rodiny a tam bude dělat revoluci..... Bůh hledá své syny, dcery po celé zemí a ti synové, když uslyší Boží voláni, něco to v nich udělá..... znáš ten příběh o farmářovi, který dál k slepicím vajíčkam jedno orlí vejce a jak pak ten vylíhnutý malý orel žil mezi slepicemi a stará máma slepice ho chtěla naučit kvokat, tahala ho na hnojiště, učila zobat zrní a ty malé slepičky se mu posmívaly, protože se lišil od nich vším. Neuměl kvokat jak oni, vypadal příšerně podle nich, ten zobák byl pro smích a ty křídla ..... nebyl to dobrý čas pro to orlí dítě, ale byla tady máma orlice. Věděla, že někde se jí ztratilo vajíčko a někde tady musí být moje dítě. Hledala, všude až jednou nadletela nad dvorek plný slepic, slepice když uviděly tu velkou obludu, všechny se pochovaly, jen ten orel zůstal sám stat... Stará slepice křičela na něho ať se schove, hrozí tu nebezpečí, jenže on pozvedl svůj zrak, něco ho přitahovalo a nejen to, matka orlice ho uviděla, začala na něho volat, konečně jsem tě našla synu můj........pozvedni se z té země, z toho hnojiště, to není tvé místo, ty jsi povolaný létat, žít v nebeských výšinách...... hlas opravdové matky mu dál sílu použít svá křídla, které tam od počátku byl, které sloužili k létání a najednou už se povznesl, zamával všem na tom hnojišti, zůstavil tam ty slepice, které nic jiného neuměly dělat jen kvokat .....Rakato na Boží voláni, odpoví jen Boží synové....

Reklama

Přidat komentář