1207 komentářů / 0 nových
Poslední

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
D (anonym)
že nedaroval. Myslím, že...Trochu moc zasvěcený komentář. Nicméně "studenou hlavu" si člověk nevybírá.
30. Říjen 2018 - 22:12
Obrázek uživatele erasonebezpecny
erasonebezpecny
Nejednou. Ale jdeš na to...Mužnost není jen v oplodňování a stínání hlav.
31. Říjen 2018 - 5:00
D (anonym)
Mužnost není jen v...Některé feministky vidí v mužích jen dočasně potřebné generátory spermatu. V jejich představách mají být brzy nahrazeni laboratorní a průmyslovou výrobou spermatu, popřípadě celých zygot či embryí.
31. Říjen 2018 - 8:19
D alias Mordhauser (anonym)
Než diskuse přešla na nový systém, chtěl jsem tu jenom vyzvednout, že Konradin se po vyslechnutí svého rozsudku smrti byl schopen domluvit na třech dnech na přípravu, soustředěně sepsat smysluplnou závěť, a ještě se před svým vlastním stětím zastat svých leníků. Na to, že mu stále ještě bylo jen šestnáct, už byl mimořádně rozumný a zodpovědný. Asi tak byl i vychován.
4. Listopad 2018 - 11:53
4.11. (anonym)
Chvíli to trvá. Inženýre,obnov nám naši oblíbenou diskuzi ,,Existuje Bůh,,
4. Listopad 2018 - 17:40
D alias Mordhauser (anonym)
Odpověď na Chvíli to trvá. Inženýre
https://diskuse.doktorka.cz/existuje-buh/
4. Listopad 2018 - 22:22
Ouha (anonym)
Kde jsi D? Co je?
23. Listopad 2018 - 12:40
Tony (anonym)
Já myslel, že Déčko schází pouze své kometě Twigi.
23. Listopad 2018 - 12:52
Ouha (anonym)
Nevím kdo je Twigi. Ale mně D zde na diskuzi schází , stejně jako by jsi mi po těch letech scházel ty. Nehledě na to, že ty jeho fabulace, provokace, vědomosti a krásná čeština jsou když nic jiného tak zajímavé a pozoruhodné
23. Listopad 2018 - 13:06
D (anonym)
Odpověď na Nevím kdo je Twigi. Ale mně D
Neboj, Touho, existuju. Doufám, že si plnými doušky užíváš podzimních plískanic a stále delších večerů. Pokud jde o mě, během těch týdnů umrtveného provozu zdejší diskuse mi vstoupilo do života cosi nenihilistického, a krom toho musím též víc makat, aby se moje firmička dostala z červených čísel a přežila. Ale jsem rád, že sis na mou maličkost vzpomněla ;) To víš, že mi to nedá, a že se na svých různých oblíbených vláknech ještě nejednou ukážu.
23. Listopad 2018 - 17:10
Touha (anonym)
Odpověď na Neboj, Touho, existuju.
No teda, D. Nechce se mi to ani vyslovit, doufám, že je to láska, to nenihilistické. Plískanice jsou na nic, naštěstí "jaro se nezadržitelně blíží"
23. Listopad 2018 - 19:08
D (anonym)
Odpověď na No teda, D. Nechce se mi to
Dá se to brát i tak. Každopádně je to záležitost dost vztahová, a relativně náročná na čas a energii.
23. Listopad 2018 - 20:45
23.11. (anonym)
Určitě nějaká seriózní záležitost.
23. Listopad 2018 - 21:10
D (anonym)
Odpověď na Určitě nějaká seriózní
Všelijaká. Ale ze všeho nejvíc dost smutná.
23. Listopad 2018 - 22:47
Touha (anonym)
Odpověď na Všelijaká. Ale ze všeho
Aha, takže ono je to všechno jinak. Tak se z toho zkus vypsat, čtenářů máš spoustu
23. Listopad 2018 - 23:20
D (anonym)
Odpověď na Aha, takže ono je to všechno
Ono je to celé hlavně o psaní. Ale zrovna tady se to nehodí ;)
24. Listopad 2018 - 8:47
24.11. (anonym)
Naš politická Twigi to určitě přežije.
24. Listopad 2018 - 8:50
24.11. (anonym)
Za moje city k Mužnosti určitě ptří i empatie,zodpovědnost,být trpělivý a v neposlední řadě i sexuální výkonst s přesným tahem na branku,.Strážci jednoho z největších tajemství.
24. Listopad 2018 - 9:04
Touha (anonym)
Odpověď na Ono je to celé hlavně o psaní
A chceš na e mail?
24. Listopad 2018 - 12:21
D (anonym)
Odpověď na A chceš na e mail?
Jestli bys ráda, můžeme. Ale omlouvám se, budu asi pomalý. Pokud si pamatuju, za starého systému jsem pro navrhování nových vláken zde na Doktorce používal adresu davidvojtisek@centrum.cz
24. Listopad 2018 - 21:07
D (anonym)
Na youtube jsem vyhledal toto německé video o Konradinovi: https://youtu.be/d0wGl--z8P0 V úvodním komentáři pod daným videem se objevuje tato německá báseň od Agnes Miegelové, která se de facto snaží shrnout či podtrhnout význam císařsko-královského rodu Staufů pro německou historii, německý patriotismus a německou národní psýché: "Ihr Staufen wart das Königshaus, Wie es träumen die deutschen Herzen, Nie loschen in deutschen Landen aus Eure Totenkerzen. Noch spricht die deutsche Mutter dem Kind Von Rotbart, dem schlafenden Kaiser, Noch kreisen im kalten Novemberwind Seine Raben am Kyffhäuser. Die Staufensehnsucht nach welschem Land Liegt mächtig im Blut uns allen, Wir müssen im Traum noch wie gebannt Über die Alpen wallen. Es ziehn mit uns, ihr Gewaffen blinkt, Die Waiblingen Treue geschworen, Der alte Schlachtruf der Staufen klingt Vor Romas ewigen Toren. Und wo an des Südmeers blauer Flut Auf Napels Pflaster geflossen Unterm Henkerschwert das Königsblut Des letzten Staufensprossen, Es reitet im Sarazenentross Kaiser Friedrich zu frohem Jagen. Von König Manfreds apulischem Schloss Klingt es wie Lautenschlagen. Und strahlendes Glück und Sonnenschein Liegt auf goldenen Staufenhaaren, Sie sagen im Welschland, sie singen am Rhein, Wie hold jene Tage waren. Und wieder klingt es wie deutsches Lied Aus reisigem Kriegeshaufe, Und wieder über die Alpen zieht Zum letztenmal ein Staufe. König Konradin mit dem Kindermund Und den langen Seidenlocken, - Wo du rittest, da klang's im Grund Verhallend wie Sterbeglocken. Da sind noch heute die Fliesen feucht Von der deutschen Sehnsucht Weinen. Nie trocknet der Südlandsonne Geleucht Die Tränen von jenen Steinen." V posledních dnech mě napadlo, že až budou Čechy a Morava opět brutálně okupovány nějakým budoucím německým režimem, třeba bude veškerému obyvatelstvu těchto území ve věku nad 8 let úředně nařízeno se tuto báseň naučit nazpaměť. Kdo to nezvládne, tomu možná budou postupně obě zápěstí a obě lýtka položena na dvojici vysokých stojatých dlaždic. a rozražena-přervána k tomu účelu kladkostrojně zdvihatelným kamenem, jehož volný pád bude oboustranně usměrňován vodicími lištami, podobnými vodicím lištám gilotinové sekyry. ____________________________________________________________________________________________________Ano, je to strašné, ale minimálně z kvantově mechanického hlediska nikoli nemožné.
8. Únor 2019 - 15:30
Žofie (anonym)
Odpověď na Na youtube jsem vyhledal toto
Představa tak tvrdého trestání českého a moravského obyvatelstva nad 8 let za pouhou neznalost dané německé básně je opravdu strašlivá, ba děsivá. Na druhou stranu však plně koresponduje s angažovaností zmíněné německé básnířky ve prospěch nacistů.
8. Únor 2019 - 20:14
Valehrach Kulih... (anonym)
Odpověď na Představa tak tvrdého
Ano. Konradin, ač prohrál bitvu u Tagliozza a byl popraven na rozkaz Karla z Anjou, se nicméně stále těší velkému respektu u německého národa. Proto lze pochopitelně i do budoucna počítat s tím, že kdykoli nás budou Němci opět okupovat, zabíjet, mučit, podrobovat otrockým pracem či nás jinak ponižovat, nebudou přitom před námi svou reverenci vůči Konradinovi nikterak skrývat. To samé lze ostatně říci třebas i o Rusech ve vztahu k bohatýru Sadkovi.
8. Únor 2019 - 22:08
Hodor Todorovský (anonym)
Odpověď na Ano. Konradin, ač prohrál
Ano. A až budou nás, naše rodiče i naše syny a dcerky mučit a vraždit tuhým mrazem v obnovených sibiřských gulazích, nebudou před námi naši staronoví ruští pánové a katani současně skrývat svou lásku k dílu "Мороз, Красный нос" od Nikolaje Alexejeviče Někrasova! .................................................................................................................................................................... Hodor Todorovský
8. Únor 2019 - 22:56
13.2. (anonym)
Odpověď na Na youtube jsem vyhledal toto
Aha,alles gute.
13. Únor 2019 - 0:58
D (anonym)
Moderní pouliční gangsteři jsou zbrojnoši a chudí rytíři dnešní doby.
17. Duben 2019 - 10:45
D (anonym)
Statečný jedenadvacetiletý americký student Riley Howell udatně obětoval svůj život, když zalehl univerzitního střelce. Byl za to pohřben s kolonou policejních vozidel, a bylo též nařízeno mu střelebně vzdát vojenské pocty! Riley Howell je českým Petrem Vejvodou, probodeným Barborou Orlovou a vyznamenaným Milošem Zemanem! https://media.novinky.cz/649/746497-original1-z16xd.jpg
5. Květen 2019 - 18:33
5.5. (anonym)
Déčko mám Dotaz co mužného děláš doma?
5. Květen 2019 - 18:57
D (anonym)
Odpověď na Déčko mám Dotaz co mužného
Chceš vědět moc. A co děláš jakkoli-pohlavního ty?
5. Květen 2019 - 19:36
D (anonym)
Projevem veliké úcty k odsouzenému při historických popravách jistě bylo, pokud bylo stínanému odsouzenci rytířského či vyššího stavu dovoleno se ku příležitosti své dekapitace opásat vlastním mečem. Dělo se tak jistě buď v bojových podmínkách, nebo naopak při obzvláště ceremoniálních veřejných či poloveřejných stětích. Ve druhé z těchto dvou eventualit však byl osobní meč odsouzeného nejednou podroben speciálním kovářským zásahům, aby jej odsouzený nemohl přímo na popravišti vytasit z pochvy. Odsouzený tak klečel a modlil se v rukavicích až do přijetí smrtelné katovské rány do své obnažené šíje, ale k jeho útěchám patřilo i to, že má v této své těžké chvíli po svém boku svého kovového bojového druha, s nímž kdysi vykonal tolik aktů bohatýrského udatenství ve vojenských bitvách, jichž byl v minulosti účasten.
13. Červen 2019 - 11:10

Stránky

Přidat komentář