Reklama

tělocvik naboso

Default User Image
Večerníček (St, 11. 10. 2023 - 18:10)

Ono se to opravdu stalo. Mach i Šebestová opravdu cvičili bosí na tělocviku. Milé děti, to vám bylo tak: Jednou děti přišly na tělocvik do tělocvičny. Nastoupily v dvouřad a paní učitelka jim řekla: Tak děti, dneska budete všichni cvičit bosí! Načež se přihlásil Kropáček a zeptal se: A proč, paní učitelko! Protože je to zdravé, Kropáčku! Aha, pokýval Kropáček hlavou. A paní učitelka řekla tedˇsi všichni zujete cvičky a sundáte si ponožky! A pak si strčíte levou ponožku do levé cvičky a pravou ponožku do pravé cvičky. A pak ty cvičky uchopíte do pravé ruky a postavíte se. A tak se všichni začali zouvat. Mach se také zouval, Šestová se zouvala, Kropáček se zouval, i Horáček a Pažout se zouvali, všichni se zouvali a paní učitelka počkala, až byli všichni bosí a stáli se svičkami v ruce. Tak děti, řekla paní učitelka a teď si ty cvičky odnesete postupně, jeden po druhém ke stěně a tam je budete pokládat na zem do řady. A budou tam vzorně urovnané. A tak děti nosily cvičky ke stěně, až je tam všichni položily. A pak měli tělocvik, běhaly, skákaly a cvičily. A protože byla podlaha v tělocvičně špinavá, tak když tělocvik skončil, měli všichni špinavé nohy, čená chodidla. Ale paní učitelka řekla, že to nic není. A děti zase nastoupily do řady a paní učitelka jim řekla tak a teď si zase postupně všichni dojdete pro své cvičky a vrátíte se do řady, cvičky budete držet v ruce. A když pak stáli všichni nastoupení, tak paní učitelka řekla třído nazdar a děti zvolaly zdar, zdar, zdar! Tak a teď se půjdete do šatny převléct, půjdete bosí, až tam se pak obujete! A nezapomeňte si večer doma umýt nohy! Řekla paní učitelka. A bosé děti odcházely do šatny.

Default User Image
Kamil (St, 18. 10. 2023 - 16:10)

A ani sluchátko, pes Jonatán či paní Kadrnožková

Default User Image
Kamil (Po, 16. 10. 2023 - 23:10)

Tady ale není moc žádná pointa. Navíc několik pravopisných chyb.

Default User Image
Olda (So, 7. 10. 2023 - 08:10)

Ne. Myslíš, jako ti kreslení? Je i film, kde jsou živí, ale tam bosí nebyli, ani chvíli...

Default User Image
dominik (Út, 19. 9. 2023 - 14:09)

čau, jsem zrovna v sedmičcce a rozhod jsem se že budu letos o tělaku vcičit bosky. je to super chodim bosky uz od prvni hodiny dneska byla už 5 a je to strašně pohodlny. ucitelovi to nevadi asi si letos vubec nebudu kupovat sálovky a budu proste bosky kazdy telak az do cervna😀 jen teda nevim jestli to vydrzim bosky v telocvicne pres zimu. minuly rok tam byla vsdycky hrozna kosa🤣🤣 ale snad jo v nejhorsim bysem si je musel koupit no😊😂😂

Default User Image
Fanda (St, 27. 9. 2023 - 14:09)

ahoj Dominiku já ze základky jsem roky venku ale fakt jsme umyvadla nikdyd ani sprchy neměli no jo tak taky nejsem už nejmladší :))

Default User Image
Fanda (Pá, 22. 9. 2023 - 13:09)

ahoj Dominiku :)

já cvičil bosky také v tělocviku bylo to moc fajn akorát problém byl ten , kde si nohy umýt páč nohy vždy šedé od prachu :) pak už jsem to neřešil :)

Default User Image
dominik (Út, 26. 9. 2023 - 19:09)

čau fando, vy nemate u šaten na tělák záchody, kde by bylo umyvadlo? 😆my tady máme dokonce i sprchy ale nikdo je nepouziva. a jestli fakt ne, tak přece muzeš jít na normální záchody, tam snad přece umyvadlo je🤣🤣

my se musíme do tělocvičny povině přezouvat, takže je tam cisto. nohy po hodině vůbec špinavé nemam...

Default User Image
Tomaso (Út, 26. 9. 2023 - 18:09)

Souhlas, já jsem špinavá chodidla také neřešil, prostě pokud člověk cvičil bosý tak to k tomu patřilo.

Default User Image
Fanda (St, 27. 9. 2023 - 14:09)

zdravím Tomaso já to chápu :) 

Default User Image
Tomaso (Út, 26. 9. 2023 - 18:09)

Souhlas, já jsem špinavá chodidla také neřešil, prostě pokud člověk cvičil bosý tak to k tomu patřilo.

Jan (Pá, 18. 8. 2023 - 16:08)

Ano, téměř každý je při šplhu na tyči na boso.

Ilona (Pá, 19. 5. 2023 - 14:05)

Používá se dodnes. Já ale na sundání ponožek netrvám, stačí, když se vyzují. To naprosto naplní svůj účel. Mohla by jim být zima.

Honzík (St, 19. 4. 2023 - 16:04)

V době mého dětství musely některé děti, když zlobily na tělocviku za trest cvičit bosky, zejména chlapci. U stěny se museli vyzout a do konce těláku běhat bosí.

Kamil (Čt, 10. 8. 2023 - 16:08)

Tak to bylo nanejvýše preventivní opatření proti tomu, aby se černou a/nebo zašpiněnou podrážkou nepoškodila/neznečistila parketová podlaha tělocvičny, a pak na začátku hodiny nebo v jejím průběhu (když na to úča přišla později) vyzout ke stěně. Tedy „trest“ za nesprávnou a nevhodnou cvičební obuv.
Ale kvůli nějaké jiné neukázněnosti?

Monika (Ne, 14. 8. 2022 - 23:08)

Musíte stále nosit gymnastický trikot na pedagogické škole v Litoměřicích?

Pavlína (St, 8. 6. 2022 - 13:06)

My takový tělocvik provozujeme doma, trestáme cvičením naše dva zlobivé kluky. Filipa - devět let a Štěpána dvanáct let. Kluci většinou zlobili spolu a pak jsou spolu potrestání. V obýváku, kde je dost místa se musí svléct do trenek, musí být i bosí. A pak dělají kliky a dřepy, dokud můžou. Za větší prohřešky jsou bití, tohle je jeden z trestů. Někdy musí jít ven, tam se vyzout a běhat bosí okolo hřiště.

Martin (Ne, 5. 6. 2022 - 16:06)

Dobrý deň, potrebujem poradiť, lebo fakt neviem čo mám robiť. Chodím na strednú školu, ale bývam na internáte. Čiže čo si nezoberiem cez víkend, to nemám. Ale tento víkend som nebol doma. Nechodím každý. Stredy mávame v škole telesnú. Ja som si zabudol zobrať z domu úbor, bral som ho oprať. Prišiel som na to až tu, tak som už nemohol nič robiť. V šatni som si vyzul topánky, aby som nedostal vynadané aj za to, a išiel som do telocvične v ponožkách. Keď prišiel učiteľ, tak som sa mu snažil vysvetliť prečo necvičím, ale moc mi to nepomohlo. Povedal mi, že ho to nezaujíma a dal mi 5. A problémom je, že tento týždeň máme opäť telesnú, a ja nechcem dostať ďalšiu 5 a nemám v čom cvičiť. Poradíte mi čo mám robiť?

Ward (Ne, 5. 6. 2022 - 22:06)

Martine, když to tomu učiteli vysvětlíš (jako tady v příspěvku), měl by to pochopit. Včetně té poslední věty: ať ti poradí, co máš dělat. Kromě toho tady vidím chybu, které se učitelé někdy dopouštějí: taková věc se nemá objevit ve známkování - nanejvýš poznámkou "neklasifikován". V dílnách můžu dát žákovi 5, když nesplní (zkazí) zadaný úkol, ale ne za to, že přišel v nevhodných montérkách.

Ward (Pá, 6. 5. 2022 - 01:05)

Milane, mě taky štve ta změna grafického vzhledu komentářů na Doktorce, ke které došlo před několika lety (a která zpětně poškodila i starší příspěvky). Nepřej si vidět, jak dopadly třeba básně nebo písňové texty...!

Reklama

Přidat komentář