Reklama

tělocvik naboso

Radek (Ne, 11. 7. 2021 - 10:07)

Nevím, jestli sem tohle úplně patří, popíšu tady část mých pocitů a zážitků z dětství. Asi v deseti letech jsem si uvědomil, že mě vzrušují kluci asi mého věku, když jsou vyzutí do punčocháčů. Je to už hodně dávno, byla to 70. léta. V zimě jsem ve škole koukal klukům po nohách, ale většinou měli bačkory, skoro tedy pořád, takže kousek punčocháčů jsem zahlédl jen na nártu. Někdy měli ještě na punčochách ponožky, takže pak jsem to nepoznal, že mají i punčocháče. Ale někdy jsem měl štěstí a občas některý kluk byl vyzutý do punčocháčů. Pozoroval jsem jeho nožky, přes punčocháče se hezky rýsovaly prstíky, patičky i chodidla. Ale díval jsem se opatrně, aby na mě nezařvali co mi čumíš na nohy, vole? Při převlékání na tělocvik jsem si to taky užíval, tam jsem uviděl, i kdo měl ponožky na punčochách. V ten den byla většina kluků od rána ve škole ve cvičkách, takže nohy jim byly vidět víc, než v bačkorách. A když byl někdo jen v punčochách, tak ten pak musel cvičit bosky. Kluci si před tělákem punčocháče vysvlékli a obuli si na bosé nohy cvičky, kdo měl na punčochách ponožky, tak si je taky někdy oblékl, aby nemusel být ve cvičkách naboso. No a kdo cvičky neměl, musel být bosý, v bačkorách nesměl cvičit nikdo. Toto jsem si tedy užíval, zejména začátek převlékání, když si kluci zuli cvičky a stáli v šatně na zemi vyzutí do punčocháčů

Lucie (Ne, 23. 5. 2021 - 10:05)

Blbý bylo když si pak nebyly nohy kde umýt.Já cvičila naboso skoro celou základku a nohy si oplachovala v umyvadle na dívčím wecku i když jsem pak měla na nohou fusekle nebo silonky.To je to samé jako když doma chodím teď celý den bosá ale večer než jdu do postele tak si je opláchnu,nedokázala bych se špinavýma nohama vlézt do postele.

Ladis (St, 26. 5. 2021 - 10:05)

To asi bylo správné, umýt si nohy po tělocviku naboso. Ale za mě jsem to nezažil. Chodil jsem na ZDŠ v70. letech, na pražském sídlišti. Na tělocvik jsme se jako malí tak první až čtvrtá třída převlékali ve třídě. A když někdo cvičil bos, tak šel bos až do tělocvičny, po chodbách, po schodech. Po tělocviku jsem šli všichni rovnou do třídy. Asi od té čtvrté, nebo páté třídy jsme se převlékali v šatně a kluci a holky už každý ve své a kluci cvičili s kluky z vedlejší třídy, děvčata s děvčaty. Když někdo cvičil bos, tak si nepamatuji, že by si šel mýt pak nohy - tedy z kluků, u děvčat nevím. A to se většinou kluci zouvali až v tělocvičně, až na příkaz učitelky, i když neměli správné boty, tak se sami v šatně nezuli, nechtělo se jim být bosky. Někdy jsme při tělocviku šplhali na tyč, to jsme byli bosky všichni, i když ne na celý tělocvik. A někdy jsme jako kluci hráli takový sedavý fotbal, při kterém jsme lezli po zadku, všichni museli být vyzutí, někdo si nechal ponožky, někdo byl bos. No ale nožky si taky pak nikdo mýt nešel. Někomu to dnes může možná připadat nechutné, ale tak to prostě bylo, nikdo to tehdy neřešil. Nevím, jak to mají děti dnes, při šplhání jsou taky bosky, někdo taky možná na celý tělocvik, zda si potom umyjí nožky, nevím. Ono je to opravdu chvilka, si opláchnout nohy, asi by se to o té přestávce při převlékání stihlo, ale nikoho to prostě nenapadlo....

Tělocvikářka (Ne, 23. 5. 2021 - 10:05)

Jinak cvičení naboso je velmi rozšířená záležitost a to nejen ve škole ale i jinde na sportovištích.

Petr (So, 22. 5. 2021 - 16:05)

Asi nepotěším, ale cvičil bos nerad. Takže jen když jsem opravdu musel...Těžko se najde někdo opravdový, kdo rád.

Greg (Po, 12. 4. 2021 - 21:04)

Cvičkař není žádnej "ouchyl", toto je zajímavé a dost rozsáhlé téma. Těším se na příspěvky. A ty se radši podepisuj; vždyť ani nevíme, jsi-li muž, žena nebo ouchyl.

Neouchyl (So, 22. 5. 2021 - 16:05)

Proč by nemohli psát ouchylové, pokud píšou k dané věci?

Tělocvikářka (Ne, 23. 5. 2021 - 10:05)

Jsou totiž diskuze kde si "místní samozvaní velitelé" hrají na jakési strážce a musí ostatní komandovat.Většinou jsou to ti co doma musí,nejen kvůli svým deviacím,držet zobák a tak si to vynahrazují na netu.

Cvičkař (Po, 12. 4. 2021 - 15:04)

A existuje někdo, kdo naopak jako malý kluk rád cvičil bos? A dokonce se rád vyzouval do bosa před ostatními dětmi v tělocvičně? Ale prosím jen seriózní a uvěřitelná přiznání!

Návštěvník (Po, 12. 4. 2021 - 15:04)

Ty jsi nějakej ouchyl?

Petr (Čt, 1. 4. 2021 - 20:04)

Když jsem chodil do mateřské školky, tak v posledním ročníku jsme měli rozcvičky, při kterých jsme cvičili vysvlečeni do spodního prádla a bosy. Všichni.

Cvičitel (So, 3. 4. 2021 - 21:04)

To se kdysi dělalo. Byl to léčebný tělocvik, aby se vyfiltrovali vady postavy před nastupem do Školy. Dnes se na to kašle...

Ladis (St, 31. 3. 2021 - 11:03)

Já chodil na ZDŠ v 70. letech, na pražském sídlišti. Děti občas při tělocviku cvičily bosky, ale ne dobrovolně, určitě ne kluci. Těm se vůbec zouvat nechtělo. Vzpomínám si třeba na jeden příklad v šesté třídě. Jeden kluk měl u tenisky napůl odtrženou podrážku, ale přesto to na učitelku zkoušel a těchto botách nastoupil na tělák... Hned při nástupu mu učitelka řekla sundej si ty tenisky a ponožky! A musel cvičit bos.

Cvičitel (So, 3. 4. 2021 - 21:04)

Já si taky vzpomínám, že se nikomu moc nechtělo zout. Bylo to ponižující být bosky, ale pravidla se dodržovali. Dnes si školáci cvičí jak chtějí a někteří vůbec. Ján jsem se těšil na tělocvik, protože jsem miloval pohyb a sport. No ale dobosa se mi nechtělo. Přitom je to dobré na postavu a páteř. U nás se to dost podceňuje, ale v UK a v severských zemích se na to dbá. Polsko je taký na tom líp. Léčebný tělocvik se tam koná dodnes.

Tomáš (Út, 16. 2. 2021 - 16:02)

lidi to ste vážně nikdy ve škole necvičili bosky, že to tu tak řesite? :D U nás ve škole se bosky ve škole cvičí úplně běžně :D vždycky když se dělá gymnastika nebo jóga nebo když se šplhá na tyč, tak nám učitelka před hodinou řekne, ze se bude ten den cvičit bos a všichni musíme na to hodinu do bosa... A teda nevzpominam si, že by si někdo nekdy ztěžoval nebo že by byl nějaký větši problém- všichni se prostě vyzujeme a deme cvičit. xdd

a když si někdo zapomene salovky, tak taky samo musí hned do bosa a to na jekoukoliv hodinu

Petr (Ne, 31. 1. 2021 - 13:01)

Mě k tomu donutili dva kluci, že jsem musel cvičit bos. V páté třídě mě před tělákem v šatně schválně zuli tenisky a nechtěli mi je vrátit, až prý po těláku. Tak mi nezbylo nic jiného, než si sundat ponožky a jít cvičit bosky.

Honzík (So, 9. 1. 2021 - 16:01)

Já jsem zažil bosý tělocvik navíc za trest, i se spolužákem. Stalo se to v 70. letech, chodili jsme do 4. třídy. Já a můj spolužák Petr jsme při tělocviku zlobili, pošťuchovali jsme se při nástupu, Učitelka nám řekla, že hned po hodině za ní naklušeme do kabinetu. A tak jsme tam šli. Bylo už vlastně po vyučování, tělák byl poslední hodinu.Ostatní děti už byly v šatně. Učitelka nás odvedla ven, na školní hřiště. Bylo to v půlce března, bylo ještě dost zima. Tam jsme si oba museli stáhnout cvičky i ponožky. A bosí jsme pak běhali okolo hřiště. Dostali jsme pořádně zabrat…

dr.trnnn (Ne, 3. 1. 2021 - 08:01)

piuervpiebůOIUWBB§

Návštěvník (Ne, 3. 1. 2021 - 15:01)

Jak píšeš :-))

!!! (Čt, 3. 12. 2020 - 16:12)

Kdo by tě taky komentoval !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Reklama

Přidat komentář