Reklama

Ježíš Kristus, Boží Syn

1.5. (St, 1. 5. 2019 - 20:05)

Příhodné téma k dnešnímu dni.

Matylda (St, 1. 5. 2019 - 19:05)

Ať se každý stará o svoje děti. Proč by se měl starat o cizí.

Rakato (St, 1. 5. 2019 - 22:05)

Také bych se nechtěl starat o cizí děti, hlavně ne o černoušky v Africe, jak je dnes v módě. Angelina se o ně stará více než o vlastní děti.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na druhé straně - dítě jako dítě. Když vzhledově zapadne do rodiny - čert to vem. Nemusím vědět všechno. (Musím se sám obdivovat, jak jsem tolerantní.)

Rakatovi (Út, 30. 4. 2019 - 15:04)

1.zapomínáš na vývoj náboženství..... 2. Ježíš není významný jen pro křesťany..... 3. Křesťanství není lokální kult, ale navazuje na jiná náboženství....Což zde bylo již mnohokrát vysvětleno.

Rakato (Út, 30. 4. 2019 - 20:04)

Vývoj? Panta rhei. Ale co s tím? Když má něco zhnilé kořeny (nový zákon jen velmi přibližně vystihuje Ježíše, idealizuje ho,zkresluje, přisuzuje mu vymyšlené zázraky), pak vývoj nepomůže. Verzí Ježíše je více, viz apokryfní svitky, které ignoruješ, takže de facto proto Ježíše ani pořádně neznáš, i když bys mohla. Ale máš to zakázané. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Křesťanství se tak rozšířilo, protože lidé mají rádi pohádky. Řekni lidem, co chtějí slyšet, a půjdou za tebou - to je deviza každého správného totaliťáka.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Co s tím, že křesťanství navazuje na judaismus a přes něj na kanánské, resp. sumerské náboženství? Vždy to tak je, že nové se rodí ze starého.

Návštěvník (Pá, 26. 4. 2019 - 13:04)

Hanko, to je právě ten alibistický způsob, který křesťané předvádějí. Bombardují všechny okolo svým Bohem, Ježíšem, anděly, démony, prý jejich Kristus vstal z mrtvých a prý to bez toho nejde. Prý existuje nebe. Prý... atd. Je toho mraky. Skoro v každé větě řekně křesťan nějaké slovo mimo reálný svět, ze světa esoteriky a nadpřirozena. Ale když se vás člověk zeptá na důkaz, tak máte připravenou výmluvu, že to je jen zázrak a vypaříte se.... To není jen alibismus. Řek bych, že to jsou navýsost podvodné praktiky. Něco jako používají šmejdi na důchodce. Hanko a nejhorší je, že kromě toho, že se chováte jako podvodníci, jste ještě nabubřelí a odmítáte jakoukoli diskusi nebo svobodu nebo pluralitu. Prostě jenom vy máte pravdu a basta. Bez jakýchkoli důkazů. Ve středověku jste si po mnoho staletí svoji pravdu vynucovali násilím.

Touha (Pá, 26. 4. 2019 - 13:04)

Jo a Bible je přece jen něco víc než kniha bajek. Pro mnohé je to nejdosažitelnější způsob, jak si náhle uvědomit, že popsané příběhy se opakují ve spoustě jiných daleko starších náboženských spisů, že tyto spisy včetně Bible svědčí o stejných archetypech a z nich o hrdinech a hodnotách,o událostech, které se skutečně staly, nebo byly ve spisu zveličeny, ale mají prostě stejný základ (viz Potopa). A to že se o Bibli stále diskutuje neznamená, že jinověrec bezvěrec nebo jak se ty škatulky nazývají, připouští, že je to historická kniha, to snad nepřipouští ani sami křesťané. Diskuze zde je o Bibli, o jejím obsahu, rozporech a přeneseně s vědomím toho, jak Bible ovlivnila civilizaci, ve které žijeme. Když to přeženu, tak to, jak dnes žijeme morálně nebo nemorálně je důsledkem existence především křesťanských církví a jejich činů za posledních 2.tis let. Je to špatně? je to dobře? Nevím, je to prostě tak

pro Touha (Pá, 26. 4. 2019 - 13:04)

dost bibli přeceňuješ, uvědom si, že hromadu špatných věcí převzali křesťanské církve právě z bible např. upalování čarodějnic, šíření víry násilím a některé ani neuplatnili např. otroctví. A pokud bylo otroctví v Anglii - pak to byli zase židé - co je provozovali . Nelíbí se mně to, ale je to starý artefakt, který stojí za to si přečíst.

Touha (Pá, 26. 4. 2019 - 13:04)

Ale to jsem chtěla říci. Myslela jsem to tak, že stav i naší současné společnosti je ovlivněn těmi dvěma tisíci lety. I v tom zlém

Jirka (Pá, 26. 4. 2019 - 12:04)

Hančí Hanice - křesťanka, vám to napsala moc dobře!

Jirka (Pá, 26. 4. 2019 - 12:04)

kzamysleni.estranky.cz

Hanka (Pá, 26. 4. 2019 - 12:04)

Chtěla jsem ještě přiložit jeden odkaz z mých stránek, ale opakovaně se to nepodařilo. Pokud budete chtít, můžete si vyhledat stránky K zamyšlení, kde na úvodní straně dole najdete rubriku VĚDA A VÍRA očima teoretického fyzika. Jsou tam i další zajímavé odkazy.

Hanka (Pá, 26. 4. 2019 - 12:04)

Zdravím!

Nechápu, o čem tyhle diskuze jsou. Lidé většinou odmítají Boha nikoli kvůli nedostatku důkazů, ale proto, že pro ně prostě existovat nesmí a to za žádných okolností. Nesnesou totiž představu, že by se někomu takovému měli zodpovídat za svůj život. Vědí totiž moc dobře, jak na tom jsou. Ale tahle hra na schovávanou není řešení, protože jste to vy, kdo prohraje, ne Bůh. Ten se pouze snaží o tom, abyste jednoho dne neskončili na místě, kde se vám určitě nebude líbit - na místě, kde není žádná naděje.

My věřící samozřejmě nemůže předvádět a tudíž dokazovat zázraky, které jsou popsané v Písmu. Nejsou to totiž naše zázraky, ale Boží zázraky. Ani Bůh je nebude nikomu předvádět, protože když se udály, měly svůj účel a Bůh není žádný kejklíř, aby na požádání cokoli dokazoval rouhačům a posměvačům. Vám by to stejně nestačilo a vymysleli byste si další důvody, proč nevěřit. Bůh nebude konat zázraky jenom proto, aby jste uznali, že je Bohem. On je Bohem i bez vašeho uznání. On nepotřebuje vás, ale vy potřebujete Jeho. Teď jde o to, jestli vám to někdy dojde.

Návštěvník (Pá, 26. 4. 2019 - 08:04)

A to jsem právě chtěl Rakatovi sdělit. Když je evidentní, že je nějaká kniha vylhaná plná fantasmagorií, tak přece nemá smysl donekonečna rozebírat, co která vymyšlená postava řekla...

Touha (Pá, 26. 4. 2019 - 12:04)

Trochu mi to co píšeš připomíná to, co jsem sem psala už před lety. Že diskuze mezi křesťany a jinvěrci nebo ateisty nemá žádnou naději, žádnou šanci dobrat se konce, shody, porozumění. Trvá již dva tisíce let, argumenty obou stran se opakují, výsledek žádný. Jak bychom my tady na takové veřejném nenáboženském velmi svobodném servru mohli dojít k nějaké shodě? Vše je zpochybňováno, dobro, zlo, spravedlnost a hlavně ta nešťastná neuchopitelná pravda. Přesto věřím, že v člověku je víc než dobrý základ, že normální je být dobrý. A v tom vidím naději já

Návštěvník (Pá, 26. 4. 2019 - 08:04)

Ja jsem ateista, ale nechápu taky, o co Rakatovi jde. Že se tak židovskými bajkami trápí a že to tak prožívá. Bajky jako bajky přece, ne? Na nadpřirozeno nevěřím a je mi jasné, že kdybych cestoval po planetě, tak někde mi budou vyprávět židovské bajky, kousek dál arabské bajky, o něco dál hinduistické bajky, pak zase budhistické bajky, pak šamanské bajky a pak zase jiné bajky a tak pořád dokola. Bajky se po celém světě různě mění. To, co je na celém světě stejné, je věda a její postupy. A pracovním postupem vědy je důkaz, experiment, který se dá opakovaně předvádět a potvrzuje pravdivost tvrzení. Např. věda, konkrétně fyzika tvrdí, že se dá třecí síla ploch snížit olejem nebo použitím ložisek s kuličkami nebo válečky. A nejenže to fyzika tvrdí, ale je připravena to kdykoli dokázat, předvést, všichni toho denně využívají ve svých autech, kolech, atd. Náboženství taky něco tvrdí, podobně jako fyzika. Náboženství třeba tvrdí, že jde chodit po vodě, nebo že jde přežít 3 dny v břichu velryby, nebo že jde oživit tělo v rozkladu, které už má v sobě červy, náboženství tvrdí, že jde z jedné ošatky nasytit 5000 lidí. Náboženství tvrdí, že jde přejít suchou nohou přes moře a to moře ustoupí. Náboženství tvrdí, že je možné, aby bez pohlavního styku a bez spermie žena otěhotněla. Náboženství tvrdí, že se do jedné loďky vejdou všechna zvířata světa, od každého pár, dvojice. Náboženství tvrdí, že jde vynadat stromu a ten strom uschne. Jenže náboženství umanutě, zarytě odmítá cokoli ze svých tvrzení dokázat. Fyzikové a jiní vědci ochotně, rádi všechny své výroky dokazují, předvádějí. Věřící lidi naopak jsou arogantní, zpupní, povýšení a odmítají se bavit o svých výrocích a cokoli předvést. Jenom dokola napadají ty, kteří by se chtěli podívat na pravdivost jejich výroků.

Rakato (Pá, 26. 4. 2019 - 13:04)

Pořád se mi zdálo, že za vírou musí být něco víc, ne jen fanatické přikyvování na cokoliv z bible. (Nějaké vnitřní osvícení, kontakt s něčím nepoznaným, zázrak, se kterým se člověk setkal.) Ale zjišťuji, že ani není. Je to prostě - přijď do sboru, my ti to vysvětlíme a pak budeme společně zpívat, jak je bůh veliký. Přesněji řečeno - věřícími se stávají podle mě lidé, kteří chtějí poznat svět a odpovědi na otázky, ale s co nejmenší námahou, aniž by namáhali rozum. A to přesně víra umožňuje - církev umí vysvětlit doslova vše - jiná věc je, že špatně.

Jirka (Čt, 25. 4. 2019 - 21:04)

http://www.reformace.cz/zod/podvojne-predurceni-cislo-62

Zajímavé pojednání o tzv podvojném předurčení

Návštěvník (Čt, 25. 4. 2019 - 21:04)

Jirko, člověk má vůli, ale jeho vůle je výslednice genů a formování prostředím. Představuješ si myšlení člověka jako autonomní a dokonce snad imunní, ale tak to není. Jsi součástí přírody, součástí společenství. Přinesl sis na svět určité dispozice a k tomu jsi měl nějakou výchovu od rodičů a formovala tě také škola, práce, média. Svobodná vůle je chiméra. Všechna naše zdánlivě autonomní rozhodnutí mají ve skutečnosti původ v zažitých událostech a spontánním a vrozeném nastavení CNS.

Jirka (Čt, 25. 4. 2019 - 21:04)

Jinýma slovy tady popisuješ limitace osoby dědičným hříchem a možná se i dotýkáš kalvinistické predestinace. Takhle to myslíš že osud si nevyberem ale vybral nám ho Bůh? To je složitá otázka. Avšak v rámci žití více či méně bohatým souborem svobodné vůle disponovat musíš. Jinak by ses ani nerozhodl na mě zareagovat. Nebo tě k tomu někdo/něco donutilo proti tvé vůli?

Reklama

Přidat komentář