Reklama

Ježíš Kristus, Boží Syn

Rakato (So, 27. 4. 2019 - 22:04)

Jsi už dočista zmatený z těch svých zbytečnýh teologických problémů. A navíc máš paměť jako řešeto, protože vše se tady už probíralo. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Píšeš: "Aby začali VĚŘIT kvůli tomu že VĚDÍ? Co to je za nesmysl? Nesmysl je čekat že věda odhalí Boha. Když je Bůh všemu nadřazený, tak si nikdo nemůže myslet, že bude podléhat něčemu co vymyslel člověk - pouhé stvoření." -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Copak po tobě někdo chce, abys věřil, když víš? Staří Žídé důkazy od boha vyžadovali, rybáři po Ježíšovi také. Kdo jsi ty, abys vykládal, že bůh žádné důkazy dávat nemusí? Je to mezi mnou a bohem, a ty do toho nemáš co mluvit. Já je vyžaduji, tak jak je vyžadovali ti přede mno, a není na tom nic divného. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Co je to blábol, že člověk nemůže pomocí vědy odhalit boha, když ho bez vědy odhalili hloupí kočovníci? -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Živý osobní vztah s bohem? Co to je za nesmyslnou frázi? Ty možná k bohu na kolenou mluvíš, posíláš mu kneemaily, ale ten na ně dlabe a neodpovídá, viď? Prostě ho nezajímáš. Konečně - na tom není nic divného, když se nezajímal o umírající oběti různých neštěstí, vojáky na frontě atd. -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nicméně uznávám, že bůh existuje aspoň v té formě, že ho stvořily představy mnoha lidí. A to v tom smyslu, že ten jimi vymyšlený bůh skutečně ovlivňuje jejich životy, že skutečně mění některá svá rozhodnutí tak, aby byla v souladu s vírou ... --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nicméně podobní fanatici jako ty mě vždy děsili. Vždyť i ten Tomáš pochyboval, i jiní, a to měli Ježíše před očima.

Jirka (So, 27. 4. 2019 - 23:04)

Ano, osobní vztah s Bohem. Kdyby na mě "dlabal" jak píšeš, nemohl bych věřit, že existuje.
______Nepsal jsem sice svoje komentáře jenom pro tebe, a uznávám, že dnes krátké zrovna nebyly, ale mohl sis je alespoň přečíst, abys nemusel pokládat otázky, na které jsem v nich již odpověděl.

Jirka (So, 27. 4. 2019 - 22:04)

Omyl - kdo jsi ty, aby ti Bůh musel dávat o sobě důkaz. Tobě pořád nedochází skutečnost, že Bůh nemusí nic.
_____
Nevěřím že bys byl až tak natvrdlej, že stále nechápeš, že věda k odhalení Boha nic nepomůže, že to je vše na Bohu. Ti "hloupí kočovníci", jak píšeš, Boha nijak neodhalili, Bůh se jim dal sám poznat.
____
Když tak o tom přemýšlím, tak podle tvého arogantního projevu asi moc oblíbený mezi lidmi nebudeš, viď. Vším a každým pohrdáš, všechno víš nejlépe. Rád bych věřil, že je to jenom póza na sociálních sítích a takto protivný v osobním životě nejsi.

Steve (Po, 29. 4. 2019 - 11:04)

"kdo jsi ty, aby ti Bůh musel dávat o sobě důkaz. Tobě pořád nedochází skutečnost, že Bůh nemusí nic. "

To má být jako ta uspokojivá otázka boží existence a víry v něj? Trošku nudný a trapný, nemyslíš? :-D je třeba obhajovat existenci, nikoliv nicotu ... Jistě, Bůh nemusí - tudíž "kde nic, tu nic".

Rakato (Po, 29. 4. 2019 - 14:04)

Bůh nemusí nic? Ale musí, protože má s lidmi hned dvě smlouvy - se Židy a s křesťany. .............................................................................
Trapný je tvůj nijak se neprojevující Jehova. To se prostě nedělá - uzavřít smlouvu a pak zdrhnout.

mima (Po, 29. 4. 2019 - 16:04)

Rakato s Bohem a jeho důkazy, to je tak, jak s tvou kreditní kartou :-) Karta je jen tvé vlastnictví.Ty znáš svůj PIN, číslo.......a nikomu nemusíš předávat tyto informace, předvádět své konto.....a pokud by jsi se nakonec rozhodl tyto informace zveřejnit, tak jsi to zase ty, kdo rozhodné o této věci, koho si vybere, komu to svěří....... určitě nepůjdeš za zlodějem, vrahem, nebo bezdomovcem......a nedáš mu jen tak pro nic za nic svou bankovní kartu, číslo PIN...... i kdyby tě osočoval, napadal, že jsi povinný........pokud nějakou kartu máš musíš mu kartu předvést, dát, nahlédnou........no a abychom to ještě trochu zdramatizovala :-) můžou jí dokonce použít na své machinace, podvody....... ne, ne takhle to nefunguje v pozemských zákonech a natož v Božích.........

Rakato (Po, 29. 4. 2019 - 16:04)

Jako že Bůh podá důkaz své existence jen někomu? Ale no tak ... To jste si vy křesťané jen vymysleli, abyste nemuseli boha dokazovat. ......................................................
Anebo to myslíš tak, že Bůh se stydí? To je zajímavé - v Egyptě se nestyděl, u Gomory a Jericha také ne. Uvědomuješ si, jak hloupě to zní? ................................................................
Pokud jde o důkazy boží existence, jen lžete a lžete - tohle bůh nedělá, tohle je pod jeho úroveň, ateista není hoden důkazu, tohle bůh nemusí dělat atd. Vše jen trapné výmluvy.

mima (Po, 29. 4. 2019 - 18:04)

Víš, že ďábel má stejný problém, taky chtěl po Ježíši důkaz .....jsi - li Boží Syn.....a dál mu ho ? Historie se jen opakuje........ Rakato, víra v Boha je dar. To tě nikdo nenaučí, nikdo ti to nevezme, nikomu to nemůžeš vysvětlit, dát........je to v tobě..... ty se s tím narodis.....tak jak malé dítě, nezná noty a přece umí hrát na hudební nástroje, tvoří různá díla....... říkáme tomu, že je to dar od Boha. Jeho sourozenec bydlí s ním ve stejném domě, má stejné rodiče...... můžeš po něm chtít to stejne, stát s hůlkou nad ním, nic z toho dítěte nedostaneš......ani žáden důkaz mu nepomůže, nenaučí......

Rakato (Po, 29. 4. 2019 - 19:04)

Co máš pořád s nějakým darem? K obdarování potřebuješ nejen obdarovaného, ale i dárce. A ty nevíš, proč tě zničeho nic přepadla víra, a kdo ti ti dal. Třeba ďábel, nebo Golúb-javan. Necítíš se nebezpečná svému okolí, když máš takové situace, kdy tě najednou osvítí nějaká myšlenka? Dobrá, prozatím to byla nevinná myšlenka, že bůh existuje, ale přiště to může být nutkání já nevím k čemu... Nechci myslet na nejhorší. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ano, s tím nadáním je to dobrá analogie, každý má sklony a schopnosti k něčemu jinému. Ale i tak - nechtěl bych být na tvém místě. Je to určitá forma postižení - ztratit zčista jasna schopnost uvažovat o některých věcech racionálně.

30.4. (Út, 30. 4. 2019 - 07:04)

Co máš pořád s nějakým darem? K obdarování potřebuješ nejen obdarovaného, ale i dárce.No právě,za mě Ano.

Rakato (Út, 30. 4. 2019 - 11:04)

„Fakta nepřestanou existovat jenom proto, že je nebereme na vědomí.“ (Aldous Huxley)

Rakatovi (Út, 30. 4. 2019 - 15:04)

....fakta nepřestanou existovat......že to píšeš právě ty ...... od tebe to sedí

Touha (Út, 30. 4. 2019 - 08:04)

:), Datumko, máš recht

mima (Po, 29. 4. 2019 - 20:04)

Píšeš.... necítíš se nebezpečná svému okolí........po pravdě, někdy bych se chtěla tak cítit...... Rakato jak můžeš něco takového psát o člověku, kterého vůbec neznáš..........kdybys mě aspoň trošičku znal........ nikdy bys nic takového nenapsal....... Rakato pravděpodobně nejsem tak nebezpečná jak si myslíš, protože je kolem mě lidí tolik, kteří volají o pomoc o nějaké dobré slovíčko, spoluúčast......... den je pro mě krátký....dnes další nový problém, mladý člověk, rodina to s ním vzdala......... znám ho jako dítě........... píše, že nemá nikoho.......že je v léčebně..........jestli bych nepřijela za ním a to je s ateistické rodiny........ Lidé, vždyť vy vůbec nevíte jak dnes žije mládež, jaké má problémy, jaké problémy mají rodiče.......co se děje na světě............... Rakato, pravděpodobně jsi jediný, kdo mě tady nezná. Tak jen, aby jsi byl v obraze. Byla jsem vychovaná dvěma světovými názory. Taťka komunista, mamka křesťanka ( to byla kombinace )......... to se povedlo málokomu, kdo měl možnost na vlastní oči vidět jak to funguje v obou směrech......

Rakato (Po, 29. 4. 2019 - 23:04)

Abych ti to blíže vysvětlil, takový Šavel se choval jako dobrý Říman, dělal poctivě svoji práci (pronásledoval křesťany), a najednou, jak jel na koni, dostal vidění, ale takou šlehu, že spadl z koně, začal uctívat Ježíše, a prý že se jmenuje Pavel. Dokonce vykládal, že se mu Ježíš zjevil. No a tak de facto vzniklo křesťanství, protože bez Pavla by jako lokální kult zaniklo. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
To mám obdivovat, náhlé pominutí smyslů a kotrmelec ve světovém názoru? Je jsem pro stabilitu. Šavel měl zůstat Šavlem, křesťanství jako neživotaschopný kult zaniknout, a na světě by byl klid. Rozhodně o mnoho méně mrtvých. Vždyť věřit na zemité původní bohy (Slované měli Perunovu partu, Germáni zase Ódinovu) není nic špatného. Indové a Japonci věří na své původní bohy dosud. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
V rodině jsi měla na výběr mezi špatným a zlým. Soustrast. No - zvolila sis asiatské náboženství, které dnes už vyměklo, takže spolupracuje na šíření islámu po Evropě a utápí se celou svou existenci v hříchu. To sice mohu chápat, ale ne obdivovat. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ježíš tě vidí! (aspoň podle vaší víry). Kdo ví, kdo ví, zda se chováš, jak řekl. Křesťané se vyznačují velmi ohebnými názory na svoje skutky. A navíc mají pojistku, když něco špatného provedou - upřímnou lítost a rozhřešení. A tak křesťan jde po té svojí hříšné cestě a furt při tom čeká na Ježíše. Já tipuji, když Ježíš na světě vidí tu křesťanskou přetvářku a hříchy, nemá chuť se vrátit. A kdo by se mu divil?

Matylda (St, 1. 5. 2019 - 10:05)

Rakato píše : kotrmelec ve světovém názoru?.... No to se stává narazíš si hlavu a tvoje názory jsou otočené o 180° . Co se týče válek - přemnožené lidstvo si vždy najde důvod. Např. Japonci - ty jejich války ...sepuka.... atd.... Šavel nebyl špatný. To jeho "Komu se nechce pracovat - ať nejí" se mně líbí. (nějak mně včera vytočila zpráva, že matky uvedou jako otce svého dítěte jeho děda, který umírá, takže po jeho smrti "sirotek" má 16 tisíc/měsíčně)

Rakato (St, 1. 5. 2019 - 16:05)

No jo, a vše pod vlajkou, že pro dítě jen to nejlepší. Chlapi spíše nesnášejí kukačky, údajně čtvrtina dětí je nemanželská. ...........................................................................
Tady pomohou jen genetické testy. Hodně psycholožek je ovšem nedoporučuje, že prý to rozvrací rodiny. Co si myslíš ty?

luci (St, 1. 5. 2019 - 23:05)

Že některé výsledky genetických testů rozvracejí rodiny je fakt. Jde totiž o to , jak který muž to svoje paroháčství nese. A proto psycholožky správně usuzují ,že nevědomý paroháč je spokojený paroháč a tudíž jeho parohy manželství nerozvrátí .

2.5. (Čt, 2. 5. 2019 - 12:05)

Musím souhlasit.Kdysi se takto léčila neplodnost,byla spokojenost na všech stranách.Bohužel do té doby,než žena začala mluvit.

Rakato (Čt, 2. 5. 2019 - 12:05)

Úplně ideální je, když nic neví ani genetický otec. To znamená, že žena mu musí dát kopačky a najít si jiného nemanželského kamaráda. Takže žádné "Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí." Je to všechno tak složité ...

Reklama

Přidat komentář