Reklama

Ježíš Kristus, Boží Syn

oprava (Pá, 26. 4. 2019 - 20:04)

Zarathuštra

Cože? (Pá, 26. 4. 2019 - 19:04)

Zamanifestovat zmrtvýchvstání? Jak se to dělá? Nebo to je zas jenom metafora?

Rakato (Pá, 26. 4. 2019 - 23:04)

Zase někdo, kdo neslyšel o katatonii?

Hanka (Pá, 26. 4. 2019 - 15:04)

Návštěvník - Ach jo, čekala jsem, kdy s touhle blbostí zase někdo přijde! Tak se opět dovídám, že nejsem žena :-) No, musím přiznat, že mi to trochu lichotilo, jak mě na osacr díky Mulitovi (který je zřejmě i zde) všichni začali považovat za muže. Dokonce za hackera, který napadl stránky K zamyšlení a vydává se za chudinku Hanku, která nemá o ničem ani páru. Fantazii se meze vážně nekladou a jestli takto se projevuje ta vaše vysněná inteligence, tak běda lidstvu!!!!

Rakato (Pá, 26. 4. 2019 - 23:04)

No vidíš, mají tě za muže a ani jsi nemusela chirurgicky měnit pohlaví. Kdo to má?

Hanka (Pá, 26. 4. 2019 - 14:04)

Rakato: Ano, jistě, každý vědec je odborník jen ve svém oboru, zatímco ty jsi odborník ve všech oborech. Je to znát! :-)

Hanka (Pá, 26. 4. 2019 - 14:04)

Rakato, nic ve zlém, ale ty nepůsobíš dojmem, že bys měl širší rozhled. . . píšeš samé nesmysly. Abraham uposlechl Boží hlas a šel za ním. Z jeho poslušnosti povstal nový národ, který přes všechna úskalí přetrval dodnes. Jan Křtitel nebyl žádný Ježíšův předchůdce, ale bratranec, který Mu jenom připravoval cestu - připravoval lid na Jeho slavný příchod, který byl ostatně ohlašován už šest set let předtím prorokem Izajášem. Ježíš ale byl už od počátku světa. Sám řekl: "Dříve než byl Abraham, já jsem." Já jsem je Boží jméno. Ježíš jakožto Boží Syn byl už před stvořením světa. Svým příchodem na svět jednak potvrdil Boží Slovo a četná proroctví a hlavně zaplatil svou smrtí za naše hříchy, abychom mohli získat přístup k Bohu, což bylo před Jeho příchodem dost složité.

Rakato (Pá, 26. 4. 2019 - 14:04)

Ty jsi to neuvědomuješ, ale svým příspěvkem přesně potvrzuješ, co jsem před chvílí napsal. Protože je zahleděný jen do bible, odmítá historická fakta a dokonce i z bible plynoucí logiku, že Jesus měl předchůdce. Pro tvoji informaci, takových kazatelů chodilo po Kanánu před Ježíšem a současně s ním desítky, Palestina tím byla pověstná. Já osobně jsem proti tomuto parazitickemu styku života - je nečestné nechat se živit chudáky a vykládat jim nesmysly. Nový zákon je ideologická diverze na prosté lidí, jejich ohlupování za účelem osobního prospěchu jeho vykladačů. (Což se nejlépe ukázalo ve středověku, kde už Viklef, ale i Hus, Kalvín a Luther se na rozmařilý život církve nemohli dívat a začali volat po nápravě.) Ale je fakt, že parazitismus zavedl už Ježíš. Už kořeny tvojí církve jsou prohnilé.

mima (Pá, 26. 4. 2019 - 15:04)

Rakato, víš, že v Bibli je psáno......kdo nepracuje ať nejí......o kom tady píšeš, že se nechal živit chudáky?..... Ježíš do svých třiceti let pracoval jako tesař, doufám, že jsi to na něho nemyslel. Protože později on živil davy lidí, platil daně.......ale taky učedníci pracovali těžce, jako rybáři, lékaři..... A Pavel, ten vydělával šitím stanu...... proč to děláš? Píšeš jen co chceš slyšet. Vždyť včera jsme o tom psali, že můžeš najít v každém oboru člověka, který ho zneužívá. A to samé je i s příživnictvím........ Ježíš měl předchůdce, píšeš........ano, ale byli to proroci a ti zemřeli. Kdežto Ježíš vstal z mrtvých, protože byl to Boží Syn a to je ten rozdíl, rozdíl mezi ostatními Bohy, ani jeden nedal život a taky ani jeden ten život nevrátil. .....Alah, Mohamed......a ti ostatní zemřeli, ani jeden nezamanifestoval zmrtvýchvstání......

Rakato (Pá, 26. 4. 2019 - 23:04)

Ty si to neuvědomuješ, ale tvůj mozek pracuje selektivně, odmítá jako vstup negativní informace o víře, a přijímá jen ty pozitivní. Takže ty zato nemůžeš, že ignoruješ přesný obsah mého sdělení, že Ježíš chodil po chudácích, kázal a nechal se jimi živit, a vnímáš jen jeho tesařské období. Parazitickou podobu církve jsi také nepostřehla, protože takovou informaci ti tvé podvědomí nedovoluje přijmout. -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Proč pořád opakuješ, že Ježíš vstal z mrtvých, když jsem ti už psal, že mnoho lidí vstalo dokonce ze stolu v patologii? O zmrtvýchvstání to není. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pavla sem zase netahej, toho chlapa nesnáším.

luci (Pá, 26. 4. 2019 - 19:04)

Matka je vždycky jistá , otec nikdy . Nebo ty opravdu víš , kdo do Josefovy Mařky semeno stříkl ?

ne (Pá, 26. 4. 2019 - 14:04)

nevíme, co Ježíš řekl. Víme, co napsali autoři evangelií, že řekl. A to je sakra rozdíl

Touha (Pá, 26. 4. 2019 - 14:04)

Ano, věda je "živá", tvoří teorie a postupuje stále dál a dál. Není pyšná, ví, že současný člověk nemá schopnost poznat všechny zákonitosti vesmíru. Kdyby běžní věřící dokázali fungovat se svojí vírou vedle vědy, tak jak to mají věřící vědci, pochopili by

Hanka (Pá, 26. 4. 2019 - 13:04)

Návštěvníku, diskuze nejsou nutné, protože víra je dar. Buď ho člověk má nebo ne. Nedá se uvěřit přesvědčováním a dokazováním. Každý, kdo uvěřil, má s Bohem zkušenosti každý den. Nebo by měl mít. Nemohla bych věřit něčemu, co neznám a o čem nic nevím. Já prostě vím, že Bůh je. Moje víra stačí na všechno, co je v Bibli. Věda také nedokáže vysvětlit a hlavně dokázat jak vznikl vesmír a život na Zemi. Jsou to jen teorie nebo spíš hypotézy, kterým prostě musíš věřit, protože nemáš na vybranou. Ale když se nad tím vším trochu víc zamyslíš, tak to vyžaduje mnohem víc víry než uvěřit tomu, že vše stvořil Bůh. Spousta vědců se totiž uchyluje k pochybným vysvětlením typu - život na Zemi byl zanesen kometou nebo rovnou, že je mimozemského původu. Ale kdo stvořil život na té planetě, odkud sem byl údajně zanesen, to už se neřeší. Nikdo o těchto věcech nic neví, jsou to jen spekulace a je na nás, čemu budeme věřit. Já věřím té nejlogičtější možnosti, vy si věřte, čemu chcete.

Rakato (Pá, 26. 4. 2019 - 14:04)

Právě z podobných fanatiků, co věří, jde strach. Protože nikdy nevíš, v co uvěří příště - možná, že v to, že bezvěrce je třeba obrátit, nebo zabít. Naštěstí křesťané jsou docela civilizovaní, a já doufám, že jim to ještě dlouho vydrží. ..........................................................................
Líbí se mi, jak se stavíš ke vzniku života. Sice je zřejmé, že ses přes aminokyseliny hlouběji nedostala, ale aspoň tyto teorie znáš. Vybrala sis boží tvorbu, proč ne? Věda neříká, že Bůh neexistuje - jen že ho neobjevila. Takže bůh a jeho tvorba života je regulérní vědecká teorie a já proti ní mám jen to, že je málo pravděpodobná.

Hanka (Pá, 26. 4. 2019 - 13:04)

Rakato (vážně se jmenuješ Otakar?), minimálně polovina křesťanů, které znám, byli původně ateisté. Pokud ses kouknul na mé stránky, tak sis mohl všimnout, že jsou plná svědectví tebou tolik opěvovaných vědců, kteří o fungování tohoto světa vědí nesrovnatelně více, než ty budeš kdy vědět. Takže vážně nevím, v čem máš problém. Chápu, že tě usvědčuje svědomí, které potřebuješ umlčet, ale s tím ti nepomohu. Kvůli tomu přišel na svět Ježíš Kristus. Obrať se na Něho.

Rakato (Pá, 26. 4. 2019 - 14:04)

Nudíš. Už jsem to tady psal, hodně vědců jsou tzv. fachidioti, tzn. odborníci ve svém oboru, ale amatéři v těch ostatních. Posledním polyhistorem byl tuším Leibnitz. Takže si nenalhávej, že když vědec věří v Boha, že je to nějaký neprůstřelný argument. ..........................................................................
Návštěvník to tady píše futr dokola, jako dodavatelé argumentů pro svou víru jste impotentní. A já dodávám, že i licoměrní, protože v civilním životě důkazy požadujete. (Například když někomu chceš něco prodat, tak prachy na dřevo - bez důkazu, že je schopen platit, ani ťuk.)

Jirka (Pá, 26. 4. 2019 - 15:04)

Že museli být tito odborníci ve vědě fachidioti jen proto, že byli křesťané, jen jen tvůj paralogismus. Podobně hloupá sugesce jako že měl Ježíš toxoplasmozu. Nepoznal jsi ty vědce ani v díle, natož osobně, a ještě chceš posuzovat jejich motivy víry? Tvoje nevzdělanost je soudce a podle toho to taky tak vypadá. Nebo jsi vážně tak naivní, že si myslíš, že si svou víru neuměli rozumově obhájit, že opravdu věřili jenom proto, že to bylo konvenčně žádoucí? Tohle si přece ani průměrně inteligentní člověk myslet nemůže. Doporučil bych ti například část 4 v Rozpravě o metodě od R.Descartese kde metafyzicky dochází k důkazu Boha i existence duše skrze rozumovou úvahu. Možná že kdybys zkusil i ty používal aspoň trošku rozum, došel bys k totožnému závěru.

Rakato (Pá, 26. 4. 2019 - 23:04)

Zase jen řečníš, a neuvádíš (krome Descartese) jediného vědce, který by byl religionista. Ani filosofa Descartese neberu, protože žil v 17. století, kdy pořádná věda neexistovala, a filosofie je pavěda. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Myslíš tuhle Descatesovi větu: "...poněvadž je (idea Boha v mé mysli) nanejvýš jasná a zřetelná a má více objektivní reality než která jiná, není žádná jiná sama o sobě pravdivější a u žádné není menší podezření z klamu.” ? To nezní moc jako důkaz boha.

Jirka (So, 27. 4. 2019 - 05:04)

Zase hezký pokus manipulovat, ať už úmyslně nebo z nevzdělanosti, ale Descartes nebyl zdaleka jen filozof, byl hlavně matematik a fyzik, ale i astronom, který měl nemalý vliv na současnou vědu. Věda tu byla už dříve než v 17. století, objevovalo a vynalézalo se stále. Věda nevznikla až s vynálezem prvního počítače, jak si myslíš, muselo se u ní přemýšlet a experimentovat odjakživa. Mně je jasné, že jsi tu Descartovu práci ani nečetl, nedělám si iluze, že bys takové rozbory chápal. Protože někteří lidé si dokážou představit jenom něco viditelného a hmatatelného, něco, co zažili nebo drželi v ruce. Když tam takové opěrné body nenalézají, v textu se ztrácejí a nemůže je ani bavit, pokud mu nemohou porozumět.....a tak je to jen plané řečnění. Kdyby takovým lidem neukázali obrázek molekuly nebo obrázek galaxie, také by to považovali jenom za plané řečnění. Takové lidé chtějí důkaz Boží existence, ale k čemu? Aby začali VĚŘIT kvůli tomu že VĚDÍ? Co to je za nesmysl? Nesmysl je čekat že věda odhalí Boha. Když je Bůh všemu nadřazený, tak si nikdo nemůže myslet, že bude podléhat něčemu co vymyslel člověk - pouhé stvoření. "není přece sluhy nad pána." Proto je vaše požadování důkazů Boha nesmyslné a nelogické. A ani takový pohled nemá nic společného s vírou, která je ostatně podmínkou záchrany, nikoliv nějaká poznání nebo vědění. "blahoslaven kdo věří aniž viděl".....Křesťanství není vůbec o poslouchání příkazů lidí a povinnosti něčemu slepě věřit, jak si často hloupě myslí nevěřící a nezasvěcení do pravdy, ale je o skutečném živém osobním vztahu s Bohem. Který v našich životech působí dnes a denně. Nerozumíte ničemu když říkáte, že jsme jenom uvěřili slepě Bibli, protože nám to řekli nějací lidé - nedokážu si představit, že bych takhle věřil, to snad ani nejde. Jde o to, že je to naopak sám Bůh, kdo vám dá NEOMYLNÉ svědectví, že tu nejen je, ale byl vždycky, jenom jste ho nevnímali a neslyšeli, od té chvíle působí ve vašem životě ve věcech velkých i nepatrných. Žádný farář, kněz, pastor, biskup ani papež nemá moc nad člověkem ohledně víry, jak si hloupým způsobem usmyslili nevěřící, když tenhle otřepaný způsob argumentu nám stále strkají pod nos, jenom proto, že ničemu nerozumí. Myslím ale, že spousta z nich tuší, že Bůh zřejmě existuje, ale nepochopitelným způsobem se tuhle reálnou domněnku snaží z nějakého důvodu potlačit, a myslí si, že tímhle se jim podaří skutečnost změnit. Bůh se vás ale nebude ptát, jestli má existovat nebo nemá existovat. Nepodléhá názorům nikoho, ani lidí, ani andělů, to všecko podléhá Jemu.....a nakonec bude před Ním na soudu. "Já jsem alfa a omega, já jsem první a poslední, bez počátku a konce, JÁ JSEM a budu soudit živé i mrtvé....." Proto kdo se tomu směje, ať se směje dosyta, dokud mu hoří svíce života, protože až zhasne, tak teprve se mu odhalí skutečná realita a nikam před ní neunikne. A pak už ale bude pozdě, podle Písma nebude žádné naděje navěky. Hledejte Boha dokud žijete. Bůh nechce nikoho zahubit, ale také nikomu nenutí svou milost. Potřebuje jenom vaše svolení k Jeho přijetí. Natolik svatý je jeho zákon o zachování svobodného rozhodnutí svému stvoření, které miluje a vůlí Jeho je aby za Ním přišla. A Ježíš praví : "Já jsem ta cesta, pravda a život, nikdo nepřichází k Otci než skrze mne."...a dále také: přijďte ke mně, já vás občerstvím a posilním, břímě ulehčím, mé jho je příjemné. "

Reklama

Přidat komentář