Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Rakato (Pá, 3. 5. 2019 - 20:05)

Správně, ty nemáš co soudit cizí duše, ale to ani vaši faráři, ale přesto to dělají. Jak si tito bezectní lidé mohou myslet, že mohou mluvit jménem boha a odpouštět hříchy? Tvoje hříchy, křesťane, jsou jen mezi tebou a bohem, a žádnému kutňákovi po nich nic není. (Kam se v tom křesťanském světě podívám, všude jen zmatenost, nesmysly a chyby.)

Jirka (Pá, 3. 5. 2019 - 21:05)

To pláčeš na špatném hrobě, a trochu pozdě. Asi šest set let. Odpustky jsou záležitost KC pozdního středověku, doby předreformační. Jenom to jako laik přirozeně zobecňuješ. Ale nevím k čemu je ti takové stěžování si užitečné. Jdi si radši zaběhat, nebo si skoč třeba na jedno ať přijdeš trochu mezi lidi, opravdově, a nejen virtuélně tak jako tady.

Rakato (Pá, 3. 5. 2019 - 22:05)

Nevím, jaká je tvoje sekta, ale katolíci mají pořád zpovědnice a pokání. A také nevím, proč tady mluvíš o odpustcích. (I když, je dobré si připomenout, jak prohnilá byla církev. A stále je - říká mnoho ministrantů.)

Jirka (Pá, 3. 5. 2019 - 22:05)

O odpustcích proto, žes psal že jim odpuštění (pro)dávali lidé. KC má kulturu svatých a Marie Panny. Já jsem protestant a ti to nemají. Krom katolictví a protestantství máš ještě pravoslaví. A sekty jsou svědkové, mormóni a grálové.

mima (Út, 30. 4. 2019 - 15:04)

Píšeš.......co je pro někoho dobré, je pro jiného zlé. Tak to může být pravda s tím souhlasím...... jenže to není konec určování dobrá, zla.....v tomto případě vždy rozhoduje třetí nezávazný "subjekt "a ten rozhodné správně. Protože dobro je vždy dobro a zlo vždy zlo.......od toho tady máme zákon, soudce, rozhodčí...... v tom pozemském. V konečné fázi, soud Boží..... takže teď jako třetí osoba, která může posoudit na jakém základě Turci zabrali Arménii území, mi řekni kdo byl ten zlý........

Milan (Pá, 3. 5. 2019 - 11:05)

Ahoj Mimo,
zdravím po delší době. Jsem dost ponořen do práce, momentálně regenerujeme vrty v Řepínském údolí. První etapa je osumnáct, v průměru šedesáti metrových vrtů. Jen pro představu. Původní hodnoty čerpání byly kolem 27 vteřinových litrů a v některých byl pokles o 10 litrů a někde až dokonce na dva litry. Po regeneraci se hodnoty vrátily buď přímo na původní, nebo blízko k nim. Když byla u nás delegace ohledně prověřování výsledků a profesionality firmy, tak díky dosaženým hodnotám firma získala další o poznání větší zakázku, což je v dnešní konkurenci dobře. Jinak synovi pomáhám sehnat byt, z mé strany jde především o finanční stránku věci a dceři přispívám na vysokoškolská studia, kapesné :-).
Doufám, že se máš dobře, nic tě netrápí a neschází, i když se říká malé děti malé starosti, velké děti velké starosti :-) Měj se hezky .

mima (So, 4. 5. 2019 - 08:05)

Milane, ty žiješ? Děkuji za pozdravy, jsem ráda, že jsi dál o sobě vědět......... jediné co jsem z tvé práce pochopila :-) to že jí máš rád a taky, že jsou zakázky, což ti přeji ať to tak vydrží do důchodu :-) ...........a tvoje děti mají dobrého finančního sponzora, ale moc je nerozmazluj, ať tvou dobrotu nezneužiji........tak já mám ještě na starost toho nejmladšího, studium v zahraničí, ale je šikulka, výsledky má nadprůměrné, takže školu mu platí stát ( ale ten, kde studuje...... česká republika to není! ) a na přežití se snaží vydělat......... nedávno mi psal, jsem zdravy, mladý a taky dost starý :-) ......nedovedl bych jak někteří, nechat se sponzorovat svými rodiči.........ale to neznamená, že jsme ho odepsali s pomocí finanční :-) taky mu pomáháme, jako každý rodič.....a pak, když jsou vidět dobré výsledky.......tak ten rodič má z toho radost......... toť asi vše ze soukromí......
Jinak tady někteří už to vzdali, jiní se tady zabydleli, jsou zde jak doma :-) .....no nic, měj se krásně a zase se ozvi.

Milan (So, 4. 5. 2019 - 11:05)

Ahoj Mimo,
tak já děti rozmazluju, ale má to své hranice :-). Spíš by se dalo říci, že jim ulehčuji začlenit se do života. Když kluk dělal hlouposti, řekl jsem mu ať je nedělá a vyřešil jsem za něj nějakej ten puberťáckej problém, on si toho naopak vážil a dnes zná alespoň cenu milosrdenství i proč se tak má dít. Vem si kupříkladu film "Bídníci", tam bylo patrné jak opravdové milosrdenství může změnit pohled člověka na život. Většinou kolem sebe vidím nemilosrdné odsuzování a posuzování druhých. Osobně k nim přistupuji jinak a oni sami v sobě pak objevují tu lepší stránku a mě, i je to samotné těší. Za každým jednáním má být správný záměr, chybujícího poučit a projevit mu milosrdenství. Je jasné, že když někdo zatvrzele a bezohledně pokračuje v tom co by neměl dělat, pak se má nechat na pospas nevyhnutelným následkům, které ho buď poučí a nebo předčasně ukončí jeho existenci.
Práce se mi opravdu líbí a jsem rád, že jsem se k ní po letech opět vrátil. Ve firmě kde jsme dýchali jedy a lilo se z nás jako z konve, při výrobě plastových komponentů do aut, by člověk nechal zdraví. Tady jsme v krásné přírodě na čerstvém vzduchu, prima parta i vedení firmy. Nejlepší pracovní podmínky a vztahy kde jsem kdy v životě zažil. V době volna chodím na posezení a navštěvuji přátelé kteří mne zvou. Rád hraju ping pong, nebo, ale to jen občas kulečník. Jen procházek ubylo. Tak to je z mého soukromí také prozatím vše. Jsem rád že zde i s Jirkou ještě píšete. Dozadu diskusi nečtu tak nevím kdo ještě ze staré party píše, snad Tony. Prozatím se loučím a zase někdy na počtenou :-).

mima (So, 4. 5. 2019 - 17:05)

Milane, ohledně děti ti rozumím, mám to stejně :-) ........tak to je krásné, že se ti líbí práce, určitě to je taky požehnání, že člověk může mít radost ze svého zaměstnání v dnešní době, kdy je všude v práci stres.....jsem ráda, že jsi se ozval, protože každého řeč prozradí co je za člověk. Vzpomínáš si na Petra, když k němu jednou služka řekla.... ty jsi také s tím Ježíšem chodil.....a po malé chvíli řekli kolem stojící " Určitě k němu patříš tvá řeč tě prozrazuje " .......ne jen Petrová řeč, ale každého z nás, naše řeč prozrazuje, kdo jsme s kým se identifikujeme....... měj se krásně ☀

Milan (Ne, 5. 5. 2019 - 17:05)

Ahoj Mimo :-),
ano každého prozradí co ústa mluví. Je s podivem jak málo lidé cítí co v kom opravdu je, jaký je, co v srdci skutečně cítí a vyznává.
Na druhou stranu se není čemu divit, neboť v mezilidských vztazích je tolik hrubosti a násilí, že mnozí uvěřili, že to je normální běžný druh komunikace, a to v četně těch, co o sobě prohlašují, že jsou věřící v Krista. Když pak mají mluvit o pravdě a kráse života, zní to uměle, falešně, odpudivě, protože v jejich nitru se usadila nesnášenlivost a odpor ke skutečnému dobru.
Takový člověk je pak obětí zvůle jiných, kteří již dlouho mají na ně vliv, a to především podprahově. Ježíš o tom mluvil v pasáži o nečistém duchu, který byl vyhnán z lidského srdce. Ano, jsou zde tací co chtějí důkazy, ale co naplat když nestojí o poznání. Kde není touha po vnitřní čistotě a nevinnosti, tam přirozeně není ani touha po poznání jak k ní dojít, proč je člověk tak v bídném stavu a jak je možné se z něj vymanit. Nejsou-li v člověku probuzena ona vnitřní přání, důkazů se mu nedostane.
Milá Mimo, pokud to dnes budeš číst, přeju ti hezký zbytek neděle i nastávající týden. Měj se krásně :-)

Rakato (Pá, 3. 5. 2019 - 15:05)

Jo to jsi ty, kdo nám v zemi mléka a strdí snižuješ podzemní vody! Takové dacany hnát svinskym krokem. Na Sahaře také velké oči - prý bude tady kvetoucí zahrada, ale artézské vrty už vyschly, a je tam už zase holozem jen pro Tuarégy.

Rakato (Út, 30. 4. 2019 - 21:04)

Dobrá odpověď - na principu, že soudce musí být nestranný. Jenže lidé nejednají podle názorů nestranných soudců, ale podle svého subjektivního názoru, a tak dělají pro sebe dobro a pro jiné zlo. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nepřeháněj to s tou absolutní objektivnosti nebo pravdou. Vše se vyvíjí, i pravda. Dříve otec malého uličníka seřezal, a nikdo se mu nedivil, dnes na něho pošlou sociálku. Nebo Američané - léta vyřvávali "Mrtvý indián, dobrý indián.". A dnes? Ve kdejaké rezervaci kasíno jako noha, a Američané klopí oči, když jim někdo připomene, kolik dohod s indiány porušili. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dějiny nás učí. Je třeba nechat se jimi poučit.

30.4. (Út, 30. 4. 2019 - 17:04)

Nech Boží soud udělat,co musí.Začíná pak něco jiného.

mima (Út, 30. 4. 2019 - 17:04)

Pointa mého příspěvku byla jiná ....dobro, zlo..... jak se k němu dopracujeme......

sardanapal* (Út, 30. 4. 2019 - 17:04)

Co hulíš holka ? Teď ti ten Nick fakt sedí ... Na jedné straně píšete ( viz. jiná vlákna) , že kdo uvěří bude spasen a najednou zas podle zásluh ...

mima (Út, 30. 4. 2019 - 17:04)

Děkuji .......v Bibli je psáno, že kdo uvěřil...... ten nepůjde před Boží soud........a všichni ostatní, stanou jednou před Božím soudem......a tam Bůh řekne..... byl jsem hladový, nahý, nemocný..... nenavštívil jsi mě, nedal jídlo.....( a tady to máte, vy kteří chcete Boha uchopit, vidět, ptáte se kde je.....tady máte odpověď.... )

luci (Út, 30. 4. 2019 - 18:04)

Potíž je v tom , kdo vede evidenci té víry ? A jestli je tam na nebesích také korupce : jak v nebi , tak i na zemi pan Ježíš kraluje.

Milan (Pá, 3. 5. 2019 - 12:05)

Luci,
ve svém příspěvku píšeš, jak v nebi tak na zemi. Zeptám se, má se žít v nebi jako na zemi a nebo na zemi jako v nebi.
Dle mého, je nebe příkladným životem jakým by se měl ubírat zde život na zemi. Je to o tom o čem Mima psala, Vzájemná pomoc, kdo má hlad a žízeň, by měl dostat najíst a napít, což platí i pro duchovní stránku života. Kdo je nemocný, bez prostředků a v nouzi, má být navštíven a obdržet pomoc.
Jsem přesvědčen, že to myslíš dobře, a tak se podívej na všelidská dělení a co s toho vyplývá. Kdo však opravdu upřímně bez postranních úmyslů řekne, člověče žij podle toho, jak je to pro tebe určené Bohem, aby se ti dobře vedlo. Většinou je za těmito slovy záměr jedince dostat pod svůj vliv a pak jej formovat dle toho jaký úmysl s ním má ten, jenž chce aby jednal dle jeho vůle a nikoliv Boží. Všichni ti světští i církevní vůdcové, učitelé, rodiče i vychovatelé chtějí aby ostatní jednali dle toho jak oni si to přejí, proto je zde tolik národních, náboženských, rasových a mocenských konfliktů. To je těžká degradace a dekadence lidského ducha.
Takovéto vlivy na dětskou mysl nemají nic společného s prosbou v modlitbě " Otče náš", "přijď království Tvé, buď vůle Tvá, jak v nebi, tak na zemi …………. "

Rakato (Pá, 3. 5. 2019 - 15:05)

Souhlasím s tebou, že na Zemi to vždy byl boj o duše. Ale začal s tím už sám Jehova, když se lísal ke starozákonním Židům. Za co se teď divíš, že lidé v tom pokračují.

mima (Út, 30. 4. 2019 - 19:04)

Co když ji má člověk vepsanou ve svém DNA ? Kdysi toto bylo nemožné pochopit. Dnes, kdy jsme se přiblížili do Boží laboratoře, to již není tak nepochopitelné......dokonce počítač ti může napovědět....

Reklama

Přidat komentář