Reklama

Děti a punčocháče.

Petr (Út, 3. 10. 2017 - 14:10)

Nosí vaše děti už punčocháče .??? a vyte že pro děcka vyrábějí nové Prestige od čísel 30 až po 34 v džínovem stylu takzvané Denim ale dají jse zatím objednat přes Facebook.

(So, 23. 9. 2017 - 15:09)

Já též nemám s puncochaci žádný problém klidně je mám i u lékaře když tam jdu a nemusím aspoň nosit spodky a ponožky mám to v jednom a Horko mne v nich není už je nosím zruba tak měsíc od srpna a nemám žádný problém že silonkami nosím telovou barvu od belindy ale uvažuji i že jsi koupím i černé punčocháče mám je pod kalhotami i když jsou trochu vydet na konci kalhot oni jse hodeji mám i malou nohu 39 ale vejdu jse i do menších čísel jako jsou 38,37,36 ale nedávno mne nikdo nabídl po dítěti malé 35,5 tak jsem měl štěstí byli to prestizky zn.zebry tak jsem jsi je vzal.

Monika (St, 20. 9. 2017 - 09:09)

No ale nevím zda bych...manžel tam chodí v těch silonovích teplákách s dvěma proužky z tržnice

Pet (St, 20. 9. 2017 - 09:09)

ono je to jedno jestli 8 nebo...No ale nevím zda bych dokázal jít do zábavného parku,jako dospělý a být tam v punčocháčích mezi dětma.Ač s punčocháči nemám problém.

Ivana (St, 20. 9. 2017 - 08:09)

ono je to jedno jestli 8 nebo 18 nebo 28 atd, u nás nosíme punčocháče normálně všichni

Tomáš (Po, 18. 9. 2017 - 19:09)

Takže příští návštěva...někdo píše za mě , synovi je 8
Tomáš

Tomáš (Po, 18. 9. 2017 - 11:09)

Takže příští návštěva...18 let

Ivana (Ne, 17. 9. 2017 - 19:09)

Dnes jsem byl se synem v...Takže příští návštěva bude už v punčocháčích? Kolik let je synovi?

Tomáš (So, 16. 9. 2017 - 22:09)

Dnes jsem byl se synem v bongu (zábavné centrum pro děti a dospělé ). Téměř všechny děti měli bud legíny nebo punčocháče. Cítil jsem se trapně že my jsme měli tepláky .
Tak asi tak.

Tomáš (So, 16. 9. 2017 - 14:09)

Tak pokud je pod nulou tak...V tomhle má Petr pravdu, silonky bez pohybu a v zimě nehřejí.Zase ale mají pozitivní efekt proti křečovým žilám. Aby prádlo opravdu hřálo, je potřeba zvolit např od firmy H/H Helly Hansen spodní oblečení Merino 100% vlna,https://www.hellyhansen.com/en_cz/hh-lifa-merino-pant-48320. Ale nejsou to punčocháče.

Jinak klasické punčocháče do velikosti 180 cm pro větší kluky a muže najdete na servru cenyrez.eu. Punčocháče KASKA, klasické žebrované punčocháče s dobrými vlastnosti nošení a zejména za výhodnou cenu. 1:1 žebro. Ze 75% bavlny, 25% polypropylenu (POP). Super měkké, příjemné na dotyk, snadno udržovatelné a trvanlivé. 1 rok záruka pro běžné nošení.

Další dobrý model na zimní sporty, jsou tamže, froté punčocháče Snowboard, které díky vysokému podílu bavlny jsou velmi měkké a příjemné na omak. Na rozdíl od tepláků punčocháče zajistí pocit tepla, ale nebrání v pohybu. Ideální punčocháče na doma, do školy či jako punčocháče na lyže pro děti, ve větších velikostech jako lyžařské punčocháče pro muže i ženy. Je zajímavé, že na etiketě je uvedeno pro muže, ženy a děti! A jsou do velikosti až 182-188 ! Takže pro odpůrce punčocháčů je to snad pádný argument, že na jejich nošení není vůbec nic negativního, zženštilého, buzního a podobně. Prostě je dopuručují všude : na doma, do školy a na sport.A je to i argument pro ty co tvrdí, že ten čobol co tu píše je z jiné doby..ano píše moc zdlouhavě a z minulosti.Ale nová doba má nové materiály, legíny, megíny a punčocháče taky i pro starší kluky a muže.

Tomáš (Pá, 15. 9. 2017 - 16:09)

Jsi sto let za opicemi,...Petra má pravdu! Stačí se podívat na nabídky firem vyrábějící punčocháče pro muže, a kde je nabídka, je pochopitelně i poptávka a naopak.

kaja (Čt, 14. 9. 2017 - 12:09)

Jsi sto let za opicemi,...jako styl, pod sukni ano.

Petra (St, 13. 9. 2017 - 09:09)

to celé odmítám číst,...Jsi sto let za opicemi, punčocháče jsou zase moderní a nejen pro děti.

Tomáš (St, 13. 9. 2017 - 00:09)

to celé odmítám číst,...Nevím taky jsem to celí nečetl.

(Út, 12. 9. 2017 - 16:09)

Pančušky v škole sú...to celé odmítám číst, ale to ten čobol celý ten elaborát věnuje tomu, že před sto lety nosil punčocháče?

Vlado (Út, 12. 9. 2017 - 13:09)

Pančušky v škole sú večnou dilemou: nosiť - nenosiť, hanba - teplo,frajerina - pohodlie, moje predstavy a mamine predstavy.
Týmto som v škole prechádzal aj ja, keď som pred mnohými rokmi(50)chodil do školy. Tiež som prechádzal vývojom od nevadí po vadí. To sa lomilo asi tak v tretej až štvrtej triede. V piatej triede to prešlo do otvoreného odmietnutia, nevydareného síce, ale s prísľubom, že to je posledný rok do "vynosenia", teda aby sa vynaložené peniaze zúžitkovali. V šiestej triede spodky a určité sklamanie z nich. Šiestu triedu som začal na novej škole, kde som aj ja dochádzal autobusom a v najväčšej zime a fujavici sme stepovali od zimy na zástavke. Niekedy sa stalo, že v čase keď sme mali už nastupovať, šiel autobus ešte len na prvú zástavku, kde už tiež mrzli deti. Hoci v piatej triede ešte veľká časť spolužiakov nosilo pančušky, do šiestej veľa s nich už pančušky nechcelo nosiť. September znamenal tiež zemiakové brigády a sychravé počasie. Na poli dobre fúka a ten, kto bol bez pančušiek, alebo spodkov, ten hodne mrzol. Moja mama povedala, že na brigádu si mám obliecť ešte pančušky, aby som si nezničil nové spodky, že aj tak nikto neuvidí čo mám pod nohavicami. Hoci nerád súhlasil som s ňou a pančušky som si vzal. Pohyb v predklone, alebo v drepe spôsobil, že košele a trička sa vyhrnú hore a tepláky, alebo nohavice sa posunú zase dole. Pri zbieraní zemiakov som si všimol, že podobný názor ako moja mama mali aj iné mami. Hoci sa spolužiaci a aj ja snažili o to aby sa pančušky veľmi neukazovali, ale len s malým úspechom. Keď sa nám podarilo udržať pančušky pod dozorom v nohaviciach, tak dva švíky na zadku pri napnutých teplákoch prezrádzali, že tam sú. Nový spolužiak, s ktorým som nemal dosť času sa zoznámiť a bol mi pri zbere pridelený ako parťák na úseku, ktorý sme mali vyčistiť od zemiakov. mi povedal, aby som sa vykašľal na to večné skrývanie pančušiek a radšej zbieral. Keďže tajomstvo bolo vyzradené, vykašľal som sa na to. Čakal som , že cez prestávku si bude robiť posmešky, alebo zradí moje tajomstvo iným. A keď som si prestal všímať svoje pančušky, všimol som si, že aj on ich má oblečené.
Po brigáde začala bežná škola a prišlo babie leto a pančušky sa stali nepotrebné, čas plynul svojím tempom. Prudké schladenie, dažde, sneh a ranné mrazy si vyžiadali teplejšie oblečenie, u mňa na radu prišli spodky. Prvá telesná a na moje prekvapenie dosť veľká časť spolužiakov prišla v pančuškách. Hlavne chlapci z tej najvzdialenejšej dediny boli zaopatrení pančuškami. Očakával som negatívnu reakciu(smiech, posmech atď.) tých bez pančušiek na tých v pančuškách, ale nič sa nekonalo. V šatni boli chlapci z dvoch tried. Pančuškových bolo najviac, nás v spodkoch bolo menej. Bola tiež skupina chlapcov bez teplého oblečenia. Tých bolo najmenej.Nepohodlie v spodkoch sa ukázalo hneď na začiatku zimnej sezóny. Musím povedať, že mi vôbec nevyhovovali, prekážali mi v pohybe. Keď som sa spotil, viacmenej prestali hriať. Vytvárali na stehnách aj zadku nepekné faldy, vyzúvali sa s ponožiek. Zahrával som sa s myšlienkou, že sa vrátim k pančuškám. Ale príroda s tým nesúhlasila. Vyrástol som asi o 10 cm za rok. Ostali mi dvoje, ktoré som ešte mohol obliecť, ale tie boli dosť poničené účasťou na brigáde.Rozmýšľal som ako dosiahnuť to, aby mi mama kúpila nové pančušky. Po príchode domov som si obliekol pančušky, ktoré mi boli trocha malé a zodraté, dúfal som, že si to mama všimne a kúpi nové. Jej reakcia bola, že povedala: O chvíľu sa do nich nevojdeš! Prikúpim ti nejaké spodky. Možno to spôsobilo, že som začal po pančuškách túžiť a závidel som spolužiakom pančušky. Predvianočný čas spôsobil, že sme šli navštíviť maminu sestru, ktorá mala dve dievčatá a jedného chlapca, všetci boli starší ako ja o dva a viac rokov. Ani neviem prečo, ale vtedy som mal oblečené pančušky. Keď sme sa vyzuli a sadli sme si, mama mi pozrela na nohy a povedala: to ako si sa obliekol, veď tie pančušky sa ti pretrhnú a bude trčať prst. To sa nehanbíš. Keby si si aspoň vzal ponožky. Nato teta povedala mame aby sa nerozčuľovala, že ešte ma v skrini skoro nové pančušky po deťoch, že mi nejaké dá. Zdvihla sa a zo skrine vybrala tašku s pančuškami. Povedala, že ich chcela vziať do práce a dať ženám, ktoré majú deti, ale keď chcem, môže mi ich dať. Mama povedala, že nie, lebo už veľmi nechcem pančušky nosiť, že to len donášam staré. Teta sa pozrela na mňa a povedala, žeby som si aspoň prezliekol tie čo mám na sebe. Vybrala jedny a primerala ich ku mne. Skús si či ti budú dobre, sú síce biele, ale to nevadí na cestu domov ti budú dobre. Obliekol som si ich a boli dobre, nepatrne väčšie, čo mi vyhovovalo. Priznám sa, že som sa trošku aj hanbil, ale mi bolo ľúto, že mama rázne odmietla, aby sme ich zobrali všetky. Teta zvyšné pančušky vložila do tašky a smerovala s ňou ku skrini, ale v poslednej chvíli sa ešte raz obrátila ku mne a spýtala sa ma, či ich naozaj nechcem. Neviem, kde sa to vo mne vzalo, ale mne z hrdla vyšla veta: Ale vezmem si ich, budem ich nosiť na von. Ona povedala, aby som si ich vzal a hodila tašku s pančuškami do lona. Niesol som tu tašku domov ako poklad, nechcel som, aby ju mama dala do svojej tašky.

Vlado (Út, 12. 9. 2017 - 11:09)

Tak pokud je pod nulou tak...Proti vetru v zime je aj igelit lepší ako nič. Ja silonky v zime nenosím, ale manželka hovorí, že to či hrejú, alebo nie, záleží na tom aké sú hrubé, teda koľko DENové sú.

jan (Po, 11. 9. 2017 - 22:09)

jsem komu. U nás...tak v 70 -80 letech se punčocháče nosili podstatně déle než do druhé třídy, ale možná je to kraj od kraje, ale určitě lyžák byl až v sedmičce. U nás ještě v osmičce je nosili skoro všichni kluci. Dnes už je jiná doba, a pochybuji že na druhém stupni najdete kluka v punčochách nebo kamaších ale na prvním stupni tam to považuji ještě za nutnost, pokud teda nevozíte dítko až před školu.

mamina (Pá, 8. 9. 2017 - 21:09)

Dejte dětem legíny/elastáky s motivy zvířat funkci mají stenou, jsou in a rády si je obléknou

Pet (Pá, 8. 9. 2017 - 17:09)

Silonky pod kalhoty jsou...Tak pokud je pod nulou tak silonky opravdu nezahřejí.Nosím zdravotní punčocháče skoro celoročně v tomto počasí jsou ideální k třičtvtečním kalhotám.Tak po nulu je to v pohodě pod kalhoty,ale pod nulu jedině bavlněné punčocháče.

Reklama

Přidat komentář