Reklama

Existuje Bůh?

kulička (Čt, 20. 5. 2004 - 09:05)

ano existuje a ve skutečnosti není od níkoho daleko, jen chtít ho hledat dokonce má své jméno

Samy (St, 19. 5. 2004 - 10:05)

Nejsem katolík a nechodím se modlit do kostela, ale v něco "výše" věřím.

Samy (St, 19. 5. 2004 - 10:05)

Abdulahu, jistě máš Korán v malíčku, tak bys měl vědět, že ti tato kniha nedovoluje vraždit, znásilňovat a provádět vše ostatní, co by tvůj teroristický mozek chtěl. Alláh se od tebe odvrátí a budeš zatracen. Je jen jeden pravej, ten tvůj Alláh-ďábel je v tobě.Sallam

Dodo (So, 10. 4. 2004 - 17:04)

Už jste viděli film Pašije od Mela Gibsona ? Co na něj říkáte ?

Abdullah (Ne, 4. 4. 2004 - 01:04)

Křesťanský ARMAGEDON se blíží. Už brzy zůčtujeme s nevěřícími, neboť Alláh je veliký a Mohammed je jeho prorok. Visit: http://www.islamonline.net/

Jitka (So, 3. 4. 2004 - 19:04)

Člověk nemá svobodnou vůli.

Anna (So, 3. 4. 2004 - 16:04)

Kdysi jsem někde četla citát, který se mi moc líbil: "Nejprve přišel na zem Bůh a přinesl lidem víru. Hned za ním ale přišel ďábel a rozdělil ji na jednotlivá náboženství". Není vůbec důležité jakého je člověk vyzání, ale pokud jej víra v Boha činí lepším, dává mu sílu, pomáhá mu snášet různá trápení a život vůbec, není co řešit. Bůh dal lidem svobodnou vůli a oni se rozhodli. Takže musí také nést důsledky svých rozhodnutí. Hrozné je, že to často odnesou ti nevinní. Ale ty hrůzy způsobují lidé, ne bůh.

bluegrasshopper (So, 3. 4. 2004 - 15:04)

Omlouvám se za "reklamu",ale zajímaly by mě vaše názory a třeba i aktivity,týkající se diskuse "POMOZME ZLEPSIT SVET" (duchovno a psych.)

Danda (Pá, 2. 4. 2004 - 21:04)

Neo nevim, zda jsem pochopila zcela presne obsah Tvych slov. Takze zda jsem si vylozila Tve slova spravne

Danda (Pá, 2. 4. 2004 - 21:04)

Romane domnivam se, ze rozdilnost vnimani a prijimani vychazi z rozdilnosti zivotnich prozitku. Tomu kdo život proziva relativne bez vetsich zivotnich strasti ( strasti, které nejdou zvladnou zamerenim se na něco nad nami a nejsou docasne) a virou v Boha si muze život zkvalitnit, tomu se mnohdy zalibi mnohe myslenky, aniz by si dovedl zcela realne vylozit obsah toho co slova říkaji, ci si dovedl predstavit zcela realne aplikaci myslenky v realnem zivote. Proste jen mají mnozi pocit, ze ziji vzletme a to jim postacuje, protože se citi naplneni. Pokud se clovek ocitne v situaci zcela jiné (me zivotni zkusenosti bych prorovnala k Jobovi), poznava, ze mnohe myslenky nejsou tak neskodne a zneuzitelne a povznasejici, jak se naprvni pohled zda. Samozrejme ma každý pravo na svůj nazor. Ale osobní svoboda kazdeho konci tam, kde zacina osobní svoboda druheho (v zadnem pripade tim nemyslim Tebe). Me prispevky vlastne zacaly jako reakce na nepochopeni slov Abdullaha, kdy jsem chtela vyjadrit sve vlastní zkusenosti, jak mohou byt mnohdy vzletme myslenky zneuzity proti tem, kteří naopak by potrebovali pomoc. Moc jsem nechtela diskutovat o Bohu, protože vsechno jsou jen teorie. Muzeme jen diskutovat, seznamovat se s tim co jsme kde za myslenku precetli, jak to vnimane my. Ale nikdy ve skutecnosti nemuzeme rici

Danda (Pá, 2. 4. 2004 - 18:04)

Ja osobne se domnivam, ze tim, ze se rika, ze nas Buh vsechny miluje se vlastne uci clovek mit rad a byt sam sebou. V zivote muze nastat nesnadna situace, kdy se zcela nepravem dostaneme do pozice, kdy nas lide budou pomlouvat a nutit nam sve myslenky o nasi spatnosti a nizkosti (viz pribeh Joba).

Jsem, ktery jse (Pá, 2. 4. 2004 - 17:04)

Buh je a vsechny nas miluje. Bez Boha to jde v zivote od deseti k peti.

Jitka (Čt, 1. 4. 2004 - 18:04)

Když kdokoli potřebné informace musí sdělovat důrazněji a důrazněji, pokud začneme scházet ze své životní cesty a přestaneme se držet daných pravidel, potom se jedná o výchovu.Výchova užívá pozitivní, ale i negativní motivaci. Pokud někdo vychovává, nedává absolutní svobodu. Je to personifikace Boha.

Bůh (Čt, 1. 4. 2004 - 15:04)

Jiste, ze existuji a nakonec vas vsechny potrestam velkou potopou.

Roman (Čt, 1. 4. 2004 - 15:04)

Ahoj všichni.Pozorně jsem četl vaše názory a díky za ně.Já jsem vám pouze nabídl určitou možnost, nic víc.A myslím si, že si neprotiřečím v tom, co jsem uvedl.Myslím, že vůbec nebyla řeč o nějakých donucovacích prostředcích atd.Pokud si myslíte, že ano, zkuste si odpovědět na otázku Co je smyslem života každého z nás? Proč vůbec žijeme, tak jak žijeme?A ještě jednou připomínám moji první větu:"Zkusme připustit, že Bůh, tak jak si ho většina lidí představuje, skutečně neexistuje."V této větě je obsažena částečná odpověď na většinu vašich otázek.Více to nechci rozvádět, protože každý z nás určité věci přijímá jinak a to komplikuje odpověď.Pokud někdo z vás chce, klidně mi napište na můj e-mail: roman.eu"seznam.cz.

Neo (Čt, 1. 4. 2004 - 12:04)

Problém je v obsáhnutí něčeho co nás dalace převažuje a na co naš statut nestačí, například jedna nervová bu?ka v mozku nemůže obsáhnout naše vědomí, ale souhra všech nervových buňek v mozku už ano.Mnohá náboženství pokřivila a zlidštila ve jménu své vlastní existeční obhajoby a potažmo obhajoby svých náboženských vykonavatelů, vibraci toho to pojmu.Naše vlastní vnímání je svázano s určitým pevným bodem, který umíme dukladně pojmenovat a vysvětlit, ale horší je to již v zapojení do okolních spoluvztahů k dalším veličinám. Jinak řečeno, naše mysl není schopná myslet a uvažovat v nekonečnu vztahů, spojení, situací, což již náleží do sféry Univerza.Chcešli spatřit nekonečnou moudrost Univerza, oprosť se od lidského vnímání a vidění světa, od svých potřeb a tužeb, a poté na klidné hladině Tvého nitra stane onen zázrak, kdy v záblesku poznáš pravou tvář Univerza, Boha, je to nepopsatelné... .PS.Podívej se na lidskou a duchovní vyspělost toho člověka který ti káže, o Bohu, nebo o něm píše či jinak vypráví, neboť již vnímáš jeho pojmenování a uchopení tohoto fenoménu.O Bohu vypráví člověk a ne Bůh sám, ten to nepotřebuje.Neo

Danda (Čt, 1. 4. 2004 - 00:04)

Romane nesouhlasim. Cetla jsem Tvuj prispevek asi 3x a v podstate jsem nepochopila, co ze jsi chtel vlastne rict. Pokud v zavaznem zdravotni stavu lekari razi sve prostoduche nazory o neustale nadrazenosti psychiky nad telem a chteji to ze svých pacientu vymazat nasilnym chovanim , pokud k cloveku dochazi pecovatelka, ktera povazuje nemoc za něco, co je zpusobeno prohreskem ducha a da se to z mysli vymazat neustalym poucovanim pacienta o jeho o malosti, které se rovna az psychickemu tyrani, tehdy nemuzu povazovat vsechny nazory za dobre. Protože jak trefne tady nekteri predchozi napsali, jiste nazory mohou vest k ublizovani a smrti druhych. Ale to se vracim k tomu na co uz upozornoval Abdullah. Nebudu sohlasit s nazory, o kterych si myslim, ze jsou skodlive a mohou ublizovat druhym. Když se podivame do dejin bylo jich hodne. Simoneo krasne jsi ukazala, to co pozoruji jiz leta. Nadsene s Romanem souhlasis, ale chtela bych Te mit ted vedle sebe a zahrnout Te konkretnimi dotazy. Neznam Te, ale podle prispevku bych Te zaradila k ovcim, které nadsene beci nad krasne pronesenymi slovy, aniz by se snazily pochopit presne obsah. Nejsem také dokonala, spatne si prectu text, spatne vyjadrim myslenky a nebo v nekterych vecech nemam jasno a tapu a koriguji myslenky. Ale pokud s nekym souhlasim, mela bych napsat proc a dále rozvest jeho myslenky. Prosla jsem par kurzu

Danda (Čt, 1. 4. 2004 - 00:04)

Domnivam se, ze Robet asi vystihl to jsem za poslední dobu vypozorovala. Vsechno v zivote mi vychazelo, priblizne jak jsem si prala, ale jen to zdravi ne. I když jsem se nekam pomyslne obracela, vzdycky jsem byla ja, co chodila po konkurzech a nasla si prima praci, sla mezi lidi a nasla si prima pritele atd. Ale když jiz je muj zdravotni stav takovy, ze si sama jsem ve všech zalezitost schopna pomoci velmi omezene a nebo vubec ne, je to v pr.... Když si nejsem schopna pomoci sama, nikdo jiny to za mne neudela. Buh se mi ocividne nezjevuje. Pokud mi v této situaci někdo rekne, at se pomodlim apod., tak me uz popada vztek. Protože mi vira v Boha ani neda najist, nezaplati byt, neodveze mne k lekari, neprinuti lekare delat potrebne, nechrani mne před sikanou lekaru a socialnich pracovniku

Jitka (St, 31. 3. 2004 - 18:03)

Romane, na jednu stranu oslavuješ Boha za dar svobody, ale v zápětí popisuješ, donucovací prostředky, když člověk sejde z cesty. Zdá se, že v tom máš hokej.O všech cestách vedoucích do Říma a že každý názor je dobrý musím příkře nesouhlasit. Terorismus je vystavěn na špatných názorech a myšlenkách, ať se na to koukneš z kteréhokoli úhlu.

Jonathan (Út, 30. 3. 2004 - 20:03)

Roman píše, že každý názor je dobrý. To bych neřekl. Kdybych byl Žid a žil za doby okupace, názory gestapa by mi dobré nepřisly. Některé názory jsou velmi nebezpečné a to mi nikdo nevymluví. A všechny cesty vedou pouze na hřbitov, ať děláte co děláte. Jen se snažíme tam dostat každý co nejpozdeji.

Reklama

Přidat komentář