Reklama

Antidepresiva

Katy (St, 4. 5. 2005 - 00:05)

Ahoj Petře, zkušenosti s Magrilanem jsem měla, a špatné, brala jsem ho dva - tři měsíce a bylo to zlé, nemohla jsem jíst, spát, potila jsem se, měla jsem neustále sucho v ústach, neustály pocit žízně, viděla jsem špatně, zvojený vidění, nepřetžité závratě, odpadávala jsem a pod. a co bylo nejhorší nevýslovně jsem se ne klepala, třásla jsem se na celým těle, psychiatr mi nechtěl věřit, že je to od Magrilanu, chodila jsem po všemožných vyšetřeních na všemožný nemoci, pak jsem začala chodit k jinému psychiatrovi, vyměníli jse mi léky a vše bylo v pohodě, teď jsem už jen na Cytalecu, 10 mg denně a zachvílinku nebudu brát nic, protože jse cítím skvělě. Všem přejí krásne dny. Katy

Markus (Ne, 24. 4. 2005 - 12:04)

Dva emaily od MichalaPrvní:Muj problem je v tom ze kdyz sedim nekde s prateli a nekdo se na mne treba divne podiva nebo se na neco zepta, najednou dostanu hrozny strach. Tresou se mi ruce stahne se mi hrdlo a kdyz promluvim tak se to jeste zacne stupnovat. Pritom nemam jediny duvod k takovemu stavu.Hrozne mi to nici zivot, neustale na to musim myslet, nejhorsi je ze kdyz jdu na nejakou schuzku tak mam proste strach uz predem. Nikdo se mne na to jeste nezeptal ale je my jasne ze si toho kamaradi vsimaji a to je pak jeste horsi.Druhý email po 14 dnech:Musim pripustit, ze ze zacatku jse mi ani nechtelo uverit tomu, co jste mi poslal a ze mi to ma pomoci.Neznam nic jineho, co by mohlo obtezovat cloveku zivot vice nez stavy bezduvodneho strachu ze setkani s prateli. Samozrejme stim souviselo i to, ze jsem se rano probudil a skoro cely den jsem se trapil kvuli tomu co jsem prozil a co me zase ceka!Snazil jsem se prijit na to, co me privadi do takovichto krajne neprijemnych situaci a jen se mi potvrdilo to, ze kazdy problem ma vice aspektu, jakjiz diky Vam vim. Takze jsem se skusil zamerit na konkretnejsi problem, nez ze MAM STRACH MLUVIT PRED LIDMI.Konkretne na to, že:...neustale pri mluveni pozoruji sam sebe......me rozhodi to, co si o me pri mluveni ostatni mysli...Jeto NEUVERUTELNE ale jiz druhy den, se vse zmenilo.Me strachujici a uzkostne reakce, byli o minimalne 60 % mensi a od te doby se pro mne vse zmenilo.Uz se zdaleka tolik nebojim jit nekam, kam mne nekodo pozve,a co vic, zase muzu vypravet sve zazitky, a ne byt jenom do poctu.Vim ze jeste nemam vyhrano ale jsem na moc dobre ceste, to vse DIKY Vam.Máte-li stejné nebo jiné osobní problémy,tato metoda Vám stejně jako Michalovi může pomoci.Dnes už není nutné jimi TRPĚT DO KONCE ŽIVOTA a cpát se léky.SCHAZIME se pravidelně s více lidmina téma Jak překonat sám sebe.Informace na emailu: WarriorClub"centrum.cz

Tyli (So, 23. 4. 2005 - 09:04)

Chtěla jsem se vás zeptat jestli někdo břibral po NEUROLU,je mi 30 let a vážim 43kg.Přes rok jsem díky mému stavu nemohla téměř jíst,beru NEUROL 0,25 jeden ráno a jeden večer dva měsíce a zatím jsem nepřibrala ani kylo a vubec se tomu nebráním.máte někdo zkušenosti s tímto lékem?Po dvou měsících se můj zdr.stav zlepšil tak o 50%,mám strach že uš mi nebude nikdy tak jako dřív,ale jsem ráda že jste tu ,lidičky kteří prožívají to co téměř nikdo kolem mě nechápe.Zatím pá tyli

Ruda (Pá, 22. 4. 2005 - 21:04)

Tak ja mam problem opacny. Chodil jsem ke dvema psycholozkam, jednu z toho mi vybral psychiatr a nebylo to moc uzitecny. Uz nemam potrebu se zase sverovat dalsimu cloveku. Antidepresiva jsem chvili bral a neda se uplne jiste rict, ze to nejak hodne pomahalo, ale asi to lepsi bylo, obcas jsem mel i dobrou naladu a asi jsem tak casto nebrecel. K onomu doktorovi uz se mi jit nechce, prislo mi to vzdycky ponizujici. Potreboval bych nekoho, kdo by mi napsal leky a moc by se me nevyptaval, bych byl rad za kontakt na nekoho v Praze. A jeste dodam, ze deprese mam kvuli os. zivotu, ze marne touzim po lasce a po vztahu, nedari se najit blizkyho cloveka.

Alice (St, 30. 3. 2005 - 22:03)

Ahoj,rok beru Zoloft.Teď ho chci vysadit.Mám stach,jestli na to už nejsem moc zvyklá a jestli si to tělo umí ten hormon už vytvořit samo,bez léků.Má s tím někdo zkušenosti?Díky

katka (Út, 29. 3. 2005 - 19:03)

ahoj,nevite nekdo prosimvas o nejakem dobrem psychiatrovi??Chodim k jednomu,ale je to hruza,vubec se mnou o nicem nemluvi a kdyz uz se o to pokusim,diva se z okna a vubec me neposloucha...na vsechno odpovida hm..hm.. a at reknu cokoliv tak mi rekne: predepisem dalsi prasky.Fakt nevim,uz jsem se na to chtela vykaslat uplne ale kdyz jsem prestala brat prasky,bylo mi hrozne fyzicky spatne...chtela bych chodit jinam,ale potrebovala bych nejake doporuceni,treba jste chodili k nekomu dobremu,nebo chodute..dekuju moc,budu vam moc vdecna za radu.katka

Petr (Ne, 27. 3. 2005 - 14:03)

Ahoj, máte někdo zkušenosti s Magrilanem? Já ho beru pátý den a mám celou tu dobu hrozné potíže s přijímáním potravy. Pořád mi je na zvracení. Má někdo podobné zkušenosti?

lea (Pá, 25. 3. 2005 - 18:03)

Heleno, děkuji za info, psychiatrička mi zoloft nechala a zvýšila na 0,75 denně. tvrdí, že problémy, které popisuji (únava, vyčerpanost...) nejsou následkem AD

Helena (Ne, 20. 3. 2005 - 09:03)

Leo, v tom ti bohužel neporadím, nejsem odborník a taky mi to není jasný. Každé AD má zkrátka jinou účinnou látku, některý doplňujou hladinu serotoninu v mozku, některý zlepšují přenos nějakých impulsů v mozku, některý tlumí.... Zkus se na to doktorky zeptat. A jestli je to taková ta nepříjemná doktorka, která se s tebou nehodlá vybavovat, přemýšlej o jiné. Já jsem během života byla asi u pěti psychiatrů - i v souvislosti se změnou bydlení - a byly mezi nimi opravdu velké rozdíly. Když vidíš, že jsi pro toho doktora jen "kus", řekne hm hm, flákne ti recept a do pěti minut jsi venku z ordinace, je to o dost jiné, než když vidíš, že se ti ten doktor opravdu snaží pomoct a zajímá ho tvůj stav. Jinak bych ti ale doporučila navštívit stránky www.help24.cz - tam je celá databáze léků a můžeš si o nich leccos přečíst. Jestli se ti teda bude chtít v tom probírat. Je to místy dost odborné a pro laika náročné. Ale je tam i chat, tak se můžeš zkusit zeptat lidí, co tam chodí. Některý se vyznaj.

Anna (So, 19. 3. 2005 - 23:03)

To, ze se po antidepresivech pribira, neni povera - po nekterych opravdu ano. Podporuji totiz chut k jidlu - ale jen nektere. Neni to pripad Ftectinu, ktery takovyto ucinek nema. OIsvedcene se pribira po Ludiomilu.Xanax a neurol bych v zivote nebrala, ani kdyby mi ho nekdo predepisoval. Je to hrozne svinstvo, ktere cloveka silene oblbne. Uz jsem tady psala, ze mam vyborne zkusenosti s Efectinem popr. Zoloftem.

lea (So, 19. 3. 2005 - 16:03)

Martine, nevíš o nějaké variantě xanaxu, neurolu, která by neměla problém s nitoočním tlakem? mám snad z toho šílené bolesti hlavy

lea (So, 19. 3. 2005 - 16:03)

Helena,Martin : já beru 50mg zoloftu(seratonin). psychiatrička mi chce zvýšit dávku, zatím nemluvila o změně AD. nějak mi není jasné, v čem se AD liší, podle čeho se nasazují...

Helena (So, 19. 3. 2005 - 10:03)

To Lea: já myslím, že čtyři týdny je už dost. Zřejmě to budou AD, která nejsou pro tebe ta pravá. Na mě doktorka zkoušela asi šest druhů AD, a vždycky mě zvala po čtrnácti dnech, protože to by prý už měly být vidět nějaké výsledky a dá se posoudit, jak tyto léky působí konkrétně na mě. Je pravda, že plný účinek AD mají až po několika týdnech, Prozac např. prý dosahuje plného účinku až po 3 měsících, ale cca za 1-3 týdny už by člověk na sobě měl pozorovat nějaké zlepšení. Na mě "bylo vyzkoušeno" hodně druhů AD a některý mi absolutně nezabraly - bylo to, jako kdybych nebrala nic. Je to hodně individuální. Třeba kamarádka bere Zoloft a úplně si chrochtá, jak jí pomáhá, a na mě vůbec neúčinkoval. Myslím, že bys to měla doktorce určitě říct a nebránit se, pokud ti AD změní. Je to děsný, než se najdou ty "pravý", já jsem takhle na začátku své depresivní éry takhle protrpěla dva roky.Co se týká AD a přibírání na váze, jak tu někdo zmiňoval, tak to bohužel může být pravda. Dostala jsem od lékaře mj. lék Esprital (mirtazapin) a na netu jsem našla na poměrně odborných stránkách že u tohohle léku je zvýšená chuť k jídlu a zvyšování váhy. Tu zvýšenou chuť k jídlu teda pociťuju.Žeru jak Otesánek. Naštěstí to prý nebudu brát dlouhodobě - jen než mi zabere Prozac (Deprex).

Martin (Pá, 18. 3. 2005 - 23:03)

Lea: AD obyčejně začnou zabírat až po několika týdnech léčby. Na začátku může dojít i k zhoršení duševního stavu (viz popisované příznaky).

lea (Pá, 18. 3. 2005 - 12:03)

mám pocit, že po čtyřech týdnech užívání AD je mi ještě hůř. těžká únava, vyčerpání, deprese...může to být těmi AD? přejde to?

katka (Út, 15. 3. 2005 - 12:03)

Ahoj,chtela jsem se zeptat jestli nemate nekdo zkusenosti s lekem APO-PAROX, anebo se spolecnym uzivanim antikoncepce a antidepresiv, popř.ještě pití alkoholu k tomu.Děkuju mockrat za odpověď.Katka

lea (St, 2. 3. 2005 - 20:03)

K díly za odpověď. a ještě existuje nějaká hranice odkdy je možno získat návyk na xanax, neurol atd ? mám z toho trochu hrůzu, i když jsem na začátku...

Wanda (St, 2. 3. 2005 - 20:03)

A Efektin? Pribera sa z neho?

K. (St, 2. 3. 2005 - 20:03)

Konkrétně tento preparát má spíše opačný učinek-nechutenství

lea (St, 2. 3. 2005 - 18:03)

prosím, má někdo zkušenost se zvyšováním váhy v souvislosti s AD (Zoloft) ? nemyslím zvýšenou chuť k jídlu, ale jen ze samotných AD, nebo je to jen "pověra" ?

Reklama

Přidat komentář