Reklama

Antidepresiva

smajlík (Pá, 10. 9. 2004 - 09:09)

beru asi 5 roků Coaxil 2x denně, + lxSeropram-Citalex, jsem spokojená rozhodně nezažívám stavy jaké jsem měla bez užívání, ovšem nevím či nejsou moc návykové a nepoškozují vnitřnosti-ledviny,játra apod.,když se zeptám na to lékaře, dostanu mlhavou odpověď, jinak jsem přibrala dost asi 12 kg ach jo, co je lepší brát léky a být relativně v pohodě + pár kg navíc, nebo štíhlost a nervy v kýblu )))

Lada (Čt, 9. 9. 2004 - 19:09)

Aurorix mi nijak zvlášť nezabral, dost dobrej je APO Fluoxetin

Dorka (Čt, 9. 9. 2004 - 18:09)

S CIPRALEXEM zkusenost mam. Brala jsem ho asi pul roku. Bylo to moje prvni antidepresivum a cejtila jsem se bajecne! Zapusobilo na me ze vsech nejlip. Mela jsem najednou silu a energii, coz jsem pred tim nemela, mela jsem skvelou naladu, casto jsem se smala, vsechno super, az na to, ze to na me pusobilo asi az moc a zvyraznovalo mi to moje uzkosti. Byla jsem takova furt ve strehu a napjata. Proto mi to doktorka vysadila a nasadila TRITICO na sklidneni a lepsi spani a FEVARIN. Ucinek nebyl tak prijemne intenzivni jako u cipralexu, ale deprese ani uzkosti nebyly. Pak mi to vysadila, ze to uz snad zvladnu i bez toho, ale nezvladla jsem a ted beru AURORIX a zatim nesleduju nic vyraznyho. Teda depresi me to zbavilo, ale enrgii nemam a jsem takova slaba a unavena. Takze je mi lito, ze nemuzu brat cipralex. Byl nejlepsi, akorat ne pro me:o(.

Veronika (Čt, 9. 9. 2004 - 15:09)

Ahoj, také prosím o radu, zda máte někdo zkušenosti s Cipralexem a Xanaxem. Děkuji Veronika

Katerina (Po, 6. 9. 2004 - 16:09)

Prosím, máte někdo zkušenosti s tímto antidepresivem? Dík

Dorka (Po, 6. 9. 2004 - 10:09)

Máte někdo zkušenosti s AURORIXEM? Dík

Veronika (Po, 6. 9. 2004 - 09:09)

Ahoj vsem, asi dva tydny uzivaj 1xdenne Cipralex, 3xdenne Lexaurin a obcas Stilnox na spani. Jsem ale neustale unavena a schopna prospat cely den. Trva tento stav jen v pocatcich lecby nebo si na to budu muset zvyknout? Dekuji za odpověď. Veronika

manka (Út, 31. 8. 2004 - 14:08)

jana: neboj a užívej dál, účinky nastupují pomalu někdy až po 4 - 6-ti týdnech, je potřeba vydržet a nebát se vedlejších účinků....:o))

Jana (Út, 31. 8. 2004 - 14:08)

ahoj, potřebovala bych poradit. Začla jsem brát Zoloft, to že je mi špatně od žaludku, jak jsem si přečetla je normální, ale točí se mi hlava a mám mžitky před očima, je to normální při užívání?A s tou nechutí na sex, to je tak drsné? Jak to řešíte? dík, jana

tami (Út, 10. 8. 2004 - 13:08)

Ahoj Markéto, s léky, které uvádíš, že ti předepsal doktor nemám zkušenosti. Já jsem brala lék Edronax( musela jsem doplácet okolo 1 200,- Kč před dvěma lety), brala jsem ho půlrok a hodně mi pomohl i přes to , že byl drahý. Někdo může namítnout, že jsem si to vsugerovala, jelikož to jsou hříšné peníze, ale od té doby jsem O.K. až na nějaké menší" depky". Asi mi to srovnalo serotonin v hlavě:-)). Jinak mi to trvalo půl roku, zdálo se mi to nekonečné. Měla jsem z toho hrozně špatný pocit,z toho , že musím chodit k psychiatrovi a brát léky, ale pak jsem si řekla, že když má někdo nemocné srdce nebo ledviny, nebo žlučník taky bere dlouhodobě tablety. U nás se k tomu stavíme pořád ještě zpátečnicky, když řekneš, že jsi byla u psychiatra, tak si o tobě lidé myslí , že jsi blázen, ale když řekneš, že jsi byla na chirurgii, neurologii, interně, tak to je v pohodě. Přitom většina fyzických onemocnění pochází z narušené psychiky, tak nevím.Aspoň to tak všude píšou. Přeji ti aby ti léky zabraly, mě zabraly až za 3 týdny, a byla mi po nich hrozná zima. Ale jsou to údajně léky 3. generace, které jsou fakt dobré. Přeji hodně štěstí a napiš jak pokračuješ a jak se ti daří. Ta špatná situace přejde, neboj, škoada, že nevíme to datum, kdy bude líp. Ale o to je to zase zajímavější, držím ti palečky a uvidíš , že to dokážeš:--)))

markéta (Út, 22. 6. 2004 - 23:06)

Lékař mi předepsal Wellbutrin a Remeron.Má někdo s těmito antidepresivy nějaké zkušenosti. Děkuji za zprávu.Ahoj Markéta

jaga (St, 16. 6. 2004 - 15:06)

Ahoj Aleši,Trittico a Coaxil neznám, ale teď beru 3. měsíc Zoloft (před ním jsem měla asi 14 dní jen Neurol). V dubnu mě držela strašná deprese i s úzkostmi, ale můžu ti říct, že nejhorší stav úzkosti jsem zažila, když jsem brala Zoloft asi necelý týden. Chtěla jsem ho vysadit, protože jsem si myslela, že on byl příčinou, ale pak jsem to přehodnotila a brala ho dál. Postupně se to velmi pomalu zlepšovalo, a teď, po třech měsících, se cítím opravdu dobře. Myslím, že u tebe byla chyba Zoloft vysadit, protože on skutečně zabírá až tak za tři týdny - do té doby to bylo pořád utrpení - a plný účinek nastupuje asi až po těch třech měsících. To sama cítím opravdu zřetelně. Myslím, že tvůj problém spočívá právě ve střídání léků. Možná zkus jiného psychiatra, nevím. Moc držím pěsti, zvládneš to, uvidíš. Když budeš chtít, tak se ozvi.

Aleš (Čt, 10. 6. 2004 - 17:06)

ještě dovětek a dotaz, jaké jste měli zkušenosti s Tritticem vy a jaké vedlejší činky lze očekávat u Coaxilu.Děkuji.

Aleš (Čt, 10. 6. 2004 - 16:06)

Je mi 31 let.Od února jsem začal mít problém se spánkem -buzení úzkostí, soustředění a upadl jsem do deprese, apatie. Přitom předtím jsem byl silně aktivní, možná až chorobná mánie k různým činnostem, koníčkům.Tedy se asi jedná o bipolární depresi.Začal jsem bez lékaře Stilnoxem na spaní a Lexauinem na uklidnění.Moc to nefungovalo a od března jsem u psychiatra.Začal jsem brát Prozac,po 3 dnech jsem přestal spát úplně a propadal jsem úzkosti se sebevražednými myšlenkami.Tedy mi předepsali Trittico.Po asi 10 dnech jsem začal spávat líp, ráno ovšem zase úzkostné pocity, které jsem celodenně rozcházel.Po 2 měs. užívání jsem ale zase začal hůře spát, budil jsem se úzkostí a třesem v hlavě. Tedy mi doktorka zkusila dát Zoloft.Po něm jsem měl reakci takovou, že jsem se cítil (bral jsem ho jen 5 dní), že jsem měl větší aktivitu do činností - předtím s Tritticem jsem byl dost apatický a spíš jsem seděl bez zájmu o cokoliv - ovšem Zoloft mě probral natolik, že jsem opět nespal a sevřela mě opět celková úzkost s černými myšlenkami. Tedy mi právě nyní byl dán Coaxil a na spaní Mám ale potíže, které mě zneklidňují a nemohl jsem spát, že mám třes a to i v hlavě a vždy mi to navodí velkou úzkost. Vždy při usínání cítím chvění nervů v hlavě, na občasný třes rukou si zvykám.Náldau samozřejmě nemám, do činností se nutím, jsem na neschopence. Mám pár dotazů:1. snížil jsem Trittico moc brzy a tím se zhoršil spánek2.máte někdo zkušenost s tím chvěním hlavy a z toho plynoucí úzkostí, kdy odezní?3.Kdo máte podobnou zkušenost,zabral Coaxil i na spánek bez úzkosti, abych se nemusel krmit Nitrazepamem F. dlouho? Po něm jsem tedy spal jako zabitý, akorát je člověk naprosto mimo.4. Umíte někdo srovnat z vl. zkušenosti Trittico a Coaxil?Z toho co jsem zde přečetl je mi jasné, že léky se asi budu krmit dlouho, ale potřeboval bych jít už zase do práce a zatím to fakt nešlo.5. Za jak dlouho jste pozorovali účinek Coaxilu (že člověk může zase pracovně fungovat)Předem děkuji za nějaké info.

kristina (Út, 1. 6. 2004 - 12:06)

Otazku jsem smerovala na Ivanu a Lenku II. Ale pokud mi o zkusenostech z PCP odpovi nekdo jiny, budu rada za kazdou informaci o OCD.Do denniho stac. nemohu, nebydlim primo v Praze.V tom je problem. Kristina

kristina (Út, 1. 6. 2004 - 12:06)

Mohla bys mi prosim napsat, v cem se projevuje Tvoje OCD? Ja ji mam tez uz asi druhym rokem. Potize nastaly po nekolika velmi nepovedenych zakrocich v nemocnici, od te doby mam strach ze vsech zdravot.zariz., bojim se krve / prevedsim bych nesahla v nemocnicici na kliku apod.Drive jsem nic podobnehoho nemela /snad trochu vetsi strach z nakaz, protoze dite stale bralo ATB a proto jsem chtela, aby je tak casto nebralo a byla jsem z toho mozna vice uzkost. matka/. Ale to je asi logicke, ale ted, kdyz mi opravdu pri operaci zpusobili, ze jsem mela zbytecne dalsi operace a pri jedne mi tez zanesli infekcni onemocneni /nechci byt prilis konkretni/, jednu vec mi operovali celkem 4krat apod!! Nemohu na to dosud stale ani pomyslet, jak se mnou lomcuje vztek a bezmocnost.Asi by pomohla hospitalizace u dr.Praska,uz jsem s dr. Kosovou o tom mluvila, ale tam prave nemohu pro tu moji OCD!! Byli tam prosim tez takovi pacienti?Pomohlo by mi se s nekterym z nich spojit/mailem, osobne mam vyse uvedeny problem,ktery stale zahrnuje vice oblasti, co se tyka nakazy/ Pry by pomohla kognit.beh.terapie. Tobe pomohla? Velmi prosim o odpoved a pripadne, zda mas kontakt s takovym pacientem, zda bys mi/ s jeho svolenim samozrejme/ nemohla dat na neho kontakt. dekuji velmi.kristina

Renca (So, 22. 5. 2004 - 18:05)

Irčo, citalec nebo seropram užívám 3. rokem, poslední rok už jen 1 tabletu obden. Trpěla jsem chorobným strachem, panickou porucho a obsedantně-kompulzivními myšlenkami. 7 let jsem se neskutečně trápila. Teď jsem v pohodě a cítím se skvěle. Držím palce, ať ti také pomůžou.

Markéta (Čt, 22. 4. 2004 - 10:04)

Může mi někdo sdělit svoje zkušenosti s těmito léky.Dostala jsem je od psychiatra na depresi.Fevarin ráno a večer, rivotril na noc.Ráno se mi nechce vstávat a celý den jsem divně malátná a nemám do ničeho chuť.Jsem netrpělivá pacientka.Chtěla bych, aby se mi ulevilo ihned.Bojím se, že jsem si svůj stav i sama zhoršila.Dostala jsem v listopadu cipralex, deniban a rivotril nepozorovala jsem zlepšení, tak jsem to přestala sama od sebe brát.Za nějaký čas mi bylo zase hrozně a to mi jiný lékař napsal tritico a stilnox, taky žádné zlepšení.K návštěvě psychiatra mě donutila neustálá představa se zabít, protože už jsem nemohla se svými stavy vydržet.Hrozně zapomínám, mám strach z lidí, nechci jít ani nakoupit, nejlépe se cítím doma.Mám naději se dát ještě nějak dohromady.Je mi 55 let a nechci být dál v tomto stavu.Nebaví mě chodit do práce, dříve jsem se nemohla dočkat rána a teď jsem nejraději doma. je to hrozné.

Irca (Út, 6. 4. 2004 - 10:04)

Mate nekdo zkusenosti s uzivanim leku CITALEC?

Red Bull (Po, 5. 4. 2004 - 23:04)

Laicky bych rekl: neco za neco, tzn. bez deprese, ale taky bez sexu :-) Jak jsem nasel v literature, tak obcas po fluoxetinu (deprex, prozac ...) zeny popisuji, jakoby mely "gumovy" klitoris - proste nevzrusivy. Nekdy pry staci kompenzace v podobe leku Peritol (navic pusobi i jako prevence migreny a antialergikum), u panu je uspesny Undestor - ten je opravdu vytecny.Se ztratou zajmu o milovani jako dusledku uzivani antidepresiv je ovsem treba se sverit svemu lekari - myslim, ze dobry sex je rozhodne soucast ucinne terapie :-)

Reklama

Přidat komentář