Reklama

Závislost na PC hrách.....

:-D (St, 20. 2. 2008 - 18:02)

Prave sem docetl tuto velice prinosnou diskuzi a cvrnkl si do gati !!!

Redbullcz (můj (Čt, 31. 1. 2008 - 13:01)

Potřebuji pomoc od závislosti na PC hrách hraji vše co se dá i nové CoD4 CSS a pak CoD2.
je mi jen 12 let a kvůli PC už zkoro propadám z 7 předmětů potřebuju poradit jak se toho zbavit.
začal sem hrát asi kvůli tomu že sem byl silnější a neměl sem kamarádi a když už jo tak na pár hodin... jenom když chtěly pomoc něco na PC.
Za pomoc děkuji.(jestly přijde včas)

intognito (Čt, 31. 1. 2008 - 04:01)

zdravim, taky sem zavislej na hrani hry ,konkretně counte rstrike1.6 sem v tom asi trochu viic než vaši kamradi ,hraju minimalně 15 hodin denně trva to už přerz 2 roky možna už 3. život bez hrani si neumim představit , muj život vypada asi takhle vstavam okolo 17-18 k večeru ,,, jdu jist a jdu hrat ,pořad jen hraju ,mam i nějakej přestavky ,protože musim jist ,jinak hraju do tech 6 rana ,a takhle žiju od te doby co hraju cs ,ven chodim fakt z řidka ,jednou za měsic ,nedělam nic než hraju a spim ,asi bych měl něco dělat sam se sebou ,ale neumim si to představit dělat něco jinyho ,,,, už ani nekomunikuju s rodinou ,skoro se nevidime přez den spim a v noci hraju , zni to strašně ale mě to nějak nevadiii ,sem spokojeny a to mě ště i když vim že to neni normalni ja doufam že mě to přejde ,,,, to je vše co jsem chtěl řict ..

gamblingstop (St, 26. 12. 2007 - 14:12)

www.gamblingstop.czweb.org

Misa (St, 5. 12. 2007 - 12:12)

Pravda je, ze mam trochu strach aby z naseho detaka nevyrostlo PC dite :). Ale jak rikam, Jirka ma obcas obdobi kdy u toho opravdu sedi denne a dlouho... (jako decko to mival pres prazdniny, to z jeho vypraveni silim -> dopoledne vstal, hral hral hral, maminka mu nosila jidlo, pak sel spat a druhej den zase..). Obcas ho to zase chytne kdyz ma dovolenou, ale je schopnej se mnou delat neco jinyho... Prave je to o tom, ze si zahrajeme spolu, cimz on si trochu vybije tu vasen, ja zaroven nejsem nastvana, ze si me nevsima (v multiplayeru proste ten cas opravdu travime spolu) a pak se muzeme spolu delat i enco jineho... Je fakt ze jedna hra nas tak chytla ze jsme proste proparili cely vikend (coz se mne nestava), ale to bylo ojedinele :) Uz vim jak na nej...:) Dam mu co chce, jeste pri tom travim cas s nim a jsme spokojeni oba... psala jsem ze dikybohu si nasel serm a historii jako konicka, coz to hodne vyvazuje... jinak by to mohl byt problem... Co se tyce naseho ditete spis si rikam ze z nej vychovame stejnyho maniaka jako my - do historie a sermu :)

Pritel miva faze, kdy by se to snad dalo oznacit za zavislot, ale vyresila jsem to pridanim se k nemu... on si uvedeomil ze tim ze je se mnou neztrati hry a je to ok... Je fakt ze pred 3 lety hraval vice, ale to ejste studoval, ted uz pracuje... takze si zahraje hodku/dve po praci, pres vikend vice, ale i tim ze mame psa, tak se prece jen zveda :0 A pres sezonu jsme hodne casto pryc na bitvach, takze to vcelku jde :)

Mej se moc pekne, preju hodne stesti :)

iv (St, 5. 12. 2007 - 00:12)

nechcem brat iluzie... ale kym to dieta vyrastie, aby mohlo "parit" pretecie ti vela nervov, pretoze mu asi nedovolis odmalicka sediet za pc pri hrach. Relax, ano, ale to nei je relax, ked pocas dovolenky stravi pri pc 20 hodin denne, vsak? Nebavime sa tu o relaxe, ale o zavislosti. Vela stasita.

Nekvapil (Po, 3. 12. 2007 - 15:12)

Jsem závislý na pc hrách, protože jsem sama o sobě pc hra.

Návštěvník (Po, 3. 12. 2007 - 15:12)

Ahoj "0 je pravda, ze deti zatim nemame, to potom bude jina situace, to je jasne. Zatim mame "na krku" jen stenika. Nutno rict, ze pritel je hodne v praci a hrani pro nej predstavuje relax, nemyslim ze ani pozdeji by to slo na ukor rodiny ci budoucich deti. Naopka uz vidim jak me male ditko bude s tatinkem parit a ja okolo nich pobihat :D. Mam ale pocit ze vetsina slecen, co sem psala, ze s tim ma problem je tek ve fazi pouze chozeni (my uz spolu tedy i bydlime), proto jsem tam deti nejak nepocitala.

Jiste ze postupem casu budeme mit na hrani mnohem vic casu, ale snad to zvladneme :) (Tedy hlavne on :) ). Jinak ja mam radsi vic fantasarny a nedam dopustit na Fallouta :). Ted taky koupil Guild Wars MMPORG, to je moc pekne udelane :)

iv (Čt, 29. 11. 2007 - 16:11)

ty si ale blbec... len aby na teba nebola zena agresivna...

Filip (Ne, 25. 11. 2007 - 19:11)

Vy hovada,

chápete jak je to pro závislého člověka hrozné??? A tyhle výhružky na nás neplatí!!!
A pokud se vám pouze nevěnují, buďte rádi, počejte až přijde agrese!!! Ta je hrozná!!!
Tohle je teprve začátek!!!

Návštěvník (St, 14. 11. 2007 - 21:11)

misa, mas deti? Ste manzelia? pretoze kym ste len priatelia a nemate nic ine na praci, je to ine. Ja som este den pred porodom hrala spolu s nim a kamaratmi counter strike v herni... mala som rada adventury a podobne. Ale zivot sa meni, mame dieta, ja nehramvam, mam Linux, a slabsi notebook, ale to nie je vyhovorka. Proste relaxujem pri foteni a filmoch, ale nie a ukor rodiny a o to tu ide...

Misa (Út, 13. 11. 2007 - 11:11)

No muj, pritel je typicky hrac PC her. Od mala hral, zna ty uplne nejstarsi hry, cely detstvi hral, nemel prakticky jine zajmy, ted dela v IT, programator. Nastesti ma take rad historii a venuje se historickemu sermu, takze se aspon dostane mezi lidi a neni furt zavrenej doma... no a reseni... sice mi to taky vadilo, ale protoze jsem mela starsiho brachu, ktery me ke hram trochu privedl, nevadi mi si s nim chvilku zahrat, on je rad ze ho neprudim, delame to spolu, pak muzeme jit ven s pejskem, nekam jet... oba jsme spokojeni... Mohla bych mu delat sceny a oba bychom byli nastvani... takhle si 2 hodky zahrajeme a pak se venujeme jinym vecem :) ja mam vyhodu ze me to relativne bavi... kdyz je to opravdu pekna hra, vsechno nehraju... takze zkuste so to damy, treba to pomuze, pritel to oceni (Ja jsem mezi jeho kamarady hvezda, oni maji bohuzel slecny, ktere toto nechapou a mne zboznuji :) ) a vas to nezabije :)

ivana (Čt, 8. 11. 2007 - 12:11)

Ono je to o cosi zlozitejsie ako len vziat nohy na ramena. Ja nemam nikoho na koho sa mozem spolahnut, ci k niekomu odist len tak. S manzelom sme sa porozpravali, chvilu aj "posluchal" ale neviem ako to bude dalej. Vdaka za podporu.

Martina (Út, 6. 11. 2007 - 23:11)

Jaj Ivi, poradím Ti asi v jednom a to, dát mu na výběr bud? ty a syn nebo hra, je to jednoduché.Pokud si vybere hru, nohy na ramena. Nemá to cenu.Psala jsem tu 21.4, viz expřítel. Pokud hájí jen své zájmy a Vás jakoby ignoruje, protože ta hra ho zmocňuje, jo až tak bohužel, je to silnější než on sám, tak už je to na pováženou.Musí se rozuhodnout co nejdřív, než bude pozdě!Teď mám přítele, žádný PC hráč, je to uplně o něčem jiném a jsem konečně šťastná. Věř mi, tohle je trápení, zahnalo mě to z něho až do depresí! naštěstí jsem se z toho dostala. Držím palce, papa Martina. Dej pak vědět Ivi, jak to pokračuje.

ivana (Pá, 26. 10. 2007 - 00:10)

ahojte, aj moj manzel je zavisly :( hra world of warcraft, cez net s kolegami z prace. Trva to 2 mesiace, uz sa ani nerozpravame...mame 3 rocneho syna a ja mam pocit, ze toto nie je moj manzel. Neviem co robit, pokus o rozhovor zlyhal :( prednejsi su kolegovia a ta hlupa hra. Ma 30 rokov :(((

rena (St, 24. 10. 2007 - 21:10)

sama nepomůžeš,musíš k odborníkům,je to závislost jako každá jiná,copak jsi neviděls ve zprávách že jsou i lidi kteří u pc umřeli,protože odmítali vstát,jíst,spát...mazej s klukem do nějaké poradny
kdyýž nevíš kam,volej linku důvěrys,tam by ti měli pomoct,nebo rodinnou poradnu

panther (Út, 23. 10. 2007 - 22:10)

Jsem rozvedená, mám mj. 9-letého syna a můj exmanžel se celou dobu po rozvodu (několik let) snaží si "kupovat" synovu přízeň hlavně hrami na PC (s odůvodňením, že chce, aby se syn všestranně rozvíjel), které mu poskytuje v maximální míře. Syn se stal natolik závislý, že zfalšoval můj podpis, aby mohl ve škole po vyučování hrát na PC. Jak mohu synovi pomoci od jeho narůstající závislosti? Mám nějakou možnost a šanci mu pomoci?

panther (Út, 23. 10. 2007 - 20:10)

Jsem rozvedená, mám mj. 9-letého syna a můj exmanžel se celou dobu po rozvodu (několik let) snaží si "kupovat" synovu přízeň hlavně hrami na PC (s odůvodňením, že chce, aby se syn všestranně rozvíjel), které mu poskytuje v maximální míře. Syn se stal natolik závislý, že zfalšoval můj podpis, aby mohl ve škole po vyučování hrát na PC. Jak mohu synovi pomoci od jeho narůstající závislosti? Mám nějakou možnost a šanci mu pomoci?

Dagonne (Út, 9. 10. 2007 - 17:10)

zavislost...to je težke slovo....mnoho lidi v dnesni dobe se venuje pocitacum a pocitacovym hram znam i par pripadu kdy se lidi jako takovi co hrali PC hry vykaslali,na skolu,praci a dokonce i na rodinu...sama ze sve vlastni zkusenosti mohu potvrdit ze je tezke dat si tak 2-3dny pauzo od PC...drive sem se nemohla nikam hnout zanedbavala sem skolu...trvalo to asi rok a pul ale casem sem vlastne zjistila ze jsme propasla tolik veci ze ej to az hrozne zdase mi jako bych ten rok ani nezila je to proste hrozna predstava...nerikam jako ze ted tu obcas nevysedavam ale je to proste o proti tomu minulemu roku uplne neco jineho....drive kdyz me rodice od toho vyhaneli rikala sem jim tohle heslo "ZIJU JEN JEDNOU A BUDU DELAT TO CO ME BAVI A NE TO CO MI DRUZI REKNOU ABYCH DELALA"az tak sme na tom byla spatne!Clovek si za nejakou tu dobu uvedomi o co vse hezke prisel....clovek timhle muze stratit i rodinu a ja myslim ze to je to nejhorsi....

lord (Pá, 5. 10. 2007 - 14:10)

No tak taky záleží na tom co hraje,jestli hraj mmorpg tak je to docela pochopitelné-na mmorpg se závislost udělá poměrně snadno,hráči často mívaj naplánovaný časy kdy musej bejt společně u pc-kdy pujdou společně na raid atd. to se musí trošku zohlednit-je to něco jako povinnost.Na singleplayerových hrách se mylslim závislost vypěstovat moc dobře nedá.

To martina:Závislost na pc hrách a gambling je něco trochu jiného a mělo by se to více odlišovat-na automatech člověk nehraje protože ho to baví ,ale proto že věří že vyhraje peníze-pořád si říká něco ve smyslu "eště tam hodim jednu pětku a jdu,když už to tak dlouho hraju tak už přece musim vyhrát"na pc hrách(videohrách)se závislost vypěstuje čistě z faktu že to je zábava-je menší pravděpodobnost závislosti.

Reklama

Přidat komentář