Reklama

Závislost na PC hrách.....

LuccaCZ (So, 26. 3. 2011 - 07:03)

Ahoj, tak to já jsem na tom úplně stejně. Jsem s přítelem skoro dva roky, on hrozně hrál Wowko a pak mi začal dávat najevo, že jsem pro něj nic a prostě si mě nevšímal a tak... Beze mě hrál klidně i 18 hod. denně. Pak v zimě jsem se s ním rozešla a on chtěl abych se vrátila, prosil mě, nosil mi kytky, s tím, že přestane hrát... Dva měsíce nehrál a bylo to moc fajn, všímal si mě, psal mi a tak, ale pak jsme si spolu našli byt a když to bylo jisté, že se budeme stěhovat, tak mi týden před tím řekl, že začne hrát a že se na to moc těší. Bydlíme tam měsíc a něco, jsem nešťastná, zničená, pořád hraje, jenom chodí do práce a pak sedí u počítače, vůbec si s ním nic neužiju, nemá náladu ani na sex, sám by se nenajedl, prostě nic... Krom toho když zrovna nehraje wowko, tak hraje ty pitomý hry na fbk - má založený 4 profily, aby si mohl posílat a hrát na všech čtyrech a u toho teď tráví tak 2 - 3 hod. času denně!!! Přemýšlím, že odejdu, ale nevím co s bytem... je mi líto vracet se k našim, ale sama bych to neutáhla a on je ještě ke všemu agresivní, když po něm něco chci. Minule mi i sprostě nadával... Chtěla jsem po něm aby umyl nádobí, ale on ho neumyl - když jsem přišla z práce byl tam ještě větší bordel a on mi řekl, že když se mu nechce, tak nebude dělat nic, že má spoustu práce s hraním a prý bych si taky měla najít nějaký zájmy! (mimochodem zájmů mám spoustu, ale on je ve mě hodně utlumuje...).

Luna (Út, 15. 3. 2011 - 09:03)

Jak to tady tak čtu, tak je...A z čeho žijete? Máš kam jít? Taky mu musíš nosit snídani k PC, jinak se ani nenají? Rozvádět se nemusíš, ale pokud máš kam, tak odejdi a nech ho tam schnít.
Z jiné diskuze znám holku, co tahá chlapovi sedícímu u PC kartony piva autobusem (známá hláška, ať je ráda, že nechodí do hospody) a když mu dá malé dítě na hlídání, tak on si nasadí sluchátka, aby ho malý nerušil při hraní.
To už není honba za kořistí nebo pouhý nedostatek pozornosti partnerovi, jak píše výše Bonie, to je závislost skoro jako na drogách.
A pokud si ani nehledá práci - co s takovým chlapem?

apry (Po, 14. 3. 2011 - 23:03)

Jak to tady tak čtu, tak je mě do breku:((( Můj manžel nedělá nic jinýho než hraje hry a to doslova. Ráno sotva otevře oči tak už zapíná notebook který má hned vedle postele a chodí spát někdy i ve 4 ráno!!! V práci dal výpověď a novou si hledat nechce....máme 9měsíční dítě a vůbec se ji nevěnuje. On se aji začal hádat schválně aby se mohl urazit a hrát hry. Vůbec nevím co mám dělat. Rozvádět se nechcu ale moc šancí tomu neávám....

Bonie (Čt, 10. 3. 2011 - 18:03)

Je to tady samé smutné čtení. Snažím se to pochopit a dávám si otázky, co to všechno znamená. Napadlo mě pár věcí, tak je sem napíšu, třeba to někomu pomůže aspoň získat větší nadhled nad onou situací.
Předně, už když použiju slovo situace, vybavuje se mi replika z knihy E. Tolleho Moc přítomného okamžiku. "Vaše životní situace existuje v čase. Váš život je teď. Vaše životní situace je imaginární. Váš život je reálný. Hledejte onu úzkou bránu, co vede k životu, tou je přítomný okamžik. Soustřeďte se na něj. Vaše životní situace může být plná problémů - to je ostatně běžné, ale snažte se zjistit, zda máte nějaký problém v tomto okamžiku. Nikoli zítra nebo za 10 minut. Máte nějaký problém Teď?"
Pak - hodně mužů tady zmínilo důvod, který je drží u PC hraní, mimo jiné. A to, že si připadají jako vítězové, borci. Napadlo mě, že to jsou vlastně novodobí lovci, co stíhají svoji kořist - a to jim nelze mít za zlé. Minimálně, já už se tomuto postoji nedivím. Je pravda, že může někdo namítnout, že k tomu by líp posloužil třeba sport, OK. Ale v tom případě by mu také věnoval svůj čas - a ještě by navíc "neseděl doma".
No a taky mě napadlo - pro nás dámy, holky a ženy, co prožíváme podobné - že je to i jistá lekce pro nás. Proč být závislé na jejich pozornosti a podmiňovat své štěstí chováním druhých? Nepřipadá Vám to taky jako jistá slabost? Mně to tedy minimálně dovedlo k zamyšlení a zkoumání sebe sama, svých vlastních motivů a nastavení. Každopádně, na lásku nerezignuji, naopak, začínám ji vidět poněkud v jiném, od vztahu oproštěném světle.
Jo a ještě jsem si vzpomněla na jednu fajn knížku, která taky solidně otvírá oči - "Jak žít s muži" a 10 důvodů proč se přestat pokoušet napravit vztah "právě teď", vřele doporučuji. Ta ženská, co na to přišla by měla dostat Nobelovu cenu.

Slečna (St, 9. 3. 2011 - 18:03)

Ahoj všechny utrápené holky,

psala jsem asi před půl rokem příspěvek o svém příteli, závislém na hrách. Jen doplním že jeho představa o budoucnosti je taková,že bude chodit do práce a pak domů hrát a to je vše co od života chce. Ráno se vzbudí, zapne počítač, přijde z práce, zapne počítač. Nedělá NIC jiného. A je to horší a horší a já se bojím,že snad odejde z práce a bude hrát dokud neumře hlady.
Holky, já nevím, jestli se to někdy zlepší, nechci vás děsit, ale já to vzdala. Myslím si,že si od života zasloužím víc, než mít takového kluka. To bych si na tu židli rovnou mohla posadit figurínu.
Vím co prožíváte a držím pěsti, ať se vám ukáže ta správná cesta pro vás.

sarka (So, 26. 2. 2011 - 21:02)

Ahoj, jsem ráda, že jsem...Ahoj Milo jenom jsem ti chtěla říct, že v tom nejsi sama. Já i můj přítel(33) jsme spolu necelé dva roky a poslední rok a půl hraje tak kolem 5-6 hodin denně. O víkendu vstane tak kolem 8ráno a já se probudím v posteli sama a najdu ho jako vždy u ps. Skoro každý den se hádáme kvůli nesmyslům tedy většinou kvůli počítači. Přemýšlím, že od něj odejdu, ale bydlíme v zahraničí a není to tak jednoduché. Taky si nevím rady já se starám o domácnost vaření, úklid atd... to by mi nevadilo, ale chtěla bych od něj taky nějakou pomoc, ale té se nedočkám a nebo si o ni musím požádat. Taky je nejradši, když odejdu s kamarádkami do krámu a on má čas na hraní. Opravdu to nechápu a chtěla bych poci jak na tuhle situaci. Ty to máš ještě těší jsi těhulka a opravdu ti to nezávidím.

mila (So, 19. 2. 2011 - 23:02)

proč si ženská takového...Spíš je to o tom, že si člověk pořád něco namlouvá, chce něčemu věřit....Postupem času ty "růžové brýle" začnou padat a člověk přestane věřit slibům...

Mě by zajímalo, (So, 19. 2. 2011 - 19:02)

Ahoj, jsem ráda, že jsem...proč si ženská takového chlapa bere za manžela a ještě si s ním pořizuje dítě. To je nějaký masochismus nebo co?

mila (So, 19. 2. 2011 - 12:02)

Ahoj, jsem ráda, že jsem našla tuto diskuzi. Už nevím, kam pro radu, co dělat,... Manžel (30) hraje snad celou dobu, co jsme spolu, ale mám pocit, že je to čím dál horší... Někdy má den, kdy mi (nebo sobě) chce dokázat a ukázat, že závislý není a k pc celý den nejde, ale to je opravdu hodně zřídka. Další dny to ale zase dohání a sedí u pc jak nejdýl může. Když se snažím si s ním o tom promluvit a vysvětlit mu, že je tím náš vztah hodně narušený, skoro spolu netrávíme čas (pokud pominu občasné nákupy, vaření a konzumaci jídla), že by bylo dobré, kdyby si uvědomil, že je opravdu závislý,.... naštve se a odmítá se o tom bavit. Raděj se zvedne a jde hrát...Já se naštvu, nemluvíme spolu a on je rád, protože má klid a prostor nerušeně a bez mých keců spokojeně hrát. Jednou dokonce přiznal, že je rád, když jedu k rodičům a on má na to své hraní klid a nikdo mu do toho nekecá. Říká, že je to jen koníček a nudí se, tak prostě hraje. Ztrácí zájem o jiné věci. Budeme mít první dítě a místo toho, abychom připravovali vše potřebné, upravili byt,.... hraje. Taky raděj sedí u pc, než aby došel za mnou a zkoušel, jestli neucítí pohyby,...Sedí u toho, kdy může a nedochází mu, jak moc mi tím ubližuje. Jeho argument je, že můžu být ráda, že není alkoholik, že mě nebije, nehraje automaty, vaří,... Vlastně mi podle něho nic nedělá a nijak neubližuje. V jednom má pravdu - nic se mnou nedělá, nepodniká...A samozřejmě to má dopad ten, že se mi vzdaluje. Určitě mu taky vadím, myslí si, že mu chci pořád něco přikazovat, protože ho např. poprosím, aby nechodil hrát...Je to pro něj hodně citlivé téma. A pro mě neúnosná situace. Přemýšlím, že se odstěhuju, většinu nocí raděj spím v obyváku, protože mi vadí, když do noci hraje a já slyším to ťukání do klávesnice či povídání si s jeho spoluhráči. Čím dál tím víc je to pro mě nefunkční vztah a uvažuju o jeho ukončení (i přes očekávání potomka). Nepočítám s tím, že po mém odchodu mu jisté věci dojdou a on své hodnoty přehodnotí. Když jsem mu řekla, že na prvním místě má pc a pak až jsem já a náš vztah, nijak neoponoval, nic na to neřekl. Poradil by někdo, jak dál? jakou máte zkušenost s vyřešením takové situace? Děkuju moc za jakýkoliv názor a radu!

Adam (Po, 7. 2. 2011 - 12:02)

Hledám na internetu...Dobrý den, řekl bych, že není. Pokud není agresivní tak určitě ne. Nejlepší čas na diskusi je podle mě když skončí hrát, třeba před spaním, při večeři. Neptat se ho proč tam furt paří, ale zeptat se, co ho na tom baví, jestli tam má přátele, co v té hře dělá, co ještě hodlá udělat. Jsem sice mladý (18 let), ale zkušenosti s pařením mám. Taky hraju MMO, a časem mě to omrzelo, sedím u toho pořád, jenom protože tam plním jakýsi úkol(dlouhodobější, přidaný do hry později), a až ho udělám jsem si jist, že hra mě začne nudit a od PC si zase odpočinu. Je důležité se k němu dostat, pochopit tu hru a co tam dělá, pak zjistíte proč to dělá, a pochopíte to a on se vám také víc otevře, protože uvidí zájem porozumění, nikoli polemiky...

Zdar pařan Adam

tomáš (St, 5. 1. 2011 - 10:01)

Ahoj Marie. Důvod k rozvodu to samozřejmě je. Záleží na míře věcí. Mám syna 22, je to stejné. Nepoužitelný, neschopný, bez jiných zájmů, navíc občas agresivní. Byli jsme s jeho matkou u psychologa - rada - tvrdý přístup, neposkytovat kromě levného jídla a střechy nad hlavou nic, pokud něco chce, musí si to zasloužit, najít si brigádu, pomoci s úklidem a pod. Nyní je bez přístupu k PC. Nedělá nic.
Tento krok - odpojení, nebo omezení času bys mohla zkusit. Každopádně jakákoli tvoje snaha bude mít minimální účinnost. Nevím jak velký je váš byt ale snažil bych se nějak separovat a trestat neposkytnutím služeb. Finance a děti jsou samozřejmě problém...Podle mých informací z podobných případů v okolí to k rozvodu pomalu spěje. Zkus mu dát jak se říká nůž na krk - ať si vybere. Tady ale musíš být důsledná a tvdá, to potřebuješ nejvíce

Marie (Po, 3. 1. 2011 - 18:01)

Hledám na internetu neskutečně dlouho tuhle rubriku abych zjistila jak to u nás doma vlastně je.Mám manžela kterému je 30 let.Máme spolu dítě,druhé mám z předchozího vztahu ale to je celkem jedno.Kdo sem chodí a trošku se orietuje ve hrách,určitě zná,nebo aspoň slyšel o onlinovce Metin 2.Asi by taky někdo čekal že chlap ve 30ti letech má žebříček hodnot uspořádaný ale opak je pravdou.U nás je to tak že můj muž u této hry vydrží sedět celý den.Nevnímá okolní svět,když hlídá děti byt je vzhůru nohama a děti si dělají co chtějí,vůbec nikam nechodíme a když už tak musím čekat na chodbě než dohraje,spát semnou taky nechodí a někdy se stane i to že ho v noci najdu sedět u pc.Pokud bych měla dát na radu promluvit s ním,neuspěla bych protože on to neposlouchá a je mu to jedno.Když se rozběhne diskuze na toto téma,chvilku poslouchá ale stejně si k tomu zase sedne.Nyní mi už došla trpělivost,protože podle mě nemá cenu už vůbec nic.A proč vlastně píšu?Potřebovala bych radu od nějáké nezávislé osoby zda je toto důvod k rozvodu.Díky

Jakub (Po, 1. 12. 2008 - 17:12)

Dobrý den,
jmenuji se Jakub a je mi 20 let. Máma na základě dnešní bulvární reportáže ve Snídani s Novou, kde tvrdili, že pokud člověk 4x týdně hraje počítačové hry, tak je závislý (na PC/hrách?), usoudila, že jsem závislý.
U počítače trávím hodně času, to ano, ale rozhodně nemám příznaky jak popisují v tomto s reportáží souvisejícím článku: http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/zavislaku-na-netu-je-jako-hub-kazde-pate-dite-nemocne.html . Nemám kruhy pod očima, nejsem pohublý a svět okolo sebe vnímám. Mám vystudované gymnázium s maturitou a jsem v prvním ročníku VŠ (ČVUT - Fakulta elektrotechnická). Mám přítelkyni a díky ""dovoleným"" jsem si už několikrát dokázal, že bez PC více jak týden bez problému vydržím.

Moje aktivita u počítače a na Internetu spočívá v psaní a čtení článků/aktivity v diskuzních fórech/příležitostné brigádě (vytvářím kompletní webové prezentace) a samozřejmě i nějaké to hraní her. Poslouchání hudby jako ""podkresu"" snad ani nepočítám.

Chtěl bych vás požádat, abyste objektivně zhodnotili, zda jsem na PC závislý či nikoli. Nerad bych byl rodiči hodnocen dle jedné paušalizující TV reportáže.

Děkuji.

fred (Po, 26. 5. 2008 - 18:05)

pozor pc hri mozu byt dobrov skolov buducich gemblerov

Hana (St, 7. 5. 2008 - 11:05)

Jo to je pradva jen na půl. Máš ho doma a pak se o něj starej! Uvař mu a ještě ho donuť ať to sní. Budeš se o něj starat jako o další dítě. TO CHCEŠ???????????

Lady (Út, 1. 4. 2008 - 20:04)

Mluvíš jako jeden z mnoha, bohužel, ale takhle to v dnešní době s mladými lidmi, no spíše dětmi od věku..asi tak těch 13 do 18 je...buď se vysedává na PC a nebo se pije a kouří...hnusná doba :-!

Winc (St, 26. 3. 2008 - 00:03)

nemám nic proti PC ale nějakdy je dost a dost já u PC trávim většinu času také (poznáte i na čase :D ) hraji většinou už zmíněné CS 1.6 a také WOW ..ALE NEJSEM ZÁVISLÝ ...všechno je to jen o rodičích co jim dovolí a co ne musí jim nastavit nějakou hranici nějaký počet hodiny který denně můžou ztrávit na PC a pak prostě konec! vyhnat ven a ať si dělá co chce...(ne tak krutě) sám jsem ještě dítě .. -věk nemusíte znát a máma mi taky moc neříká co mám dělat ale dokážu se hlídat denně jsem na PC i chodím ven...S kamarády jsem začal kouřit i pít lehčí alkohol ale to sem si řekl dost a přestoupil na PC denně to tak střídám ráno vstanu zapnu PC odehraju "online hry" du do školy přijdu ze školy domluvím se s kamarády jdu domů odložím školní bágl pokecám s mámou jdu ven na večeři sem doma du na PC a hraji ... o výkendu však už jenom pařím ale zavislí taky nejsem :D piju sme tam nějaké to víno příležitostně retko ale už NEhulím !!! tak můj životopis končí doufám že jste si nenavykli na monitor :D

Edita (Ne, 23. 3. 2008 - 12:03)

lepsi byt zavisly na pc hrach ,nez na hracich automatech,a mas ho doma a nestoji to penize

Lenka (Ne, 23. 3. 2008 - 11:03)

Já myslím, že toto už je na léčení u psychiatra, fakt.

Lady (Ne, 23. 3. 2008 - 10:03)

Jsem teprv studentka a musím přiznat, že counter strike hraji už více než rok a přítel taky, ale protože to nehrajem až tak často, tak se kvůli tomu nehádáme, ale musím uznat, že je šílené, když se pokusím alespoň přibližně si spočítat kolik času už jsem tím hraním zabila. Můj mladší bratr (14) je vyloženě závislý na hře WOW a v deváté třídě má problémy s tím, aby nepropadl..myslím si, že svět PC her je prostě šílený a člověk té závislosti propadne hrozně rychle, ani neví jak...a myslím si, že závislost na PC je podceňována, přikládala bych jí stejně velký význam jako závislosti na alkoholu, protože lidé už na závislosti na hrách umírají. Např. v Číně zemřel už nejeden člověk na vyčerpání z hraní, prostě Ti lidé jsou tak závislí, že ani nejí, nepijí a nedokáží se od PC odtrhnout. Nejvíce ohroženy jsou děti. Nechápu své rodiče, že se závislosti mého mladšího bratra nic nedělají, já mít dítě u kterého bych pozorovala, že začíná být závislé tak mu buďto stanovím jasné hranice a nebo ten počítač radši prodám...to je ode mě asi tak vše, hezký den přeji :-)

Reklama

Přidat komentář