Reklama

vaginismus?

Ola (Út, 11. 1. 2011 - 15:01)

Veroniko, přesně stejné gynekology jsem opznala i já. Když jsem se stahnula, tak mě považovali za hysterku. Jak je vůbec možné, že gynekologové neznají vaginismus? Byla jsem i u sexuologa, ale ani ten mi nakonec nepomohl. On ten problém totiž nrení v pochvě ale v hlavě, takže nakonec mě vyléčil léčitel Petr Hrousek, který mi to podvědomí odblokaval a naordinoval mi různá cvičení na pánevní dno. Je to celkem legrace, že si člověk cleý život platí zdravotní opjištění, ale doktoři mu nepomůžou a nakonec ho vyléčí léčitel:-)

Veronika (Po, 10. 1. 2011 - 12:01)

Holky,děkuji za slova podpory i rady! Já tedy o vaginismu vím již dávno,že existuje,ale nějak jsem se pořád snažila přesvědčit,že já to nemám...až teď jsem si přiznala,že ano. Mému bývalému to nevadilo. Říkal že má sex rád,ale že mě má radši a nikdy mě do toho nenutil a po neúspěšném pokusu o sex se mi ještě omlouval..bohužel jsme ale měli nějaké jiné problémy a nakonec se rozešli. Docela mě to mrzí, protože teď to zase budu muset znova vysvětlovat,což mi jde strašně těžko...můj současný partner je hrozně bezva,miluje mě,ale nevím,jak takovouhle věc vezme,je fakt mladej a nevím jestli to takovýhle kluci můžou vůbec pochopit:( jinak s tím zaváděním předmětů do pochvy-já mám problém strčit si tam prst,ale zkoušela jsem vatovou tyčinku a to bylo v poho...pak jednou když jsem měla menstruaci-dokopala jsem se dát si tam tampon-nejmenší velikost,sice se to povedlo asi až na 50 tý pokus,ale nebolelo to. Ale když jsem pak po pár hodinách vytahovala tampon,který několikrát zvětšil svoji velikost,tak jsem myslela že bolestí umřu. Od té doby jsem tampon již nezaváděla. Nu a moje gynekoložka mi vůbec nepomůže,ona podle mě ani neví co to je-když m jako nadává,ať se nestahuju a uvolním se a nechápe,že mi to nejde,tak co to má být? moje příbuzná,která vaginismem netrpí a chodí k té samé doktorce, si také ztěžuje na bolest při vyšetření-ona tahle paní doktorka je trochu rázná a citlivý přístup jí nic neříká...snažím se poohlídnout po jiném doktoru,ale stejnak si myslím že mi nepomůže, s doktory obecně mám většinou jen špatné zkušenosti...

.. (Po, 10. 1. 2011 - 01:01)

A co s tím jako doktor...Takových případů má zkušený gynekolog desítky.. Jde jen o to, narazit (resp. si najít) na odborníka. Když to tady čtu, čekat do 28 let, to je trochu síla..

Radka (Po, 10. 1. 2011 - 01:01)

A co s tím jako doktor dokáže?

.. (Po, 10. 1. 2011 - 01:01)

kéž bych byla doktorka,...Kurva lidi, mazejte k pořádnýmu doktorovi.

Radka (Po, 10. 1. 2011 - 01:01)

kéž bych byla doktorka, píchla bychsi tam pokaždý lokální anestezii a byl by klid... Taky chci mít děti, ale nevím, jestli to dokážu

Natálie (Ne, 9. 1. 2011 - 23:01)

Ahoj,myslím,že i já...Ahoj Veroniko já také řeším stejný problém teda snažím se to něja řešit až ted... pořád jsem totiž nevěděl ao co se vlastně jedná byla jsem panna až do 28 let změnila jsem gynekologa a ten zjistil že moje panenská blána je silnější než u ostatních a proto mě to tolik bolí ak jsem šla na operativní odstranění do nemocnice. Strašně jsme se bála ale nakonec to tak strašné nebylo.No a pak jsem si myslela že je konečně všemu trápení konec a já budu moct normálně pohlavně žít... jenže ouha gynekolog mě ani po zhijení stále nemohl vyšetřit jen jak ty říkáš vatičkou a to byla stejná bolest co ty popisuješ stáhnu se a nedostane se tam nikdo...Říkal mi že jsem přecitlivělá a že se musím uvolnit ale bohužel ani to nezabíralo mám rok přítele a opravdu se snažím abych už tuhle nepřijemnou situaci nějak vyřešila a jeho normálně uspokojila... Jeden partner se už kvůli tomu po třech letech rozešel chápu to ale já za to nemůžu že jsem prostě jiná a mám problém.Trochu jsem pokročila v tom že si tam mohu dát ukazováček ale to jen proto že jsem si nechala předepsat zmecitlivující mastičku Mezocaain a pomalu jsem se snažila uvolněně zasunout prst pak to udělal i partner a jde to ale není to nic příjemného ale aspon to nebolí tolik jak u toho gynekologa. No a pak jsem přišla na tyhle stránky http://www.vaginismus.com prodávají tady dilatační set což je sada předmětu které o různých velikostech zasouváš do pochvy až si zvakne na a roztáhne se... objednala jsem si to a do týdne mi přišel tak cvičím jde to pomalu a upřímně se do toho musím dokopávat ale vím že musím chci mít jednou děti a takhle by to bohužel nešlo a taky nechci zůstat celý život sama... Tak ti držím moc palce a věř tomu že to bude dobré. :)

Anče (Ne, 9. 1. 2011 - 23:01)

Ahoj,myslím,že i já...Ahoj Veroniko,
to jsme na tom uplne stejne. Temer doslova. Nemam extra rady, ale doufam ze to nejak pujde zlomit. Pokud to chlapec nepochopi. Asi nebude uplne nejlepsi na zdolani tyhle bariery. A na to sou podle me potreba dva.

Veruško (Pá, 7. 1. 2011 - 18:01)

je mi to líto, držím pěsti !

Veronika (Pá, 7. 1. 2011 - 17:01)

Ahoj,myslím,že i já zápasím s vaginismem. Je mi 23 let a jsem panna.S bývalým přítelem jsme měli pouze orální sex. Jednou se do mě pokusil proniknout,ale jakmile trochu přitlačil,tak jsem ucítila takovou bolest,že jsem hned chtěla,aby přestal,takže ani nevím jestli by se do mě dostal,ale opravdu jsem neměla chuť už to zkoušet. 3roky jsem byla sama,tak jsem to neřešila...jenže teď jsem si našla přítele a tak se tím znova trápím...On nechápe,proč to nechci a já mu to nedokážu vysvětlit:(je mladší než já a myslí si,bůhvíjak nejsem zkušená,bojím se,že by to nepochopil.Z té bolesti mám opravdu panickou hrůzu a bojím se nejen pohlavního styku,ale i gynekologického vyšetření. Zatím mě doktorka vyšetřuje jen vatičkou na špejli a i to je taková bolest,že při tom brečím a doktorka je na mě ještě naštvaná,že jsem hysterka a že nikdo jiný toto nedělá:( vůbec si neumím představit,že by do mě strkali ty zrcadla...Omlouvám se za dlouhý text,ale potřebovala jsem se vypovídat z mého trápení...

Lucie (Čt, 6. 1. 2011 - 19:01)

Ahoj mám stejný problém s partnerem a právě jsem četla že se to dá léčit, tím, že se pochva prostě musí procvičit, na to jsou ideální venušiny kuličky, které jsou na provcičování určené, tak to zkusím. Pak nějaké roztahování prsty. I když to má být psychický blok, tak netuším z čeho může být. Každopádně doufám, že se z toho všichni dostanem :-) Jen je zvláštní, že se u mě vaginismus objeví až při druhém kole, nemáte s tím někdo zkušenost? Protože vím, že nejde zasunout ani poprvé, ale já poprvé nemám vůbec problém, ten se objeví až napodruhé.

Terka (Po, 15. 12. 2008 - 00:12)

Ahojky!!
Jsme spolu s pritelem 2 roky a mam stejnej problém :( a nevim, jak ho řešit :( Jsem z toho nešťastná :( a on taky, naštěstí má se mnou tu trpělivost... ale nechci si představit, že to takhle bude navždycky :(

veronica (So, 6. 12. 2008 - 23:12)

Vsem doporucuji stranku www.vaginismus.com
Kdo nezvlada anglictinu, tak at zkusi se slovnikem nebo si necha od nekoho komu duveruje prelozit. Je to nejobsahlejsi stranka na webu, dozvite se vse co potrebujete.

Ewik (Út, 2. 12. 2008 - 18:12)

Já jsem na tom dobře 2 prsty.

T. (Pá, 21. 11. 2008 - 14:11)

Ježiš, holky, tohle se fakt děje??? Moc se mi to nezdá jako oficiální léčba... :o(

My to tedy tenkrát s přítelem taky měli na etapy a bolelo to, ale nakonec se to povedlo...tohle je fakt síla, co tu líčíte!

Gia (Pá, 21. 11. 2008 - 12:11)

Katuško, já jsem udělala tu blbost, že jsem na léčbu gynekologa přistoupila a dodnes toho trpce lituju. Bylo to jak říkáš, nacpal mi tam postupně tři prsty a strašně to bolelo, na čele mi vyrašil studený pot, z očí mi tekly prody slz a řvala jsem bolestí. Tímto "romantickým" způsobem jsem přišla i o panenství, protože když do mě pan gynekolog nacpal třetí prst, rozerval mi panenskou blánu na kusy. Tekla ze mě krev jako z vola a doktor mi pak dal jen vložku abych mohla jít domů a řekl mi, že jsem vyléčená. Bohužel, nebyla jsem vyléčená, ale můj stav se po tomto zákroku ještě mnohonásobně zhoršil, protože od té doby se tam dole stahnu ihned, jakmile jen pomyslím ne něco sexuálního. Mám od toho zákroku ke všemu co se sexu týká úplný odpor a na sexuální život jsem úplně zanevřela, prostě sex už nepatří do mého života a jsem smířena s tím, že budu žít zbytek života úplně bez sexu. Doporučuji neléčit vaginismus u gynekologa ale u psychologa nebo psychiatra, protože je to ve skutečnosti psychický problém a bolestivými zásahy v oblasti pohlaví se psychika nespraví, právě naopak!!!

Katuška 17 let (Čt, 20. 11. 2008 - 09:11)

Asi mám taky vyginismus, protože s přítelem se už rok pokušíme o styk a vždycky se hrozně stáhnu a bolí to. Byla jsem u gynekologa a ten mi vyginismus potvrdila a nabídnul mi, že mě bude postupně roztahuvat pochvu tím, že mi tam bude zasouvat prsty. Já si nechci nechat zasunovat prsty do pochvy od gynekologa rpotože nevěřím, že mi to pomůže. I když si tam chci zasunout prst sama, tak to hrozně bolí. Máte některá zkušenosti s léčbou u gynekologa pomocí roztahování zasunováním prstů? Bolí to, když gynekolog zasunuje prsty? Ten můj gynekolog mi tvrdí, že když mi opstupně zasune jeden, pak dvy a nakonec tři svoje prsty, že to prý bolet nebude, ale já tomu nevěřím, protože sama si nedokážu bez bolesti zasunout ani jeden prst.

... (So, 8. 11. 2008 - 12:11)

to mytolog:
hele, to jako myslis vazne? jen proto, ze ma nekdo takovej problem tak to resit drogama? nemyslis, ze je to posledni zoufalstvi? Zni to jako by tu vubec neslo o partnerku, ale o to, aby jsi konecne mohl zasunout!

Hanina (So, 8. 11. 2008 - 10:11)

Ahoj všichni, mám zřejmě stejný problém jako má Dominika. Už přes tři roky žiju s přítelem, a z toho skoro dva roky spolu nespíme. Moc mě to bolí. Vyzkoušela jsem toho taky hodně. U gynekologa už si připadám strašně otravná. Vyzkoušela jsem spoustu prášků, mastiček i čípků. I malý gynekologický zákrok jsem podstoupila. Všechno bylo na nic. Byla jsem u sexuoložky, která mi moc neporadila. Jsem zoufalá tak, že jsem nějak rezignovala. Prosím poraďte mi co máme dělat. Napište mi třeba aspoň jména doktorů, kteří by mi pomohli, nějakou poradnu, klidně půjdeme i s přítelem společně, jen když něco zabere.... Díky moc, papa

Návštěvník (Pá, 24. 10. 2008 - 08:10)

Co se ženskou, která nechce souložit ... ? A přitom dítě už má. To si myslí, že chlapi jsou tu jen kvůli oplodnění samičky?

Reklama

Přidat komentář