Reklama

vaginismus?

Růžena (Čt, 1. 3. 2012 - 08:03)

Vaginismus není jen problém těla a nepomáhá jen cvičně zkoušet zasunovat dovnitř prsty nebo vibrátory. Hlavní problém je v psychice a proto nejvíc pomáhá psychické odblokování. Já měla vaginismus od 19 do 27 let a pomohlo mi právě to psychické odblokování, přesněji řečeno, odblokoval mě léčitel Hrousek, o kterém jsem se dočetla právě tady v diskuzi. Co tím chci říct je, zaměřte se hlavně na psychiku, ne na tělo, vaginismus je vlastně psychická nemoc.

Adélka (Út, 31. 1. 2012 - 20:01)

Ahoj děvčata,
tak se taky přidávám k diskuzi. Rozčilují mě řeči o tom, jak se vaginismu nedá zbavit. Je mi nyní 23 let, vaginismem trpím od 18. Do té doby jsem měla více méně bezproblémový pohlavní styk, naprosto bezbolestná gynekologická vyšetření.

Jenže.. Přítel mě kolem 18 let přestal přitahovat a dokonce natolik, že jsem měla odpor milovat se s ním. Zároveň jsem ho ale měla natolik ráda (jako člověka,ne jako svou lásku..) že jsem mu to nemohla sdělit. Proto jsem se dlouho ke styku nutila a to byla ta největší chyba!!! Postupem času jsem při styku začala pociťovat bolesti, které se stupňovaly, až to bylo k nevydržení. S přítelem jsem se potom už nemohla kvůli mučíčím bolestem vůbec milovat.. Po pětiletém vztahu jsem se s ním ve 21 letech rozešla. Zamilovala jsem se do jiného. Během vztahu s prvním přítelem jsem se do nekonečna užírala tím, že se s ním nemohu rozejít, ikdyž ho už nesnesu, protože mě s touto vadou nebude nikdo chtít. Sžíraly mě neuvěřitelné deprese, vše bylo tak beznadějné. Ale potom se objevila moje láska a nic jsem neřešila. Vše jsem mu pověděla a on, protože mě miloval a miluje, to všechno v klidu vzal.. :) Jsme spolu přes rok a nikdy mi nenaznačil, že mu to vadí. Já si to uvědomuji, ale ničím mě to moje zlato nestresuje.. Docházím k sexuoložce i na psychiatrii.. Bohužel jsem natolik blbá, že cvičení svalů zanedbávám. Ale POZOR!! i přesto se mi povedl úspěch!! :) Před pár měsíci jsme se s přítelem opravdu neskutečně sexy mazlili, tolik mě to vzrušilo, že když jsem se pokusila ve víru vášně zasunout jeho penis do pochvy, šlo to!!! Bolelo to jen neznatelně a to jindy trpím i při zasunutí svého úzkého prstu!! Nechápala jsem to,ale bylo to nádherné :) Vaginismem trpím stále, ale po tomhle zážitku vím, že bude líp. Že to chce lásku, trpělivost, klid a čas. Nebojte se, že nenajdete toho pravého, kdo to s vámi vydrží. Já věřím, že jsem ho našla, je to můj miláček, moje opora..

. (Út, 20. 12. 2011 - 18:12)

A není lepší se na to vykašlat..mnoho žen styk nechce a nepotřebuje a dělá to jen kvůli partnerovi..

M. (Út, 20. 12. 2011 - 16:12)

Tak se ozívám podelší...Ahoj, prosím jak se jmenoval ten gel co ti doktor předepsal?? Mám taky podobný problém,už celkem dlouho...poraďte prosím:(

j (St, 5. 10. 2011 - 14:10)

Tak se ozívám podelší době. Včera se nám styk konečně podařil. Návštevy u sexuoložky-psychiatričky už k pokroku nevedly. Skončila jsem u zavedení 3 spojneých prstů bolestivě. Takže mě doporučila sexuologa-gynekologa. Udělal mi veškeré krevní testy a též stěry v pochvě, aby vyloučil nemoci. Objevil ureu plasmu, což prý spousta gynekologů ignoruje a vůbec se tím nezabývá. Setká se s tím až 80% žen. Mění se struktura sliznice, takže tím jsme vyloučili možnou příčinu. Změna ovšem nijak moc velká nebyla. Doktor též nastínil variantu chirurgického odstranění panenské blány, která v některých případech z důvodu velké pružnosti odolává porušení a způsobuje bolestivost. Před tím mi dal ale čas na to abych to s partnerem zkusila přirozenou cestou, dal mi gel - lokalni anestetikum, ktere se pouziva pri zavadeni cevek do mocove trubice a k tomu medikament - neurol, kterym se leci panicke uzkostne stavy. Oboje pouzit pul hod pred stykem. Necekala jsem ze to pujde tak hladce a bez bolestne. Postupne budu snizovat davku leku a nakonce vysadim i krem. Podle me je pro psychiku hlavne dulezite zjistit, ze to skutecne jde. Vsem s timto problemem drzim palce.

Monika (Ne, 31. 7. 2011 - 15:07)

Asi priblizne v dobe...Ahoj Dominiko,
ráda bych tě potěšila že v tom nejsi sama, jen s tím rozdílem že u mě se vaginsmus objevil až po 10 letech aktivního sexuálního života. Myslim že problém je hlavně v psychice, doporučuji ti hodně relaxovat nebo zvolit nějakou uvolňovací techniku.

j (Čt, 2. 6. 2011 - 14:06)

A rozhodně to dle mého názoru není všechno o psychice a o tom, že problém je v naší hlavě. Zajímalo by mě, která žena dokáže stáhnout svaly, tak jako my. Ty svaly jsou silné a vůlí nekontrolovatelné, stahují se samovolně. Kdyby to bylo jen o psychice, tak to přece musíme vědomě povolit. domnívám, že je to hodně o tom cvičení a tím roztažení a zbavení přecitlivělosti. Jak říká autorka blogu, je spousta žen, které se bojí sexu a bolesti, přesto vaginismus nemají-nejsou vůbec schopné takto stáhnout svaly. Opravte mě prosím, jestli se mýlím a dokážou tou i ženy bez tohoto problému.

j (Čt, 2. 6. 2011 - 14:06)

tady je ten blog:
http://vaginismusadvice.webs.com/

j (Čt, 2. 6. 2011 - 14:06)

A ještě jeden příspěvek, jestli umíte anglicky, o vaginismu najdete spoustu článků. Jeví se mi, že v Americe je jeho léčba na velmi pokročilé úrovni ženy mají na výběr a vyzkoušení vícero způspbů a technik. Narazila jsem na bloh vyléčené dívky, které pomohla technika nikola ta, kterou slýcháme v česku, když bolí, tak přestaň, ale že může být v pochvě určitá tkáň, kterou je potřeba narušit, aby přestala bolet. Velmi zajímavě píše všechny druhy léčby, které podstoupila. Člověk si myslí, že takových žen moc není, ale možná bychodm se všechny divily, kdyby se o vaginismu více vědělo a více mluvilo, byla rozmanitější léčba než jen sezení se sexuologem. Ptž nejvíce pomáhá samotné cvičení. Navíc mě opravdu štve, že neím, jestli jsou dilatétory k dostaní i u nás..

j (Čt, 2. 6. 2011 - 13:06)

Nenechte si ani vnutit...Musím říct, že tohle cičení je opravdu dobré a slečna ho i dobře vysvětlila. Byla jsem dvakrát u sexuoložky, která mi dala podobné rady. Líbí se mi především tip na tlačení jako při stolici pochva se více uvolní. To jsem nevěděla a skutečně to pomáhá. Co bych k tomu ještě doplnila, pro někoho může být lepší cvičit po orgasmu, pochva je dostatečně zvlhčená a také uvolněná! čím silnější orgasmus tím vetší je pak povolení pochvy. I já jsem měla stejné problémy, vlastně pořád mám, jsem v procesu cvičení:) věřte, že jsem si do pochvy nebyla schopná dát ani malíček, resp. jsem se děsila každého doteku kolem poševního vchodu. Bylo mi to hnusné a vždycky, když jsem chtěla začít cvičit tak jsem měla pocity zoufalosti. Co chci říct, musíte hlavně začít, pomalu jako to bude každé vyhovovat, ale začít a pravidelně. dnes už si dám do pochvy tři prsty, zatím je to nepříjemné, ale tak to bylo ze začátku i s jedním. Skutečně si na to ten otvor začne zvykat. Koukala jsem, jak vůbec vypadá ten anální kolík:) no a přijde mi dobré, že se rozšiřuje, ale spíše pro pokročilé. Nevíte náhodou, jestli se dá sehnat v Čr takovéto balení? http://www.vaginismus.com/products/dilator_set
Vím, že pro dívky, které teprve zjišťují, o co se u nich jedná za problém se musí nad každou takovou pomůckou znechutit, ale to musíme překonat. Já teď používám pouzdro od doutníku, které je docela úzké, a vždy přes prsty navlékám kondom, a též používám silikonový lubrikant. Také je pravda, že jak tam předmět nebo prst vklouzne do určité délky tak to jde dál mnohem snáz. Ten kruhový sval který se stahuje je totiž jen na začátku poševního vchodu. Toto všechno a cviky vám může vysvětlit každý sexuolog, rozhodně se nebojte na ně obrátit, měl by to být první krok. Samo to z 99% nepřejde a jakmile začnete dlěat byť malé pokroky budete se cítit mnohem lépe. Každé to může trvat různě dlouho. Přeji všem dívkám a ženám, aby v sobě našli sílu začít.

CVIČENÍ NA VAGI (St, 25. 5. 2011 - 12:05)

Ještě bych chtěla zmínit, že málokterý sexuolog nebo gynekolog vám prozradí, že na vaginismus má velmi negativní vliv jakýkoli problém s pánevním dnem, o kterém ani nemusíte vědět a který většinou souvisí se skoliózou. Proto bych vám radila zajít si ještě k dobrému fyzioterapeutovi, který vás naučí cviky "Mojžíšové".

Pro Helenku (St, 25. 5. 2011 - 12:05)

Zřejmě jsi to vůbec nepochopila, protože tohle rozhodně není nic úchylného... Správně jsi řekla "podobné techniky". Pravděpodobně byly opravdu jen podobné, protože tato technika spočívá v tom, že se bolest vyvolat nesmí. V momentě, kdy se člověk cítí nepříjemně a začne ho to bolet, má, jak jsem zdůrazňovala, přestat... Vaginismem jsem trpěla dost silně a nebyla si schopna zasunout ani špičku vlastního prstu, protože to nesmírně bolelo. Nebudu se vyjadřovat k Tvojí nadávce, ale přijde mi jako vrchol nezdvořilosti hrubě odsuzovat někoho, kdo se jen v dobré víře snaží pomoci (i kdyby rady nebyly správné). Přeji hodně úspěchů a více pozitivity a víry v úspěch. Ta je pro něj totiž nezbytná..

Helenka (Čt, 19. 5. 2011 - 15:05)

Takové hloupé a úchylné rady si nech!!! Podobné techniky už jsem zkoušela a vyvolala jsem si tím jen bolest. Pochybuju, žes někdy vaginismem vůbec trpěla, blbko.

!!CVIČENÍ NA VA (Po, 16. 5. 2011 - 16:05)

Teď mi došlo, že některé z vás může už na začátku pojem "anální kolík na roztahování konečníku" tak odradit, že to nedočtete. Samotnou by mě to v době, kdy jsem byla v hlubokém vaginismu, odradilo. Dočtěte to, prosím, v klidu do konce. Nejde o nic drastického, naopak je to velmi něžná a vámi regulovatelná metoda.. Pokud si nejste schopny zavést ani tampon, tyto cviky se svaly jsou pro vás..

!!CVIČENÍ NA VA (Po, 16. 5. 2011 - 15:05)

Ahoj holky,
prvně: nikdy se nevracejte ke gynekologovi nebo sexuologovi, u kterého se necítíte bezpečně, natož který vám "vynadá, že nejste uvolněné nebo že jste hysterické". Takoví lékaři by neměli léčit... V dnešní době máme díkybohu na výběr a dobrých odborníku, i když je jich menší procento, je pořád spousta. Např. gynekolog a sexuolog Kolan Pavol- Mediva- Praha, gynekolog Šmeral- Praha, gynekolog Fuchs- Řevnice atd.. K tomu cvičení.. Měla jsem také problém zavést si cokoli včetně tampónu, o prstu ani nemluvě.. Každá z nás má vaginismus v jiném rozsahu(některé dívky se nemohou ani dotknout "tam dole"), ale pro všechny z nás platí, že se to musí odbourávat velmi, velmi postupně. Nejprve zkoušet vlastní doteky a nebýt deprimovaná z počátečních neúspěchů a vyděšená z okamžité bolesti i jen při dotyku. Začátek pochvy je nejvíce citlivý a klitoris(pokud máte problém i s ním)může být citlivý tak, že nesnese žádný přímý dotek(jde to třeba jen celou dlaní jemně přes kalhotky)a to je ze sexuologického hlediska naprosto normální..) U všeho platí, že se musíte naučit mít rády samy sebe a své tělo ať už je jakékoliv a najít si partnera, který vás také přesně tak bude milovat. Cviky na pánevní dno(hlavně od Mojžíšové)jsou super, skvělé i na gynekologické problémy, otěhotnění atd. a také mění bolestivost pohlavních orgánů a libido.. Cvičím je také, ale na vaginismus jako takový mi nejvíce pomohly cviky, které mě naučil Mudr. Kolán. Není pravda, že vaginismus je jen v hlavě. vagina a její svalstvo se musí roztahovat pozvolna.. To je ten důvod, proč zde jedna dívka píše o bolesti při vytahování nasáklého, rozšířeného tamponu, i když se zavedením úzkého neměla problém. Kupte si v sexshopu ten nejmenší anální kolík(slouží pro začínající anální sex a cvičení roztahování konečníků, takže u vaginy poslouží stejně). Já začínala s kolíkem postupně se rozřiřujícím se špičkou a průměru asi 1 cm. Nepříjemností nebo neporozuměním některých prodavaček se vžádném případě nenechte odradit.:

Natalie (Pá, 14. 1. 2011 - 13:01)

Veroniko, já byla hodně...Nějak tomu nevěřím můžeš aspon naznačit jakým způsobem tě léčil? Četla jsem zde i negativní reakce takže proto jsem k léčitelům dost skeptická... A že to všechno dělá zadarmo se mi upřímě taky nechce věřit...

Ola (Čt, 13. 1. 2011 - 14:01)

Veroniko, já byla hodně těžký případ, takže to osobní setkání urychlilo léčbu a nemusela jsem pak zdlouhavě všechno popisovat po emailu. Bylo mi ale řečeno panem léčitelem, že většinu žen s tímto prolbémem vyléčil jen emailovou konzultací. A neboj, opravdu léčí lidi zdarma. Jestli chceš, tak mu zkus třeba zavolat na mobil: léčitel Petr Hrousek 777179850

Veronika (St, 12. 1. 2011 - 17:01)

Veroniko, s panem Hrouskem...Olo a myslíš že je nutné se s tím panem Hrouskem aspoň jednou sejít? bydlím totiž na opačném konci republiky než on:( a je pravda,že to dělá zdarma? děkuji za info

Ola (St, 12. 1. 2011 - 11:01)

Veroniko, přesně stejné...Veroniko, s panem Hrouskem jsem se setkala osobně jen jednou, vyslechl můj problém, dal mi pár otázek a zbytek léčby mě navigoval přes emaily. Celá léčba trvala asi 3 měsíce.

Veronika (Út, 11. 1. 2011 - 16:01)

Veroniko, přesně stejné...Taky jsem přemýšlela o nějakém léčiteli nebo kineziologovi...O tom panu Hrouskovi se tady již někdo zmiňoval...nenapsala bys prosím nějaké podrobnější info,jak často jsi k němu musela chodit a jak dlouho celkem trvalo léčení atd. myslím jen obecné info

Reklama

Přidat komentář