Reklama

alkoholismus

No (Po, 26. 11. 2018 - 14:11)

Oldo, nevím, podle toho co píšeš, tak si asi smířený s tím, že již s těmi 6-10 pivy denně dožiješ, i to je jistý způsob života a kvality života. Důležité nepřibírat ještě k tomu nějaké prášky na hlavu, to by si pak teda byl totálně mimo a neudržel by si se ani v tom pití v mezích toho co by ti ještě stačilo a nepřepíjel by ses tak zbytečně, to tvá játra jistě notně zkroušená jistě ocení.

sdfg (Po, 26. 11. 2018 - 11:11)

Mezi Židy je nepřítomnost opilství, vždy plodným zdrojem domácích konfliktů a pochybení.

Olda (Ne, 25. 11. 2018 - 22:11)

Jsem alkoholik, vím to, je mi to už jedno, nějak to už doklepu. Jsem už padesáti devítiletý muž, co žije s manželkou a má malý důchod, dřív jsem hodně pil , hlavně tvrdá alkohol a všechno co mi přišlo pod ruku.Měl jsem povolání, kde to šlo. Psychicky to pomáhalo odpborat moji plachost a stydlivost a sklon k melancholii a lehké paranoidnosti k lidem.Po alkoholu jsem byl uvolněný, hovorný a důvěřivý k lidem, mám to vyzkoušené a mám to i teď. Ovšem je to trochu problém, protože ačkoliv mám již operaci srdce a bypass a "budíka" a pití několika málo piv denně mám povoleno, tak vstávám a jdu si do ledničky dát první lahváč, do poledne jich urazím tak další dva nebo tři. V poledne poobědvám dvě petky piva (6 piv) a jdu něco dělat, a dám si tak pauzu 2 hodiny kdy se těším až si dám hned další piva,asi tak tři a večer se těším na večeři, tak půl rohlíku a kousek majonézového salátu a spoustu piv než padnu a usnu.
Protože nejím tak si pečlivě držím svou váhu, kterou jsem vždycky měl a prakticky nejím, také kouřtím když mám na to peníze a tím si také pomáhám s váhou a nemám chuť na nic jiného než pivo. Já myslím, že už to doklepu s pivem a jako alkoholik a kuřák.

Olda (Po, 26. 11. 2018 - 11:11)

Já mám šanci to změnit a jít se léčit dobrovolně,což mi může zachránit život.Jinak to na dlouho nevidím, má játra jsou patrně již cirhotická, takže okamžité léčení by mě mohlo zachránit, jinak nemám moc šancí, s tím co piju (8 piv denně), bypass,celý život pití tvrdého,byť při práci a společenském životě, takže ne do němoty,to už nevydrží mé tělo.Vemou mne někde v takovém stavu, nejsme moc perspektivní, kolik mi to může zachránit let,jen co by na jedné ruce spočítal,maximálně ještě kus na druhé ruce.

Tony (Po, 26. 11. 2018 - 13:11)

Tobě je skoro šedesát. Pár mých známých se uchlastalo a ani jim nebylo čtyřicet.

sdfg (Ne, 25. 11. 2018 - 15:11)

To se nedá srovnávat s obezitou, obezita sice táké možná zkracuje život,ale jen ta extrémní, u lehké obezity je naopak jistá doměnka, že život nejen nezkracuje, ale vlivem klidovějšího způsobu života naopak prodlužuje, tedy jestli se to dá brát vůbec statisticky.
Ono s tím alkoholismem to je trochu něco podobného.
Někdo-bohatý poje jak duha a vydrží mu to v dobré výživě, jinak dobré kvalitě údržby těla a zdravotní péče do pozdního stáří, tedy v později v náležitě omezené míře
Jiný, skončí na ulici a nikdy nechlastal a tam se rozchlatá a za 4-15 let je v černým taxíku.

Návštěvník (Ne, 25. 11. 2018 - 16:11)

Havranům dotyčný platit nemusí.

Karel (Ne, 25. 11. 2018 - 10:11)

A můžeš se přežírat jinde a sama!

Karel (Ne, 25. 11. 2018 - 10:11)

To je jako, když žena "žere" a je tím nemocná, stárně, ztrácí energii na rodinu, dlouho spí, nemá náladu na sex, neustále je nespokojená ze sebe, tak se s ní má chlap také šupem rozvíst?!Dát ji nůž na krk?!Buď zhubneš do průměrné výhy pro ženy a to je 65kg a bebo tady máš kufr a děti dostanu já...?

No (Po, 26. 11. 2018 - 11:11)

Když se manželka přejídá, není něco v pořádku, Kdo holduje obžerství, holduje také alkoholu, a skončí s děravým kabátem a zničeným zdravím.To je židovské přísloví.

sdfg (Ne, 25. 11. 2018 - 15:11)

Karle ty si tak hloupej nebo nezkušenej, manželka je přeci na život a na milování a avantári sexuální vyžirtí, od toho jsou a vždy byli různé divošky a milenky.

Karel (Ne, 25. 11. 2018 - 10:11)

Jsi jen hloupá husička, chlap prostě pije, pít bude, je takové stvoření a jestli zvládá ještě starost o rodinu tak co, žena má vydržet a zastat hodně, ne jen se vozit a to doslova a používat muže jako něco mezi prasátkem otřep se a robertkem.

simka 21 (So, 24. 11. 2018 - 17:11)

Ty nemůžeš dělat zcela nic, pokud nechceš odejít.

Eva (So, 24. 11. 2018 - 17:11)

Manžel denně pije osm piv, včera jich bylo víc, dnes začal již od rána nanovo. Jeho den probíhá tak, že jde ráno do práce, ve čtyři přijede a otevře si pivo, pak pomocí vypitých lahví jich dá osm a odvalí se spát (někdy to vezme přes lednici). O víkendu nebo dovolené v tomto režimu jede od rána. Někdy s výjimkou jednoho dne, který prospí. Pokud něco dělá kolem domu, vždy u toho pije a pije a kouři samozřejmě. Co mám dělat? Rodinu chci udržet.

Karel (Ne, 25. 11. 2018 - 10:11)

A to ještě nevíš kolik jich vypije mimo, a jestli třeba nepije již po práci u auta lahváče, když přijede,to tak bývá,aby nepřišekl zcela bez nálady domů.Podle mne je to jasný alkoholismus a nejvyší čas mu domluvit léčbu.

Káča (So, 24. 11. 2018 - 18:11)

Já bych teda takovou rodinu udržet nechtěla. Možná, že jedině odchod by ho mohl donutit jít na protialkoholní léčbu nebo prostě přestat pít. Znám případy, kdy lidi byli postaveni před tvrdou volbu a přestali úplně pít ze dne na den. Jeden můj soused takto nepije již 37 let. Je mu 72.

Karel (Ne, 25. 11. 2018 - 10:11)

Uvědomuješ si, že to může být velká láska a celý život pro ní žil a teď by si takhle šmahem podle nějaké feministické alkoholové poradkyně, které mají rády zcela opačné a resolutní soudy na chlapy a ženy, radila aby muže opustila?!
Jako má odejít z jeho domou co pro rodinu stavěl na jejich parcele, na jejich hnízdu lásky a milování a opustit, skleník, zahradu, psa, kočku, kamarádky, sousedy a odstěhoat se do nájmu do bytovky?!Nebo vystěhovat svého muže do nájmu do bytovky a starat se sama o barák a platit muži polovinu majetku za barák?!

Tony (So, 24. 11. 2018 - 18:11)

Jedině mu dát nůž na krk. BUĎ CHLAST NEBO JÁ!!! Jiné řešení není.

Káča (So, 24. 11. 2018 - 18:11)

přesně tak

lea (Pá, 23. 11. 2018 - 10:11)

Super lidi, at neskončíte pitím alpy, máme takového jednoho co jde k nám do obchodu vypije půlku a nechá se sebrat.
Chodí tam hodně alkoholiků, sama jsem závislá, ne na alkoholu , ale na něčem jiném,takže vím jak to funguje a jak je těžké se něčeho vzdát co vám dělá dobře.Léčebna není samospásná,ale dokáže nastartovat, takže mě taky čeká.
Ještě doporučení, nechodte do protialkoholové lečebny v zimě,to se tam to stává hotel pro toho komu je zima :)

Hodně zdaru a at se neupijete k smrti.Jo jinak opilá páchnoucí baba je horší jak chlap.

Reklama

Přidat komentář