Reklama

revmatoidní artritida

Viana (Út, 16. 10. 2018 - 09:10)

Pokud budeš brát methotrexát nebo salazopirin nebo něco podobného chvíli to trvá než se dostaví první účinky.Třeba i dva měsíce,ale kortikoidy zabírají okamžitě. Já beru methotrexat a k tomu jsem brala nějakou dobu Medrol a bylo mi suprově. Vůbec žádné bolesti.Říká se,že než trpět bolestma je fakt lepší užívat nějakou dobu ty kortikoidy,než se nemoc uklidní. Někdo to bere fakt leta a vůbec nic se neděje.Od toho se chodí na kontroly a bere se krev aby se zjistilo co se v člověku děje a pokud to je horší tak se to vysadí a nasadí se něco jiného.))Já jsem se vrátila teď po asi týdnu z lázní,tak taky čekám od toho zázraky,no uvidíme.)))Onduro,vůbec nemysli na nějaké vedlejší účinky,ty jsou všude i v paralenu,ale hlavně se raduj když tě nebude nic bolet a omezovat.V této nemoci hraje i velkou roli psychika. Když budeš spokojený,nebudeš myslet na to že jsi nemocný,tak se budeš cítit lépe. To uvidíš sám. Přijmi revma jako součást tvého života,že to k němu prostě patří a fakt vše ostatní nechej na lékaři.Mějte se pa Viana.)))

Mira (Po, 15. 10. 2018 - 17:10)

Nebojte se. Pokud nezabere Ibuprofen a pod.a nezničí žaludek, kortikoid je namístě . Mě stačila malá dávka Prednisonu , po roce jsem vysadil a klid. Něco jsem přibral , ale bylo po bolesti ze dne na den a já se mohl radovat taky z jídla - Nejsem žádný Redford , ale je mi dobře.

oldura (Po, 15. 10. 2018 - 16:10)

Já taky děkuji za odpověď...Kortikoidů :-)

oldura (Po, 15. 10. 2018 - 16:10)

Já taky děkuji za odpověď a povzbuzení :-) když já se jen bojím těch vedlejších účinků těch léků. :-( nic jiného kromě kortikoifů není?

Jirka (Po, 15. 10. 2018 - 14:10)

Někomu dělá dobře suché teplo a někomu vlhké. Mě ani jedno. jednoznačně musím jezdit do hor, kde je mrazivo, samozřejmě teplé oblečení a přiměřená aktivita, procházky.

P. (Po, 15. 10. 2018 - 14:10)

Viano, opět děkuji za příspěvek, vlévá mi optimismus... jen to čekání na lěčbu se tak vleče. bolí mě už snad všechno, i krční páteř, ještě měsíc to musím vydržet. jen otázka - jak rychle léky zabírají? a mohou zabrat i v případě, kdy je to takto rozjeté ?

Viana (Po, 15. 10. 2018 - 12:10)

Zdravím vás spolubojovníci)))Johanko,ve všem co jsi napsala máš pravdu až na to,že k tomu moři by jsi naopak jezdit měla. Říká se,buďto moře nebo lázně.Je možné,že ti to u moře začalo,ale v tělě jsi to měla už dlouho před tím než jsi tam jela,takže moře by ti mělao jen a jen pomoci.))Pro Olduru snad jen ta léčitelka ti určitě neublíží,ale normální doktory bych nevynechávala.Zde je totiž nejdůležitější to,aby se na to přišlo co nejdříve,než se nemoc rozjede v plné síle.Pokud je zvolená správná léčba,tak ani nebudete vědět že jste nějak nemocní.Jen občasné ranní ztuhlosti,které přez den odejdou.Zde je důležité si zachovat optimismus,umět se zvesela zasmát,třeba i sobě a být tzv.nad věcí.Jsou horší nemoci a nějaké to revma,které mají i zvířátka a měli to už v době mamutů,nás fakt nezlomí...))

Johana (So, 13. 10. 2018 - 10:10)

RA je autoimunitní onemocnění jako třeba lupénka, sarkoidoza...Spouští ji většinou chřipka, velká zátěž fyzická i psychická. Z vkadtní zkušenosti: po bezvýsledném brání dryáků jsem zašla za psychiatrem. Mám slabá AD, změnila jsem práci, nehoním se po horách ani na kole, nejezdím k moři( tam mi to začalo) ale žiju normální jednoduchý život. Cítím se velmi dobře.

A.S. (Pá, 12. 10. 2018 - 21:10)

po osobních zkušenostech mohu říci, že r.a. způsobuje nevhodná strava suchá nebo připravovaná vysokou teplotou, která zanáší klouby. Nevhodné je také pití tvrdé vody. Nejlépe je propláchnutí těla měkkou vodou, která vám usazeniny odstraní.

P. (Čt, 11. 10. 2018 - 22:10)

To chapu, jsem na tom podobne. Ale unavu mam takovou, ze sotva zvladam praci a pak uz jen doma lezim, prakticky nejsem schopna venovat se rodine, konickum, pratelum. bolesti uz jsou tak velke, ze doufam, ze leky zaberou, dryjak nedryjak. Taky jsem si neco nacetla o ra, ale nemyslim, ze by mi ti pomohlo, spis naopak...jen se vic bojim co prijde. Jsem proto vdecna za prispevky Viany a spol.

oldura (Čt, 11. 10. 2018 - 20:10)

Zdravím vás,moc děkuji za rady..V testech se nevyznám,ale mám tady tohle.CIK negat,RF lgG 59 lgA 45 lgM360CCP lgG 9,5 lgA negatANA 1:320 anti ENA (celé spektrum protilátek) negatHLA B 27 negatC3 + C4 negat:-(Já ani tak nečtu ty příbalové letáky,ale zkušenosti lidí a někdy je to dost hrozné.Ve čtvrtek jsem objednaný na konzultaci ohledně těch léků,ale zatím asi přemýšlím o alternativní léčbě.Máme v rodině léčitelku co létá do peru za indiány,jsem z toho docela psychycky na dně.

P. (Čt, 11. 10. 2018 - 18:10)

Olduro, jinak ja mela taky netypicky zacatek -pred trema lety mirna tupa monotonni bolest v leve kycli a neprijemny pocit ve stehne, stejna ve dne v noci,v pohybu vubec nebranila, klidne 20 km tury, jen v noci jsem kvuli ni nemohla spat. Ne ze by byla silna, ale neprijemna. Po roce se pridala bolest prstu, jen pri pohybu v noci, no a po dalsim roce letos v lete se to rozjelo -leve rameno, pak zapesti, narty, chodidla, od srpna nespim bolesti...diagnoza ted cerstva, na revmatologii pro leky jdu az v pulce listopadu.

pro oldura (Čt, 11. 10. 2018 - 18:10)

napište na [email protected]

Nebát se (Čt, 11. 10. 2018 - 16:10)

Já brala dokonce dva roky Prednison a pak mi bylo dobře, všechno se upravilo a vysadila jsem ho. Na žaludek mi dali léky a taky vitamíny a řekli mi, že jim mám věřit. Nejhorší je shánět tady na internetu všelijaké pseudorady. Pro spoustu lidí jsou všechny léky svinstvo a pak zjistíte že chlastají ze strachu kořalu.

Viana (Čt, 11. 10. 2018 - 14:10)

Olduro,pokud máš v krvi tento anti CCP je jisté,že revmou trpíš. Taky jsem si pořád říkala,že se třeba spletli,nebo že to je jen přechodné.Co se týče léků. Tak fakt nečti příbalové letáčky (to mi řekla lékařka hned na začátku léčby),prtože to tě fakt vystraší. Já beru Methotrexat již asi deset let a to je taky pěkný driák. Zatím to snáším dobře. Neboj se ničeho oni si tě lékaři ohlídají. Kdyby se cokoliv děli tak to vysadí. Nestresuj se tím,to ti taky na léčbě nepřidá. Moje babaička měla revma celý život a dožila se 92 let. Takže hlavu vzhůru,jsou horší nemoci...)))Ahoj V.

Nevím (Čt, 11. 10. 2018 - 11:10)

Kdyby to byl jen lokální zánět, pomohl by za 14 dní třeba NIMESIL nebo jiné NAR. Odborné prac. revmatologie vám asi udělalo všechny odběry, HLAB27 ( Bechtěrev) atd. Příbalové letáky nečíst!!

P. (Čt, 11. 10. 2018 - 09:10)

Ahoj všem.Moc rád bych se...Já taky začínám, tak jen co mi řekla revmatoložka -ze všech krevních testů je nejprůkaznější anti_CCP, tak záleží, jsetli tento faktor byl zjišťován v krevním obraze. Normální je nulová hodnota, zvýšení téměř jistě potvrzuje diagnozu, i několik let před propuknutím příznaků.Jak dlouho máš problémy? Měsíce nebo týdny?

oldura (St, 10. 10. 2018 - 19:10)

Ahoj všem.Moc rád bych se poradil s vámi a poprosil o pomoc.Jsem muž 36 let a ve středu mi diagnostikovali revma.Mám napsáno revmatoidní arthritis seropozitivní.Dostal jsem Pantomyl,Trexan měl bych brát 4x2,5mg,Metypred a acidum folicium.No po přečtení co ty léky dokážou za věci jsem nedostal odvahu je začít brát a domluvil jsem si opět schůzku s doktorem na příští čtvrte ohledně konzultace jiné léčby.O co se mi jedná...Při cvičení jednou mě začal bolet loket..Nepřikládal jsem důležitost,myslel jsem,že je to z přetížení,ale bolel dlouho a začal i prst a kloub na zápěstí,sem tam i oteklé,ale vše tak že mohu fungovat normálně.Jsem zvyklí na bolest a tak nevím.Nemám příznaky co se všude ale píší...Nebudí mne bolest,nemám zatuhlé prsty ráno ani zvýšenou teplotu,mám dostatek slin ani suché oči,tak nemůže to být jen zánět z přetížení,který je nedoléčený,protože jsem cvičil i nadále a teď se zničím kortikoidy?Moc všem děkuji za názory...

anna (Po, 8. 10. 2018 - 20:10)

Ve Zlíně je skvělý MUDr. Vítek- Revmavita.

P. (Po, 8. 10. 2018 - 18:10)

Dobrý den, nerozumím...Nado, mas vysoke hodnoty, hlavne ccp svedci pro rev.artritidu, pri jeho pozitivite je temer jiste (na vice nez 95%), ze mas prave tuto nemoc.

Reklama

Přidat komentář