Reklama

ALS - amyotrofní laterální skleróza

Radovan (Ne, 21. 10. 2018 - 11:10)

Radovane poceni dlani a...Ďakujem za názor. Vypytam si nejaké antidepresíva a uvidím či to nejak pomôže.

j (Ne, 21. 10. 2018 - 11:10)

Radovane poceni dlani a chodidel je problém psychosomatický,resp.neurovegetativni.Nacháziš se v bludném kruhu tim jak maš uzkost a strach tak to provokuje podráždění vegetativniho nerstva a tim nastavá treba zvýšené poceni,časté močení,průjem a jiné projevy jako jsou třeba i fascikulace atd..

Radovan (Ne, 21. 10. 2018 - 10:10)

Viem že psychika je mocná v stredu idem psychiatrovi tak snáď ma dá po psychickej stránke trochu dokopy.

..... (So, 20. 10. 2018 - 21:10)

Aj keď paradox je že u...Tak to podvedomie je sila. Ja presne ako U teba, mala som strach zo skleróza multiplex, uz ani neviem prečo. Jedného dňa som v robote čítala O Als že je oveľa horšia ako SM, príznaky atď. Od toho dňa mi začalo sklbat úplne všade. Neskôr aj jazyk, aj kŕče. Denne. A trvá to už niekoľko rokov a niekoľko rokov má to mata. Sila, naozaj.

Radovan (So, 20. 10. 2018 - 20:10)

Pán T. Prosím vás vysvetlite mi čo sú simplifikacie IV stupňa. Môžem vám poslať výsledky emg keď tak ozvite sa mi na email: [email protected] Ďakujem

Radovan (So, 20. 10. 2018 - 20:10)

Ešte doplním mám fascikulacie difuzne na oboch prsiach a ramenach, bicepsoch, tricepsoch lakťoch chrbáte, bruchu,krku,tvar skáče to sem a tam niekoľko krát denne.Sice stále môžem chodiť skákať, únavu mám ale stále dokážem robiť všetky veci. Mám jedno EMG za sebou podľa doktora žiadne známky mnd ale mám simplifikacie IV stupňa neviem čo to je. Ale myslím si že to je ALS jak vyšitá.

Radovan (So, 20. 10. 2018 - 19:10)

Môže byť symptóm na ALS okrem fascikulacii, potenie rúk a chodidiel? A častejšie čkanie? Ďakujem za odpoveď.

T. (Čt, 18. 10. 2018 - 13:10)

U nedominantní ruky může být obvod svalu až o 5% nižší. Takže jestli máte obvod předloktí 30 cm, klidně může být nedominantní ruka 28,5.

Ramon (Čt, 18. 10. 2018 - 13:10)

Tak Ramone když k tomu mám...Aj keď paradox je že u športovcoch môže byt dominantná končatina slabšia ja som robil fitness aj závodné plával pravú ruku som viac podvedome zapaajal tym mám rokmi pravú slabšiu ako lavu a to som pravák ... takze

Andrea (Čt, 18. 10. 2018 - 12:10)

Myslím že každý má jednu...Díky za odpoved Radovane

Ramon (Čt, 18. 10. 2018 - 12:10)

Tak Ramone když k tomu mám...Keby ste mali fascikulacie a kŕče iná v jednej ruke s ešte aj slabšiu to by som bol v pozore ináč nie... keď sa desiatich pravákom opýtate ktorú ruku majú silnejšiu polovica povie pravU a polovica že nevie .. prirodzene že pravák ma prirodzene pravú stranu dominantnejšiu a opacne... sama sa stresujete zbytocnostami...

Radovan (Čt, 18. 10. 2018 - 12:10)

Myslím že každý má jednu stranu slabsiu. Ja mám tiež ľavú stranu slabsiu aj menšie svaly na nej. Som pravák takže tak by to malo aj byť.

Andrea (Čt, 18. 10. 2018 - 12:10)

Co na tom neni normálne???...Tak Ramone když k tomu mám fascikulace a křeče, tak me slabší leva ruka vylekala!!! Taky za normálních okolnosti taky cvicim v posilke.

Ramom (Čt, 18. 10. 2018 - 12:10)

Můžu se Vas zeptat, možná...Co na tom neni normálne??? Ja mám tiež pravú ruku silnejsiu..a roky cvičím v posilke aj pravú nohu mám silnejsiu...

Andrea (Čt, 18. 10. 2018 - 12:10)

Můžu se Vas zeptat, možná je to v rámci toho ze se vice pozoruju. Mám pocit, ze na pravé ruce mám větší svaly než na levé a ze pravou mám silnější. Ta levá mi přijde snadněji unavitelna. U neurologa reflexně v normě. Myslíte ze je to normální?

Ramon (Čt, 18. 10. 2018 - 11:10)

Ramon, tam ti skubar nemuze,...Ja som to mal pri lakťovom kĺbe mesiac keď som zatlačil vyvolal som fascikulaciu

Ramon (Čt, 18. 10. 2018 - 11:10)

Ramon, tam ti skubar nemuze,...Samozrejme viem len som srandoval :-)

Ramon (Čt, 18. 10. 2018 - 11:10)

po litru kafe by mi škubalo...Mne káva nerobí problem

PR (Čt, 18. 10. 2018 - 11:10)

Ramon, tam ti skubar nemuze, nejsou tam vuli ovladatelny svaly :)Me uz skoro mesic trapi cukani na palci po pohybu, jak jsem posilal to video..je to hruza

j. (Čt, 18. 10. 2018 - 11:10)

po litru kafe by mi škubalo v řiti i v starbuckse v praze na źiźkov?:-))))

Reklama

Přidat komentář