Reklama

ALS - amyotrofní laterální skleróza

j. (So, 13. 10. 2018 - 20:10)

Dnes jsem se zhrozila při...Andreo nepanikaŕte,neb stresem a uzkostí se fascikulace a křeče prohlubuji a zesiluji.Vyčkejte na emg a neurologické vysetreni.vzdyť vubec nemusi jit o nic váźného,křeče a fascikulace nejsou jen u als..navyšte hoŕcik,vapnik,určité vitam E a B vitaminy,třeba millgammu.Byla jste na vyšetreni štítné zlazy?taková hyperthyeroza dokáže udelat i svalovou atrofii.atd.Krom? fasc.a křeči mate bolesti sval? coź je v uvozovkach dobré,no vite jak to myslim jako svědčící i pro jiné nemoci jako treba borelioza,systemova autoimiunnionemocn?ni a nebo treba jen fibromyalgie,dokonce i psychika navodi hysteriodně takové projevy treba i podvedomé,hlavně klid,ale vim,ze to je těźké se nenervovat a chápu to.zkuste třeba i nějaká lehčí antidepresiva nebo anxiolytika.

Andrea (So, 13. 10. 2018 - 18:10)

Dnes jsem se zhrozila při přičítání cele diskuze, docetla jsem se ze křeče u Als bývají, je mi z toho ouvej. Mám i fascikulace i křeče...takovy strach jsem ještě nezažila

Andrea (So, 13. 10. 2018 - 08:10)

poměr vápniku a hořčiku...Děkuji, to jsem nevěděla. Budu doplňovat dál a uvidíme, snad se to zlepší

Andrea (So, 13. 10. 2018 - 08:10)

poměr vápniku a hořčiku...Děkuji, to jsem nevěděla. Budu doplňovat dál a uvidíme, snad se to zlepší

j. (So, 13. 10. 2018 - 00:10)

Chapu, je to nepříjemný,...poměr vápniku a hořčiku musi být vyrovnaný,Optimální poměr ve prospěch vápníku 2:1 jinak funguji jak antagonisté a jeden prvek blokuje vstřebáváni toho druhého.Nedostatek hořčiku v buňkách se vyrovná aź za tří měsíce dostatečného příjmu i déle v zavislosti jakou člověk má vstřebatelnost.A to i v případě když hodnoty v plazmě/séru jsou normálních mezí.Samotný vapnik muže způsobit nedostatek hořčíku a zase nadbytek samotného hořčíku muže zabránit vstřebávání vapniku.Alespo? jsem to takto pochopila,źe jinak je to k ničemu..a ještě,źe se má tato kombinace brat ráno do 8 nebo pak po 21hodin?.

pro Andreu (Pá, 12. 10. 2018 - 21:10)

jak jste psala o teplé vodě, zkuste si pouštět hodně teplou sprchu, co snesete na sval, po chvíli nastává pocit silného svědění a pak si zkuste silně ten sval dřít až máte pocit, že to stačí. Zkuste to aplikovat i na další svaly. Pak můžete napsat, jaký to mělo efekt

Majka (Pá, 12. 10. 2018 - 14:10)

Na objednani urcite jo. Ale neobtezovala bych ho dotazy, pokud nejsem jeho pacient.

? (Pá, 12. 10. 2018 - 14:10)

A není lepší napsat MUDr. Ridzoňovi?

Majka (Pá, 12. 10. 2018 - 14:10)

Ano, omlouvam se. Mela jsem kdysi zkusenost s dr.Kellerem. Kazdopadne plati co jsem napsala.

Petr (Pá, 12. 10. 2018 - 14:10)

Myslel jsem Mazance

? (Pá, 12. 10. 2018 - 13:10)

Na doc. Kellera? To si...Asi myslíte MUDr. Mazance? Ne Kellera.

Majak (Pá, 12. 10. 2018 - 13:10)

Na doc. Kellera? To si normalne muzete vygooglit, dela v Motole. Ale neni uplne nadseny, pokud mu budete psat, coz se da pochopit.

Petr (Pá, 12. 10. 2018 - 13:10)

Majka a nemela by jste na neho kontakt?

Andrea (Pá, 12. 10. 2018 - 13:10)

Chapu, je to nepříjemný,...Jinak hořčík zatím taky bez většího efektu, možná jen mírnější fascikulace (mám je taky všude..i na jazyku)

Andrea (Pá, 12. 10. 2018 - 12:10)

Vysloveně křeč v pravým...Chapu, je to nepříjemný, taky nevím co s tím. Mohl by to snad byt nepoměr Ca,mg, fe....tak zkousim doplňovat kromě hořčíku i vápník.Trochu mi od toho ulevuje když si napustim opravdu teplou vanu a pak si svaly masiruju.Mohl by to byt i stres.

Martin (Pá, 12. 10. 2018 - 12:10)

Vysloveně křeč v pravým slova smyslu v lytku i v klidu, když sedím třeba u tv. Jinak vystrelujici bolesti různé po těle, chvíli paže, pak stehno, chodidlo.. Zaskuby po celém těle i v jazyku. Po včerejší křečí v lytku dnes i kulham, stále to bolí... Beru hořčík, teď příležitostně, dříve pravidelně bez valného efektu...

Majka (Pá, 12. 10. 2018 - 11:10)

Petr: ja ne, kamarad s BFS se ho ptal a pan docent o nicem takovem nevi (o lidech co meli fascikulacei roky a pak ALS, jak tvrdil 1ac0, treba se jen spatne pochopili).

Andrea (Pá, 12. 10. 2018 - 11:10)

Ano, ale před půl rokem a...Taky to nechapu a je to hrozně nepříjemný.Jsem celkem sportovec, nikdy jsem nic podobného neměla.Na emg jdu příští týden. Martine máte křeče na nohou nebo i jinde?

Martin (Pá, 12. 10. 2018 - 10:10)

Ano, ale před půl rokem a to nebyly ty křeče. Bylo čisté. Nechápu, co se to děje.

Andrea (Pá, 12. 10. 2018 - 10:10)

Andreo, taky mi začali do...Byl jste u neurologa? Na EMG?

Reklama

Přidat komentář