Reklama

Brintellix - antidepresiva

Jarka (Út, 2. 8. 2016 - 16:08)

A jaké preparáty jsi brala?...Brala jsem escitalopram, brintellix ,sertralin a teď argofan. A nic nezabírá

miluska (Út, 2. 8. 2016 - 15:08)

ahoj vsichni lubosi ses dobrej taky rada zavaruju a ted je ten spravny cas vcera sem delala kecup z jahod dzem a zeli s krenem zitra jedu za vnoucatama na tyden tam taky budu zavarovat snad to zvladnu hlavne ty vylety ma byt horko uz treti mesic su bez neurolu su na sebe pysna vcera sem byla u doktorky taky byla spokojena vsem preju pekne a klidne dny drzte se

Nina (Út, 2. 8. 2016 - 14:08)

Nino, menší vedlejší...A jaké preparáty jsi brala? Cipralex? A jakjsi ho snášela?? a sertralin??který preparát jsi brala? Já beru Coaxil, nemám klasické deprese, ale už přes půl roku se nic nelepší a doktorka pořád chtěla počkat nebo Brintellix, ale bráním se mu,nechci ho, tak se teď na kontrole budem rozhodovat o změně a chtěla bych právě jedno těchto dvou.

Jarka (Út, 2. 8. 2016 - 12:08)

Jarko, prosim co mělo méně...Nino, menší vedlejší účinky jsem měla u sertralin, jenom mě trochu bolel žaludek. Ale bohužel zatím žádné AD nezabírá. A to by měly být Tvoje první AD?

Nina (Út, 2. 8. 2016 - 11:08)

Ahoj Luboši, já už jsem...Jarko, prosim co mělo méně vedlejších účinků escitalopram nebo sertralin. Řeším teď změnu AD, , doktorka taky navrhla Brintelix, ale nechci ho, rak se budeme rozhodovat mezi těmito dvěma. Děkuju

Jarka (Út, 2. 8. 2016 - 10:08)

Ahoj Luboši, já už jsem brala escitalopram brintellix, sertralin a teď mám 5 týden argofan, ale nic nezabírá. Bohužel ty myšlenky už mám od minulého týdne, protože cítím strašnou beznaděj. Žádná změna k lepšímu, tak moc bych si to přála, aby mě už bylo líp.

Luboš 2 (Po, 1. 8. 2016 - 18:08)

Jarko,jaký bereš léky,ono je zpočátku těžký najít tu správnou kombinaci.Vzpomínám,jak se to u mě kombinovalo,bylo to složitý,aspoň jsem u tebe nezaznamenal,že by jsi měla měla sebevražedný myšlenky,to je moc potěšující,to by tě mohlo popotlačit dopředu,většinou tohle lidi brzdí.Ještě je měsíc prázdnin před tebou,tak ti moc přeju,aby léky zabraly.Jinak,nejni mi taky nic moc,ale rád zavařuju,tak se snažím pomáhat,včera jse udělal přes 6O skleniček rybízovýho džemu a zítra budou nakladačky,tak to snad zvládnu.Tak se všichni držte.

Jarka (Po, 1. 8. 2016 - 12:08)

ahoj jarko su moc rada ze ses...Ahoj Milusko, tak jak Ti je? Já mám taky prázdniny, byla jsem celý červen na neschopence. Myslela jsem, že se dám o prázdninách do pořádku. Ale je mi furt bídně, připadá mi, že léky nezabírají. Taky se moc snažím, každý den si říkám, že už mi musi být dobře, ale je to k ničemu. Tak mi dej vědět jak Ti je. Pa

Jarka (Pá, 29. 7. 2016 - 13:07)

Ahoj,je to tak nějak divný...Ahoj Luboši já Tě obdivuji jak to dokážeš tu mrchu depresi takovou dobu zvládat. Já ji mám 4 měsíce a jsem úplně hotová. Takové přežívání ze dne na den. Bojím se, že už nikdy nebudu taková jaká jsem byla. Plná optimismu a elánu.

miluska (Čt, 28. 7. 2016 - 14:07)

Ahoj Milusko, tak to je mi...ahoj lubosi stejne ses dobrej zes to zvladnul i kdyz to nebylo lehky dalsi krok k lepsimu zivotu ne? tak se mej uzivej si leta a peknejch dnu kdyz je ti dobre

miluska (Čt, 28. 7. 2016 - 14:07)

Ahoj Milusko, tak to je mi...ahoj jarko su moc rada ze ses me ozvala je me lito ze ti taky jeste nic nezabralo je to desny vcera me bylo po dlouhe dobe moc fajn az sem byla prekvapena moc sem si prala aby uz to tak bylo porad ale bohuzel dneska je me zase tak blbe ze to neni mozny a to sem bylo na koznim pac me v dubnu neco stiplo cimsi sem si to mazala co me dala na koznim dneska me rekla ze me posle do spitalu na odber vzorku na histolku aby mela jistotu ze to nic neni tak nevim jestji mam smulu jen ja nojo kdyz se to mele tak poradne a vnoucky sem zvladla to byl asi tyden kdy to celkem slo ted je zde mam mit opet ale to nevim jestly to dam snazim se jak muzu tak se opatruj a zase se ozvy co delas zda chodis pracovat ja ted nastesti mam prazdniny voln su doma moc moc ti preji aby ti bylo dobre

Jarka (St, 27. 7. 2016 - 19:07)

ahoj vsichni dlouho sem tu...Ahoj Milusko, tak to je mi líto, že Ti není ještě dobře. Me bohužel také ne, beru 4 týden Argofan a žádné zlepšení. Tak už nevím, jsem z toho nešťastná. Připadá mi, že už na mě žádné AD nepůsobí. A jak jsi zvládla vnoucky?

Luboš2 (Út, 26. 7. 2016 - 18:07)

Luboši, ale to ti snad...Ahoj,je to tak nějak divný že jo,ale mě opravdu nebylo moc dobře,možná nějaký světlý okamžik by se našel,když mě dávali do důchodu,bylo to pro mě těžký období,nějak jsem se s tím nevyrovnal dodnes,ale vysvětlovali,že tato deprese je trvalá,dá se potlačit lékama,ale vyléčit ne,na rozdíl od mého psychiatra,který mi tvrdí,že se mohu uzdravit.Ale,že bych se cítil jako zdravý,to asi né.Přesně,jak píšeš Heleno,takový ataky mívám,ale tři týdny,to je teda hodně.Byli jsme teď v Krkonoších a přepadla mě deprese,tak mě to štvalo,že bych nejraději skočil z lanovky,pak jsem raději zůstal na chatě,jak jsem byl duševně vyčerpaný,tak fyzicky,rodina došla na Sněžku a já nic.Ale jsou na mě moc hodný a berou mne takovýho jaký jsem.To mám určitě velkou výhodu.pa

miluska (Út, 26. 7. 2016 - 14:07)

ahoj vsichni dlouho sem tu nebyla jak se mate a jarko co ty jak si vedes doufam ze je ti uz dobre ja su dva mesice bez neurolu ted zkousim chlorprothixen ale nevim bud me to nezabira nebo je me jeste porad zle z neurolu neni to dobry a jeste ta horka dejte vedet jak se dari

Greg (St, 20. 7. 2016 - 08:07)

Vyměnit za jiný lék.

Mates (Út, 19. 7. 2016 - 21:07)

Dobrý den, a je Vám po...Přesně jak píše Jarka. Užívám B už 6 týdnů a žádná změna krom toho že po hodině usínání se mi podaří zabrat.

Jarka (So, 16. 7. 2016 - 14:07)

taky se cpu nyní...Solárko a Ty máš klasickou depresi nebo panickou poruchu? Me taky nic nezabírá, teď mám 13 den Agrofan a stále žádná změna k lepšímu. Je to fakt hrůza.

Helena (Pá, 15. 7. 2016 - 16:07)

Ono je to strašně dlouho,je...Luboši, ale to ti snad nebylo celých těch dvacet roků špatně? Ty mě děsíš. Taky trpím periodickou těžkou depresí - poslední ataka mě na tři týdny přikovala k posteli, nebyla jsem schopná ničeho, i jen dojít se napít (nejedla jsem) nebo dojít na záchod, k tomu jsem se musela desítky minut nutit, jinak nešlo dělat nic, ta duševní bolest byla nesnesitelná, bála jsem se, že to nevydržím a něco si udělám. Tahle hrůza cca po měsíci braní AD jakž takž přešla, už je mi docela dobře. A i v minulosti jsem měla období, kdy mi bylo dobře. Antidepresiva beru trvale, už jsem smířená, že doživotně. Ale že bych už nikdy neměla mít radost ze života a jen přežívala - takový život by opravdu neměl smysl. Ty jsi opravdu za těch dvacet let neměl světlá období? Myslím tím období remise, tj. že ses cítil úplně normálně, jako zdravý člověk.

solarka (Pá, 15. 7. 2016 - 13:07)

taky se cpu nyní brintellixem, po tom co jsem jedla snad už úplně všechno,naposledy Asentru, předtím Valdoxan, Mirtazapin, .....ani nevím , jak se všechny jmenovali, a myslím, že je to všechno jenom napmletá křída. Je mi pořád blbě, spíš je to horší a horší.....A to jenom kvůli jednonu jedinému dni mého života :-(

Luboš2 (Ne, 10. 7. 2016 - 17:07)

Luboši prosím Tě jak...Ono je to strašně dlouho,je to taková setrvalá periodická depresivní porucha,je to víc jak dvacet roků a opravdu jsou to ztracený roky,mohl bych opsat poslední tvoje dvě věty,opravdový kamarádi zůstali,jiní mi záviděli PID,ale že jsem tím okrádal svojí rodinu,to už neviděli,vždyť jsme nemohli jet ani na dovolenou a to nemluvím o psychickém stavu na děti,manželku,ještě,že je to nezlomilo a jsou to smíšci,o který se mohu opřít.A co je to dohromady roků,který jsem strávil v psychiatrický nemocnici,kdybych neměl takovou rodinu,tak jsem to dávno vzdal.A nejsem zatrpklej,nějak se s tím musí člověk srovnat.Akorát nevím,kde se ta deprese vzala,u nás v široký rodině se na psychiatrii nikdo neléčil,maminka mi říká,že jsem byl při porodu bez života,že jim to trvalo,než mě nastartovali,ale ,že by se to projevilo až po létech,nevím.Měl jsem skoro pět kilo,ale to už je jiná.Měj se.

Reklama

Přidat komentář