Reklama

A další šarlatán. Neměli by se střílet na potkání?

já nejsem já (Po, 13. 9. 2010 - 11:09)

chápeme, že jde o oslovení a ne o jméno :-)

Eulálie, (Po, 13. 9. 2010 - 11:09)

nejsem já v 11:51v podání dnešních kněží sotva.Citace z Bible a ječivý zpěv rádoby zpěvaček,odříkávání Zdrávasů a venku čarodějnice.

v 11:50 (Po, 13. 9. 2010 - 11:09)

když mě oškube...nejsem já v 11:51

Eulálie, (Po, 13. 9. 2010 - 11:09)

S tím Remesem II. Víš...když mě oškube kadeřník,tak k němu už nejdu a ten zkoušky má.Princip je myslím stejný na selekci.

Eulálie (Po, 13. 9. 2010 - 11:09)

i antické Řecko mělo svoje...Někdy stačí dojít do katolického kostela na mši a poslechnout si kázání. Je dobré poslouchat boží hlasy a být v kontaktu s Bohem.

Eulálie (Po, 13. 9. 2010 - 11:09)

Nejhorší je zoufalý...S tím Remesem II. Víš něco o egyptské magii a zasvěcení? Tady si většina esoteriků myslí, že každý umí vnímat a posílat energii poslanou z jakékoli dálky.Od starých Egypťanů v tomto lidstvo nepokročilo. Ve starém Egyptě se to učili zasvěcenci a pokud adept neuspěl, tak neprošel zkouškou a nepřežil.Dnes žádné podobné školy a zkoušky nejsou. Proto je tolik neschopných léčitelů. Tady souhlasím, že tihle lháři šarlatáni by se měli střílet. Jenže je to zbytečné, dorost se silný. Chybí zkoušky.Potom by odpadli sami. Buď umí a zkoušku přežijí nebo ne.

Formole (Po, 13. 9. 2010 - 11:09)

S bludy a halucinacemi také....i antické Řecko mělo svoje Delfy

Pegi (Po, 13. 9. 2010 - 11:09)

Celkem souhlas se...Šári, dá se normálně žít bez vnímání energie, to zcela určitě.Tak daleko naše lidské vědomí není,aby to byl hromadný jev. Chtěl jsem jen pánovi navrhnout,co dělám já,když jsem unavený.Zajdu ke kolegyni, která dělá masáže i Reiki.Už jen ta atmosféra,voňavé svíčky, melodická hudba,lávové kameny a na závěr mi dává energ.Reiki a čistí čakry.Sám když si dávám Reiki,tak si to tak neužiji, jak od druhých./Platím 270Kč/Nemusí druhý, který není senzitivní cítit nic,ale relax je to úžasný,lépe se mi dýchá a i svět vidím lepší.Prostě pohoda a nikdo mi to nevymluví.

Formol (Po, 13. 9. 2010 - 11:09)

Celkem souhlas se...S bludy a halucinacemi také. Je například zkokumentovaný případ muže, který trpěl sluchovými halucinacemi. Tisíce nešťastníků něco takového vyřazuje ze života nebo dohání k sebevraždě, další jen "vnímají energie" a svoji duševní poruchu vnímají jako něco "lepšího". V zásadě jde jen o poruchu mozku, který buď spojuje vjemy a tím je částečně desinterpretuje (synestezie) nebo jde o klasickou halucinaci, jejíž obsah je částečně podmíněn i kulturou, inteligencí a znalostmi (psychotické poruchy). Tento muž byl však vzdělaný a mimořádně inteligentní a navíc měl štěstí v neštěstí - ty hlasy mu totiž radily v obchodování a díky tomu zbohatl. Na rozdíl od vidění energií je to skutečně užitečná halucinace. Zbývá jen dodat, že tento poslední popsaný případ užitečné halucinace se stal v antickém Řecku.

eulálie (Po, 13. 9. 2010 - 11:09)

Nejhorší je zoufalý...Formole, dobrý, fakt jsi mě mile překvapil. Tady na Doktorce jsi brán za velkého tupce, blbce, omezence,stučně řečeno skeptika, ale tenhle Tvůj příspěvek z pozdních včerejších večerních hodin svědčí o opaku. Mám radost. Tak sluníčko v duši.

Šárí (Po, 13. 9. 2010 - 10:09)

Celkem souhlas se "samozřejmě, že je".

Prohlášení "vyzkoušel jsem reiki a zjistil, že je to na h...o", to už by byl argument, pokud by byl podložený skutečností.

Ne každý tyhle energie vnímá. Neřekla bych, že je to nějaký blok nebo nějaký nedostatek, prostě je to momentálně daný stav organismu. Bez vnímání energií lze normálně žít.

samozřejmě, že (Po, 13. 9. 2010 - 10:09)

je až příliš jednoduché...Se kterýma byla řeč už odešli, vždyť Vám to říkám.Chodím sem už od června a také vidím tu změnu.Zpočátku jste vždy diskutujícího nechali ať se blbeček snaží NÁM něco vysvětlovat, abyste z něj/zhruba 3 stejní lidé/ udělali debila nebo přinejmenším, aby se tak cítil. To zákonitě každý uteče.Zkuste si zajít na Reiki k dobrému reikistovi, jen tak na relax,aby jste věděl aspoň o čem to je.Bez toho je pak snaha něco vysvětlovat už předem marná.A pokud už jste byl a nic Vám to neříkalo,jde o větší blok a zásek ve Vás.I s tím se dá pracovat, ale musíte jít naproti,jinak ten efekt bude stejný jako když jdete k lékaři a on Vám dá jen opich,Dá se to zhlediska lékaře sice pochopit,ale těm lidem to nestačí, pak logicky hledají alternativu.A orientovat se v tom je složité, uznávám,ale ve finančním sektoru také a tam nám taky nikdo nepomáhá, i když by měl.

Petr který :-) (Po, 13. 9. 2010 - 10:09)

Každý se někde najde. Jsme...Z "péřových bund", nebo od "Jehovistů" :-)?

petr (Po, 13. 9. 2010 - 10:09)

V pátek jsem tady umístil k...Každý se někde najde. Jsme rád, že se Ti ulevilo :-)

Být pyšný zde (Po, 13. 9. 2010 - 09:09)

to nejsou ezoterici v tom...je až příliš jednoduché :-).

Ezoterikou (Po, 13. 9. 2010 - 09:09)

se ohání i tady ti:
http://diskuse.doktorka.cz/dispozicni-prognostika/

Soudě podle probíhající diskuze, výsledky jsou dost tristní....

Eliška (Po, 13. 9. 2010 - 09:09)

V pátek jsem tady umístil k...Takový pěkný příspěvek o "vymyšleném Bohu" a žádné ovace? Jak je to možné? Henrieta vás určitě nepodezřívá z vysávání energie z Elišky. To byla Markéta. Ale to je jedno. Stejně pořád nevím, co vlastně chcete vědět?

jenže (Po, 13. 9. 2010 - 08:09)

V pátek jsem tady umístil k...to nejsou ezoterici v tom pravém smyslu, ti si dalo volno.A taky nesmíte /obecně/zazdívat diskuze svou pýchou, pak se můžeme bavit.U Vás konkrétně se dá číst i mezi řádky.Nic ve zlém, ale pak se nedivte jaká společnost tu zbývá.

Tak už vím co j (Po, 13. 9. 2010 - 08:09)

V pátek jsem tady umístil k zamyšlení příspěvek o "vymyšleném Bohu", a řekl jsem, že by mě zajímaly motivace ezoteriků. K počítači jsem se od té doby dostal až teď, a nestačím žasnout:
Já jako umírněný skeptik jsem pro ezoteriky prašivý, zato evidentně šílená Markéta je dobrý partner k hovoru.
Henrieta mě podezřívá z vysávání energie z Elišky.
Techický kutil-ezoterik se chytnul mojí zmínky o hologramu, jako příkladu věci které nerozumím, přesto uznávám že existuje (byl to pouze můj pokus o bonmot). A už tady vypráví o léčivé síle hologramů.
Eliška cítí potřebu sdělit že je anděl, ale zřejmě anděl-tramp, protože lodičky by si nevzala.
Markéta ze mě nemůže spát, protože nemám přezdívku, a tudíž musím být hrozně ustrašený člověk.

Skvělá společnost. Díky lidi, už vím co jsem potřeboval vědět :-).

Formol (Ne, 12. 9. 2010 - 22:09)

že na výstavách typu...Nejhorší je zoufalý hlupák ovlivněný jiným hlupákem. Takový člověk se tu a tam s květinkově duhovým úsměvem sluníčkovsky zabije, protože mu jeden pablb nakuká, že nádory jsou nevyléčitelné, druhý pablb si přisolí, že onkologie jen urychluje zabíjení, a nakonec ho nějaký guru pablbů začne "léčit" netopýřím sádlem obohaceného esencí Ramsese II, homeopaticky ředěným čističem WC a koncentrovanou tinkturou stínu duté vrby...

Reklama

Přidat komentář