Reklama

poruchy příjmu potravy- anorexie, bulimie

julian (So, 7. 2. 2004 - 16:02)

Ahoj Miso,ta narusena funkce jater je jasnym projevem PPP.Nevim presne o jake naruseni jde, ale s PPP to proste souvisi. Ja jsem totiz s jatrama mela pri vaze 40kg taky celkem problem. Jaterni testy mi nedopadly dobre a diky neustalym komplikacim (bolesti v krku, jedna natekla lymfaticka uzlina, neustala unava,atd) mela moje obvodni lekarka podezreni na mononukleozu, coz byl ale velky omyl, nebot pri nasledujici hospitalizaci,samozrejme na psychiatrii s PPP, mi bylo receno, ze za tim vsim, tedy i temi spatnymi jaternimi testy, je prave PPP. Tot vse. Bud na sebe hodna a snaz se si uvedomit, ze PPP nenicis jen sve okoli, ale hlavne sebe a svuj zivot.

Misa (So, 7. 2. 2004 - 14:02)

Diky za odpoved julian,ja jsem si myslela ze je to podezrele ze se mi v tech testech az zase tolik nenaslo,kdyz je mi ted posledni dobou hur.No v utery jedu k tomu doktoru tak jsem na to zvedava na cem se domluvime,ale je to potreba ,co znamenaji nahodou ty vysledky jater nevis,vis ty testy mi nebyli tady v nemecku az dost vyslvetleny tak nevim co to presne je.Diky ,zatim ahoj

julian (Pá, 6. 2. 2004 - 16:02)

Ahoj Miso,to ze ti krevni testy dopadly dobre jeste neznamena, ze ti nic neni a vse je ok. I ja, prestoze jsem vazila 40kg a byla kvuli PPP hospitalizovana, tak jsem mela taky vsechny hodnoty v normě, jenže moje doktorka, odbornik na PPP, mi rekla, ze to je jen dukaz toho, ze me telo si na hladověni a podvahu proste zvyklo, adaptovalo se a bere to jako normalni stav, trebaze mit PPP vubec normalni neni. Rozhodne nejsi v poradku, tve telo si na tvuj drsny rezim, tvou nemoc zvyklo a uz proste nereaguje tak, aby te zalarmovalo, ze nejsi v poradku

sylva (Pá, 6. 2. 2004 - 13:02)

Ahoj Helco,tvuj prispevek se mi moooooooooc libil :-) To s tou lednickou taky vyzkousim. Ty jsi uz uplne v poradku?? Uz bulimii negratulujes k vitestvi? :-) Jinak ja taky doufam, ze ve spolupraci s psychologem se z toho dostanu a ze mi bude lip hlavne po strance psychicke, pak totiz bude v pohode i ta bulimie... Tak se mejte vsecky fajn a preju hodne vitezstvi nad tim silnym souperem PPP!!!

sylva (Pá, 6. 2. 2004 - 13:02)

Ahoj Helco,tvuj prispevek se mi moooooooooc libil :-) To s tou lednickou taky vyzkousim. Ty jsi uz uplne v poradku?? Uz bulimii negratulujes k vitestvi? :-) Jinak ja taky doufam, ze ve spolupraci s psychologem se z toho dostanu a ze mi bude lip hlavne po strance psychicke, pak totiz bude v pohode i ta bulimie... Tak se mejte vsecky fajn a preju hodne vitezstvi nad tim silnym souperem PPP!!!

sylva (Pá, 6. 2. 2004 - 13:02)

Ahoj Helco,tvuj prispevek se mi moooooooooc libil :-) To s tou lednickou taky vyzkousim. Ty jsi uz uplne v poradku?? Uz bulimii negratulujes k vitestvi? :-) Jinak ja taky doufam, ze ve spolupraci s psychologem se z toho dostanu a ze mi bude lip hlavne po strance psychicke, pak totiz bude v pohode i ta bulimie... Tak se mejte vsecky fajn a preju hodne vitezstvi nad tim silnym souperem PPP!!!

Helena (Čt, 5. 2. 2004 - 19:02)

Ahojte holky,Celé odpoledne pročítám vaše příběhy.Jsem na stejné lodi jako vy všechny.Bulímie je se mnou od 17 let.Dnes je mi 25.Spousta věcí je jinak.Již dva roky je mi "velmi dobře." Nezvracím, nepřejídám se k prasknutí..Já bych si tak strasně přála vás všechny chytit za ruku a vytáhnout z toho.Ale víme všechny,že to nejde..Chci vám proto alespoň napsat co mi pomáhá.Nic není originální.Vše mám od jiných lidí,ale překvapivě žádá rada není od nikoho kdo trpí bulímií či anorexií..Nedávno byl v televizi film Po čem ženy touží.Určitě ho znáte!Krásná scéna je okamžik, kdy Mel Gibson otevře LEDNICKU chvíli do ní civí, pak ji s prásknutím zavře a řekne: "Co to sakra děláš,TAM JÍ NENAJDEŠ!!!!" Trosku jsem si ji změnila,s každým otevřením ledničky, kdy skutečně nemám hlad si říkám, Tam TO nenajdeš. A vůbec nejlepší je se ptát.Co tam hledám..Když jsem k sobě upřímná zjistím,že hledám lidi,věci,a nejvíce své vlastní pocity..a ta lednička je taky upřímná - NIKDY MI NEDÁ TO, CO SKUTEČNĚ HLEDÁM..A tak tam dnes zavítám jen pokud mi kručí v břiše.Netvrdím,že je vše jak má být.Ale já NEBOJUJU já si říkám, že jsem mazanější,že nebudu na bulímii útočit a tím ani sama na sebe.Změnila jsem to v taktickou hru.CO DNES UDĚLAT JINAK,ABYCH VYHRÁLA???A ono to funguje.Když jsem prohrávala,neříkala jsem ani že jsem uklouzla, ani, že jsem selhala, ani, že se to stává. Pogratulovala jsem vítězi /s humorem/, a vyzvala ho k odvetě.Né se vztekem, s úsměvem.Trvalo to léta a s oporou vynikající psycholožky.Ale po 8 letech je vše jinak.Je mi fajn.Vsechno co jsem opustila, protože mi bylo moc zle, ted získávám zpět.A protože vím, jaké je to utrpení vám všem skládám obdiv,že projevujete obrovskou sílu a statečnost aby jste změnily svůj život k lepšímu.To odhodlání uzdravit se si zaslouží úctu a respekt.Tak se dnes dívám na sebe i na vás všechny.

Helena (Čt, 5. 2. 2004 - 19:02)

Ahojte holky,Celé odpoledne pročítám vaše příběhy.Jsem na stejné lodi jako vy všechny.Bulímie je se mnou od 17 let.Dnes je mi 25.Spousta věcí je jinak.Již dva roky je mi "velmi dobře." Nezvracím, nepřejídám se k prasknutí..Já bych si tak strasně přála vás všechny chytit za ruku a vytáhnout z toho.Ale víme všechny,že to nejde..Chci vám proto alespoň napsat co mi pomáhá.Nic není originální.Vše mám od jiných lidí,ale překvapivě žádá rada není od nikoho kdo trpí bulímií či anorexií..Nedávno byl v televizi film Po čem ženy touží.Určitě ho znáte!Krásná scéna je okamžik, kdy Mel Gibson otevře LEDNICKU chvíli do ní civí, pak ji s prásknutím zavře a řekne: "Co to sakra děláš,TAM JÍ NENAJDEŠ!!!!" Trosku jsem si ji změnila,s každým otevřením ledničky, kdy skutečně nemám hlad si říkám, Tam TO nenajdeš. A vůbec nejlepší je se ptát.Co tam hledám..Když jsem k sobě upřímná zjistím,že hledám lidi,věci,a nejvíce své vlastní pocity..a ta lednička je taky upřímná - NIKDY MI NEDÁ TO, CO SKUTEČNĚ HLEDÁM..A tak tam dnes zavítám jen pokud mi kručí v břiše.Netvrdím,že je vše jak má být.Ale já NEBOJUJU já si říkám, že jsem mazanější,že nebudu na bulímii útočit a tím ani sama na sebe.Změnila jsem to v taktickou hru.CO DNES UDĚLAT JINAK,ABYCH VYHRÁLA???A ono to funguje.Když jsem prohrávala,neříkala jsem ani že jsem uklouzla, ani, že jsem selhala, ani, že se to stává. Pogratulovala jsem vítězi /s humorem/, a vyzvala ho k odvetě.Né se vztekem, s úsměvem.Trvalo to léta a s oporou vynikající psycholožky.Ale po 8 letech je vše jinak.Je mi fajn.Vsechno co jsem opustila, protože mi bylo moc zle, ted získávám zpět.A protože vím, jaké je to utrpení vám všem skládám obdiv,že projevujete obrovskou sílu a statečnost aby jste změnily svůj život k lepšímu.To odhodlání uzdravit se si zaslouží úctu a respekt.Tak se dnes dívám na sebe i na vás všechny.

sylva (Čt, 5. 2. 2004 - 16:02)

Ahoj holky, mam hnusnou chripku, vsude me boli, no proste supr... Tak jsem zas zavrena sama doma a to nejen po 16h ale ted cely den, jak jsem nesla do skoly...Pavoucku, tak to nikomu nerikam. Za prve je to dost nechutny a za druhy, co by s tim ostatni udelali?? Jedine ja sama se z toho muzu vykopat (s pomoci toho nejakeho psychologa). Jinak pritel to vi a to proto, ze jsme jedna duse a ze vim, ze mi muze pomoci (alespon v tom, ze mi tu pomuze najit nejakeho toho psychologa, kdyz je krajan :-)Jinak nevim, jestli jsem te dobre pochopila, ale asi mas zvlastni vztah s tvou mamou. Ja to mam taky tak. Teda styska se mi po rodicich, protoze to jsou moje rodice, ale ne druhou stranu vim, ze tam je taky nejaky problem - pritel si toho taky vsim, kdyz vzdycky jedem do Cech, ze mame vsichni ctyri (mam jeste starsiho brachu) dost zvlastni, divne vztahy. Proste se jakoby vsichni podporujem, ale pak na druhou stranu musi byt vsechno perfektni, hlavne dat dobry obrazek vsech clenu rodiny vuci okoli a to me dost vycerpava. Kdyz treba reknu ve slabosti jen to, ze se citim menecene (pritom by si toho meli i oni sami vsimnout, ze se necitim dobre ve sve kuzi), tak mi pak akorat reknou "aaaaaaaaale nikdo nema v sobe 100%ni duveru"... A kdyz jsem treba neco nahodou udelala, co bylo trochu spatne a mohlo by to trochu pokazit obrazek rodiny, tak se to akorat snazili zamaskovat vuci okoli a jeste spis obratit situaci, jakoze jsem skvela dcera. Ted se treba vychlubujou jakou maji dceru, ze studuje ve Francii, ale me to strasne vadi, protoze ja se citim uplne jinak, jakoze stojim za prd a pak kdyz se vratim do Cech a setkam se s rodici kamarady, tak se cejtim hrozne blbe "jakoze ta dcera, kterou se vychlubujou vubec neni takova, jak rikaj ze je". Myslim si, ze je evidentni, jak jsem nesebevedoma, uz jen tim, jak jsem nekdy zasekla a rudnu kvuli nicemu, apod. Ale rodice nic nevidej, jen ten povrch. A bracha zrovna tak. Jediny co umi udelat je me jeste srazet. Vcera mi treba zavolal (tak 1x do mesice mi vola) a furt to bylo "ty jses ale strevo", "prosim te, jak se vyjadrujes". No a protoze chci abychom meli dobrej vztah, tak jsem akorat studena, ale nic mu nereknu. Kdyz jsem tam o Vanocich byla, tak jsme se hadali temer denne, ale pokazdy je mi to pak lito, ale preci si to furt nenecham libit. Navic me to prijde fakt hrozny, ze kdyz se spolu s brachou nevidime takovou dobu, a pak se ani nemuzeme bavit, protoze kazdym druhym slovem me urazi. Je mi vzdycky do breku, protoze ho mam rada a nedokazem se spolu normalne bavit. Ale tady je to fakt jeho chyba. Myslim si, ze koneckoncu on taky neni nijak zvlast dobre ve sve kuzi a ze tim si mozna nejak zvysuje sebevedomi. Muj pritel mi rikal, ze na me muj bracha mozna zarli - to by me nikdy nenapadlo, protoze to byl vzdycky on ten chytrejsi...(je doktor). Holky fakt prominte, je to dost dlouhy a asi nezazivny, ale dela mi to dost dobre, ze jsem to ze sebe dostala. Asi bysme si meli jednou vsichni ctyri promluvit, ale ja je mam tak rada, ze nechci delat konflikty a navic kdyz je vidim tak malo. Tak jeste jednou sorry, ze jsem se tak rozepsala a taky piste!!!PS: jo a jsem si 100%ne jista, ze moje mama ma taky bulimii - supr...Paaaaaaaaa vsechny a mejte se fajn!!

P.B. (Čt, 5. 2. 2004 - 12:02)

Ahoj Míšo,tak si zkus koupit medun(tady je háček-nejde mi napsat)kový čaj. Nebo když piješ mléko, tak si ho na noc zkus ohřát-tak jednu deci a přidat do něj lžičku medu, mělo by to pomáhat.Je fajn, že jdeš čerpat energii ven, tady zrovna hezky není, chvílemi leje...Ale zítra si po zkouškách udělám pěkný výlet po Praze, tak doufám, že také načerpám energii.Ahoj a drž se, Petra.

Misa (Čt, 5. 2. 2004 - 11:02)

Ahoj Holky,Albi vysetreni jsem si nechala delat a je divny ze nenasli nejak nic hrozneho,myslela jsem si ze buhvi co objevi,ale mam vse v poradku,tedy az na leukocyty,tech mam mene nez je normal,ja mam 2,4 a (normal je pry 4-10 ,1) a jeste neco u jater,nejake Y-GT,ja mam 54+ ,a normal je do 38.Jinak jsem mela vsechno v normalu.Peto,caje jsem nevyzkousela,mozna bych mela.Jaky bych mela zkusit,obcas piju normalne zeleny a nekdy ten urologicky,ale na bolesti hlavy a spani jsem zadne nezkusila.Ale ta hlava uz je nesnesitelna,to je takova tupa bolest a kdyz stojim a podivam se dolu,mam zavrate.Taky jsem se jeste k tomu vsemu dneska probudila s oteklym oblicejem a nejak mi to jeste nechce splasknout .No vypadam dnes opravdu uchvatne :-)mam hlavu jak pred explozi.No nic alespon je dneska moc krasne ,tedy tady u nas,sviti slunicko a je teploucko,a tak vyrazim na vzduch.To je taky trosku energie do zivota.Mejte se zatim hezky ahojky

pavoucek (Čt, 5. 2. 2004 - 10:02)

jak tady nekdo psal ze staci mala hadka a veskera snaha se ztrati... vite, u me to nemusi byt ani hadka, tedka me treba vydesil i zvonek na dvere - postacka. proste nalada se otoci o 180 stupnu. vsechno mi zacina vadit daleko vic, treba me dnes boli svaly ze sportu a od toho neprijemneho zvuku zvonku si tu bolest daleko vic uvedomuju a nevim co se sebou.. mama mi vzdycky nadavala kdyz jsem byla mala a neco me bolelo a ja ted podvedome reaguju jako driv ona - neco me boli, jsem slaba, nemozna, nanic, nezvladam to. pritom bych se mela akorat protahnout a byt na sebe pysna ze sportuju. cim dal vic si uvedomuju jak jsem porad pod vlivem svoji matky. treba jsme zjistila ze kdyz jim v jeji pritomnosti a je na me neprijemna, je mi z jidla hrozne zle.ale ja mam ted uz svuj vlastni zivot..po precteni prispevku reknu urcite jednu vec - bulimie nici vztahy, nikdy to nereknu nikomu blizkemu, nikdy. vzdycky budu litovat ze jsem se sverila matce. tolik pekla si nejde ani predstavit, co diky tomu zazila ona a ja. jsem rada ze to o mne rodice nevedi. je to muj zivot a moje zodpovednost.

Albi (Čt, 5. 2. 2004 - 07:02)

Ahoj holky,tak zase na skok za vámi.V sobotu byl u nas ples a tak jsem to nejak nezvladla, ale od te doby se uz zase drzim.nastesti doby, kdy jsem zvracela i nekolikrat denne jsou pryc.Ted tak jednou za tyden ctrnact dni, ale i to chci zrusit, tak mi drzte pesticky.Miso,Mela by sis nechat udelat kompletni vysetreni a laborator, kde ti zjisti stav mineralu.U bulimicek hrozi nizska hladina drasliku, coz muze byt velmi velmi nabezpecne.Tak si s tim moc nezahravej!!!Silvy,tak me jeste napadlo, zkus si sehnat caj z medunky.Ale musis ho pit alespon 14 dni, vzdy salek pred spanim.Pomaha to.:o)))Adel, je super, jak jsi zvladla ples.Moc Ti gratuluji.Jen tak dal.Drz se.Zvladneme to!!!Tak hodne sili a trpelivosti v boji.Holky bojujte, cas nam bezi...tak ho nenechme utict!!!To vitezstvi za to urcite stoji!!!

P.B. (St, 4. 2. 2004 - 22:02)

Ahoj Míšo,já vím, že je to manžel, prostě mi nedošlo, že je až tak velký rozdíl ve slově manžel a přítel...Vždyt? i vím, že je to můj jmenovec.Na úterý ti budu moc držet pěstičky, máš pravdu, že je důležité se naučit jíst, jak sis koupila u nás nějakou tu literaturu, tak si to podle ní nezkoušela?Jak píšeš, že tedy pijes Aktimel a mléko, víš, já to s tím Nutridrinkem myslela dobře, aby se ti to s tím omdlením nestalo znovu a on má přeci jen všechny živiny, kdežto mléko a Aktimel ne. Pak by se ti určitě-až se zlepší stav výživy, zlepšil i spánek.Jinak zkoušela jsi nějaké čaje?Zatím ahoj, Petra.

sylva (St, 4. 2. 2004 - 16:02)

Ahoj holky!!!Miso, co proti te nespavosti, to ti neporadim, protoze sama si s tim taky nevim rady... Dneska jsem se celkem vyspala bez prasku, tak doufam, ze uz to bude cim dal lepsi...Adelko, je to boj vid??? Ja ho ted ale nejak vzdavam, ci co... Oproti drivejsku mam ted zacvaty strasne casto, jako bych uz se vubec nesnazila, nebo snazila, ale dela to opacny efekt... Uz si nevim rady. Volam porad dokola kvuli tem sezenim a nikdo to nezveda a to me taky stve, protoze tady neni zas tak moc moznosti - nejradsi bych ted byla v Praze!!! Adelko mej se krasne!!! Drzim ti palecky!!! Musi se nam to nejak podarit!!! Navic tim zpusobem, jak ted jim, tak nejak furt pribirat i pres ty zachvaty... No ale to by asi melo byt vedlejsi, ale nejak to porad neni!!! Furt se koukam do zrcadla a vidim, jak se zvetsuje ta dvojita brada... Fuj, no a takhle se z toho asi nevylecim!!! No jo, pokud se tam nedovolam, tak tam v patek s pritelem zkusime zajit osobne... TAk pa a zase napis!!! A hlavne optimismus!!!

sylva (St, 4. 2. 2004 - 16:02)

Ahoj holky!!!Miso, co proti te nespavosti, to ti neporadim, protoze sama si s tim taky nevim rady... Dneska jsem se celkem vyspala bez prasku, tak doufam, ze uz to bude cim dal lepsi...Adelko, je to boj vid??? Ja ho ted ale nejak vzdavam, ci co... Oproti drivejsku mam ted zacvaty strasne casto, jako bych uz se vubec nesnazila, nebo snazila, ale dela to opacny efekt... Uz si nevim rady. Volam porad dokola kvuli tem sezenim a nikdo to nezveda a to me taky stve, protoze tady neni zas tak moc moznosti - nejradsi bych ted byla v Praze!!! Adelko mej se krasne!!! Drzim ti palecky!!! Musi se nam to nejak podarit!!! Navic tim zpusobem, jak ted jim, tak nejak furt pribirat i pres ty zachvaty... No ale to by asi melo byt vedlejsi, ale nejak to porad neni!!! Furt se koukam do zrcadla a vidim, jak se zvetsuje ta dvojita brada... Fuj, no a takhle se z toho asi nevylecim!!! No jo, pokud se tam nedovolam, tak tam v patek s pritelem zkusime zajit osobne... TAk pa a zase napis!!! A hlavne optimismus!!!

Misa (St, 4. 2. 2004 - 10:02)

Ahoj Peto,proc bych o tvuj nazor nestala,kde jsi vzala ten dojem.Vim ze je cekaci doba,zkratka se domluvim v utery s tim doktorem,jake mam moznosti .Co se tyce nutridrinku,mmmmm,nevim,piju actimel a mliko,ale potrebuju se naucit zase jist.No a co na to (myslis manzel)?Je to manzel a ne pritel,ale to je ted nepodstatne.No co muze delat.Drzi me,podporuje a to je od neho to nejvic cim mi pomaha,kdyby me mel nasilim do neceho nutit ,nicemu by stejne nepomohl,naopak by se zhorsil nas vztah.Diky tomu se necitim zle tolik psychicky,kdyz vim ze me nekdo opravdu miluje i pro to jaka jsem a to je myslim moje stesti vis.

P.B. (Út, 3. 2. 2004 - 21:02)

Ahoj Míšo,mám o tebe strach. Vím, o má slova už asi nestojíš, ale chtěla jsme ti napsat, že jsem byla dnes po škole za jednou kamarádkou na Karláku. Snad jí to tam pomůže. Nezapomen na to, že čekací doba v takových zařízeních bývá kolem 2-3měsíců a to je doba, co tě může hodně vyčerpat.Když nejíš a jen piješ, nemohla bys začít pít nějaké Nutridrinky? Prosím tě moc...A co přítel?Pá, Petra

Adéla (Út, 3. 2. 2004 - 21:02)

Holky moje...,Míšo,asi to všechno bude souviset s PPP-ty jen piješ?Promiň,ale trošku mě to poděsilo.Tvoje tělíčko trpí,ale je mi jasný,že to všechno víš a asi líp než já,viď?-zas je to asi lepší než se cpát a vše zvracet,nevím...Míšo,netroufám se tě ani na něco ptát,nechci být otravná a dotěrná,tak jen budu čekat,až napíšeš,že ti je líp.Moc ti to přeju...Sylvi a tobě taky.Jinak mám stejný pocity (ohledně bulimie) co ty.Vím,že se to dá kontrolovat a že se z toho všeho chci dostat,ale pak přijde třeba malá krize,hádka apod.a mě se nechce,zapomenu na to,že chci být zdravá holka a dopřeju si to a tohle a zvracím.Teď jsem zrovna po večeři s přítelem,cítím se přecpaná a to jsem snědla jen dva kousky pizzy.No ale na druhou stranu mě přítel pochválil,že už jím líp,tak jsem ráda.Je to opravdu boj,navíc mám teď dost stresový období,kvůli přuhláškám na vejšku atd.-je to pro mě důležitý rok a bojím se,abych to všechno zvládla.Díky bulimii jsem se stala flákačem a taky se rozmazluju,lituju a jsem na sebe hrdá maximálně když vydržím nezvracet,což je pro normálního člověka asi dost ujetý.No,pomalinku končím a přeju dobrou noc.papa a pište!-Sylvi a tobě hezký sny!!!

Misa (Út, 3. 2. 2004 - 19:02)

No myslela jsem ze je to diky PPP,to jo,ale myslela jsem co proti tomu,a mam sileny bolesti hlavy..Prasky ale tech se tak trochu bojim,neberu jediny,maximalne si rozpustim acylpirin.Nevim Sylvi s tim hladem,ja totiz po takove dobe ani nevim co to je,naopak jsem porad nafoukla jako balon,a spyse dost prepita.to je jediny co delam- piju K tomu doktoru jedu az pristi utery on je ted totiz v Cechach,ale ja uz musim neco hned po te navsteve delat,takhle uz je to desny.Hold budu muset treba nechat prace,a kdyby to neslo tady jet na cas do Cech.No nic dam pak vedet jak jsem dopadla.Zatim se mejte ahojky

Reklama

Přidat komentář